Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:41] DANIŞANLAR EĞİTİMDEN MEMNUN -- [10:39] CUMHURBAŞKANI KONUŞACAK -- [09:48] Kaymakam ve Vali Yardımcıları Değişti -- [09:26] Çakar, Atay'ı Konuk Etti -- [07:28] Mahkeme maske cezasını iptal etti -- [18:58] KORKMAZ'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR -- [18:50] TFF'ye Tepkiler Dinmiyor -- [18:31] MİLLETVEKİLLERİ ORTAK TEPKİ VERDİ -- [16:34] 9 FİRMA LİSTEYE GİRDİ -- [15:33] VALİLİK UYARDI! --
Gündem
İGM’den Mehmetçiğin Yanındayız Mesajı

Düzce İl Genel Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na tam destek vermek için olağanüstü toplandı. Meclis Üyelerinin, il özel idaresi yöneticilerinin, muhtarların ve Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’nin de hazır bulunduğu oturumda birlik ve beraberlik mesajları verilerek; “Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajı verildi.

18.10.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İGM’den Mehmetçiğin Yanındayız Mesajı

Düzce İl Genel Meclisi Meclis Başkanı Çiğdem GÜNAL  başkanlığında gerçekleşen olağan üstü toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. AK Parti Meclis Gurup Sözcüsü Musa KÜÇÜK ve MHP Gurup Sözcüsü İsmail ARSAL  Barış Pınarı Harekatı’na desteklerini yineleyerek, kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduklarını ifade ettiler.

Oturumda konuşan Düzce  İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal ise, meclisin aldığı kararla bugün olağanüstü toplandıklarının altını çizerek; Şanlı ve Muzaffer ordumuz; Sınırımızı PKK-YPG ve DEAŞ teröründen temizlemek, Fırat’ın doğusunda barış ve istikrarı sağlamak ve bölge halkını terör örgütlerinin zulmünden kurtarmak için Barış Pınarı Harekâtı başlatmıştır.
Hiçbir baskı ve zulüm karşısında eğilmeyen Türk milleti, tüm tuzakları milletin duası ve Hakk’ın yardımıyla bertaraf ederek, huzur ve hukukumuza kastedenlere asla göz açtırmayacaktır.
Cenab-ı Allah’tan Türk Silahlı Kuvvetlerimize en kısa zamanda zaferler nasip etmesini niyaz ediyor. Mehmetçiğimizin ayağına taş değmemesini diliyorum”dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi  Grup Başkanı İsmail ARSAL,” Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli ordusu eş güdüm ve işbirliği halinde PKK\YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin kökünü kazımak hedefiyle muazzam bir hareketin içindedir” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti, “Türk milleti terörle yaşamaya alışmayacak, bu zillete asla tahammül etmeyecektir.17 Ekim 2019 tarihinde ülkemize gelen ABD’li yetkililer ile Cumhurbaşkanımız ve hükümet yetkililerimiz, 13 maddelik mutabakat ile Barış Pınarı harekatını 120 saatliğine durdurma kararı almıştır. An itibarıyla Suriye’de oluşturulacak güvenli bölge alanı 480 km uzunluğunda ve 32 km derinliğindedir. Bu kazanımdır. Bu alanda tek bir YPG li terörist ve ABD askeri bulunmama şartı kabul edilmiştir. Bu alanda sadece Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye milli ordusu görev alacaktır. Barış Pınarı harekatına katılan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her bir ferdini gönülden kutluyor, hepsinin gözlerinden öpüyor, üstün başarılar diliyorum. Grubumuz adına; gazamız mübarek, geleceğimiz müstesna, zaferimiz muhkem ve mutlak olsun” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Grup Başkanı Musa KÜÇÜK, “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır.

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR...

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Düzce İl Genel Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. İl Genel Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır” dedi.

Konuşmalarının ardından temenni kararı oy birliği ile kabul edildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Vedat İlhan Sevenlerini Yasa Boğdu
UYARILARI DİKKATE ALIN
8.07.2020 - 11:49
UYARILARI DİKKATE ALIN
ROMA KÖPRÜSÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
İLK KAZMA VURULUYOR
10.07.2020 - 20:24
İLK KAZMA VURULUYOR
CEDİDİYE MEYDANI ELE ALINIYOR
11.07.2020 - 12:11
CEDİDİYE MEYDANI ELE ALINIYOR
Doktor 2 Yıl 6 Ay Hapse Çarptırıldı
DAVA 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDE