Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:39] 700 Kilometre Pedal Çevirecekler -- [15:35] Başkan Yavuz Eğitime Önem Veriyor -- [15:12] Gündoğdu'nun Geleceği Parlak -- [14:48] ŞEHİR MERKEZİNDE BACA YANGINI -- [14:20] Hedef Milli Sporcu Sayısını İkiye Katlamak -- [13:42] KOLOĞLU: BU İŞ MUTLAKA OLACAK -- [13:37] ÇÖPTEN YAKIT ÜRETİLECEK -- [12:43] Madalyaları Topladılar -- [12:19] Rektör Çakar, 3 Ayları Tebrik Etti -- [10:26] Üniversiteli Gençler Çanakkale’de --
Gündem
ŞAHİN'DEN İHRAÇ YORUMU

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Türkiye Bayan Voleybol Takımı’nın Almanya galibiyetinin ardından yaptığı paylaşımla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Şahin, “Biz kimseye hakaret etmedik. Allah’ın emirlerini tebliğ ettik” dedi.

16.01.2020
41234 kez okundu
0 bekleyen yorum
122 onaylı yorum
ŞAHİN'DEN İHRAÇ YORUMU

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Türk Bayan Voleybol Takımı’nın Almanya’yı mağlup etmesinin ardından Tokyo biletini garantilemesinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bir anda ülke gündemine geldi. Şahin voleybol oyuncularının kıyafetlerini eleştirdiği paylaşımı sonrasında MHP’nin belediye başkanları listesinden de düşürüldü. 
“MÜSLÜMANLARIN UYMASI GEREKEN KURALLAR VAR”
Paylaşımı hakkında açıklama yapan Şahin “Şunu yanlış anlamış olabilirler. Biz burada bu paylaşımı yaparken, kimseye karşı herhangi bir hakaret, herhangi bir art niyet taşımadan böyle bir paylaşım yaptık. Sonuçta Türkiye Cumhuriyeti’nde halkın yüzde 99’u Müslüman olan bir ülke. Müslüman olduğu için de hassasiyetlerimiz var. Sonuç olarak Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de tesettür ayetleri var, Müslümanlara hitap eden ayetler. Müslümanların uyması gereken kurallar var. Herkes giyiminde kuşamında serbesttir. İnsanlar ister açık giyinir, ister kapalı giyinir. Biz buna bir şey diyemeyiz. Ama Müslümanların belli uyması gereken kurallar var. Özellikle temsil makamında ki kişilerin örnek alınacak hareketleri olması lazım. Bu anlamda voleybol takımımızın kıyafetleri İslam’a uygun bir kıyafet değil. İslam dini böyle bir kıyafeti kesinlikle kabul etmiyor. Allah’ın tesettür ile ilgili ayetlerinde böyle bir şey yok. Bir Müslüman kadın bir Müslüman kızın uyması gereken kurallar vardır. Bu Müslümanlar için geçerlidir. Biz mesela Alman milli takımı neden böyle giyinmiyor diyemeyiz. Onlar zaten inanmıyorlar, onlar zaten Müslüman değiller. Bizim voleybol takımında ki kız kardeşlerimiz Müslümanlar ve kıyafetlerine dikkat etmeleri gerekir. Biz tebliğ vazifesi yapıyoruz. Tebliğ ediyoruz. Allah Müslümanlara emir ediyor. Buna uyarsın, uymazsın kıyafetine dikkat edersin bu ayrı bir meseledir. O Allah’a karşı olan bir sorumluğundur. Müslüman olduğumuz iddia ediyorsak böyle kurallar vardır. Yurt dışına gittiğimiz zaman şunu diyeceklerdir; “Bunlarda Müslüman ama bunların kıyafeti ile bizim kıyafet arasında pek fark yok” diyecekler. Yabancılar, inanmayanlar” dedi.
“KUR'AN BUNU EMREDİYOR”
Şahin, Kaynaşlı Belediye Başkanı olarak kapısının her kesime açık olduğunu dile getirerek “Biz belediye başkanıyız. Bizim kapımızdan açıklar da giriyor, kapalılarda giriyor. Herkese karşı hürmet gösteriyoruz, muhabbet gösteriyoruz. Ama bir yanlış gördüğümüzde tatlı bir dille “Bak kardeşim İslam bunu emir ediyor, Allah bunu emrediyor, Kur’an bunu emrediyor” diye zaman zaman tebligatımızı yapıyoruz. Uyup uymamak ayrı meseledir. Biz kimseyi zorlayamayız. İnancından, kıyafetinden dolayı yargılayamayız. İslam’da da böyle bir şey yok” dedi. 
“BU SEBEPLE İHRAÇ EDİLMEK BENİM İÇİN ONURDUR” 
MHP’den ihracını değerlendiren Şahin, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı bu konuda bir açıklama yapmış. Bizim partiden ilişkimizin kesilmesi anlamında. “Belediye başkanları listesinde Birol Şahin yoktur” diye bir açıklama yapmış. İl Başkanının da böyle bir açıklaması var. Bunlar beni çok fazla etkilemiyor ve umursamıyorum.  Bu onların kararıdır. Bu onlara göre doğal olabilir ama burada biraz acele edildi. Bazı mihrakların baskını altında kendilerini hissettiler. Ama unuttular ki bu ülke İslam ülkesi, burada yaşayanlar Müslümanlar. Bu konu benim şahsi görüşüm değil. Bu Kur’an’dan alınan bir görüştür. Ben burada Allah’ın ayetini açıkladım. Bundan dolayı  MHP’nin belli mihrakların etkisi altında kalarak beni ihraç etmesi partiye zarar veriyor ve verecektir. Tabi parti genel merkezinin kendisine göre kriterleri vardır. Belli bir mevzuatı ve tüzüğü vardır. O tüzük çerçevesinde böyle bir karar alınmıştır. Artık o onların bileceği iş beni çok fazla ilgilendirmiyor. Sonuç olarak biz siyaset yaparken herşeyi göze aldık. Bedel ödemeye hazırız. Bu bedel en ağır şekilde de olabilir. Bugün benim hakkımda idam cezası verilse de idam sehpasına kendi ayaklarımla giderim. Bu makamda olan kişilerin giydiği gömlekler ateşten gömlektir. Bu anlamda da Allah’ın ayetini hatırlattım diye partiden ihraç edilmem benim için onur ve şereftir” dedi. 
“BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖREVE DEVAM EDİYORUM”
Şahin, Kaynaşlı Belediye Başkanı olarak görevine devam ettiğini dile getirerek “Halkın oyları ile seçilen bir belediye başkanıyım. Bir belediye başkanının görevden alınma kriterleri bellidir. Bir belediye başkanı arsızlık yaparsa, yolsuzluk yaparsa kanunlarda belirlenmiştir. Belediye başkanı hakkında soruşturma açılır, gerekli incelemeler yapılır ve belediye başkanı görevden alınır. Ama şu anda benim belediye başkanlığından alınmamı gerektiren bir suç yoktur. Şu anda ben Kaynaşlı belediye başkanı olarak görevime devam ediyorum” dedi. 
“ÖZÜR DİLEMEYİ GEREKTİRECEK BİR DURUM YOK” 
Şahin son olarak özür dilemeyi gerektirecek bir durum olmadığını belirterek “Ben bayan voleybol takımında ki kız kardeşlerimize hakaret etmedim. Küfür etmedim. Ne dedim orada “Allah’ın örtün ayeti var. Alman milli takımına neden açık giyiniyorsun diyebilir misin? Müslüman kadın edep ve haya sahibi olur. Edepli ve hayalı olur. Olmazsan da diyecek bir şey yok. Bayan voleybol takımında ki kardeşlerimize hakaret etmiş olsaydım, farklı bir düşüncede olsaydım tabi ki özür olurdu ama Burada hakaret yok. Bunu okuyan herkes anlayarak okursa hakaret olmadığı görülecektir” dedi. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
41234 kez okundu
0 bekleyen yorum
122 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

