Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:08] Mahkum Çocukları İçin Muhteşem Proje -- [15:15] YEMLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR -- [13:39] Kardeşine Bir Kitap da Senden Olsun -- [13:00] Özlü MHP'yi Ziyaret Etti -- [12:52] "2023'e kadar 500 bin ton bazalt ihracatı yapmak istiyoruz" -- [12:48] “FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLİYOR” -- [12:40] SÜRÜCÜLER HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI -- [12:29] OXİJEN MEDYA’DAN DÜZCE KOSGEB MÜDÜRÜNE ZİYARET -- [11:08] MODERN DURAKLAR YERLEŞTİRİLDİ -- [10:22] 24 ŞUBAT'A KADAR BAŞVURU ALINACAK --
Gündem
DEĞİŞİM BAŞLIYOR!

2017 Yılında Kalıcı Konutlar Anıt Meydana yapılan güreş stadyumu kaldırılacak. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Güreş Stadyumunun tribünlerinin sökülerek Şiralık'a götürüleceğini söyledi. Başkan Özlü, 18 Temmuz stadyumunun da Şıralık'a taşınarak yerine Millet bahçesi yapılacağını söyledi.

4.09.2019
9623 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
DEĞİŞİM BAŞLIYOR!

AK Parti Daraltılmış İl Danışma Kurulunda söz alan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü önümüzdeki dönemde yapılacak olan projeler ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. 5 Aylık çalışma döneminin özetini çıkardıklarını ve bir sunum ile birlikte önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını hatırlatan Özlü, Millet Projesi için iki etaplı çalışma yapılacağını söyledi.

KALICI KONUTLAR GÜREŞ STADYUMU KALKIYOR

Millet bahçesinin iki etaplı olacağını ve bu konu ile ilgili Bakanlık ile yazışmaların sürdüğünü dile getiren Özlü; "Millet Bahçesinin birinci etabı Anıt Park, İnönü parkı ve Avni Akyol parkını kapsıyor. İkinci etap ise 18 Temmuz stadyumunun bulunduğu alan olacak. Buradaki stadyumu Şiralık'a taşıyacağız. Güreş meydanındaki tribünleri de söküp Şıralık'ta kullanacağız" dedi.

 

"BU YIL BAKIM ONARIM YILI OLACAK"

Başkan Özlü göreve gelir gelmez mali disiplin tedbirleri aldıklarını ifade ederek; "İlk olarak mali disiplin tedbirlerini uyguladık, bundan kastımız belediyemizin gelir ve giderleri arasında dengesizlik var bunu dengelemeye çalışıyoruz. Buradaki amacımız gelirleri artırmak giderleri kısmak. Denk ve hizmet odaklı bir hizmet için uğraşıyoruz. 21 maddeden oluşuyor bu programımız. Çok yakın zamanda bunun detaylarını paylaşacağız. Belediyemiz açısından bakım onarım yılı olacak. Bu yıl büyük projelerin alt yapısın oluşturuyoruz. Yani yapacağımız önemli hizmetlerin projelerin planlanmasını ve projelendirmesin yapıyoruz. Asar suyunun rekreasyonu için 2019 yılında yaklaşık 2 milyon civarında hibe aldık bunun yazışmaları sürüyor. Konuralp beldesinde kültür sokağı kurmak için 1 buçuk milyon hibe aldık. Tüm yol boyunca yapılacak şekilde yaklaşık 1 buçuk milyonluk hibe aldık. Yaklaşık 5 milyon TL hibe aldık borçlanmıyoruz" dedi.

"ÖDENMEYEN MAAŞ YOK"

Başkan Özlü son günlerde basında çıkan "Belediye maaşları ödeyemiyor" haberleri ile ilgili de konuşarak; "Maaşlar konusu zaman zaman konuşuluyor. Düzce belediyesinin ödenmemiş maaşı yoktur. Ödenmeyen ücretler vardır. Bunlar geçmişten gelen ek mesai ücretleridir. Bunlar çalışanlarımızın ek ikramiyeleridir. Bunları ödemedik, bunları gelir gider dengesini denkleştirdiğimizde bunları da en kısa zamanda ödeyeceğiz. Kredi kullanımı ve faizle borçlanıp ödemek istemiyoruz. Projelerimizi hibelerle yapıyoruz. Borç dökümü ile ilgili sunum yapacağım. Her şey şeffaf olacak.

