Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:23] KIRGINLIK YOK, KÜSKÜNLÜK YOK! -- [18:56] YAZ DÖNEMİNE KADAR GEÇİCİ DÜZENLEMELER DEVAM EDECEK -- [18:51] BELMEK KURSİYERLERİ HARİKA ESERLERE İMZA ATIYOR -- [16:08] Mahkum Çocukları İçin Muhteşem Proje -- [15:15] YEMLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR -- [13:39] Kardeşine Bir Kitap da Senden Olsun -- [13:00] Özlü MHP'yi Ziyaret Etti -- [12:52] "2023'e kadar 500 bin ton bazalt ihracatı yapmak istiyoruz" -- [12:48] “FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLİYOR” -- [12:40] SÜRÜCÜLER HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI --
Gündem
BİT PAZARINA YOĞUN İLGİ VAR

Halkın hâlâ nur yağdığına inandığı Bit Pazarı’na gidenler, 50 liraya baştan ayağı giyinip çıkıyor. Çevre illerdeki pazarlarda, Üç liraya pantolon, beş liraya gömlek, 10 liraya ayakkabı, 20 liraya ceket var. Kasım ayından itibaren Bölgemiz de bit pazarına kavuşuyor.

25.10.2019
15060 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
BİT PAZARINA YOĞUN İLGİ VAR

Halkın hâlâ nur yağdığına inandığı, çevre illerdeki Bit Pazarı’na gidenler 50 liraya baştan ayağı giyinip çıkıyor. Üç liraya pantolon, beş liraya gömlek, 10 liraya ayakkabı, 20 liraya ceket bulunabilen pazarda yok yok denebilir. Bit pazarı sudan ucuz fiyatlarla her kesimden insana hitap ederek yıllardır cazibesini korumaya devam ediyor.

KOYU PAZARLIKLAR YAŞANIYOR

Günümüzün ekonomik şartlarına baktığınızda  çevre illerde kurulan Bit Pazarlarına hala nur yağıyor. Sabahın erken saatlerinde buldukları yere tezgâh açan ve kaldırımları renk renk giyecekler ve diğer yüzlerce çeşitle  dolduran satıcılar, müşteri beklemeye başlıyorlar.

Kimi satıcılar tezgâhını gelinlik kız gibi süslerken, kimi satıcılar gelişigüzel bir şekilde yerlere yada masalara koyuyor satacağı ürünlerini, sonra müşterilerini beklemeye başlıyor. Ve gün öğleye doğru ilerlerken müşteriler ile satıcılar arasında koyu pazarlıkların yaşandığını görebiliyorsunuz Bit Pazarında…

Aklınıza gelmeyen bir ürünü orada çok ucuza bulabiliyorsunuz. Bit Pazarında dolaşırken bu kadar marka tutkunu insana rağmen pazardaki yoğunluk dikkatinizi çekiyor.

SUDAN UCUZ FİYATLAR

Düzce/Cumayerinde açılacak olan Bit pazarı tüm bölge halkının yüzünü gülderecek. Sudan ucuz fiyatlarla ufak tefek defolu ürünlerden, ikinci ele, kıyafetin aksesuarın ve daha nice çeşitli ürünlerin satışı yapılacak. Pazar yalnızca Düzce/Cumayeri halkı değil, yakın çevre illerdeki tüketicilerin de ilgi odağı olacak.

Düzce/Cumayerinde 3 Kasım Pazar gününden itibaren her Pazar kurulacak olan pazar, göçmenlerin de pazar yerine olan yakınlığı bilindiğinden,onlarında katılımıyla günden güne artan insan çeşitliliğine katkıda bulunacak ve pazar yerini hiç olmadığı kadar canlı kılacak.

