Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:57] Sinek ve haşereleri uzaklaştıran doğal yöntem -- [10:11] Kiraladığı otomobilinin içinde ceset buldu -- [21:35] Hidayet Yüksel Oğlunu Kaybetti -- [17:26] BAHÇEŞEHİR'DE ŞOK OLAY! -- [17:11] Kazı Ekipleri İle Biraraya Geldiler -- [17:08] Halı Sahalar Ne Zaman Açılacak? -- [16:32] Sürat Botunun Dümenine Geçti -- [15:24] Teknorot Tüm Dünyaya İhracat Yapıyor -- [15:20] Melensu Park Lunaparkı Açılıyor -- [15:14] KURBAN KESİLEREK AÇILDI --
Gündem
Borcun Miktarı Değil, Çevrilmesi Önemli

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, oxijen.tv’de yayınlanan Mustafa Armutçu’nun hazırlayıp sunduğu “Perde Arkası” adlı programa konuk oldu. Programda belediyelerin borcundan, sağlık yatırımlarına, Kongre’den Rabia heykelinin taşınmasına kadar bir çok konu konuşuldu. Keskin 2020’de projelerin hayata geçirileceğini ve Düzcelileri bambaşka bir şehrin beklediğini söylerken torpille işe alım dedikodularına tarihe gömdüklerini söyledi”

22.10.2019
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
Borcun Miktarı Değil, Çevrilmesi Önemli

Haftabaşından itibaren canlı yayın programlarına başlayan oxijen.tv’de Mustafa Armutçu’nun hazırlayıp sunduğu “Perde Arkası” adlı programın ilk konuğu AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin oldu. Armutçu sordu, Keskin yanıtladı. Canlı yayın anında gelen soruları anlık olarak yanıtlayan Keskin önemli konulara değindi.

BORÇ DÜZCE’YE ÖZGÜ DEĞİL

Düzce ve ilçe belediyelerindeki borçlar ile ilgili soruyu yanıtlayan Keskin; “Biz bütün Türiyede’ki belediyelerin son dönemde aşırı borçlandığını görüyoruz. Bir önceki dönemde belediyelerde daha büyük imkanlar vardı. Borçlanarak bir takım büyük icraatlar yapıldı. Sayın bakanımız sayesinde belediyeler büyük yatırımlar aldı. Bunların kıymetini bilmeliyiz. Bakan varken krediye paraya çok rahat ulaşıyorsunuz. Belediyeler borçlarını artırdılar ama birşeyler yaptılar. Hükümetimiz ve partimiz belediyelerin sürdürülebilir önlemler alması gerektiğini, borçlanmasını ekonomik düzeni için çalışmalar yapılıyor. İller bankasından kredi çıkıyor. Ama hizmette yapılmış borç da yapılmış. Önemli olan vatandaşlarımız için hizmet için yapılmış. parklar yollar asfaltlar… Geçen dönem belediyeler olarak elimiz daha boldu” dedi.

DÜZCE BELEDİYESİ İFLAS ETMEDİ

Düzce’nin kapkaranlık bir Düzce’den ışıl ışıl bir görüntüye kavuştuğunu söyleyen Başkan Keskin; “2004 yılında AK Parti yerel yönetimleri ile başa gelerek büyük işlere imza attık.  O dönem 28 Mahale vardı bugün 56 mahalle var. 2006'dan itibaren merkez ilçe başkanıydım. Kapkaranlık bir Düzce’den ışıl ışıl bir Düzce’ye ulaştık. Burada yatırımlar var. İl olmanın verdiği yatırımlar var. Belediyecilik dediğimizde son dönemde yapılan işleri kenara koyamazsınız. Bu Düzce’nin gerçeğidir. Biz bunları Kim düzce için bir çivi çakmışsa Allah razı olsun. İl Başkanı olarak geçmiş dönem başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Herkes iyi olsun diye uğraştı. Kiminin tecrübesi bu kadardı kiminin iş yapma kapasitesi farklıdır. Biz de farklı yönetiyoruz. Bu farklılık bizim zenginliğimizdir. Düzce belediyesi de borçlu bir belediyedir. Biz iflas ettik demiyoruz böyle birşey yok. Biz gerçeği biliyoruz. Birilerinin yaydığı gibi hiçbirşey yapamayacak bir belediye ile karşı karşıya değiliz. 2020 yılında bakın neler oluyor Düzce'de” dedi.

