Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:28] İŞTE BUCA’YA HAREKET SAATLERİ! -- [13:07] İzne Çıkıp Geri Dönmemişti -- [12:33] DİDER’den şiddete uğrayan kadınlara çağrı -- [12:24] "Afrika'da bizimle işbirliği yapmak istiyorlar" -- [12:17] İtfaiye Kısa Sürede Söndürdü -- [12:13] Soba Neredeyse Zehirliyordu -- [11:21] Eski İl Başkanı Annesini Kaybetti -- [10:45] OKUL KANTİNLERİNE SIKI TAKİP -- [10:37] Palamut ve Hamsi Çıkmayınca, Midyeye Yöneldiler -- [10:03] YILDIRIM’DAN OXİJEN’E ZİYARET --
Gündem
Melen Barajı Atıl Duruma Düştü

​Hasanlar Barajındaki su seviyesinin azalması ve İstanbul’daki su sıkıntısının gündeme gelmesi gözlerin bir anda Melen Barajına çevrilmesine neden oldu. Konuyu ulusal düzeye taşıyan gazeteci yazar Çiğdem Toker, Barajın zemin sorununa dikkat çekti.

30.11.2019
6808 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Melen Barajı Atıl Duruma Düştü

Toker, konuya ilişkin yazısında barajdaki su tutma ölçümleri ile baraj-zemin ilişkisine değindi ve Devlet Su İşleri’nin önlem alması gerektiğini belirtti. Söz konusu yazıda şu görüşlere yer verildi :

“Bölgenin birinci derece deprem bölgesinde olması nedeniyle, baraj emniyeti ve güvenliği açısından, su tutma öncesi baraj ölçüm tesislerindeki veriler, yapılan baraj kazıları sonrası güncelleştirilen jeolojik durum, deneyimli uzman müşavirlerce değerlendirilmektedir. Devlet Su İşleri buna ilişkin olarak şu açıklamayı yapmıştı. ‘Zeminde bir iyileştirme gerekip gerekmediği hususu henüz kesinleşmemiş olup, çalışılan konu baraj çevresinde yer alan mevcut fay hatları nedeniyle deprem durumunda baraj-zemin ilişkisine bağlı olarak zeminde ilave tedbir alınması gerekip gerekmediği araştırılmaktadır.

Barajın kendi yapısında herhangi bir deformasyon kesinlikle söz konusu değildir. Yapılmasını zorunlu gördüğümüz detaylı tüm çalışmalar bittikten sonra gerekirse ilave tedbirler alınarak su tutulma işlemine başlanacaktır”

Toker, yaklaşık bir yıldır Barajda çalışmanın yapılmadığını vurgulayarak, projenin atıl duruma düştüğünü ifade etti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6808 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Dünya 3.sü Cumayeri'nden Çıktı
Fındıkta Maliyet Azalacak, Verim Artacak
AZADE AY ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI
Komşuda Peşpeşe Deprem
11.12.2019 - 23:10
Komşuda Peşpeşe Deprem
Düzce’de toplu taşımada yeni minibüsler
Yemeğin Mutfaktan Sofraya Yolculuğunu İzlediler
BÖLGEYE HİZMET VERMEK İÇİN DEVREYE GİRDİ