İlyas yaren

22.01.2020 - 00:43:42

Her başkan böyle olmalı. Bu durumda partisi kuranı kerimin emirlerini tanımadığını belirtmiş oldu
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Mustafa

21.01.2020 - 23:42:09

Hakkı söylediğin için Allah razı olsun başkanım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,98

Yusuf Abdullah

21.01.2020 - 19:26:23

Nereye dokundu ki
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,02

Abuzer

21.01.2020 - 18:55:09

Bu paylaşımda hakaret yok rencide etmek yok bu paylaşım için bir belediye başkanı partisinden ihraç ediliyorsa o partiye yöneticilerine yazıklar olsun o voleybolcu kızların mayo giymiş gibi forma giymeleri elbette milli takımımıza milli takımımıza giren kızlara yakışmaz Başkanın yanındayız ihraç kararını kınıyorum vücutları görünmedende spor yapabilirler ki öyle yapsınlar
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,33

Ali yümni cetin

20.01.2020 - 11:12:03

Allah başkaimizdan razi olsun her zaman destekliyoruz.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%53,01

Hamza Çelik

20.01.2020 - 07:28:40

Tebrik ederim yiğit adam. Helal olsun sana...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,67

bekir erhan aztekin

20.01.2020 - 00:59:42

Sen haklisin Baskanim. it ürür kervan yürür. Selametle
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,33

Ebul Ensar Ömeroğlu

19.01.2020 - 22:58:08

Allah'ın emrini haykıran babayiğit başkanım. İslam diyarında bile Allah'ın emrini hatırlatanın linç edilmek istendiği böyle bir zamanda her daim yanında senin gibi düşünen Müslümanların olduğunu bilmeni istiyorum. Ahiret çilesini dünyada çekenlere mubarek olsun!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

