Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[23:12] 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta Kısıtlama -- [20:47] 5 haftalık program açıklandı -- [20:45] BUGÜN 30 HASTAYI KAYBETTİK -- [20:42] CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YENİ KARARLARI AÇIKLADI -- [19:26] Pandemi Sürecinde Büyük Destek -- [19:19] ASAR DERESİ KÖPÜRDÜ -- [19:00] KAYNAŞLI “KONUT BELİRLEME KURASI” TARİHİ BELLİ OLDU -- [18:49] Öğrencilerin Maskeleri Öğretmenlerinden -- [18:39] Keşir ve Keskin Çocuk İzlenim Merkezini İnceledi -- [13:25] Cumayeri Pazaryerinde Namaz Kılınacak --
Gündem
Engin Yapı Market Yenilendi

Engin Yapı Market kuruluşunun 30. yılında yenilenerek açılışı gerçekleşti. 60 yıldır ticaretin merkezi konumuna gelen 4 ilçenin ortak noktası olan Gölyaka sapağı mevkiindeki yapı market 5 Bin 500 metrekare alanda hizmet vermeye devam edecek.

12.07.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Engin Yapı Market Yenilendi

30 Yıldır Gölyaka Sapağı mevkiinde faaliyet gösteren Engin Yapı Market Yenilenerek ürün yelpazesini genişletti. 5 Bin 500 metrekarelikk alanda hizmet vermeye devam eden Engin yapı market boyadan bahçe ürünlerine, elektrik gruplarından tesisat ürünlerine, ev gereçlerinden seramik grubuna kadar bir çok çeşidi ile hizmetine devam ediyor.

EVE DAİR TÜM İHTİYAÇLAR BURADA

Engin Yapı Market Yönetim kurulu üyesi Recep Mutlu 30. yıldönümlerini kutladıklarını söyleyerek; "     Bugün burada şirketimizin 30.yıl kutlamaları münasebetiyle toplanmış bulunuyoruz. Biz bugün 30. yılımızı kutluyoruz ama bulunduğumuz bölge, Gölyaka Sapağı, yaklaşık 60 yıldır ticaretin merkezi konumunda olan bir yer. Burası dört ilçenin ortak noktasında bulunuyor. Buradaki işletmeler olarak hem ilçelerimize, hem Düzce merkeze hem de çevre illere hizmet veriyoruz. Ve buranın müştelerimizin gözünde hem fiyat politikası anlamında hem ürün çeşidi ve hizmeti anlamında itibarı çok yüksek. Dolayısıyla burada olmaktan dolayı biz kendimizi şanslı ve mutlu hissesiyoruz.

Yapı market sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Dünya'da ev geliştirme perakendeciliği olarak isimlendirilen, özellikle Almanya ve Amerika'da Bauhaus, Praxis, Praktiker'lerle ortaya çıkmış, ülkemizde de Koçtaş ve Tekzen'lerle nalburların yerini almaya başlayan bir sektör. Eve dair tüm ihtiyaçları bir ara bulabileceğiniz mağazalar aslında yapı marketler. Boyadan, bahçe ürünlerine, elektrik grubundan, tesisat ürünlerine, ev gereçlerinden, seramik grubuna kadar geniş bir ürün yelpazesini bulunuyor. Engin Yapı Market bu yola küçük bir camcı dükkanı olarak çıktı. Sonrasında nalburiye ürünlerin eklendi ve onu seramik grubu izledi. Şu anda 5500 m2 bir alanda hizmet veriyoruz. Bulunduğumuz mağaza yapı market mağaza, hemen ileride bir seramik mağazamız, hemen arkamızda otoban kenarında da bir lojistik depomuz bulunuyor.

Geride bıraktığımız 30 yılda 3 temel sorumlulukla ilerledik. Bu sorumluluklarımız gelecek yıllarda önümüzü aydınlatacak" dedi.

