Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:52] 179. Yıldönümü Kutlanıyor -- [10:55] Akçakoca ve Merkez'de Elektrik Kesintisi -- [10:48] En Kalabalık Mahalle Koçyazı Mahallesi -- [10:10] Okul Önlerinde Yaya Geçidi Çalışması Tamamlandı -- [09:49] Öğrencileri Geleceğe Hazırlayacaklar -- [09:27] SÜPERDE TEK BERABERLİK ÇIKTI -- [09:26] İKİDE İKİ YAPTILAR İDDALARINI KANITLADILAR -- [23:47] MAGANDALAR ÇOCUK PARKINA DADANDI -- [23:12] Hastanede Hayatını Kaybetti -- [22:56] 3 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ --
Gündem
Herşey Nasıl Olacak?

Beklenen gün geldi, çattı... Sadece İstanbul seçmeni değil, ülkemiz , hatta dünya İstanbul seçimlerine kilitlendi.

21.06.2019
8910 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
Herşey Nasıl Olacak?

Beklenen gün geldi, çattı...  Sadece İstanbul seçmeni değil, ülkemiz , hatta dünya İstanbul seçimlerine kilitlendi.

Bir tarafta Cumhuriyet tarihine  "Son Başbakan" olarak  adını yazdıran Binali Yıldırım, diğer yanda Beylikdüzü'nde bir dönem Belediye Başkanlığı yapmış Ekrem İmamoğlu, İBB seçimleri için yarışacaklar.

Binali Yıldırım ,Erzincan, İstanbul ve İzmir Milletvekilliği, 4 Dönem Ulaştırma, Denizcilik  ve Haberleşme Bakanlığı, TBMM Başkanlığı görevlerini alnının akı ile yaptı. Avrasya Tüneli, Hızlı Tren, Marmara, Osman Gazi Köprüsü gibi 'Mega' Projelere imza attı.  

Bitmedi..

İlimizi de yakından ilgilendiren 'Karadeniz Sahil Yolu', 'Hava Limanları',  'Tüneller',  'Bölünmüş Yollar' gibi  projelerde de Binali Yıldırım'ın imzası var.  Bunlardan dolayı, öncelikle yaşadığım şehri, memleketimi düşünerek, 'Binali Yıldırım kazanırsa Düzce Kazanır' diyorum.

 Ayrıca... 

Bilindiği gibi 65. Hükümet döneminde Dr. Faruk Özlü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürüttü. Binali Yıldırım ise 65. dönem Başbakanı olarak Faruk Özlü ile omuz omuza çalışıp bir çok dev projeye birlikte imza attılar. Binali Yıldırım'ın Faruk Özlü'ye verdiği önemi anlamak için 31 Mart seçimlerinin ardından ilk ziyaret ettiği belediyeye bakın. Evet Binali Yıldırım,31 Mart yerel seçimlerinden 3 hafta sonra Düzce'ye gelerek Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'yü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Binali Yıldırım'ın  İstanbul'da seçilmesi sadece İstanbullular için değil, Düzce için de bir şans olacaktır. Belediye yönetimlerinde iller arasındaki dayanışmanın önemini geçmiş dönemde çok yakından gördük. Düzce Belediyesini geçtim, Boğaziçi Belediyesine bile İstanbul'dan hibe otobüs gönderildi. O yüzden İstanbul'da yaşayan 50 Bin civarındaki Düzcelinin elini vicdanına koyarak sandık başına gideceğinden hiç şüphem yok.

Seçim Kampanyasına Daha İyi Hazırlanılmış

Düzce’de yıllardır reklam ve basın sektörü ile uğraşıyorum. Benim asıl ilgi alanım siyasetten öte, seçim döneminde yürütülen kampanyalardır. 31 Mart yerel seçimleri öncesi ve sonrasında İstanbul seçimlerinde bütün adayların seçim kampanyalarını yakından takip ettim.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde yürütülen kampanya ile şimdiki kampanya arasında büyük fark var. Bence 31 mart öncesi Binali Yıldırım’ın seçimi rahat alacağı düşünüldü. 23 Haziran seçimleri içinse kampanya sil baştan yeniden gözden geçirilip tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar gözden geçirilip daha sıcak ve samimi bir kampanya oluşturuldu