mustafa

19.01.2020 - 21:08:07

helal olsun baskanım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,05

Alizeki kaya

17.01.2020 - 12:03:28

Kardeşim bu memlekette insan Kur'ânın var diyorlar, Demokrasi var diyorlar, hukuk var diyorlar, Din hürriyeti var diyorlar demek siyasiler bizi aldatıyorlar, bunların hepisi palavra olduğu anlaşılıyor pkk serbest mecliste , kominizm serbest partileri var, masonizm serbest hıristiyan propagandası serbest, hertürlü ahlaksızlık serbest, Kur'ânın şer-i hükümlerini câmilerde dahi söylemek yasak, Allah diyorki hırsızın elini kesin, zinâ edeni rejmedin, faizi yasaklayın kısasa kısas yapın, kadınları sokaklarda çırıl çıplak yatak kıyafetleriyle dolaştırmayın diyor, bunları söylemek ise yasak. Sevgili Belediye Başkanı ne demiş câmilerde dahi yasak olan bir cümleyi dışarda söylemiş Kur'ânın ahkâmının değil icra ve tatbiki konuşulması bile yasak kime göre siyasilere göre. Yâhu Fransanın dinsiz sağcılıgı Türkiyede müslümanlık olarak kabul edilirse. Demokratik müslümanlık yâni ılımlı güncellenmış müslümanlığı doğru islam zannedersek islamın dost ve düşmanını zor tesbit ederiz aldanmaya aldatılmaya devam ederiz. İslamın şer-i hükümlerinin konuşulmasına dahi tahammül yok. Peygamberi Kurânı çok sevdiğini söyleyenler niçin Kur 'an ve Hadisin bir hükmünü yâni tek bir hükmünü Mahkemede, Medyada, Milli eğitimde Mecliste uygulamazlar. Müslümanlıktan bahsederek bizide aldatırlar Üniversiteler Medya, Sokak fuhuş yuvası hâline gelmiş ahlaksızlık tavan yapmış, bütün dünya devletleri karar almışlar. Allah'ı, Peygamberi, Kurânı, Hadisi Ahlâkı nebeviyi kamusal alana sokmayacağız diye. Allah semâya karışsın yer yüzüne karıştırmayız diye karar almışlar. Allah Hakimdir beşer mahkumdur Allaha savaş açanlar perişan olmuşlar Allah hakkımızda hayırlısını versin bizde çok ilerl gitmeyelim başkaların başına gelenler bizede gelebilir vesselam.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,32

Mustafa

19.01.2020 - 15:03:53

Başkanım Allah sana mahşerde üstün bir makam nasip etsin...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,32

Ömer Ergül

19.01.2020 - 12:40:04

Başkanım böyle bir zamanda bir çok hocanın bile dillendirmeye cesaret edemediği Allah’ın tebliğini bir müslüman olarak siz,müslümanlar olarak bizlere tebliğ ettiniz öncelikle Allah sizden razı olsun. Müslüman bir ülkede Rabbimizin emir ve yasaklarını tebliğ etmenin neresi yanlış. Yanlış değil ama bunu yanlış gibi göstermeye çalışan bir takım çevreler Müslümanların tekrar birlik olmasından korktukları için hemen bir takıp bahane üreterek buğün Başkanımızı,daha öncesinde de kıymetli değerli Nurettin Yıldız,İhsan Şenocak,Muhammet Emin Yıldırım ve diğer hocalarımıza geçmişte bu tür sosyal baskı ile karalamak istediler şimdi başkanımıza yaptıkları gibi,Çünki müslümanların bu tür konuşmalarından dolayı müslümanlar tekrar ayağa kalkıp dirilmesinden korkuyorlar. Başkanım sizin ve kıymetli hocalarımızın yanındayız Allah’ın izniyle bu gerçek müslümanlar uyanacak ve diriliş başlayacak her daim yanınızdayız.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,70

Emin

19.01.2020 - 10:58:31

İslama uygun olan Allah ın doğru bulup emrettiğini tebliğ etmiş, hakaret vb kötülük barındırmıyor. İnandığı dinin kendisinde oluşturduğu yansımadır. Olması gerekendir. Allah doğruların yanındadır... Allah razı olsun...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,70

Murad Bozkuş

19.01.2020 - 02:41:30

Allah razı olsun Başkan. Pısırıklığın diz boyu olduğu şu dönemde inşaAllah diğer siyasetçilere cesaret verirsin
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Halil Demir

19.01.2020 - 02:13:47

Allah razı olsun başkan
Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,13

ŞERAFETTİN kaya

19.01.2020 - 01:06:21

Selâm aleyküm GÜZEL baskan.ben hic bir partiyi tutmam...ama sizin bu süper hareketiniz gerçekten takdire şayandır...ALLAH cc emrini tebliğ ettiniz...isteyen istediği kadar gocunsun...Dik dur eğilme...Hasbunallahi ve ni'mel vekil...Deyin ve sırtınızı ALLAH AZZE VE CELLE ye dayayın.bi iznillah RABBiM size daha hayırlı bir yol elbette verecektir
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,70

Mustafa Topak

18.01.2020 - 23:43:54

Rabbim, doğruyu eğip bükmeden söyleyenlerden bahsediyor, bilenlere ne mutlu....
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,28

Ahmet korkut

18.01.2020 - 23:15:23

Başkanın mesajı ve kararını takdir ettim. Müslümanca bir tavır. Mesajını duyanlara yoluna baş koyanlara selam olsun.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,70

