Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:37] Vali Atay başkanlık etti -- [11:07] GERİ SAYIM BAŞLADI -- [10:06] Ekonomik destek istedi -- [10:01] Sezon öncesi stress attı -- [09:57] Millet Bahçesi mi, Okul mu? -- [09:48] VALİLİK AÇIKLADI -- [18:14] İLACI YAZILMAYINCA İNTİHARA KALKIŞTI -- [17:48] Enerji hammadde fabrikası olacak -- [17:43] Düzenli aralıklarla duraklar temizleniyor -- [17:28] Fabrikada 200 kişi çalışıyor --
Gündem
AZADE AY ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI

​Düzce Barosu Yönetim Kurulu üyesi Avukat Atiye Karacaoğlu Gündüz’ün saymanlık görevinden istifasıyla başlayan tartışmalar karşılıklı açıklamalar ile devam ediyor.

10.12.2019
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
AZADE AY ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI

Kısa bir süre önce başlayan Düzce Barosu’nda mali kriz yaşandığı , çalışanların maaşlarının zamanında ödenmediği, ve baro’nun israf boyutunda harcamalar yaptığı haberleri Düzce’nin gündemine oturmuştu. Baro’nu içine düştüğü bu durum sebebiyle Düzce Barosu çalışanı Avukat Sayman Atiye Karacaoğlu Gündüz görevinden istifa etti. Bu gelişme üzerine Gündüz’e yönelik Azade Ay tarafından algı ve karalama operasyonu başlatıldığı gündeme geldi.

Bu gelişmelerin ardından Avukat Atiye Gündüz ,sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda ,” "Saymanlık görevim boyunca kişilerin değil Baro’nun menfaatini düşünerek çalıştım. Bu durumdan rahatsız olunarak tarafıma asılsız isnatlarla iftira atılmaya çalışılmaktadır" şeklinde Başkan Azade Ay’a yönelik  sert gönderme de bulundu.

Gündüz’ün paylaşımı şöyle:

"Değerli meslektaşlarım; Düzce Barosunda Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmemin ardından değerli yönetim kurulu üyesi meslektaşlarım tarafından sayman olarak seçilerek göreve başladım. 03/12/2019 tarihinde saymanlık görevinden istifa etmiş ve istifaya ilişkin gerekçeleri ile birlikte dilekçemi de Baro’ya teslim etmiş bulunmaktayım.
Hakkımda gelecek seçimlere hazırlandığım ve bu nedenle baroyu maddi sıkıntı içerisinde gibi göstermeye çalıştığım gibi asılsız haberler yapıldığını görmekteyim.

Düzce Barosu’nun hangi hesaplarından hangi ödemelerin yapılabileceği meslektaşlarımız tarafından bilinmektedir. Hesaplarla ilgili gerekli denetlemeler de Adalet Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Buna rağmen Düzce Barosu’nun hesapları ile ilgili asılsız ve gerçek dışı açıklama ve haber yapılmaktadır.
Saymanlık görevim boyunca kişilerin değil Baro’nun menfaatini düşünerek çalıştım. Bu durumdan rahatsız olunarak tarafıma asılsız isnatlarla iftira atılmaya çalışılmaktadır. Saymanlık görevinden istifamın ardından göreve devam etmemi isteyen Yönetim Kurulu üyeleri olmuştur. Bu durum iddia edildiği gibi ilgisiz ve düzensiz çalışma nedeniyle eleştiri aldığımı değil tam aksini göstermektedir. Yönetim kurulu üyesi olarak görevime devam edeceğimi bildiririm.
Saygılarımla."

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

gerçekler ortaya çıkmalıdır

11.12.2019 - 08:59:34

Baro üyeleri bakanlıktan olağanüstü durum olarak müfettiş istesinler, gerçek neyse ortaya çıksın, ancak azade ay geldiği günden beri oy veren avukatlarında dert yandığı bazı ortamlarda duyuyorum. gerçekte ne ise ortaya çıkmalı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

590 Personel Alınacak
8.08.2020 - 10:19
590 Personel Alınacak
DÜZCE'DE YENİ BİR DAMAK TADI
Final Turunda Elendi
10.08.2020 - 09:55
Final Turunda Elendi
FINDIK İŞÇİLERİNDE KORONA ÇIKTI
İŞÇİLER KORONAYA YAKALANDI
12.08.2020 - 12:55
İŞÇİLER KORONAYA YAKALANDI
AKÇAKOCA DENİZİ BİR CAN DAHA ALDI
Kamyonların Geçişine İzin Vermediler