Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:37] Koronadan Hayatını Kaybetti -- [10:05] Son hazırlıklar yapılıyor -- [10:00] Özlü diğer fabrikaları da gezecek -- [09:52] Temizliğiyle Dikkat Çekiyor -- [23:21] AMBULANS ALEV ALEV YANDI! -- [17:28] Yarışma İçin Gün Sayılıyor -- [17:22] Sorunları Ele Aldılar -- [16:55] Birlikte hareket ediyorlar -- [13:37] Vali Atay başkanlık etti -- [11:07] GERİ SAYIM BAŞLADI --
Gündem
Köpek Sayısı Değil, Şikayetler Azaldı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzce’de en çok şikayet edilen konulardan biri olan sokak köpekleri konusunda açıklamalarda bulundu. Özlü açıklamasında son dönemde sokak köpekleri için yapılan şikayetlerde yüzde 50 azalma olduğunu söyledi.

13.01.2020
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Köpek Sayısı Değil, Şikayetler Azaldı

Düzce’de son dönemde artan köpek şikayetleri giderek azalıyor. Açıklamayı AK Parti’nin Gazetecilere verdiği kahvaltıda Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yaptı. Özlü sokak köpeklerinin sayısının değil, ancak vatandaşlar tarafından şikayetlerin azaldığını söyleyerek; “Düzce'de sokak köpekleri üzerine yapılan çalışmanın sonuçların iyi olduğunu şuradan anlıyoruz. Daha önce beyaz masaya gelen şikayetler yüzde 50 azaldı. Üreme duruyor, köpekler sakinleşiyor. 6 ay önceki durum ile şimdi arasında çok fark var. Bu konuda bir gayret var bu gayreti takdir etmemiz gerekiyor. Bu konuda zaman zaman eski fotoğraflar kullanılarak yanlış algı yapılabiliyor, bu yanlışa düşmemek gerekiyor.

KÖPEKLERİ ÖLDÜRÜP ATAMAYIZ

Başkan Özlü sokak köpeklerinin rehabilitasyon merkezinde sakinleştirildiklerini anlatarak; “Sokak köpeklerinin de yaşamak doğal hakkı. Biz bunları öldüremeyiz, bunlar ile birlikte yaşamaya alışmamız gerekiyor. Bizim yaptığımız iş üremelerini azaltmak ve sakinleştirmek, sonra da doğal hayata yeniden bırakmak. Biz kanunlar ne diyorsa onu yerine getiriyoruz. Bizim şuanki rehabilitasyon merkezimiz Türkiye Standartlarının üzerinde bir tesis. Olumsuz örnekler üzerine gidersek bu doğru olmaz.

MALİ DURUMUMUZ İYİYE GİDİYOR

Düzce Belediye Başkanlığı mührünü alır almaz mali tedbir uygulamalarını getiren Başkan Özlü, geçtiğimiz yıla oranla Düzce Belediyesinin mali durumunun 2020’’de daha iyi olduğunu söyleyerek; “Maddi konularda elimizden geleni yapıyoruz. Belediyenin maddi sıkıntısı var 9 aydır konuşuyoruz. Geçen seneden daha iyi durumdayız. Özel bankalara borçlarımızı yapılandırdık. Piyasa borcumuz ile alakalı 400 alacaklı  ile arkadaşlarımız görüşüyor. Onlarla pazarlık halindeyiz, faizlerinizden vazgeçin, anaparadan indirim yapın dedik” şeklinde konuştu.

PERSONEL REVİZYONU SİNYALİ

Başkan Özlü Belediye çalışanlarının yıl sonu performanslarının ölçüldüğünü, raporlara göre ilerleyen süreçte işlem yapılacağını söyleyerek; “Personelle ilgili yıl sonunda bir değerlendirme yaptık. Performans değerlendirmesi. Bunun sonuçları var arkadaşlarımız üzerinde çalışıyorlar. Performansı düşük olanlar var yüksek olanlar var. Kurumsal bir değerlendirme yapılıyor. Bunu da yakında sizlerle paylaşacağız. Biz belediye olarak topluca işten çıkarmayı düşünseydik göreve geldiğimizde yapardık. 2019 yılında performansı değerlendirdik. Her şirkette her modern kurumda bu yapılır. Bunun sonuçları var ona göre bir işlem yapacağız” şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Filiz atağ

13.01.2020 - 17:31:09

Bakanım sokak hayvanları ile ilgili halkı bilgilendirmeye yönelik afişleri ne zaman asacaksınız Yiyecek odaklarını biz hayvanseverlerin besleme yaptıkları alanlara biran önce koyulmasını bekliyoruz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

590 Personel Alınacak
8.08.2020 - 10:19
590 Personel Alınacak
Final Turunda Elendi
10.08.2020 - 09:55
Final Turunda Elendi
FINDIK İŞÇİLERİNDE KORONA ÇIKTI
İŞÇİLER KORONAYA YAKALANDI
12.08.2020 - 12:55
İŞÇİLER KORONAYA YAKALANDI
FINDIK BEDELLERİ PEŞİN ÖDENMELİ
KAPOĞLU BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
AYŞE KILIÇ TEKRAR MÜDÜRLÜĞE GETİRİLDİ