SAAT KULESİ VE RABİA KALDIRILMADI TAŞINDI

Son günlerde eleştiri konusu olan Rabia heykelinin ve saat kulesinin taşınması konusu ile ilgili de konuşan Başkan Keskin; “Düzce'de yanlış bir düşünce var.  AK Partili belediye başkanı Rabia heykelini yaptı. Gelen onu kaldırıp atmadı. Asar deresi Projesi için bir para kaynağı bulundu. Onun için o heykel oradan  taşındı. Biz kaldırıp atmadık, saat kulesi de aynı şekilde. Asar deresi merkezden başlayacak. Bu sefer rehabilitasyona merkezden başlayacak. Düzce’nin 2020'den sonra ciddi şekilde değiştiğini göreceksiniz. Düzce’nin alışık olmadığı bir park düzeni olacak. O zaman kimse borçtan harçtan söz etmeyecek. Borç meselesi iş yapılmayacak anlamına gelmez. Burada bizim iş yapmayacağız mantığı anlaşılmasın. Borcun miktarı değil çevrilmesi önemli. Düzce belediyesi zaman zaman zor durumlara düşmüştür. Bunu biz halka yansıtmadan önlemleri alarak şuanda gerçekten yönetim açısından farklı, anlayış açısından farklı bir dönem.  Bir bakan geldi belediye başkanı oldu. Paranın yönetimi konusunda da değişiklikler olacak. Zarar eden şirketlerin önlemleri alınıyor. 2020'de projeler gerçekleşmeye başlayacak” dedi.

“Teşkilatın Nelere Karışıp Karışmayacağını Biliyoruz”

Belediye ve teşkilat arasındaki uyuma dikkat çeken Keskin; “Ben geçmiş dönem belediye başkanları ile de çalıştım. O Dönem ilçe başkanı olarak görev yaptım. Ben diğer başkanlar döneminde ilçe başkanlığı yaptım. Bu dönemde de il başkanlığı yaptım. Teşkilatın nelere karışıp nelere karışmaması gerektiğini bilirim. Bakan bey de çok profesyonel. Bizde sıkıntı çıkmıyor devamlı beraberiz. Haftanın 3 günü mahallelerdeyiz.  Halkın beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz. Herkes haddini bilecek. Yaşı bizden büyük bakanımız var. Belediyecilik farklı bir şey. Belediyecilikte grup toplantılarında hiçbir imar toplantısında grup kararı alınmaz. Artı belediye ile kötü olmam için halka verdiğimiz sözlerin yapılmaması lazım. Benim şahsi bir beklentim yok. Benim tek beklentim bu millete hizmet edilmesi verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi. 2023'te halkımızın karşısına dimdik çıkmalıyız. Benim derdim seçimlerde sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye leke sürdürmemek.

ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ ATANACAK

Keskin yaklaşık 3 yıldır boş olan Özel idare koltuğu için şunları söyledi; “Özel idare genel sekreterliği üzerinde çalışıyoruz. Boş değil şuanda vekaleten yürütülüyor. Genel sekreter konusunda çalışıyoruz. Yakın zamanda değişim olabilir. Ben bu konuda çok iddialıyım.. Bürokratlarımızdan da Allah razı olsun hepsi çalışıyor. burada sorumluluk siyasette burada aksayan durum olunca fatura siyasetçilere kesiliyor. bazen bürokratlarda da metal yorgunluğu oluyor” dedi.

