Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:45] KUYMAK YEDİLER HASTANELİK OLDULAR -- [09:40] TEM'de İlerleyen Araç Kül Oldu -- [09:29] POTADA ALT YAPI GÜMBÜR GÜMBÜR -- [18:37] Muharrem Yılmaz Babasını Kaybetti -- [17:43] CHP SEÇİMİNİ YAPTI -- [16:46] BU MUTLULUĞA PAHA BİÇİLEMEZ -- [16:37] DÜZCE NÜFUSU 4 BİN 322 KİŞİN ARTTI -- [16:22] OLASI ARIZALARA KARŞI BAKIMLAR YAPILDI -- [15:26] GOL SESİ ÇIKMADI -- [13:25] DERBİ BAŞLADI --
Gündem
ARAŞTIRAMADAN DAĞILDILAR

Düzce Belediye Meclisinde, belediyenin 2014-2019 döneminin incelenmesi amacıyla oluşturulan araştırma komisyonu dağıldı.

8.10.2019
6615 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
ARAŞTIRAMADAN DAĞILDILAR

Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantılarında,belediyenin geçmiş döneminin mercek altına alınmasına yönelik araştırma yapılması, meclisin, Ak parti, iyi parti, CHP ve MHP'li üyelerin tamamının oybirliği ile kabul edilmişti. Karar mecliste tüm üyelerin ayağa kalkarak alkışlaması ile heyecan yaratmıştı. Hemen ardından yapılan seçimle komisyon üyeleri de şu isimlerden oluşmuştu: Ak parti grubundan Hüdaver Gösterişli, Celal Kasapoğlu, Murat Aydın, Nurullah Yıldız, İyi partiden Oğuz Özyiğit, CHP'den Kudret Taş ve MHP'den Hüseyin Çiftçi. Ağustos ayında kurulan komisyon ilk toplantısını 40 gün sonra yaptı. Ardından yapılan ikinci ve üçüncü toplantılarda, kurulan araştırma komisyonunun hukuki durumu tartışılmaya başlandı. Ak partili üyeler dışında araştırma komisyonun diğer üyeleri, komisyonun hiçbir gerekçe ve bahane gözetilmeksizin çalışmalarına başlaması gerektiğini dile getirdi. Ak partili üyeler ise, kurulan komisyonun hukuki sonuçları olamayacağını iddia ederek, araştırmanın belediye bünyesi içinde bulunan Teftiş Kurulu tarafından yapılmasını önerdi. Bunun üzerine CHP'li üye Kudret Taş, komisyon oluşturulması amaçlarının dışına çıkıldığı gerekçesi ile komisyondan çekildiğini açıkladı. Komisyonun Ak partili üyeleri dışında bulunan diğer üyeler de Belediye Meclisi'nin Ekim ayı ilk toplantısında aynı gerekçelerle komisyondan çekildiklerini açıkladılar. Bu durumun sonucunda da komisyonda sadece Ak partili üyeler kaldı. Bu şekliyle Ak partili araştırma komisyonu üyeleri de, araştırmaya esas olan konuların belediye bünyesi içinde bulunan teftiş kurulu marifeti ile yapılmasını kararlaştırdı. Buna ilişkin Meclis oylaması yapılması sırasında da  İyi parti, CHP ve MHP'li üyeler salonu terk etti. Oylama sadece Ak partili üyeler arasında yapıldı ve oybirliği ile kabul edildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6615 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

İSKİ BUNDAN SONRA NE YAPACAK?
17.02.2020 - 19:23
İSKİ BUNDAN SONRA NE YAPACAK?
Kadınlar Matinası Dolu Dolu Geçecek
Düzcespor Yönetimi Kahvaltıda Buluştu
BARO BARO OLALI BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİ
DÜZCE'NİN TURİZMİNİ TETİKLEYECEK
CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
18.02.2020 - 11:07
CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
Ocak Ayında 3 Bin kişiye 26 Bin TL Ödendi