Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:45] 3 İsmin Vekilliği Düşürüldü -- [19:43] 102 ÜLKEYE DESTEK VERİLDİ -- [17:55] Özgür Binbaşı Ağrı'ya Tayin Oldu -- [17:50] ASIL VE YEDEK KADROLAR BELLİ OLDU -- [17:44] VALİLİKTEN YENİ KORONA TEDBİRLERİ KARARI -- [17:10] 153 Yerine Bu Uygulama da Kullanılabilecek -- [16:57] Üst Düzey Hijyen Kuralları ile Çorbacı Yeniden Hizmette -- [15:06] YARALI ASKERE SÜRPRİZ ZİYARET -- [13:27] Tilkiyi Elleriyle Beslediler -- [11:27] Tarımsal Atıklardan Odun Sirkesi Üretilecek --
Gündem
77 Bin TL’yi Selzedelere Dağıttılar

Geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketinin ardından yaraların sarılması için düzenlenen kermeste 77 Bin Türk lirası toplandı. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığından yapılan açıklamada kermes gelirinin 44 aileye dağıtıldığı açıklandı.

29.08.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
77 Bin TL’yi Selzedelere Dağıttılar

19 Temmuz tarihinde meydana gelen sel felaketinin ardından yaraların sarılması için 27-28-29 Temmuz tarihleri arasında Anıtpark meydanında seldeze vatandaşların yararına kermes açılmıştı. Bir çok siyasi parti kurum ve kuruluşların destek verdiği kermes için geçtiğimiz günlerde CHP İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Çakıcı Kermes’in gelirinin nereye gittiğini sormuştu. AK Parti İl Kadın Kollarından yapılan açıklamada kermesten 77 Bin TL toplandığını ve 44 selzede aileye yardımların aktarıldığı açıklandı.

Yapılan açıklamada; 19 Temmuz 2019 Tarihinde Düzce ve ilçelerinde yoğun yağış ve yağıştan kaynaklanan heyelan neticesinde zor günler yaşadık.

Düzce AK Parti Kadın Kollarının girişimleri, Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları ve birçok STK’mızında vermiş olduğu destekle “Bir yaraya merhem olmak, bir hayatı biraz olsun kolaylaştırmak” adına bu yola hep beraber çıktık. Düzce'yi ve Düzce sevgisini yüreğinde hissedenlerin birlik ve beraberlik içinde kenetlenmesine şahitlik etmek Geçirmiş olduğumuz bu zor günlerin en güzel ve en anlamlı yanıydı.

27-28-29 Temmuz 2019 Tarihinde Düzce Anıtpark'ta "Düzce Birlik ve Beraberlik Kermesi "ni düzenledik. Aynı zamanda TC. Ziraat Bankasında Kermes Komisyonu olarak IBAN NO : TR12 0001 00005464 8585 6750 01 - 54 Düzce hesabını Valilik Onayı  ile açtırdık. Kermes süresince kazanılan miktarlar her gün komisyon üyeleri tarafından banka hesabına yatırılmış olup, açılan hesabın 3 ay süreli olması hasebiyle hesabın bir müddet daha açık tutulması komisyon kararınca uygun görülmüştür.

28.08.2019 Çarşamba günü itibariyle hesabımızda 77 Bin TL toplanmış bulunmaktadır.

Bu süreçte;

Afad Müdürlüğü Kriz Merkezi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kaymakamlıklarımızla koordineli olarak yürütmüş olduğumuz çalışmalarla tespit edilen ailelerimizin bilgileri ile; durum aciliyet sıralamasına uygun olarak; Gölyaka' da 2, Cumayeri’nde 12 ve Akçakoca’da 30 olmak üzere toplamda 44 Aileye aynı tarihte Ziraat Bankası Hesabından havalesi yapılmış bulunmaktadır.( Mesai bitiminde hesap tarafımızdan kapatılmıştır). Yardım yapılan ailelerin isimlerini toplum ahlak ve etik kurallar gereğince açıklayarak rencide etmeyi uygun bulmamakla birlikte; bilgi sahibi olmak isteyenler yukarıda belirtmiş olduğumuz İlçe kaymakamlıkları ile iletişim kurabilir.

Bu süreç içerisinde bizler ve bizlere destek olan herkesin tek amacı Emaneti yerine en doğru şekilde ulaştırmak olmuştur. Toplumun mağduriyetlerinin kişisel ve partisel menfaatlere çevrilmeye çalışılması tamir edilemez toplumsal yaralara yol açabileceğinin bilinci içerisinde olarak bu süreci hep beraber birlik, beraberlik ve dostluk çerçevesinde yönettik.

Ve bu süreçte stant açarak ve katılım sağlayarak bizlere destek olan; 

- Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce Halk Eğitim Merkezi, Düzce Gençlik Spor Il Müdürlüğü, Düzce Romanlar Derneği, Düzce'li Şairler, Düzce Belediye Kursları Belmek,  Canan Utinal- Denizati derneği, Desob, Hasine Ünal -Takı Standı, Ayfer Yüksel - Çay Standı,Çalışan Eller, Kuzenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Milliyetçi Hareket Partisi İl- İlçe Kadın Kolları Teşkilatı, AK Parti İl -İlçe Kadın Kolları Teşkilatı, Görünmez eller Derneği, Sultan Hanımlar  Derneği, Düzce Gençleri Yardım Gönüllüleri  Derneği, Emine Arıkan, Nuh Yüksel-1907 Spor Kulübü & Düzce Gençler Birliği Spor Kulübü

-İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği ( İHH), Eltiler -Nurten Bekoglu & Nuray Bekoğlu, Ve bireysel desteklerini bizden esirgemeyen onlarca isimsiz kahramanlarımıza çok teşekkür ederiz.

Düzce için daha güzel sebeplerle yapılacak olan etkinliklerde görüşmek dileğiyle.

Komisyon Üyeleri Adına

Komisyon Başkanı, Güler Güneş, Komisyon Üyeleri, Sevim Başaran, Derya Aksay, Zeliha Altıntaş, Asiye Kaymak, Melek Canbulat, Nesrin Baş, Macide Mercan, Ayfer Yüksel, Emine Türesin, Zeynep Sönmezoğlu, Yeliz Yakalıoğlu” denildi. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Hakan Bahçeci Hayatını Kaybetti
Şoför Direksiyonu Hastaneye Kırdı
Yağış Kaza Getirdi
2.06.2020 - 12:19
Yağış Kaza Getirdi
Kafe ve Restaurantları Kim Denetleyecek?
Korona'dan Hayatını Kaybetti
1.06.2020 - 14:16
Korona'dan Hayatını Kaybetti
Düzce Valiliği Alınan Son Kararı Açıkladı
İŞTE YENİ KORONA TEDBİRLERİ