Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[12:48] MÜMKÜNSE KONUŞULMAYACAK -- [12:23] TESİSLERİ 15 TEMMUZ’A KADAR SÜRE VERİLDİ -- [12:16] DÜĞÜN EĞLENCESİ 3 SAATTE BİTİRİLECEK -- [12:11] CEDİDİYE MEYDANI ELE ALINIYOR -- [12:05] KIZILAY STANT AÇTI -- [20:38] ALT LİGLERDE KAOS YAŞANIYOR -- [20:24] İLK KAZMA VURULUYOR -- [18:49] Jandarma'dan Kenevir Operasyonu -- [18:37] CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ULUSA SESLENECEK -- [18:32] Özlü Muhtarlarla Buluştu --
Gündem
TİCARİ İŞYERLERİNİN TEMELİ ATILDI

​Düzce Organize Sanayi Bölgesi (DOSB), ‘Ticari İşyerleri’nin temeli atıldı. DOSB alanında 8 bin 400 metrekare alan üzerinde yapılması planlanan işyerlerinin temel atma töreninde konuşan DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, alanda yapılacak 39 işyerinin en kısa zamanda faaliyete geçeceğini açıkladı.

12.11.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
TİCARİ İŞYERLERİNİN TEMELİ ATILDI

OSB’nin giriş bölümünde yapılan temel atma törenine Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Genel Meclis (İGM) Başkanı Çiğdem Günal,  Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Bölge Müdürü Aylin Özdemir, Kamu Kurum ve Kuruluşların müdürleri, siyasi partilerin teşkilat başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sanayiciler, davetliler ve basın mensupları katıldılar.

Törende ilk konuşmayı yapan DOSB Başkanı Yirmibeşoğlu, 39 işyerinin 125’şer metrekare olacağını ve tedarikçi kuruluşların taleplerine göre meslek gruplarını içereceğini belirtti. Yirmibeşoğlu konuşmasında daha sonra şu görüşlere yer verdi “Kurulduğu günden bu yana, bölgemizde sanayinin ve ekonominin gelişmesi adına önemli katkılar sunan Düzce OSB’de bir önemli hizmeti daha hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Ve bugün bunun ilk adımlarını atıyoruz. Bu içinde bulunduğunuz alanda, kısa bir süre sonra ticari iş yerleri faaliyete geçecek. Son yaptığımız genel kurulda sanayicilerimize ve sizlere bir sözümüz vardı; sanayicilerimizin tedarik zincirini yine bu alan içinde karşılayacağız demiştik. İşte şimdi bunun temelini atıyoruz’ OSB Başkanı 39 işyerinin meslek dağılımı konusunda da şu bilgileri verdi “Bugün temel attığımız bu alanda 39 iş yeri faaliyet gösterecek. Sanayicilerimizin, tedarikçilerimizin en fazla talep ettikleri Nakliye, Kargo, Yedek Parça, Yan Sanayi, Nalbur,  İş Güvenliği, Büfe, Kafeterya ve benzeri sektörler yer alacak. Bu projeyi Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile gerçekleştiriyoruz. Birçok alanda olduğu gibi bu projedeki İş birliğimizin de etkin ve verimli olacağına inancım tamdır. 

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin de konuşmasında, OSB alanında önemli bir eksikliğin giderildiğini belirterek şu görüşlere yer verdi “Düzce'de son dönemde kurumlar arası işbirliği çalışmalarında önemli mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Gerek kamu-sanayi işbirliğinde gerekse üniversite-sanayi işbirliğinde çok ciddi işler yaptık. Şimdi de Düzce'nin iki önemli kurumu organize sanayi bölgesi ile ticaret ve sanayi odası işbirliği ile bu güzel projenin temel atma töreninde bir aradayız.  Birazdan temelini atacağımız projemizi de odamız bünyesindeki genç girişimciler kurulumuzun üyeleri gerçekleştirecek. Bu dönemde çok güçlü kadın ve genç girişimci kurulları oluşturduk. Kendileri de sağ olsunlar tüm projelerimizde ve diğer çalışmalarımızda bize sınırsız destek oluyorlar.”

DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da konuşmasında merkezi, yerel yönetimler, üniversite ve sanayi kuruluşları iş birliğinin önemi değindi ve “ Gerek Valilik gerekse Belediye ve TSO, OSB ile birlikte önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Önemli olan Düzce’nin sanayi, tarım, eğitim alanlarında grafiğini daha da yukarılara çekmektir’ dedi.

Törende son konuşmayı yapan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da Düzce’nin her sektörde geliştiğine dikkat çekti ve şu görüşlere yer verdi “ Düzce’de önemli olan hangi sektörde olursa olsun üretimi artırmak, istihdamın yükselmesini sağlamaktır. Bu nedenle tarım da olsun, sanayi de olsun tüm kuruluşların proje üretmeleri önemlidir. Valilik olarak gelişmeye ve kalkınmaya dönük her projeye destek veriyoruz.”

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri tarafından ilk harç temel alanına döküldü. Sonrasında da Düzce OSB yönetimi tarafından sosyal tesislerde katılımcılara yemek ikram edildi.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kiraladığı otomobilinin içinde ceset buldu
Vedat İlhan Sevenlerini Yasa Boğdu
UYARILARI DİKKATE ALIN
8.07.2020 - 11:49
UYARILARI DİKKATE ALIN
2 kişinin kimliği belli oldu
4.07.2020 - 08:01
2 kişinin kimliği belli oldu
Halı Sahalar Ne Zaman Açılacak?
KURBAN KESİLEREK AÇILDI
4.07.2020 - 15:14
KURBAN KESİLEREK AÇILDI
İlçenin Göbeğinde Bangır Bangır Düğün