Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:48] Mücadelenin ikinci dönemindeyiz -- [20:37] BUGÜN 34 HASTAYI KAYBETTİK -- [19:35] Bir Jest de Kahveci esnafına -- [19:17] TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLADI -- [19:11] Yoğun sis ulaşımı aksatıyor -- [19:01] ÇOĞALMAYA BAŞLADILAR -- [18:38] Kısıtlama bitti çiftçi tarlaya akın etti -- [18:24] BU İŞLETMELER DİKKAT! -- [18:14] Pazaryerini Denetledi -- [18:09] Maske üretimi hızlandırıldı --
Gündem
AİLEYİ KORUYAN DEĞERLEN ANLATILIYOR

Oxijen.tv’de Hüseyin Akçay’ın hazırlayıp sunduğu “Cuma’ya Doğru” programının bu haftaki konuğu Düzce Müftülüğü Aile ve Rehberlik Bürosu Vaizi Bayram Aktaş oldu. Aktaş Düzce Müftülüğü bünyesinde kurulan Aile ve Rehberlik Bürosu hakkında bilgi verdi.

4.11.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
AİLEYİ KORUYAN DEĞERLEN ANLATILIYOR

Evlilik müessesinin daha sağlam temeller ile atılması için bir süre önce  Türkiye’nin 81 ili ile birlikte Düzce’de il Müftülüğü tarafından  Aile ve rehberlik bürosu kurulmuştu. Oxijen.Tv’nin bu haftaki konusu Düzce Müftülüğü Aile ve Rehberlik Bürosu vaizi Bayram Aktaş oldu. Vaiz Aktaş Aile ve Rehberlik bürosunun tamamen ücretsiz olduğunu, en büyük özelliğinin ise mahremiyet olduğunu söyledi. Aktaş, Mutlu evliliklerin nasıl oluştuğunu, boşanma oranlarının nasıl azalabileceği ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. Bayram Aktaş Evliliğin kutsal bir müessese olduğunu hatırlatarak; “Aile  kutsal bir müessesedir. Bu ailede önce saygı sevgi ve fedakârlık gerektiren şeyler olmalı bizler bunu yapabiliyor muyuz? bu tartışılır. Geçtiğimiz senelerde Çekirdek Aileler vardı. Tüm aile fertleri bir arada olurdu. Şimdi ise bu kavram ortadan kalktı. Son yıllarda boşanmalar çok oluyor. Evliliklerin bir çoğu elektrik alamadın şiddet görüyorum denilerek oluşuyor. Biz de Düzce Müftülüğünde kurduğumuz Aile Ve rehberlik Bürosunda bu konuları işliyoruz. Bu birimde hiç kimseden ücret alınmıyor. Bizlere telefonla müracaat edenlere telefonda ya da telefonla değildi evde yada kimsenin rahatsız etmeyeceği yerlerde ve mahremiyete dikkat ederek vatandaşlarımıza eğitimler vermeye çalışıyoruz bunu yaygınlaştırmak için  herkesi bize yardıma davet ediyoruz” dedi.

EVLİLİK ÖNCESİ BİZE DANIŞABİLİRLER

Düzce Müftülüğü Aile Ve dini Rehberlik bürosu olarak Tüm evlilik yapacakları bu Büroya beklediklerini ifade eden Bayram Aktaş; “Evliliklerin sağlam temellere oturması için gençlerimize kalıcı bir evliliğin olabilmesi için bilgiler veriyoruz. Bu birimi  çok fazla bilen yok. Oysa ki bu birim çok önemli. Gençlerimizi büromuza bekliyoruz” dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER
Korona Çalışmalarını Anlattı