Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:22] Akçakoca Polisinden Maske Denetimi -- [10:10] Fındıklıkta Kenevir Yetiştirmiş -- [09:51] ÜRETİCİ HASATA HAZIRLANIYOR -- [09:47] Tedavisine Düzce'de Devam Edilecek -- [09:22] Boğulma Vakalarına Karşı Tetikteler -- [09:17] Ertan Taşlı'dan TFF'ye Tepki -- [08:49] YENİ DÜZENLEME GELİYOR -- [22:05] KOLOĞLU HESABINI ASKIYA ALDI -- [21:44] İLK MECLİSTE GÖRÜŞÜLECEK -- [21:30] ÖRNEK 5 İL ARASINDAYIZ --
Gündem
18 Ayda Dudak Uçuklatan Rakam!

Düzce Belediyesinin geçmiş dönem borçlarını açıklayan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 1 Ekim 2017 ile 31 Mart 2019 tarihleri arasında 190 Milyon TL’lik borç yapıldığını söyledi. Kamuoyunun vicdanını rahatlatmak adına Dursun Ay’ın 18 aylık ‘mini başkanlık’ döneminde 190 milyon liranın nereye harcandığının tek tek açıklanması bekleniyor.

19.09.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
18 Ayda Dudak Uçuklatan Rakam!

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü geçtiğimiz hafta basın mensupları ile buluştu. Belediyenin borç yükünden de bahseden Özlü, 1 Ekim 2017 ile 31 Mart 2019 tarihindeki 18 aylık sürede 190 Milyon TL'lik borç yapıldığını açıkladı. Yeni yönetimin kucağına bırakılan yaklaşık 477 Milyonluk borç, Düzce Belediyesini zor bir sürece soktu. Eski Belediye Başkanı Dursun Ay ve yönetiminin bu kadar parayı nasıl ve nerelere kullandığını kalem kalem açıklaması isteniyor.  

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü geçtiğimiz günlerde Düzce'de görev yapan gazeteciler ile bir araya gelerek Belediyenin 5 aylık çalışmalarını anlattı. Konu başlıklarından biri de Düzce Belediyesinin borçlarıydı. Göreve geldiği günden itibaren ağır borç yükü nedeniyle mali disiplin tedbirlerini uygulayan Özlü, Belediyeyi ne kadar borç ile devraldığını ilk kez açıkladı. Başkan Özlü geçmiş dönem borçları ile ilgili isim vermeden yaptığı açıklamada çarpıcı rakamlar verdi. Özlü'nün açıklamalarına göre 31 Mart 2014'te Belediyenin borcu 181 Milyon TL olduğunu açıkladı. Özlü'nün açıklamalarına göre 1 Ekim 2017 tarihinde Dursun Ay  belediyeyi 287 Milyon  TL ile devralmış 18 aylık süreçte 190 Milyon 500 Bin lira daha borçlanmış. Dursun Ay, Başkan Özlü'ye  31 Mart 2019'da Belediyeyi 477 Milyon 500 Bin Liralık borç ile devretmiş.

GÖZLER ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDE

Bilindiği gibi 2017 yılında Düzce Belediye Başkanlığında yaşanan istifa sürecinin ardından, Meclis Üyesi olan Dursun Ay başkanlığa getirilmişti. Belediyeye bağlı İNTAŞ Şirketinde işçi statüsünde çalışan Beytullah Yılmaz Dönemin başkanı Dursun Ay tarafından ‘paraşüt’ ile Belediye özel kalem müdürlüğü ve şirket yöneticiliğine atandı. Belediyedeki 18 aylık süre zarfında herhangi bir hataya mahal vermemek adına dönemin başkanı Dursun Ay sık sık Ankara ziyaretleri gerçekleştiriyordu. Dursun Ay Ankara Düzce arasında mekik dokurken Düzce Belediyesini Özel kalem müdürü Beytullah Yılmaz çekip çeviriyordu. 18 aylık zaman zarfında dönemin özel kalem müdürü Beytullah Yılmaz’ın, bu afaki borç yekününde ne gibi etkisinin olup olmadığı da cevap bekleyen sorular arasında.

Çöp toplama, çiçek sulama ve rutin asfalt yamalarının dışında gözle görünür büyük bir proje uygulanmayan Düzce'de 190 Milyon TL’lik borcun nerelere harcanıp hangi işlerin yapıldığı merak ediliyor. Dönemin yetkililerinden kamuoyu tatmin edici bir açıklama bekliyor.  

ACISINI DÜZCELİLER ÇEKİYOR

Öte yandan Belediyenin borç yükünün acısını yine Düzceliler çekiyor. Başkan Faruk Özlü'yü de zor durumda bırakan borçlar nedeniyle Belediye çalışanlarının mesaileri kesildi, araçlar havuza çekildi. Büyük projeler için yatırımlar ise bu yıl borç yükü nedeniyle önümüzdeki yıla ertelendi. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve ekibi bir yandan ağır borç yükünü daha fazla borçlanmadan kapatmaya çalışırken bir yandan da hizmetlerini aksatmadan sürdürmeye çalışıyor. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MTA uçağı Düzce’nin üzerinde peki sebebi ne?
KAPOĞLU’NUN ATI KAZANDI
25.06.2020 - 20:20
KAPOĞLU’NUN ATI KAZANDI
Arama Kurtarma ekipleri genel tatbikat yaptı
Önceki Dönem ile İlgili Şok İddialar!
Oğlum Göktuğ Çok Beğenildi
26.06.2020 - 13:33
Oğlum Göktuğ Çok Beğenildi
Hemşehrimiz Aziz Aksoy'a Önemli Görev
2 Mahkumun Testi Pozitif Çıktı