BEZİRGAN KÖPRÜSÜ YAPILACAK

Sel nedeniyle yıkılan ve bölge halkının bir haylı zor durumda kalmasına neden olan Bezirgan köprüsü için de konuşan Keskin; “O bölgede yol değişiyor. Buranın ihalesi yapılacak. Arabacı köyü köprüsünü yapan firma orayı da yapacak. Uğurlu’daki diğer köprüler yol değişikliği belki yapılmayacak yol değişikliği nedeniyle ama bezirgan köprüsü yapılacak” ifadelerini kullandı.

İŞE ALIM İŞLERİNİ TARİHE GÖMDÜK

Keskin torpille işe alım iddialarına da açıklık getirerek; “Kurumlara torpille işe alım işlerini tarihe gömdüm. Geldiğimden bu yana tv kanallarında da açık yüreklilikle anlatıyorum.  Benim göreve geldiğimde hastanemize 32 personel alındı.  5 Bin müracaat vardı. noter huzurunda kura çekilerek alındı. Gençlikspor’a personel alımı oldu ona da kura oldu. TYP'lerde kura ile oldu. Önemli olan burda hakka girmemek. Toplu alımlarda iş kur üzerinden ihale açılıyor. insanlar internetten takip edip müracaat ediyor” ifadelerini kullandı.

OLİMPİYAT KAVŞAĞI 10 GÜN GECİKTİ

Olimpiyat ve Fiskobirlik kavşakları ile ilgili de konuşan Keskin; “Olimpiyat kavşağında çalışmalar sürüyor. 1 hafta 10 günlük gecikme oldu. 10 gün içinde açılacak. Bu yolların hepsi standarda göre yapılıyor. Biz kimi yeri açalım kapayalım diyemiyoruz.

Fisko kavşağı ile ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Burada bir cana bişey olursa bunun vebalini ne karayolları ödeyebilir ne biz ödeyebilir. Bu yüzden burası kapandı. Burası için bir formül bulunması için karayolları ile belediyemiz çalışıyor. Biz bunun sonucunu bekliyoruz. Derdimiz mahalle girişini kapatmak değil. Orada bir cana mal olmasın dedik. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Ziyaret ettiğimiz mahallelerde köprülü kavşak yapılması gündeme geliyor. Onun mücadelesini de veriyoruz. Orada ne yapılması gerekiyorsa karayollarından da izin alarak devam edeceğiz.

SAĞLIKTA HAKSIZLIK EDİLİYOR

Sağlık konusunda eksikleri tespit ettiklerini ve Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerin yapıldığını söyleyen Keskin; “Geldiğim ilk aylardan bu yana sağlık bakanımızla görüşüyoruz. Burada eksik olan sağlık müdürümüzden eksikleri alarak yol haritasını çizdik. İkinci anjiyo cihazını alma nedenimiz 10 yılı geçtiği için zaman zaman arıza yaşanıyor. Üniversite hastanesinde ikinci bir ünite kurulması için girişimimiz var. yılbaşına kadar alacağız. Beyin böbrek anjiyosu için kullanılıyor. Burada şuandaki mevcut makinanın daha yenisini ve teknolojik olarak iyisini almak için mücadele ediyoruz. Ancak Düzce’de şöyle birşey var. İnsanlar eleştirilebilir. Hatalarımız vardır aksattıklarımız vardır. insanlarımızın en hassas olduğu konu bu. AK Partinin en başarılı olduğu konu sağlık. Üniversite hastanesinin ihalelerinde o kadar çok emek varki, doktorlar var hemşireler var eleştiri yaparken hepsini bir kenara atıp Düzce’de sağlık namına birşey yapılmıyormuş gibi algı oluşmasın. ben Düzce’deki tıp camiasını tebrik ediyorum. Canı gönülden cansiperane çalışıyor. Hata yapanlar vardır elbet ama Düzce’de hiçbirşey yok diyemezsiniz” dedi.

Profesörler Türkiye’nin neresine giderse gitsin para kazanabiliyor. Biz o insanları burada dursunlar diye teşvik etmemiz lazım. Burada yaşıyorsunuz, sağlıkta insanlar sizi yerden yere vuruyorsa orda durmak istemezler” ifadelerini kullandı.

