Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:57] Sinek ve haşereleri uzaklaştıran doğal yöntem -- [10:11] Kiraladığı otomobilinin içinde ceset buldu -- [21:35] Hidayet Yüksel Oğlunu Kaybetti -- [17:26] BAHÇEŞEHİR'DE ŞOK OLAY! -- [17:11] Kazı Ekipleri İle Biraraya Geldiler -- [17:08] Halı Sahalar Ne Zaman Açılacak? -- [16:32] Sürat Botunun Dümenine Geçti -- [15:24] Teknorot Tüm Dünyaya İhracat Yapıyor -- [15:20] Melensu Park Lunaparkı Açılıyor -- [15:14] KURBAN KESİLEREK AÇILDI --
Gündem
Melen Barajı Atıl Duruma Düştü

​Hasanlar Barajındaki su seviyesinin azalması ve İstanbul’daki su sıkıntısının gündeme gelmesi gözlerin bir anda Melen Barajına çevrilmesine neden oldu. Konuyu ulusal düzeye taşıyan gazeteci yazar Çiğdem Toker, Barajın zemin sorununa dikkat çekti.

30.11.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Melen Barajı Atıl Duruma Düştü

Toker, konuya ilişkin yazısında barajdaki su tutma ölçümleri ile baraj-zemin ilişkisine değindi ve Devlet Su İşleri’nin önlem alması gerektiğini belirtti. Söz konusu yazıda şu görüşlere yer verildi :

“Bölgenin birinci derece deprem bölgesinde olması nedeniyle, baraj emniyeti ve güvenliği açısından, su tutma öncesi baraj ölçüm tesislerindeki veriler, yapılan baraj kazıları sonrası güncelleştirilen jeolojik durum, deneyimli uzman müşavirlerce değerlendirilmektedir. Devlet Su İşleri buna ilişkin olarak şu açıklamayı yapmıştı. ‘Zeminde bir iyileştirme gerekip gerekmediği hususu henüz kesinleşmemiş olup, çalışılan konu baraj çevresinde yer alan mevcut fay hatları nedeniyle deprem durumunda baraj-zemin ilişkisine bağlı olarak zeminde ilave tedbir alınması gerekip gerekmediği araştırılmaktadır.

Barajın kendi yapısında herhangi bir deformasyon kesinlikle söz konusu değildir. Yapılmasını zorunlu gördüğümüz detaylı tüm çalışmalar bittikten sonra gerekirse ilave tedbirler alınarak su tutulma işlemine başlanacaktır”

Toker, yaklaşık bir yıldır Barajda çalışmanın yapılmadığını vurgulayarak, projenin atıl duruma düştüğünü ifade etti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MTA uçağı Düzce’nin üzerinde peki sebebi ne?
Arama Kurtarma ekipleri genel tatbikat yaptı
Hemşehrimiz Aziz Aksoy'a Önemli Görev
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
2.07.2020 - 17:46
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
2 kişinin kimliği belli oldu
4.07.2020 - 08:01
2 kişinin kimliği belli oldu
PATLAMADA SON BİLANÇO
3.07.2020 - 13:43
PATLAMADA SON BİLANÇO
Efteni Gölü misafirlerini bekliyor