Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:37] YIĞILCA’DA KOAH YÜRÜYÜŞÜ -- [17:34] Tasarruf Tedbirleri Sürüyor -- [17:29] Hayrettin Amca'nın Yüzünü Güldürdüler -- [15:51] Kongre’ye Düzce’den Rekor Katılım -- [14:39] Çivi Deresi Temizlendi -- [14:19] Kapıcı Kavşağında Kaza -- [13:38] Hastaneye Koştular -- [13:24] Önce Kutlama, Sonra Antrenman -- [12:49] Kent Orman’ı Alacağız! -- [12:23] Düzce’yi Gururlandırdı --
Gündem
Şampiyona İçin İstenen Ücretler Ödendi

3-11 Kasım tarihleri arasında Belarus'da yapılacak olan Muay Thai Şampiyonasına katılacak olan sporculardan Federasyon tarafından 750 euro ücret istendi. Türk Bayrağını Avrupa'da dalgalandıracak olan sporculardan istenen ve "skandal" olarak nitelendirilen ücreti Düzceli İşadamı Gökhan Kapoğlu üstlendi.

26.10.2019
7223 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Şampiyona İçin İstenen Ücretler Ödendi

03-11 Kasım tarihleri arasında Belarus'da yapılacak uluslararası şampiyonada Muay Thaiy Federasyonu, müsabakalara katılacak olan sporculardan 750 euro ücret talep edildi.  Federasyonun para ödemesini istediği sporcular arasında Dünya ve Avrupa şampiyonları da bulunuyor. Uluslararası alanda derece elde eden, Dünya ve Avrupa şampiyonlarının ödüllendirilmesi gerekirken üstüne bir de para istenmesi skandal olarak nitelendirildi. 

Spor camiası Muay Thaiy federasyonunun aldığı karar karşısında adeta şok yaşadı. İçlerinde Bediha Taçyıldız, Buğra Erdoğan ve Cafer Gök  gibi dünya şampiyonu olan ve Dünya Muay Thai Federasyonunun sitesinde haberlerine yer verilen milli sporcular 750 Euroluk ücreti ödemedikleri takdirde şampiyonaya katılamaycaklardı.  Milli sporcuların Türkiye adına katıldıkları ve madalya almalarına kesin gözüyle bakılırken Türkiye Muay Thai Federasyonunun katılmaları için sporculara para vermesi gerekirken sporculardan para istemesi spor camiasında ve kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Daha öncede başarılı sporcu Bedia Taçyıldız'ın sponsorluğunu üstlenen İşadamı Kapoğlu, sporcular için yeniden devreye girdi. İşadamı Kapoğlu Muaythai Federasyonunun talep ettiği ücreti ödeyerek sporcuların şampiyonaya katılmasını sağladı.

Öte yandan şampiyonaya katılarak Avrupa'da bayrağımızı dalgalandıracak ve İstiklal Marşımızı okutacak olan sporculara Federasyonun ücret talep ederek zorluk çıkarması ve siyasilerin de bunu görmezden gelmesi kamuoyu tarafından tepkilere neden oldu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
7223 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

metın köseer

1.11.2019 - 12:27:25

Gökhan kardeşim spora verdiğin destekten dolayı teşekkür ederim. İyi ki sizi gibi insanlar var.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MAHALLE ZİYARETLERİ TAMAMLANMAK ÜZERE
Dünya Çocuk Kitapları Haftasını kutladılar
Dikkat EDS'ler 1 Aralık'ta Devrede
Hem Tarihi Yaşadılar, Hem Kitap Okudular
ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞI YAPACAK
Belediye Başkanları Nostalji Pazarını Gezdi
Binali Yıldırım Geliyor
18.11.2019 - 23:47
Binali Yıldırım Geliyor