Sakaryalı

18.01.2020 - 22:40:02

Helal olsun dik dur eğilme bu millet seninle
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Realty world EKREM ÜNAL GAYRIMENKUL

18.01.2020 - 22:25:42

Başkan doğru söylemiş adam gibi adam.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,25

Ferhat Çalışkan b

18.01.2020 - 18:53:01

Mhp.nin bu başkanı ihraç etmesi gösteriyorki mhp.de islam ve savunucularina yer yok bu gerçek gün yüzüne bu olayla çıkmıştır elhamdülillah
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,28

Osman Yalçın

18.01.2020 - 18:27:59

Muhterem başkana teşekkür ediyorum hakkı söylediği için. Lakin bu ülkede yaklaşık yüz yıldır maalesef hak değil batıl hâkim. MHP de bu batıl düzenin bir parçası. Beni şaşırtmadı onların bu haksız tavrı. Çünkü bu tavır mhp ye Uygun bir tavırdır. Selâm hakka tabi olanlara.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,72

Mehmet Çitil

18.01.2020 - 17:58:58

Tebrikler sayın başkan. Söylediklerinin hepsi doğru. Yolun açık olsun.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,78

Mehmet

18.01.2020 - 16:56:03

Sessiz cogunlugun sesi olmus teprik ederim muslumanin uymasi gereken kurallarvar ya inan digin gibi ol yadda yasadigin gibi öl kimlik muslumani olma tesekkurler baskanima
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,35

Mehmet Baki

18.01.2020 - 16:22:25

Başkana katılmamak elde değil, Birileri (diyanet) konuşamazsa doğruları söyleyemesse neyapalım diyanetten Açıklama bekliyoruz
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,40

hilmi altun

18.01.2020 - 15:02:05

Allah.cc sizden razı olsun bu düzene bende karşıyım mehmet akif ersoy üstadın avrupalılara dediği gibi olduk "Medeniyet açıp saçmaksa bedeni Desenize hayvanlar sizden daha medeni"
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,62

Hüsnü koç

18.01.2020 - 13:55:55

Allahın ayetini açıklayan bir kişinin yaptığı suç ise mhp bir islam topluluğu deyildir o zaman,halk seçimlerde bunu değerlendirmelidir. Başkanı tebrik ediyorum
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

SALİH S.

18.01.2020 - 12:02:10

TEBRİKLER BAŞKAN.....
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,59

hasan can

18.01.2020 - 12:10:45

Başkanın söylediklerinin muhtevası doğrudur,inandık iman ettik.Ve fakat,başkanın böyle bir konuda açıklama yapması haddi de değildir hakkıda!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%84,07

Nedim Çağlar

18.01.2020 - 11:55:12

Helâl olsun başkan dik duruşunuz için tebrik ediyorum üç kuruşluk dünya menfâati için, sabah söylediğini öğlen, öğlen söylediğini akşam inkâr eden ve sobrasında milletin gözünün içine baka baka pişmiş kelle gibi sırıtıp " söylediklerim yanlış anlaşıldı ben öyle demek istemedim " diyen öyle çok omurgasız politikacı gördük ki sizin gibi mert söylediğinin arkasında duran yönetici görünce müslümanlar olarak geleceğe dâir ümitlerimiz yeşeriyor. vesselâm..............
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,81

Mahmut

18.01.2020 - 11:21:04

Sayın başkanım, Allah razı olsun. Sizinle gurur duyuyorum. Rabbim sizin gibi düşüncede olanların sayılarını artırsın. Sonuna kadar arkanızdayız. Cihadınız daim olsun. Gazanız mübarek olsun.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

Vildan Altundal

18.01.2020 - 09:56:53

Birol başkana katılıyorum, ancak bu ne bugünün meselesi nede sadece bayan valeybol takımının meselesi, bu turkiyenin genel meselesi.Açtığınız Herba gi bir televizyon kanalında izlediğiniz film ve dizilerde bundan daha beteri var, başkan sadece milli takım üzerinden fitili ateşlemiş ve kendinide ateşin içinde tek başına terkedilmiş buldu.Niye diyanet çıkıp bir kelam etmiyor.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Tacsızkral

18.01.2020 - 10:06:28

Keşke diğer siyasetçilerde sizin gibi olsa sakın görevini bırakma allah iki cıhan dada senden razı olsun Başkan
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,41

Ramazan gün

18.01.2020 - 09:52:20

Başkanımız haklıdır islama göre konuşmuştur hakeret içeren bir kelime söylememiştir kendisini tebrik ediyorum
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

Samet bingöl

18.01.2020 - 09:47:57

tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,38

Muharrem Ayrancı

18.01.2020 - 09:06:19

Değerli başkan biz sizin gibi insanlar söz sahibi olsun bu mihmalde sözünü esirgemesin liderlik etsin hakkı söylesin haktan yana olsun diye arzularken ve böylesi güzel insanlar olduğunu görüyor mutlu oluyorken siz görevi bırakıyorsunuz sizin böyle bir şeye hakkınız yok ki
Katılıyorum   Katılmıyorum
%44,57

Cevher kaya

18.01.2020 - 08:59:39

Bir Hüda-Par'lı olarak sizi tebrik ediyorum.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,56