OTOBÜSLERLERE YENİ YILDA YENİ DÜZENLEME

Otobüsler ile ilgili gerekli tüm detaylı çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Özlü; "Otobüslerle ilgili sayım yaptık. Düzce'de günde  ortalama 20 bin kişi toplu taşımayı kullanıyor. Yaklaşık 50 bin kişinin kullanması lazım. Ama bu sayı tutmuyor. Düzce ölçeğindeki bir il için 6 ve 8 metre büyüklüğündeki otobüsler olması gerekiyor. Yılbaşına kadar bu çalışmayı yapacağız. Toplu taşıma şuanda zarar ediyoruz. Et kombinasını devrettik 800 bin lira zarar ediyorduk kiralarla birlikte yaklaşık 300 bin lira artıdayız. Yaptığımız işleri maliyetine yapacağız. her bir kuruşun hesabını vereceğiz. belediyenin 82 milyon tahsil edemediği alacaklar var bunun 13 milyonu su paraları. Burada Düzcelilerden destek istiyoruz. Gelir gider dengesini sağlamalıyız" dedi.

"KATI ATIK İÇİN DÜĞMEYE BASILDI"

Başkan Özlü; "Katı atıkla ilgili 10 dan fazla firmayla görüştük. Sıfır atık istiyoruz. Sözleşme imzaladığımız bir firma var. Düzenli depolama yapıp enerji üreteceğiz. Komşu illerle de görüşüyoruz. Çöp geliyor ayrıştırıyorsunuz geriye sadece yanmayan kokmayan bulaşmayan kısımlar kalıyor. Çöpte yüzde 12 yüzde 15'i ne denk geliyor. Ne kadar organik madde var ne kadar kül var bunların analizini yaptık. Bunların teknolojisi ne olacak birini konumuz çöp konusudur. Ayrıştırma işleme tesisi kurmak istiyoruz" dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
9623 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Emekçi

8.09.2019 - 01:28:45

Sen neyin kafasını yaşıyorsun başkan ikinçi maaş geldi kime maaş ödedin sen en son verdiğin para kurban bayramında onuda 1250 lira yatırdın herkese yazık günah yalan söylerken bile allahdan korkmuyorsunya sana daha ne diyeyim bu millette sana inanıyor işte çıkıp bir allahın kuluda bakan yalan söylüyor biz yarım maaş aldık demiyor herkez götünden korkuyo
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

İşçi

8.09.2019 - 01:38:00

Sen kimin maaşını ödedin sayın bakan millete enson kurban bayramında yarım maaş verdin 2kinçi maaş geldi kime maaş ödedin sen kimsede ağzını açıp birşey demiyor yazık yazık adam konuşup duruyor kimsenin parası kalmadı ödenmedik kimsenin alçağı yok ayıp sana bakan bey ayıp çalışan işçi aç aç herkez çoluk çoçuk bakıyo kira ödüyo çalışanın parasını verde öyle konuş şimdi boşu boşuna kasılma orda alın teri bu oturma teri değil sana yakışmadı bu bakan bey Başkanlık sen bakanlığa devam et ama ankarada burda belediyede değil yani

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ALKIŞLAR DÜZCESPOR TARAFTARINA
İSKİ BİR YILDIR SESSİZ
15.02.2020 - 18:37
İSKİ BİR YILDIR SESSİZ
İSKİ BUNDAN SONRA NE YAPACAK?
17.02.2020 - 19:23
İSKİ BUNDAN SONRA NE YAPACAK?
Düzcespor Yönetimi Kahvaltıda Buluştu
Kadınlar Matinası Dolu Dolu Geçecek
BARO BARO OLALI BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİ
OSB'de Cami İnşaatının Temeli Atıldı