 HALKTAN YOĞUN İLGİ VAR

Düzce’deki 72 milletten vatandaşın da tezgâh açacağı pazarda adeta ‘yok, yok’ denilecek kadar çeşitlilik ve hareket olacak. Küçük çapta da olsa sıfır olup ufak tefek defolu olan ürünlerden başlayarak ikinci el kıyafetlerden, elektronik ürünlere, aksesuardan, çanta, ayakkabı, parfümeri, antika eşyalar ve teknolojik aletlere kadar pek çok ürün yelpazesinin bulunacağı pazar birbirinden farklı insan çeşitliliğinin katılımıyla yoğun ilgi ve talep göreceği öngörülüyor. Esnaf, sade vatandaş, turist, koleksiyoncu ve daha nice insanın ortak rotası haline gelen Bit Pazarı, ucuzluğu ve çok çeşitliliğiyle tüketicilerin adeta başını döndürecek.

 RUTİN OLARAK GİDENLER DİKKAT ÇEKİYOR

 Alışveriş merkezlerinin ve mağazaların son dönemlerde artan fahiş fiyatlarına karşı Bit Pazarının ucuz ve kaliteli ürün cazibesi vatandaşı pazara bağımlı yapacak. Vatandaş cebindeki parayı büyük alışveriş merkezlerinin fiyatıyla ölçerek ürünleri denemeden göz kararı almış olsa da mutlu bir şekilde ayrılacak.

Çevre illerdeki Bit pazarlarında konuştuğumuz Pazar müdavimleri, Alışveriş merkezlerinde 200 liradan aşağı alamayacağı bir parça ürüne burada aynı fiyata bir senelik alışverişini yaptığını dile getiriyor ve,

Bit Pazarından oldukça memnun olduklarını hatta Bit Pazarını yeni ürün takibi için her hafta rutin olarak ziyaret ettiklerini belirtiyorlar.

 AİLE BOYU ÇALIŞIYORLAR

Yine çevre illerde kurulan Bit pazarı tezgâhlarında aile boyu çalışan satıcılar ise pazarda renkli görüntüler oluşturuyor. Kendini bildi bileli ailecek pazarda tezgâhtarlık yaptığını ifade eden Bitpazarı satıcılarından bazıları, üniversite öğrencisinden, butik işletmecisine, birbirinden farklı müşterilerinin olduğunu belirterek, bazen topluca buradan uygun fiyata alıp kendi işletmelerinde veya internet sitelerinde satış yapıldığını dile getiriyor.

Geçmişten günümüze ilgisini kaybetmeyen hatta gelişen teknolojiye bile ayak uyduran Bit Pazarı kendi çapında  ilimizin ekonomisine de katkı sağlaması bekleniyor. Dar gelirli aileler kadar, ‘acaba farklı bir ürün bulabilir miyim?’ diye çevre il pazarlarını gezenler de yok değil. Anlayacağınız Bit Pazarına nur yağmaya devam ederken Cumayeri’nde kurulacak olan pazarın yeni bir heyecan yaratması öngörülüyor.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
15060 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,98

Murat demirpenceler

28.10.2019 - 22:52:50

Sebep olanlardan Allah razı olsun hem halk ekonomik alis veris yapacak vede para ic piyasada gercek sahiplerinde dolasacak teşekkürler
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,18

Uğur aydin

27.10.2019 - 21:08:19

Yerinde bir karar olmuş İstanbul'da İzmir'de yolavada Kocaeli'nde Sakarya'da birçok ilde var insanların gerçekten ihtiyaçlarını ve ekonomik kazanç sağlıyor faydalı bir etkinlik belediye başkanımıza tşk edrm burdan

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ALKIŞLAR DÜZCESPOR TARAFTARINA
İSKİ BİR YILDIR SESSİZ
15.02.2020 - 18:37
İSKİ BİR YILDIR SESSİZ
İSKİ BUNDAN SONRA NE YAPACAK?
17.02.2020 - 19:23
İSKİ BUNDAN SONRA NE YAPACAK?
Düzcespor Yönetimi Kahvaltıda Buluştu
Kadınlar Matinası Dolu Dolu Geçecek
BARO BARO OLALI BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİ
DÜZCE'NİN TURİZMİNİ TETİKLEYECEK