Nuğman cihan

18.01.2020 - 08:51:15

Başkanım sizinle aynı fikirdeyim.Sonuna kadarda yanınızdayım.ALLAH(c c) sizden razı olsun.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Nevzat Polat

18.01.2020 - 08:34:20

Yılmadan islam yolunda devam et Meydanı boş bırakmamak lazım Bırakırsak başkaları doldurabilir.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%45,12

Muhammed

18.01.2020 - 08:38:12

Doğru söze ne hacet
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Ali Tol

18.01.2020 - 08:20:18

Allah razı olsun başkanımdan. Rabbim şuurlu Müdlümanların adetini arttırsın.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

Salih Karafil

18.01.2020 - 02:39:35

Belediye başkanındoğru söylüyor.söylemesinde geç bile kalınmış bir ayeti bacılarımız söylemiş.garip olan parti yönetici dar kafalıların yaptığıdır.sonuna kadar BELEDİYE BAŞKANINI DESTEKLİYORUM.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,62

Nihat kapkiner

18.01.2020 - 01:16:07

Ben hep söyslemişimdir yine söylüyorum,mhp için türk'lük müslümanlıktan daha öndedir o yüzden mhp'den başkana sahip çıkmasını beklemeyin.başkanım ALLAH sizden razı olsun.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

Sait aydın

18.01.2020 - 01:09:19

Belediye başkanı sayın Birol Şahin beyi tebrik ediyorum bu hassasiyetinden dolayı temsiliyet makamında olan bir müslüman hakikatı söyleyemezse o makamı bıraksın hakikatı söylemek için iman gerekiyor helal olsun
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,38

Mehmet

18.01.2020 - 01:06:31

Müslümanların emri bil maruf nehyi Anıl munker yapma mecburiyeti vardır.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Tuncay arslan

18.01.2020 - 00:50:54

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar atasözü gerçek olmuş
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,19

Emre Musa öğütverdi

18.01.2020 - 00:44:04

Hakkı savunan cesur adam.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,62

Timur Ekşioğlu

17.01.2020 - 23:55:18

Seyyid ahmed arvasi .ülkücuyü tarif ederken .ALLAH 'ın cc ayeti ve resulün sav sünnetine bağlılığı düstur edinmiş alperenleri tarif eder.buda mhp nin ayıbı onlar üzülsün.seni kaybettiğine başkanım.ALLAH cc yâr ve yardımcın olsun.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,40

Serkan parlakoglu

17.01.2020 - 23:04:47

Helal olsun Allah razı olsun...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,02

Levent Akcebe

17.01.2020 - 22:56:05

Gerçekten hiç kimse kaçamaz. Bugün sizi seviyesizce eleştirenler yarın pişman olacaklardır. Arkandayız başkanım.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,62

Akıncı genç...

17.01.2020 - 22:46:28

Başkanımdan Allah razı olsun halkmlzl koyunlaşdlrdllar inancımızı unutturmaya çallşyorlar
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Vacip Vural

17.01.2020 - 22:43:36

Doğru demiş ama bu doğruyu söylemek başkanın işi değildir onu ilgilendiren konu değil o açığında başkanı testtürlününde başkanı büyük bir talihsizlik olmuş o her kesimin başkanı chp nin Ayrıştırma dediği nokta malzeme yapmayın.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

Mehmet koyuncu

17.01.2020 - 22:49:29

YAZIKLAR OLSUN BAŞKANI AZLEDEN MHP YE. Allahın emrini hatırlattı diye partiden ihraç etti. Sayın Başkan niye doğru söylüyorsun hortumla belediyeyi rüşvet ye bak senden iyisi olmaz
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,07

Abdullah

17.01.2020 - 22:25:37

Allah razı olsun başkanım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

Yaşar yılmaz

17.01.2020 - 22:14:06

Başkanı testekliyorum bir müslüman olarak doğru söyledi teprikler Başkan Allah bize yeder
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Mehmet Çiftci

17.01.2020 - 21:49:25

Helâl olsun sana
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Bir garip

17.01.2020 - 21:51:37

Başkan seni ayakta alkışlıyorum
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,19

Halit köse

17.01.2020 - 21:34:45

Durum bu minval üzereyse söylenecek söz Allah senden razı olsun başkan
Katılıyorum   Katılmıyorum
%44,09

Sıddık Maral

17.01.2020 - 21:31:19

BAŞKAN HAKLIDIR KENDİSİNE CANI GÖLÜNDEN KATILIYORUM BAŞKANLIK GEÇİCİDİR.! AHİRET YURDU DAİMİDİR.! BAYANLAR İÇİN VOLEYBOL TAKIMININ GİYSİSİ KESİNLİKLE DİNİMİZE VE KÜLTÜRÜMÜZE AYKIRIDIR. BUNDA ŞÜPHE YOKTUR.! O SEBEPTEN DOLAYI'DA, İZLEMİYORUZ.! https://sorularlaislamiyet.com/kaynak/tesettur
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,38

HACI RAGIP YILMAZ

17.01.2020 - 21:00:32

ALLAH RAZI OLSUN İNŞAALLAH bu başkandan biz herzaman doğru olanların yanında oluruz
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

