Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:37] YIĞILCA’DA KOAH YÜRÜYÜŞÜ -- [17:34] Tasarruf Tedbirleri Sürüyor -- [17:29] Hayrettin Amca'nın Yüzünü Güldürdüler -- [15:51] Kongre’ye Düzce’den Rekor Katılım -- [14:39] Çivi Deresi Temizlendi -- [14:19] Kapıcı Kavşağında Kaza -- [13:38] Hastaneye Koştular -- [13:24] Önce Kutlama, Sonra Antrenman -- [12:49] Kent Orman’ı Alacağız! -- [12:23] Düzce’yi Gururlandırdı --
Gündem
SAĞLIK HİZMETLERİ EN ÖNEMLİ KAMU HİZMETLERİ ARASINDA

İyi parti Düzce Teşkilatı tarafından Düzce'deki sağlık sorunları masaya yatırıldı. İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, teşkilatı tarafından Erguvan sosyal tesislerinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında sağlık sektöründeki gelişmeleri ve değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaştı.

6.11.2019
5960 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
SAĞLIK HİZMETLERİ EN ÖNEMLİ KAMU HİZMETLERİ ARASINDA

İl Başkanı Er, 28 soru başlığı altında sağlık hizmetlerindeki mevcut durumu ve hastanelerde vuku bulan olayları dile getirdi. Sağlık hizmetlerinin en önemli kamu hizmetleri arasında olduğuna değinen Er, sorduğu soruların ilgili kurumlar tarafından cevaplandırılmasını istedi. Düzce'de sağlık alanında ciddi sorunlar yaşandığını ifade eden Er bu konuda şu görüşlere yer verdi " Sağlık Hizmetlerinde, 2000’li yılların başında yaşanan ilerlemeler yerini ne yazık ki ciddi ve yapısal sorunlara bırakmıştır. Belli başlı sağlık hizmetlerinde pilot il olarak dahi seçilen Düzce’de de gerek genel gerekse de özel manada sağlık alanında bir çok sorun yaşanmakta olup, özellikle son dönemlerde yaşanan ölüm vakaları basta olmak üzere ciddi sağlık hizmetleri sorunları ve artan vatandaş şikâyetleri bizleri bu konu üzerinde nitelikli ve kapsamlı bir araştırmaya itmiştir"

Düzce'de özellikle yönetim, koordinasyon ve organizasyon boyutunda sorunlar yaşandığını vurgulayan Yunus Özay Er şu görüşlere yer verdi " organizasyon boyutunda somut sebeplerle yaşanan yetersizlikler, ciddi sıkıntılara ve halkın mağduriyetine sebep olmaktadır. Çözümün ise ‘ insan ve verimlilik odaklı’, sağlık personelinin ‘tamamının’ şartlarını iyileştirerek liyakat esaslı politikalar oluşturmaktır. Sadece Düzce merkezinin değil Akçakoca başta olmak üzere tüm sağlık personelinin bizim personelimiz olduğu, dertlerinin bizim derdimiz olduğunu ifade etmek isteriz." Er, daha sonra cevaplandırılmasını istedikleri 28 soruyu yetkililere sordu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
5960 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MAHALLE ZİYARETLERİ TAMAMLANMAK ÜZERE
Dünya Çocuk Kitapları Haftasını kutladılar
Dikkat EDS'ler 1 Aralık'ta Devrede
Hem Tarihi Yaşadılar, Hem Kitap Okudular
ÖNEMLİ ORGANİZASYONLARA EV SAHİPLİĞI YAPACAK
Belediye Başkanları Nostalji Pazarını Gezdi
Binali Yıldırım Geliyor
18.11.2019 - 23:47
Binali Yıldırım Geliyor