Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:10] Ekipler Durmaksızın Çalışıyor -- [19:54] Tablet Üzerinden Genel Tarama -- [19:29] 51 okulda başarıya bir adım sınavı yapıldı -- [18:49] Kapoğlu Emirhan’a forma hediye etti -- [18:43] Otomobil Yoldan Çıktı: 3 Yaral -- [15:26] HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDI -- [11:00] Kardüz Yaylası’nda kar kalınlığı 2.5 metreye ulaştı -- [09:31] Topuk Yaylası'ndaki göletin yüzeyi buz tuttu -- [21:26] Teknik heyet ve topçu eşleri galibiyeti kutladı -- [19:24] ALKIŞLAR DÜZCESPOR TARAFTARINA --
Gündem
Ulaşımda Sorun Kalmayacak

Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürü Kenan Özen, değişen otobüs saat ve güzergahları ile ilgili eleştirileri yanıtladı. Yeni sisteminin birkaç ay içerisinde benimseneceğini kaydeden Özen, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ulaşımla alakalı hiç bir sorun kalmayacağının sözünü verdi.

10.09.2019
7701 kez okundu
0 bekleyen yorum
6 onaylı yorum
Ulaşımda Sorun Kalmayacak

Ara saatlerde yolcu sayısının çok düşük olduğunu ve belediyenin ağır faturalar ödediğini dile getiren Özen yeni uygulamadan geri adım atılmayacağının da altını çizdi.

Özen amaçlarının ana hatlardaki araç sayısını arttırmak, iç bölgelere çok fazla otobüs sokmadan Düzce’ye ulaşımı daha hızlı hale getirmek olduğunu vurguladı.

Yolcu kapasitesi sürekli inceleniyor

Yolcu kapasitesinin sürekli incelendiğini ve elde edilen veriler doğrultusunda yeni sistemin hazırlandığını belirten Özen “Otobüs hatları ile alakalı sürekli çalışma yapıyoruz. Yolcu kapasitemizi sürekli inceliyoruz. Özel bir firmamız da hat optimizasyonu çalışması yapıyor. Bizlerde buradan aldığımız verileri karşılaştırarak alabileceğimiz tedbirleri belirliyoruz. Ciddi anlamda zararlarımız var. Otobüsler ile alakalı ağır faturalar ödüyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden belediyeyi kara geçirmenin çabası içerisindeyiz” dedi.

Yoğun saatlerde değişiklik yok

Kenan Özen, yoğunluğun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı belirterek “Gördük ki özellikle sabah ve akşam saatleri dışındaki binişlerimizde çok ciddi düşüş var. Yolcu sayısı çok az. Sabah ve Akşam saatleri için bir değişiklik yapmadık. Sabah ve akşam saatlerinde araçlarımız aynı güzergahlarda aynı saatte hizmet veriyor. Fakat yolcu kapasitesinin az olduğu saatlerde yarım saatlik arayı 1 saate çıkarttık. Ana hatlarımızda Yeşiltepe’den Esentepe’den, Çamlıevler’den ve 5. Bölge’den yarım saatte bir araçlarımız geçiyor. Vatandaşlarımız kendi ara bölgelerinde beklemek istemedikleri zaman yürüyüş yaparak çok rahat ana hatlardaki otobüslere binerek Düzce’ye gelebilirler” ifadelerinde bulundu.

Asla geri adım atılmayacak

Uygulamadan asla geri adım atılmayacağını kaydeden Özen şöyle devam etti: “Ekiplerimizle gece gündüz çalışıyoruz. Eksiklerimizi tespit ediyoruz. Elbette ki hatalarımız olabilir. Örneğin sabah bir otobüsümüz kalkmadı ve gerekli cezai işlem uygulandı. Ben vatandaşlarımın yanındayım. Ama şunu da bilsinler ki saat 08.30’dan sonra neredeyse hiç yolcu yok. Bazı vatandaşlarımızın tepkilerini saygıyla karşılıyorum. Şikayetçi olanlar ile de bire bir gidip görüşmeye çalışıyorum. Bu uygulamadan geri adım atılmayacak. Bu konuda vatandaşlarımızdan destek bekliyorum. İnsanlar henüz saatleri tam olarak bilmedikleri için, sistem yeni olduğu için bazı tepkiler gelebilir. Ancak 2 ay içerisinde yapmış olduğumuz özelleştirme ile tüm Türkiye’de uygulanan en iyi sistemi Düzce’de hayata geçirebileceğimize inanıyorum.”

Amaç daha hızlı ulaşım

Özen amaçlarının ana hatlardaki araç sayısını arttırmak, iç bölgelere çok fazla otobüs sokmadan Düzce’ye ulaşımı daha hızlı hale getirmek olduğunu ifade ederek “Güzergahları değişen otobüsler de oldu. Örneğin bizim 54 nolu otobüsümüz iç bölgelere girer bağlantı yolundan ana hattan giderdi. 33 nolu otobüsümüz bütün Kalıcı Konutları dolaşırdı. Biz Nalbantoğlu hattından 33 nolu otobüsü çekerek ana hatta verdik. 33 ve 34 nolu otobüsler ana hattan gidecek. 54 nolu otobüsümüzü de Nalbantoğlu güzergahındaki yolcumuzu alsın diye saatte bir yönlendirdik. Bununla ilgili tepki aldık. Ancak incelemelerimiz sürüyor. İlerleyen dönemlerde ana hatlardaki araç sayısını arttırarak, iç bölgelere çok fazla araç sokmadan hızlı bir şekilde insanları Düzce’ye ulaştırmayı hedefliyoruz. İnsanlar şuanda 33 ve 34 nolu otobüslerin ulaşım güzergahını bilmedikleri için sıkıntı yaşıyorlar” diye konuştu.