SALİH POLAT

17.01.2020 - 20:50:03

Helal olsun başkanım. Sen Allah'ın emrini ve yasaklarını hatırlattın biz şahidiz. Müslümanım diyerek Kuran dan bihaber yaşayan nice zavallı var.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Hasan Akıntürk

17.01.2020 - 20:35:03

Allah senden razı olsun, başkanım.. Sen sana yakışanı yaptın. Tebrik ediyoruz. Yolun yolumuzdur. Allah'a emanet ol...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

Dinin güneşi

17.01.2020 - 20:15:16

Sayın başkanı bu karakterli dik duruşundan dolayı tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Ben bir saadet partili olarak kendisini Saadet partisinde mücadeleye devam etmesini arzu ediyorum. Herkese selâm ve saygılar sunuyorum.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Raci Yılmazer

17.01.2020 - 20:10:03

Başkanın bir duruşu var. Buna saygı gösterilmeli. İnandığını, doğru bildiğini söylemiş.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,19

Yasemin Yüksel

17.01.2020 - 19:58:47

Bu ülkenin diyanet işleri başkanı dururken kaynaşlı belediye başkanının bunu vazife edinip allahin emirleri hakkinda açıklama yapması gerçekten tuhaf. Musluman olabilirsiniz muslumanlar birbirlerine dogru yolu gostermek adina bu tarz uyarilarda bulunabilir. fakat Mahalleniz de yaşayan bir kıza veya kendi kızınıza tavsiye vermiyorsunuz. Ayrıca voleybol takımında ki kızlar için de müslümanlar demiş. Peki bunu nerden biliyorsunuz? Belki de değiller!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Hasan Çetinkaya

17.01.2020 - 19:51:56

Başkanım yerden göğe kadar haklı. MHP nin ilayı kelimetullah düsturu ile zıt bir anlayışla ihraç edildiğine şahitlik ediyoruz. İşte gerçek ülkücülüğü temsil eden bir değer. Tebrik ediyorum başkanım.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,73

Abdullah SARI

17.01.2020 - 18:53:28

Selamünaleyküm başkanım ALLAH sizden razı olsun İNŞAALLAH çok güzel söylemişsin tebliğ sizden gerisi onlardan ALLAH yolunuzu açık eylesin RABBİM kaza bela vermesin İNŞAALLAH başkanım ALLAH ha emanet olun İNŞAALLAH
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,62

Kemal can

17.01.2020 - 18:21:21

Ağzına yüreğinesağlık Başkanım Fikirlerine katiliyorum Evet farkımız olması lazım inanlar müslümanlar olarak
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,40

Elvan bekci

17.01.2020 - 18:03:28

Sayın baskanimizi tebrik ediyorum burasi musluman bir ülke olması gerekeni soylemis
Katılıyorum   Katılmıyorum
%68,53

Mustafa bozyigit

17.01.2020 - 17:58:19

Helal sana adetiniz cogalir insaallah
Katılıyorum   Katılmıyorum
%86,05

MEÇHUL YOLCU

17.01.2020 - 17:23:46

Haberi yeni okudum...MHP li değilim ama sayın başkanım canı gönülden teşekkür ederim...Rabbim sizin gibi başkanların sayısını artırsın....
Katılıyorum   Katılmıyorum
%63,57

Ahmet İŞLEYEN

17.01.2020 - 17:02:01

Ben bir ülkücü olarak Başkanım dan gurur duydum. Bir Müslüman vatandaş olarak ise bizim gibi koyun müslümanlardan utanç duyuyorum. MHP merkezini baskı altına alan LAİKLER kadar olamayan biz müslümanlara yuh olsun...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,19

Oktay Korkmaz

17.01.2020 - 15:59:38

Başkandan Allah Teala razı olsun. Makina Yüksek Mühendisi EÜAŞ Genel Müdür Danışmanı
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,43

Adem Dikici

17.01.2020 - 15:52:18

Kesinlikle istifa edip görevini bırakma siz seçilmiş bir insansınız . Dışlayanlar olacak ama kınayıcıların kınamasına bakmadan dimdik durun.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,41

Ahmet kurt

17.01.2020 - 15:54:31

ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH... KEŞKE BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ALLAH IN RIZASINA UYGUN HAREKET ETMEYE ÇALIŞSA...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,41

Ramazan Budak

17.01.2020 - 15:30:49

Başkanım haklısın doğruyu söylediniz .bu mesaj şeref olarak kıyamete kadar sulalene yeter .bumesajın sevabı bu derecede büyük. Ama Ahmaklar anlamaz sizleri cani gönülden tebrik ediyorum.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,40

M. Hatip Erkınay

17.01.2020 - 15:28:00

Belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Bu yazıyı okuyan tüm inanan kardeşlerimizin itirazı yoktur diye düşünüyorum. Kendi de belirtmiş, İslam'ın kuralları vardır. Uyarsın, uymazsın seni bağlar. Ama bu kural İslam' a uygundur diyecek bir Allah' ın kulu var mı?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,41

