Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:10] Okul Önlerinde Yaya Geçidi Çalışması Tamamlandı -- [09:49] Öğrencileri Geleceğe Hazırlayacaklar -- [09:27] SÜPERDE TEK BERABERLİK ÇIKTI -- [09:26] İKİDE İKİ YAPTILAR İDDALARINI KANITLADILAR -- [23:47] MAGANDALAR ÇOCUK PARKINA DADANDI -- [23:12] Hastanede Hayatını Kaybetti -- [22:56] 3 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ -- [22:48] JANDARMA'DAN BAŞARILI OPERASYON -- [22:38] 13 YILDIR DOĞRULARI GÖSTERİYOR -- [21:26] Baro Başkanına Suç Duyurusu --
Gündem
Mezuniyet Gururunu Yaşıyorlar

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi, düzenlediği 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile yeni dönem mezunlarını vermenin gururunu ve coşkusunu yaşadı.

25.06.2019
4521 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Mezuniyet Gururunu Yaşıyorlar

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü,  Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezun doktorların sahneye davet edilmesiyle başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tıp Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Dönem Birincisi Dr. Meliha Gezen, 6 yıllık zorlu eğitim hayatının sonrasında ömür boyu büyük bir gururla taşıyacakları hekimlik mesleğine adım atmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Meslek hayatlarında dil, din, ırk ve mevki ayrımı yapmadan insanlığa hizmet edeceklerini vurgulayan Dr. Meliha Gezen, üniversite dönemi boyunca kendilerine her zaman destek olan başta Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar olmak üzere, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu,  öğretim üyelerine ve en büyük destekçileri ailelere teşekkür etti.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu, insan hayatının en değerli varlığı sağlığı için bugüne kadar 807 hekim yetiştirdiklerini ifade ederek bu hekimlerin ülkemizin dört bir yanında fedakarca çalıştığını belirtti. Tıp Fakültesi’nin kuruluşunun 27. yılında 91 öğrenciyi hekim olarak mezun etmenin heyecanını yaşadıklarını dile getiren Ataoğlu, öğrencilerin yetiştirilmesinde emeği geçen tüm vefakar öğretim üyelerine teşekkür etti. Mezun olan hekimlerin topluma ve insanlığa hizmet ederek şifa ve mutluluk dağıtacaklarına işaret eden Prof. Dr. Sarfinaz Ataoğlu, hekimlere hitaben “Bu kutsal ve onurlu mesleğin kıymetini bilin. Hastalara şefkatle ve empatiyle yaklaşın. Tıbbi etik ve ahlaki değerlere bağlı olun.” diyerek tüm mezunlara başarılar diledi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, büyük heyecan ve gurur yaşadıklarını belirterek sağlıkta şiddetin olmadığı bir gelecek temennisiyle sözlerine başladı. Düzce Üniversitesi’nin değerli akademik kadrolarının yetiştirdiği mezunların, gelecek yaşamlarında Düzce Üniversitesi’nin ışığını ve değer üreten misyonunu yansıtacaklarından emin olduğunu söyleyen Rektör Çakar, ailelerin de her zaman mezunların yanında olacağını sözlerine ekledi. İyi hekimi, etrafına güven veren hekim şeklinde tanımlayan Prof. Dr. Çakar, hekimlikte; hasta ve hasta yakınlarıyla kurulan bağın, güvenin ve iyi iletişimin önemine vurgu yaptı. Eylül ayında Tıp Fakültesi için yeni bir eğitim bloğunun daha hizmete gireceğini belirten Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi yatırımlarının hızla devam ettiği bilgisini paylaşarak tüm mezunlara başarı dileklerini iletti.

Mezuniyet kütüğüne isimlik çakılmasıyla devam eden programda, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, dönem birincisi Dr. Meliha Gezen’e mezuniyet belgesini ve plaketini takdim etti. Dönem ikincisi Dr. Cemile Şimşek’e mezuniyet belgesi ve plaketi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, tarafından takdim edilirken, dönem üçüncüsü Dr. Tuğçe Özdemir, mezuniyet belgesi ve plaketini yine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin’in elinden aldı.

Mezuniyet pastasının da kesildiği programda, 2019 Yılı Acil Tıp Derneği tarafından verilen Yılın En İyi Acil Servis İntern Doktoru ödülünün sahibi olan Dr. Fatma Yalçın’a ödülü, Acil Tıp Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Feruze Turan Sönmez tarafından takdim edildi.

Tıp Fakültesinden mezun olan hekimlere mezuniyet belgelerinin takdim edilmesiyle devam eden programın son bölümünde, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bora Büken eşliğinde Hipokrat Yeminini hep birlikte okuyan mezun hekimler, keplerini coşkuyla havaya fırlatarak mezuniyetin ve bu kutsal mesleğe adım atmanın gururunu yaşadı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
4521 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

HEM HIZLI, HEM UCUZ ÇÖZÜM
17.10.2019 - 11:40
HEM HIZLI, HEM UCUZ ÇÖZÜM
İlk Canlı Yayına Büyük İlgi
Özlü, Dar Gelirliler İçin TOKİ İle Görüşecek
STK’ların Lideri Düzce’de
21.10.2019 - 16:22
STK’ların Lideri Düzce’de
PROJENİN DETAYLARINI İLK KEZ AÇIKLADI
Mehdi Eker Geliyor
22.10.2019 - 18:31
Mehdi Eker Geliyor
 GÜNER YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