Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:46] Kur'an Kursunu İncelediler -- [18:19] Şehrin Altyapısı Daha Sağlıklı Hale Getiriliyor -- [18:16] “Kardeşliğimiz Yeniden Pekişiyor” -- [18:12] Sokak Ortasında Tekme Tokat Dövdü -- [17:09] ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA -- [15:10] İl Sağlık Müdürlüğü ve Rektörlük Ortak Açıklama Yapacak -- [14:25] Beşir'in "Paylaşım Noktaları"na Yoğun İlgi -- [11:14] 3 Ayrı Noktada 3 Bin Kişilik Aşure -- [10:30] 4 Öğretim Üyesi 1 Uzman 2 Asistan ile Hizmet Veriliyor -- [09:58] Erasmus Öğrencileri Düzce’de --
Gündem
Vekaletle Kurban Kesimi Programına Destek Sürüyor

Türkiye Diyanet Vakfı'nın vekâletle kurban bağışına destek sürüyor. Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can’ın bizzat kendisinin de yaptığı kurban bağışı ile başlayan destek, il ve ilçe kurum amirleri ve vatandaşların desteği ile büyümeye devam ediyor.

1.08.2019
5392 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Vekaletle Kurban Kesimi Programına Destek Sürüyor

Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Güzeldal ve eşi Yasemin Güzeldal, Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışında bulunarak “Vekâletle Kurban Kesim Programı” na destek oldular. Bağışlarını, Vakıf adına İl Müftümüz Hüseyin Can ve TDV Düzce Temsilcisi Hasan Yazıcı kabul etti.

“Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş”

“Vekâletle Kurban Kesim Programı”na desteklerinden ötürü Güzeldal ailesine teşekkür eden Müftü Hüseyin Can, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri vekâletle kurban kesimi programı gerçekleştirildiğini söyledi. Müftü Hüseyin Can,” Türkiye Diyanet Vakfı bilgi ve birikimiyle ülkemizin yardımseverlik misyonunu kıtalara taşıyan, mazlum coğrafyalarda ihtiyaç sahiplerinin yanında vakfımızdır. 1000 şubesi ve 145 ülkede yürüttüğü faaliyetleriyle, inanç, köken ve bölge ayrımı yapmadan yoksula, muhtaca el uzatan Türkiye Diyanet Vakfı, İslam’ın doğru anlaşılmasına da katkı sağlamaktadır. Vakfımızın bağış olarak aldığı bu kurbanların İslami usullere göre kesilerek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslümanın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.” dedi.

Vekâlet yoluyla kurban kampanyasına katılmak isteyenlerin T.D.V. Düzce Şubesine gelerek kurban bağışında bulunabileceğini söyleyen Müftü Hüseyin Can, “Bu yıl vekâlet yoluyla kurban bedeli yurt içi 890 TL, yurt dışı ise 725 TL olarak belirlendi. Vatandaşlarımız, “www.tdv org” ve “bagis.tdv.org” adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra T.D.V. Mobil Bağış uygulaması üzerinden, il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir.” dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
5392 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce'nin Acı Kaybı
11.09.2019 - 22:49
Düzce'nin Acı Kaybı
Düzce Üniversitesi Düzce TSO ile Yeniden Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzaladı
Projeler için İstanbul Yollarını Aşındırıyor
Düzce’nin Yeni Cazibe Merkezi Olacak
Buranın Bakımını Kim Yapacak?
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
16.09.2019 - 17:09
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
Okul Servislerine Sıkı Denetim