Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:56] Taslak Raporu Görüşmek İçin TBMM’ye Davet Edildi -- [23:47] Binali Yıldırım Geliyor -- [22:58] ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ -- [19:26] Karmaşa Giderilecek -- [19:08] 9 Günlük Bebeği Emzirirken Nefessiz Kaldı -- [18:29] Yeni Yılda Maaş Krizi Yaşanabilir -- [18:25] Belediye Başkanları Nostalji Pazarını Gezdi -- [16:32] DÜZCESPOR SİZİNLE GÜZEL -- [14:37] Dikkat EDS'ler 1 Aralık'ta Devrede -- [13:49] Yaşadığı Şehri Havadan İzliyor --
Gündem
KRİZ TATLIYA BAĞLANDI

Akçakoca Belediyesi ile SEPAŞ Enerji arasında elektrik sarfiyatı faturasına ilişkin yaşanan kriz kurumlar arası diyalogla tatlıya bağlandı.

25.10.2019
6021 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
KRİZ TATLIYA BAĞLANDI

Kamuoyuna da yansıyan ve tepki çeken kriz olayında, SEPAŞ önemli miktarı geçmiş döneme ait olan elektrik sarfiyat faturasını belediyeden tahsil etmek istedi. Uzlaşma ortamı sağlanmasına imkan tanımadan da belediyeye ait işletmelerde elektrikler kesilmeye başlandı. Hizmetlerin aksamasına neden olan bu işleme karşılık belediye tarafından da SEPAŞ’ın kullandığı ve ruhsatsız olduğu tespit edilen hizmet birimleri yasal haklar çerçevesinde mühürlendi.  Akçakocalı vatandaşlar da yaşanan bu olaylara kayıtsız kalmayarak sosyal medya üzerinden SEPAŞ’ı boykot çağrısı yaptı. Tüm bu gelişmeler üzerine SEPAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Necmi Odyakmaz ve beraberindeki heyet, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ı makamında ziyaret etti. Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda Akçakoca Belediyesinin 4 milyon 300 bin TL’lik  elektrik faturası masaya yatırıldı. SEPAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Necmi Odyakmaz faturanın ödenmesi konusunda her türlü kolaylığı sağlayacaklarını belirtirken, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ise ödeme planı oluşturacaklarını ve bu raporu en kısa sürede SEPAŞ yetkili birimlerine ulaştıracaklarını belirtti.
Karşılıklı görüşmeler sonrası, Akçakoca Belediyesi’ne ait kimi birimlerde kesik olan elektrik yeniden verildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6021 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Hayrettin

25.10.2019 - 20:51:09

Neymis insanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır diye boşuna söylememis atalarımız. Konuşarak halledilmeyecek hiç bir sorun olmaz. İki tarafada tebrikler sonuc için

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MAHALLE ZİYARETLERİ TAMAMLANMAK ÜZERE
Dünya Çocuk Kitapları Haftasını kutladılar
ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞI YAPACAK
Hem Tarihi Yaşadılar, Hem Kitap Okudular
Dikkat EDS'ler 1 Aralık'ta Devrede
Vali Yazıcı'dan Kardeşine Hayırlı Olsun Ziyareti
Seyir Halinde Alev Aldı
16.11.2019 - 16:51
Seyir Halinde Alev Aldı