İç hatlardaki değişiklik

İç hatlardaki değişiklik ile ilgili de bilgi veren Özen “İç hatlarımızda Kasım ayında ihalesi bitecek olan beyaz otobüsler var. Onların hatlarına ihale kapsamında çalıştıkları için çok müdahale etmedik. Ancak kendi hatlarımızda örneğin Sarayyeri, Beyciler, Metek Toki hatlarında insanları sabah sağlıklı bir şekilde çarşıya, akşam da evlerine ulaştırmak için düzenlemeler yaptık. Ara saatlerde yolcu kapasitesi çok düşük. Bu sebeple bu güzergahlarda yoğun saatlerde yarım saatte bir, ara saatlerde ile 1 saatte bir otobüsler geçecek” dedi.

“Düzceli olarak çalışıyorum”

Kenan Özen yeni sistemin halkı mağdur etmeyeceğini belirterek “Bu sabah Kalıcı Konutlardaydım. Öğrencilerimizi de çok rahat getirdik. Yolcularımızı da çok rahat aktardık. Hiç bir sorun yaşamadık. Sadece otobüs boyutlarında ufak tefek hatalar oldu. Bunları da düzeltiyoruz. Ben ulaştırma müdürü değil Düzceli olarak çalışıyorum. Emin olun sistem çok daha iyi işleyecek. Bize tepki gösteriliyor ama uzun zamandan beri böyle bir revizyon yapılmamış. Bu sistem hem halkımızı mağdur etmeyecek hem de belediyeye önemli avantajlar sağlayacak” dedi.

1 Ocak’tan itibaren sorun kalmayacak

Kenan Özen, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren ulaşımla alakalı hiç bir sorun kalmayacağının sözünü vererek “Ben bir gün deneme yaptım. Kazıkoğlu’ndan otobüse bindim. Tam 35 dakika Kalıcı Konutların içerisinde dolaştım. Yeni düzenlemeler belli sıkıntılar doğuracaktır. Bir WhatsApp ihbar hattı kurdum. İnsanlar bizzat benim telefonuma bile ulaşabilecekler. Nerde bir eksiklik varsa gidereceğiz. 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Düzce’de ulaşım ile alakalı hiçbir sorun kalmayacak. Ben bizzat söz veriyorum. Amacımız halkın layık olduğu hizmeti getirebilmek” şeklinde açıklama yaptı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
7701 kez okundu
0 bekleyen yorum
6 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,55

VATANDAŞ

17.09.2019 - 16:49:55

HALKIN LAYIK OLDUĞU HİZMET BUMU YAZIKLAR OLSUN!!!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Konutlardaki boşa bırakılan bin haneci

16.09.2019 - 15:07:52

Konutlara yapılan hiçbirşey yok aksine geri alınıyor hizmetler otobüslere yürüyebilmek için en az 15 köpeğin lincinden gecmek lazım tabiki tasarrufu yapın o kadar belediyedeki boş duran akrabaların maaşları nasıl cıkacak eski halk münübüslerini istiyoruz insanlar para kazanmak için saatini bekler belediye şoförleri ralli yarışı gibi ne saat bakıyor ne bişey zaten maaşı var insanlar önemli değil her taşıtıda paramızla kullanıyoruz köy hatlarındaki münübüsleri kavgayla kaldırmıştınız zamanında bırakın insanlara bizim insanlarımız hizmet ediyor onlar geri gelsin
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Duzceli Vatandas

13.09.2019 - 03:07:39

Iyi guzel hos diyorsunuz da 1.5 yasinda cocugum ile sokakta kaldim insan duzgun bir sekilde duyuru yapar bu nedir otobuslerin icerisinde duyuru panolari yok hala duzce sporun 4 ay onceki mac fiskuru var sizin icin onem arz etmeye bilir audi a8 a6 mercedes arabasi olmayani da dusunun bir de bu sekilde hizmet etmeyin insanlarin yasama tarzini degil biraz tas ustune tas koymayi deneyin 8 aydan bu yana ne yapildi duzcede duzen bozmaktan baska bu donem olmeyiz ama bir daha akp zor gorur duzcede tulumu bunu unutmayin.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,56

İlginç

12.09.2019 - 18:27:03

Saat 20.35 den sonra 21 numara bitiyor örneğin saat 21 yada 22 gibi saatlerde işten çıkan insanlar ne yapacaklar bus adece bir örneği... Belediye bu tasarrufu yaparak gerçekten cok iyi yaptı sanki hayrına taşıyordu bizi madem yolsu sayısı az küçük otobus kullanılsın... Otobüslere kadar tasarruf planı düzenlenecek cok sey var düzcede
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,67

kaan

12.09.2019 - 09:41:23

beyaz otobüsler yağ yakıyor kara tren gibi maşallah çevrenin anasını ağlatıyor bilginize
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Nurcan can

11.09.2019 - 01:00:05

10 bölgeden 5 ci bölgeye yürüyemiyen yaşlılar ne olacak

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MUHAMMED'DEN ACI HABER
10.02.2020 - 16:44
MUHAMMED'DEN ACI HABER
YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE EĞİTİME ARA VERİLDİ
ALKIŞLAR DÜZCESPOR TARAFTARINA
İSKİ BİR YILDIR SESSİZ
15.02.2020 - 18:37
İSKİ BİR YILDIR SESSİZ
DÜZCESPOR AŞKI BÖYLE BİRŞEY
Düzce'nin Hakkını Yedirmeyiz!
Şehit Uzman Çavuş’un ailesine taziye ziyareti