KONGRE SÜRECİ NASIL OLACAK

Kongre süreci ile ilgili de konuşan Keskin; “2001'den bu yana bir sürü arkadaşımız geldi geçti. Burada bu hafızaya sahip 3-5 kişiden bir tanesiyim. Hepimiz yaşlanıyoruz, hepimiz eskiyoruz. Biz bütün bir harmanı ahde vefa üzerine yapacağız. Ama yeni isimlerden de katılan olacak. Bu siyaset tarzı iki şekilde de alışıla gelmiş durumun dışına çıkması lazım. Gençlerle birlikte kuşatacağız” ifadelerini kullandı.

“BİZ SIRTIMIZI MİLLETİMİZE YASLADIK”

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili de konuşan Keskin; “Barış Pınarı Harekatı var ve güçlü bir dik duruş yapıyoruz. Bunun nedeni milletimizin bize verdiği destektir. Bizim sırtımızı dayayacağımız başka bir güç yok. Barış hareketı için insanların şunu bilmesi gerekiyor. Bizim orada oluş amacımızın nedeni vatanımızı terörden temizlemek. 40 yıldır en vahim şekilde hissediyoruz. O bölgelerdeki terör koridorunu barış koridoru oluşturmak. Bize sığınan Suriyelileri oraya yerleştirmek için bir girişimdir. Rusya ve Ameraka’nın yaptığı operasyonlara baksınlar. Taş üstünde taş bırakmamışlar sivil halka zarar vermişler. Tarihi yapıları tahrip etmişler hayalet şehir olmuş. Bizim yaptığımız operasyonlara bakın o şehre zarar vermeden bir hanımefendinin dantel işler gibi bir operasyon yapıyoruz. Türkiye üzerine yapılan oyunların hepsi ülkemizin gücünü gösteriyor.

Düzcelilere desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hatalarımız var eksiklerimiz var göremediklerimiz vardır. Hedefimiz 2023 biz bu millete layık olmak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,00

Vadandaş

22.10.2019 - 21:02:25

Başkanım ne yapıldıda borc bu duruma geldi hala cöp işi var cevre yolları sdatyum işi kentsel dönüşüm sanyi dönüşüm işi modern pazar yerleri işi osb boş duruyor alt yapıları yapılmadı asar karaca dereleri efteni gölü karduz yaylası ne oldu düzce istanbul caddesıne şıkışmış duruyor yaylaların yolları trizimme önem verilmedi calişma az yapıldı büyük avmler yapılmalı terminal bölgesi cazibe bölgesi olmalı arıtma tesıslerı dere yatakları temizlenmeli hasarlı bınalar duruyor insanların ailelerı ile gezıp eylenecek alış veriş yapacakları yemek yiyeceklerı içinde oyun parkları olan hafta sonu dınleneceklerı yerler cogolmalı hava kirliligi düzceye hizmet yapılmadıgı için oy kaybı yasadınız ama böyle devam edersenız önümüzdeki secim hüsran olursunuz fatura size cıkar onun için cok hızlı calişmalısınız 8 ay oldu hala bır iş yapılmadı yazık ben bır dost olarak uyarıyorum lütfen calışın yoksa kaybedeceksınız
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Hakan

22.10.2019 - 14:07:51

Torpil yokmuş TYP den alınanlar AKP referansı olmadan işe giremedi hepsi eski alınan AKP liler nasıl kuraymış. Torpil yok diyorlar işçiden memur olmadan müdürlük sınavanı girmeden müdür yapılıyor.İttifak var diyorlar MHP lilere sahip çıkmıyorlar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MTA uçağı Düzce’nin üzerinde peki sebebi ne?
Arama Kurtarma ekipleri genel tatbikat yaptı
Hemşehrimiz Aziz Aksoy'a Önemli Görev
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
2.07.2020 - 17:46
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
2 kişinin kimliği belli oldu
4.07.2020 - 08:01
2 kişinin kimliği belli oldu
PATLAMADA SON BİLANÇO
3.07.2020 - 13:43
PATLAMADA SON BİLANÇO
Efteni Gölü misafirlerini bekliyor