Binali Yıldırım'ın kullandığı seçim sloganları, açık hava reklamları, gazete, Tv. reklamları, sosyal medyanın etkin kullanılması, her kesime hitap edecek seçim müzikleri ile fark yarattığını düşünüyorum. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü de profesyonel bir ekip kurmuş, sosyal medya, açık hava reklamları, seçim müzikleri, kısa filmler ile fark yaratmış ve seçimin kazanılmasında bu başarılı kampanyanın da önemli ölçü de rolü olmuştu. 

Seçim Sonucu Ne Olur?

Şahsi görüşüm;  her iki aday da bütün bir yılın yarısından fazlasını seçim propagandası yaparak geçirdi ve çok fazla yoruldular. 31 Mart Yerel seçimleri öncesine göre Binali Yıldırım'ı bu seçime daha iyi hazırlanmış görüyorum. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki; bu seçimler İstanbul'un ve Türkiye'nin vizyon projelerinin sürdürülmesi ve geliştirilmesi açısından çok önemlidir. Bu projelerin gerçekleştirilmesi de, güçlü, istikrarlı ve deneyimli politikacılar ve siyaset ile mümkün olabilir. Binali Yıldırım'ın, devlet ve siyaset birikimi, bunu pekiştiren siyasi tavrı ve bilgisi bu konuda büyük güvence vermektedir. Nitekim bunu, geçen hafta yayınlanan 'Canlı yayın açık oturumundaki' duruşu ile gözlemledik. Siyasetin halka yansımasındaki en önemli etkileşimi bu özelliklerdir. Binali Yıldırım, halka verdiği güvenli, samimi, dürüst, içten ve vakurlu haliyle iyi bir siyasetçi profili çizmiştir.

Hizmet ve buna aracılık eden siyaset güvenli kulvarlarda yapıldığı takdirde halkta karşılığını bulur. Binali Yıldırım, özverili, vefakar, inançlı ve istikrarlı çizgisiyle bunu başarmıştır. Dolayısıyla, Türkiye'de İstanbul gibi Mega bir kentin başkanlığı ancak bu profildeki siyasetçinin ve hizmet adamının hakkıdır.

Dolayısıyla, Pazar günü yapılacak olan seçimlerde Binali Yıldırım'ın kazanması hem İstanbul'a hem de yaşadığımız şehre büyük hizmetlerin gelmesinin önünü açacaktır.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
8910 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Akif

22.06.2019 - 00:10:30

Tarafsız yazı İçin çok uğraştığınız belli. yazınız için tebrik ederim.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Duzceli

21.06.2019 - 19:30:33

Sayın islam keleş. Söylediklerinize harfiyen katılıyorum ancak şunu ilave etme gereği hissettim: istanbulda yaşayan 10 milyon seçmen var,memleketin her köşesinden. Malum birkaç şehirden olanları ayrı tutarak sormak istiyorum, istanbulda yaşayan birinin başına tabiri caizse eğer yukarıdan aşağıya heryeri teknik donanım olan Binali Yıldırım gibi bir talih kuşu konmuşken (oylar tamamı sayılsaydı cıkacaktı meydana)öyle yüzbin gibi bir farkla sayın Binalı Yıldırımı kazandırmak hiç yakışıyormu?!umarım be kez fark enaz 500 bin olurda,chp tayfası hepsini çalamayacagı için tantana etmeden kabul eder mağlubiyeti

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

HEM HIZLI, HEM UCUZ ÇÖZÜM
17.10.2019 - 11:40
HEM HIZLI, HEM UCUZ ÇÖZÜM
İlk Canlı Yayına Büyük İlgi
Özlü, Dar Gelirliler İçin TOKİ İle Görüşecek
STK’ların Lideri Düzce’de
21.10.2019 - 16:22
STK’ların Lideri Düzce’de
PROJENİN DETAYLARINI İLK KEZ AÇIKLADI
Mehdi Eker Geliyor
22.10.2019 - 18:31
Mehdi Eker Geliyor
 GÜNER YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