Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:52] Tuncer Çocukla Çocuk oldu -- [17:39] ZABITA EKİPLERİNİN DENETİMLERİ SÜRÜYOR -- [17:28] MAHALLE ZİYARETLERİNİN İLK TURU TAMAMLANDI -- [17:21] EKİPLER ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORLAR -- [15:46] BECERİ KURSLARI EĞİTİME DEVAM EDİYOR -- [14:18] Doğalgaz Kullanımı Teşvik Ediliyor -- [13:56] Dumanı Gören Şoför Otobüsü Tahliye Etti -- [13:54] Valilik Soruşturma Başlattı -- [13:37] TÜKETİCİ HAKLARI BELEDİYEYE EMANET -- [12:12] Lösemili Çocuklar Üşümesin Dediler --
Gündem
Vekaletle Kurban Kesimi Programına Destek Sürüyor

Türkiye Diyanet Vakfı'nın vekâletle kurban bağışına destek sürüyor. Düzce İl Müftüsü Hüseyin Can’ın bizzat kendisinin de yaptığı kurban bağışı ile başlayan destek, il ve ilçe kurum amirleri ve vatandaşların desteği ile büyümeye devam ediyor.

1.08.2019
5415 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Vekaletle Kurban Kesimi Programına Destek Sürüyor

Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Güzeldal ve eşi Yasemin Güzeldal, Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışında bulunarak “Vekâletle Kurban Kesim Programı” na destek oldular. Bağışlarını, Vakıf adına İl Müftümüz Hüseyin Can ve TDV Düzce Temsilcisi Hasan Yazıcı kabul etti.

“Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş”

“Vekâletle Kurban Kesim Programı”na desteklerinden ötürü Güzeldal ailesine teşekkür eden Müftü Hüseyin Can, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1993 yılından beri vekâletle kurban kesimi programı gerçekleştirildiğini söyledi. Müftü Hüseyin Can,” Türkiye Diyanet Vakfı bilgi ve birikimiyle ülkemizin yardımseverlik misyonunu kıtalara taşıyan, mazlum coğrafyalarda ihtiyaç sahiplerinin yanında vakfımızdır. 1000 şubesi ve 145 ülkede yürüttüğü faaliyetleriyle, inanç, köken ve bölge ayrımı yapmadan yoksula, muhtaca el uzatan Türkiye Diyanet Vakfı, İslam’ın doğru anlaşılmasına da katkı sağlamaktadır. Vakfımızın bağış olarak aldığı bu kurbanların İslami usullere göre kesilerek, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir Müslümanın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.” dedi.

Vekâlet yoluyla kurban kampanyasına katılmak isteyenlerin T.D.V. Düzce Şubesine gelerek kurban bağışında bulunabileceğini söyleyen Müftü Hüseyin Can, “Bu yıl vekâlet yoluyla kurban bedeli yurt içi 890 TL, yurt dışı ise 725 TL olarak belirlendi. Vatandaşlarımız, “www.tdv org” ve “bagis.tdv.org” adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra T.D.V. Mobil Bağış uygulaması üzerinden, il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir.” dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
5415 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Rota Değişebilir
6.12.2019 - 13:40
Rota Değişebilir
Fındıkta Maliyet Azalacak, Verim Artacak
AZADE AY ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI
Komşuda Peşpeşe Deprem
11.12.2019 - 23:10
Komşuda Peşpeşe Deprem
Müdür Çam Devirmeye Devam Ediyor
Düzce’de toplu taşımada yeni minibüsler