Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:25] Cumayeri Pazaryerinde Namaz Kılınacak -- [12:48] Bu Camilerde Cuma Namazı Kılınacak -- [12:36] MAÇLAR YOĞUN TEDBİRLER ALTINDA OYNANACAK -- [12:32] Camiler Dezenfekte Ediliyor -- [10:44] İhaleye Katılan Firmalarla İlgili Açıklama -- [09:48] Mücadelenin ikinci dönemindeyiz -- [20:37] BUGÜN 34 HASTAYI KAYBETTİK -- [19:35] Bir Jest de Kahveci esnafına -- [19:17] TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLADI -- [19:11] Yoğun sis ulaşımı aksatıyor --
Gündem
SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER

​Son günlerde, ulusal ve yerel medyada gündeme gelen kalp rahatsızlıklarına ve ölüm vakaları sonucunda, İl Sağlık İl Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından ortak bir basın açıklaması yapıldı.

18.09.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER

Son günlerde, ulusal ve yerel medyada gündeme gelen kalp rahatsızlıklarına ve ölüm vakaları sonucunda, İl Sağlık İl Müdürlüğü ve Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından ortak bir basın açıklaması  yapıldı. Düzce Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya  İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz , Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Osman Kayapınar  açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının büyük ilgi gösterdiği açıklamada, Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru ile Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Toplantıda ilk açıklamayı, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz yaptı.  Yılmaz, Sağlık Bakanlığının sağlık hizmetleri açısından Düzce'yi bir bütün olarak değerlendirdiğini belirterek, kalp rahatsızlığı için anjiyo ünitesinin sadece Tıp fakültesinde bulunduğunu açıkladı. Yılmaz bu konuda şu görüşlere yer verdi:" Üniversite Hastanemizde bu işlem yapılmıyor olsaydı biz anjiyo yapıyor olacaktık. 3. Basamak sağlık kurumu olan üniversite hastanemizde anjiyo işlemi yapılabiliyor. Sağlık Bakanlığı Düzce’yi bir bütün olarak görüyor. Bu anlamda nerede eksik görülürse oraya müdahale ediliyor. Her zaman daha iyisi vardır. Bakanlık illerde Kalp Merkezi yapılabilmesi için ruhsatlandırma yaparken ilin nüfusunu, büyük illere yakınlığını, ildeki diğer sağlık kuruluşlarının durumun dikkate alıyor. Kaynakların etkin kullanımı açısından böyle bir uygulama gerçekleştiriliyor. Bakanlık bünyesinde faaliyet gösteren Bilimsel Kurulun belirlediği Kalp Merkezi kriterleri var. Bu kriterlere uygun olarak ilde kalp merkezi konuşlandırılıyor."

İKİNCİ CİHAZ GELECEK

Ortak basın açıklamasında konuşan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Öner Abidin Balbay hastanelerinde anjiyo hizmetlerinin verildiğini, yakında ikinci cihazında geleceğini açıkladı. Balbay, yılda ortalama 2 bin 500 anjiyo yapıldığını da sözlerine ekledi.

Kalp damar ve kardiyoloji servisinde 5 uzman hekimin çalıştığını vurgulayan Balbay özetle şu görüşlere yer verdi " Hastanemizde 2001 yılından bu yana anjiyo işlemi gerçekleştiriliyor. 2001 yılında alınan cihaz ile 2009 yılına kadar hizmet verdik. 2009 yılında yeni cihaz alındı. 2017 yılında da yeni bir cihazın alınması için Sağlık Bakanlığı’na başvurduk. Bu işler uzun zaman gerektiriyor. Bu cihazlarda yaklaşık 3,5 – 4 milyon değerinde maliyetli cihazlar. Yeni cihaz için mali kısım halledildi. Bir kaç ay içerisinde alımı yapılacak. Bizde kamuoyu ile paylaşacağız. Ayrıca yeni cihazı aldığımızda eskisinin kullanımına da devam edilecek” 

BAZILARININ DA KALBİ DÜZCE’DEN GİDİYOR

Basın toplantısında bulunan Tıp Fakültesi Hastanesi  Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Osman Kayapınar kalp hastalarına yerinde ve zamanında müdahale edildiğini açıkladı. 24 saat üzerinden hizmet verdiklerini vurgulayan Kayapınar, kamuoyunda kendilerine yöneltilen eleştirilere üzüldüklerini ifade etti. 

Osman Kayapınar, “Düzce kalpten gidiyor diye bir kampanya başlatılmış. Bazılarının da kalbi Düzce’den gidiyor. Bunu da dikkate alın lütfen. Bizde anlayış bekliyoruz” dedi. Kayapınar daha sonra şu görüşlere yer verdi " Akut durumlarda hastaya acil müdahale yapılması gerekiyor. Bunun ortalama süresi 90 dakika. Biz hastanemizde ortalama 24 dakikada bu tür vakalara müdahale edebiliyoruz.  Ben 2011 yılında Düzce’de göreve başladım. O günden bu yana 7/24 hizmet veriyoruz. Yaşanan ölümlü vakalarda bizim de canımız yanıyor. Bizi sadece doktor olarak düşünmeyin. Aynı zamanda hasta yakınıyız. Bizim ailemizde de insanlar benzer sorunlar yaşıyor."


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER
Korona Çalışmalarını Anlattı