Nuri

17.01.2020 - 15:22:05

Sayın Başkanı bu duruşundan dolayı tebrik ediyorum. Yaptığı açıklama bir başkan yada siyasi sıfatıyla değil kendi inancının ve bu ülkede ben Müslümanım diyen herkesin ortak değeri ve Allah'ın ayetidir. Elbette uyar uymaz herkese saygımız var.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

ali

17.01.2020 - 15:17:57

Allah razı olsun Başkanım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,41

Talha akbaş

17.01.2020 - 15:03:53

Gerçek mhp'nin yapması gerekeni yapmış rahmetli ali günğör' de doğruları konuştuğu için ihraç edilmişti malesef
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,60

Dd

17.01.2020 - 14:52:57

Ne güzel dini bir hassasiyet ile makamını kenara bırakan başkana selam olsun. Rabbim sayılarını artırsın.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,40

Evren aydin

17.01.2020 - 14:38:57

Eğer bu haber tam olarak doğru ise, Gerçek ihraç sebebi bu ise seni canı gönülden tebrik ediyorum başkan. Bu yaptın onurlu ahlaklı ve İslami duruş sana yater. Allah yardımcın olsun, senin gibi insanlara bu memletin çok ihtiyacı heleki bu bozuk kaypak insanların olduğu dönemde.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Davet yolu

17.01.2020 - 14:27:42

Allah razı olsun başkanım diyarbakır hüda par
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,43

İsmet ilikli

17.01.2020 - 14:16:22

Çok güzel olmuş ama bu sistem tagut sistemi ülke Türkiye zivanadan çıktı içki serbest zina serbest Allah'ın hükümleri ile yönetilmeye n toplum refaha eremez
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,78

Fahri KARATAŞ

17.01.2020 - 14:09:53

Başkanımızı hassasiyetlerinden dolayı tebrik ediyorum.onemli olan partiden degil cennetten ayıplamamak.Baskanimizda bunu yapmış masallah
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,55

İDRİS YEŞİLMEN

17.01.2020 - 12:50:25

ALLAH RAZI OLSUN BAŞKANIM İSTANBUL GÜNGÖREN HÜDAPAR MAHALLE TEMSİLSİSİ
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,56

Ali cengiz

17.01.2020 - 13:35:53

Başkanınız doğru olanı söylemiş anlı açık olsun halka ve hakka görevini yapsın gerisini düşünmesin
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,57

İDRİS YEŞİLMEN

17.01.2020 - 12:50:25

ALLAH RAZI OLSUN BAŞKANIM İSTANBUL GÜNGÖREN HÜDAPAR MAHALLE TEMSİLSİSİ
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,43

Fatih Emiroğlu

17.01.2020 - 12:25:35

Birol Reis'in Voleybol Takımı hakkındaki açıklamalarını destekliyorum. Allah kendisinden razı olsun. Ahireti kaybettikten sonra bütün dünya bizim olsa ne yazar diye ne güzel söylemiştir. Tabi ahireti kaybetmek sadece elbiseden olmaz fakat sözün özü oraya gelmektedir. Voleybol takımının giysisi kesinlikle dinimize ve kültürümüze aykırıdır. Bunda şüphe yoktur. O sebepten dolayı izlemiyordum zaten.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Ahmet

17.01.2020 - 12:16:00

Başkanımız hakikatleri söylemiş.olması gereken bu.mhp şaşırtmadı her zaman ki gibi.merve kavakçıdaki duruşu.kendi milletvekilinin başörtüsünü çıkartması gibi . bugün cuma ellerini semaya kaldırdığı vakit çok düşünsünler...sorgu sual var hesap gününde...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,43

Can can

17.01.2020 - 12:03:15

Başkanım inanın dogru konusuyorsunuz istifa degil destek veriyoruz..
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,43

Mustafa

17.01.2020 - 11:55:53

Allah razı olsun Başkanım güzel bir konuya temas ettin müslümanın bir kimliği olmalı her konuda ona göre hareket edilmeli. Hem müskümanım diyeceksin hem de aykırı hareket edeceksin yok öyle bir şey... Allahım binlerce kez razı olsun Başkanım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,57

Ali KILINÇ

17.01.2020 - 11:56:53

Allah senden razı olsun başkanım Allah niyetini halis kılsın
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Mustafa

17.01.2020 - 11:55:53

Allah razı olsun Başkanım güzel bir konuya temas ettin müslümanın bir kimliği olmalı her konuda ona göre hareket edilmeli. Hem müskümanım diyeceksin hem de aykırı hareket edeceksin yok öyle bir şey... Allahım binlerce kez razı olsun Başkanım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Kadir ÖZTAŞ

17.01.2020 - 11:35:07

hakkıyla bir konuyu güncellemiş gönlüne sağlık olsun kendi için değil islami açıdan bakış yapmış oda RABBİM izin hoşnutluğuna nail olmuştur ALLAH cc razi olsun
Katılıyorum   Katılmıyorum
%60,36