- Müşterilerimize Karşı Sorumluluklarımız Var

Müşteri memnuniyetinin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Mutlu; "Müşterimizin cebindeki para çok kıymetli, çünkü ekonomik koşullar sert, rekabet çok fazla, alternatif çok fazla. Burada yoksa, diğer tarafta var, orada yoksa internette var. Akşam 5'e kadar verdiğiniz sipariş yarın kargoyla kapınızda. Dolayısıyla müşterilerimizi anlamak zorundayız. Biz ne anlıyoruz, ne görüyoruz peki? Müşterlerimiz bir ürün ya da hizmete verdikleri paranın karşılığını maksimum şekilde almak istiyorlar.  Tozlu raflardan ürün almak istemiyorlar mesela, içeri girdiklerinde yerinden kalkmayan, selamlarını zorla alan esnaf istemiyorlar, kişiye göre değişen keyfi fiyat istemiyorlar, eksik ürün, bozuk ürün, geç teslim edilen ürün istemiyorlar. Dolayısıyla gezilecek, keyifle alışveriş yapılacak bir mağaza, güleryüzlü bir hizmet, kişiden kişiye değişmeyen, uygunluğundan emin olunan bir fiyat politikası, özgürce seçim yapılabilecek ürün çeşidi ve hızlı teslimat bizim müşterilerimize karşı sorumluluğumuz" dedi.

- Bölgemize Karşı Sorumluluklarımız Var

Bölgemize karşı sorumluluğumuz var diyen Mutlu; "Bir bölgenin gelişmiş olup olmadığını neye göre tanımlarız? İstanbul neden gelişmiştir? Ya da başka bir şehir ona göre daha az gelişmiştir? Tabii ki kamu kaynaklarına erişim yollar, sağlık hizmetleri bu noktada çok önemlidir. Fakat asıl önemli olan özel sektörün ortaya koyduğu imkanlardır. Biz Düzce'ye ne zaman artık burası bir metropol demeye başlarız? İnsanlar aradıkları tüm hizmetleri, ürünleri burada bulabildikleri zaman. Bu da tabii ki de belediyelerin, yerel yöntemleri destekleriyle fakat özel sektörün teşebbüsleriyle olacak. Bugüne kadar bu noktada maalesef özel sektör olarak eksiklerimiz olduğunu düşünüyoruz. Düzce lojistik olarak çok kritik noktada bulunuyor. Sakarya, Bolu, Zonguldak, İstanbul gibi görece daha gelişmiş noktalara çok yakın mesafedeyiz. Bu da şöyle bir probleme yol açıyor. Düzce'nin parasını Düzce'de tutamıyoruz. Bu hizmetin aynısı Düzce'de de var, bu ürünün aynısı, bu çeşidin aynısı, bu kalitenin aynısı, bu fiyatın aynısı Düzce'de de var diyemediğimiz için. Bu konuyu çözmek, Aynısı Düzce'de de var demek bizim bu bölgeye karşı sorumluluğumuz" ifadelerini kullandı.

- Ülkemize Karşı Sorumluluklarımız Var

Ekonominin yükünü aile şirketlerinin çektiğini belirten Mutlu; "Ülkemizdeki tüm şirketler içindeki aile şirketlerinin oranı %90'ın üzerinde. Dolayısıyla ekonominin yükünü çeken şirketler aile şirketleri. Fakat ne yazik ki ülkemizdeki aile şirketlerinin ortalama ömrü 25 yıl civarında. Aile şirketlerinin sadece %30'u ikinci kuşağa geçebiliyor. İkinci kuşağa geçebilenlerin sadece %15'i üçüncü kuşağa aktarılabiliyor. Dolayısıyla en önemli mesela ayakta kalabilmek. Geçtiğimiz bu zor ekonomik koşullarda bu daha da önem kazanıyor. Ayakta kalmak, yatırımlarımıza devam etmek ve her şeyden önce olumlu bakmak zorundayız. Piyasalar kötü, dolar kötü, işler kötü. Mevcut kötüler herkes için geçerli. Evine ekmek götürmek isteyen adam için de sıkıntılar var, 1000 kişiye istihdam sağlayan bir fabrikatör için de. Hep beraber herbirimiz kendi işini çok iyi yaparak, daha çok çalışarak, daha çok üreterek, daha çok tasarruf yaparak kötüleri iyi çevirebiliriz. Dolayısıyla daha fazla mağaza açmak, daha fazla istihdam sağlamak, daha fazla vergi ödemek bizim ülkemize karşı sorumluluğumuz" dedi. Konuşmaların ardından kurdalenin kesilmesi ile Engin yapı market davetlilere tanıtıldı. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER
Korona Çalışmalarını Anlattı