Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:25] İŞTE GÜNÜN TABLOSU -- [20:57] TALİHSİZ KAZA! -- [20:45] Belediye polisleri bayramda unutmadı -- [19:33] Jandarma Sahadan Ayrılmıyor -- [18:01] Sokak Hayvanlarına Yem Bıraktılar -- [17:57] Bu Bayram Böyle Oldu... -- [17:07] Yaşlıların Buruk Bayram Sevinci -- [16:53] Kızılay Çocuklar İçin Kapı Kapı Dolaşıyor -- [16:49] FIRINCILAR EKMEĞİ KAPAYI KADAR GETİRİYOR -- [14:00] GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER --
Gündem
YARGIYA İNTİKAL ETTİ Mİ?

Düzce Belediyesine ait YEYPAŞ ve İNTAŞ şirketlerinden kaybolduğu iddia edilen hurda malzemeleri ile ilgili belediye tarafından başlatılan soruşturma da, Bakan Özlü’nün yanlış yönlendirildiği ve konunun üzerinin kapatılmaya çalışıldığı iddia edildi. Kaybolan hurdaların detayları da netleşmeye başladı. Hurda olarak tabir edilen malzemelerin demir çubuk vs. atıkları değil, Beton santrali ekipmanları ve asfalt makinası parçaları olduğu iddia edildi.

11.07.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
YARGIYA İNTİKAL ETTİ Mİ?

Düzce Belediyesinde kayıp hurda olayının üzeri örtülmeye çalışıyor. Geçtiğimiz hafta basına yansıyan kayıp hurda olayı sonrası 65. Hükümet Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatı ile belediye içinde jet soruşturma başlatılmıştı. Teftiş Kurulu tarafından yapılan soruşturmanın tamamlanmak üzere olduğu öğrenilirken, konunun yeterince araştırılmadığı, kayıp hurda olayının 2017 yılında MKE’ye verilen hurdalara bağlanacağı ve hurdaların kayıp olmadığı yönünde rapor hazırlanarak Başkan Özlü’ye teslim edileceği iddia edildi.

Kayıp hurda olayının kimlere uzadığı, kimlerin adının geçtiği, kimlerin hangi amaçla korunmak istendiği ve neden ısrarla bazı basın yayın organlarının konuyu kapatmak için çaba sarf ettiği, dönemin YEYPAŞ ve İNTAŞ sorumluları hakkında yeterli araştırma ve soruşturmanın yapılıp yapılmadığı soruları cevapsız kalırken, gözler teftiş kurulunun hazırladığı rapora çevrildi.

DEMİR KALINTILARI DEĞİL, EKİPMAN PARÇALARI KAYIP

Öte yandan Kayıp hurdalar ile ilgili her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor. Kaybolan hurdaların atık demir parçaları değil, çeşitli makinaların parçaları olduğu iddia edildi. İntaş ve Yeypaşa ait Asfalt Plenti Makinası parçaları beton santrali ekipmanlarının kaybolduğu öne sürüldü.

YARGIYA İNTİKAL ETTİ Mİ?

Konu ile ilgili geçtiğimiz hafta İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er de bir açıklama yapmış, belediyenin kendi iç soruşturması ile ilgili Başkan Faruk Özlü'ye destek verdiklerini açıklamıştı. Konunun yargı çerçevesinde ele alınması gerektiğini vurgulayan Er; "Konunun bizlerde takipçisi olacağız. Konuyla ilgisi olanların belirlenip gerekenlerin yapılması kadar kimsenin haksız yere suçlanıp nedensiz şekilde töhmet altında kalmaması için hukukun devreye girmesi ve savcılarımızın soruşturma açarak konunun asıl olması gereken mecrası olan bağımsız yargı çerçevesinde ele alınması için de elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Düzce Kamuoyu konu ile ilgili yargı sürecinin başlayıp başlamadığı konusunu merak ediyor.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
Dalından koparıldığı an alıcısı hazır bekleyor
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Korona Çalışmalarını Anlattı