Ahir zaman

17.01.2020 - 11:08:42

Cumhur ittifakı bu kafayla giderse nal toplar. Bizlerin düşünce ve haklarını temsil edin diye sizlere yetki verdik. Kimden korkuyorsunuzda hakkı hakikatı söyleyen bu başkanı ihraç ediyorsunuz. Eğer Allahın dinine sahip çıkmazsanız zelil olursunuz. Sayın Bahçeli bu konuda dik dur.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,43

Müsafir

17.01.2020 - 11:14:15

Sadir durmazın Allah, Kur'an, ayet hadis diye bir derdi yok sanırım. Allah tebliğinizi hayırlı eylesin. Solcu baskısı ile ülkücü kıyımı son gaz devam ediyor.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,44

Kenan Arslan

17.01.2020 - 11:08:12

Bu zaman da böyle herif helal olsun sana başkanım.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,57

Fayık AY

17.01.2020 - 10:58:18

Değerli Başkanın, kızlarımıza iyilik yapmaktan başkaca bir niyeti olmadığına inancım tamdır. Saadet saflarında hizmet yapmayı Allah nasip etsin.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,44

Baki akarca

17.01.2020 - 10:29:03

Haklisın amma yanlıs çatı altındasın keremitleri kırılmış çatısı çökmüş boyası sıvası dokülmüş bir binada oturulmaz gel tertemiz maneviyata sagip çıkan milli şuurlu ne gaptıysam allah rızası için yaptım diyen hak erlerine katıl hem şanın artsın hemde manevigatın artsın
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,44

Adnan deniz

17.01.2020 - 10:29:12

Başkanın senin gibi onurlu makam sahibi önderleri ihtiyacımız var canı gönülden tebrik eder yanında olduğumuzu belirtmek isterim Allah mükafatların en Hayırlısı olan cenneti nasip etsin inşallah
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,86

mustafa BAĞCI

17.01.2020 - 10:33:08

helal olsun başkan
Katılıyorum   Katılmıyorum
%69,06

Muammer Motorcu

17.01.2020 - 10:12:20

Başkanım ALLAH cc senden ebedi razı olsun selam ve dualarımla
Katılıyorum   Katılmıyorum
%68,57

Muammer m

17.01.2020 - 10:01:47

Başkanım ALLAH cc senden ebedi razı olsun Konya,dan selam ve sevilerimle
Katılıyorum   Katılmıyorum
%67,65

Ali mutluoglu

17.01.2020 - 09:55:43

Allah senden razi olsun. Digerlerine ornek olursunuz insaAllah
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,44

Ali mutluoglu

17.01.2020 - 10:07:52

Allah sizden razi olsun.olmasi gerekeni soylediniz
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,44

Nurettin Söğüt

17.01.2020 - 09:55:19

'Allah'a teslim olan erkekler ve teslim olan kadınlar, İslâm dinine iman eden erkekler ve iman eden kadınlar, taate devam eden erkekler ve taate devam eden kadınlar, dürüst erkekler ve dürüst kadınlar, sabreden erkekler ve sabreden kadınlar, mütevazı erkekler ve mütevazı kadınlar, hayır yolunda infak eden erkekler ve infak eden kadınlar, oruç tutan erkekler ve oruç tutan kadınlar, ırzlarını koruyan erkekler ve ırzlarını koruyan kadınlar, Allah'ı çok zikreden erkekler ve çok zikreden kadınlar var ya, işte Allah onlara mağfiret ve büyük bir mükâfat hazırlamıştır.' (Ahzab, 35)
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,89

Mehmet Kaya

17.01.2020 - 09:38:21

mevki,makam ve dünyalık çıkar ve hesapları için başını kuma gömmüş adı Müslüman ama yaşantısı duruşu eylem'i ve söylemi Müslüman olmayan milyonlar var elbette hepimiz eksik ve hatalı yız ama duruşumuz bir yanlış karşısında sessiz kalışı mız görmezden gelişimiz hele hele de temsil,temsil makamında olan kişilerin bunu yapıyor olması yarın hesabımızın çok zor olacağı ve dünyada da, sahtekar yapmacık Müslüman oluşumuzun ispatı olacaktır, onun için Kaynaşlı belediye başkanına tebrik ediyor bu duruşunu ve tavrını bu makamda olan başta cumhurbaşkanımız olmak üzere hakkıyla gereğince yapabilmelerini de.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%62,83

Halil demirtas

17.01.2020 - 09:06:16

Allah c.x razı olsun değerli baskanim. İşte bu memlekete sizin gibi dinine özüne kültürüne bağlı değerli yöneticiler lazim. Malesef bugün yönetime baş olmayı. Rant kapısı görenler ekseriyetde. Rabbim onlarında basiretini acsin inşallah. Selam ve dua ile. Hayırlı cumalar.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%78,17

Erol Değer

17.01.2020 - 08:44:32

Helâl olsun keşke herkes sizin gibi duyarlı olsa.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%75,94

Özcan Albayrak

17.01.2020 - 08:26:24

Muhterem Başkanım Allah cc Senden razı olsun. Bir müslüman olarak tebliğ görevini yapmışsın Allah yar ve yardımcın olsun Esselamu Aleyküm.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%77,05

Cemal Öziş

17.01.2020 - 08:11:41

Başkanım haklıdır kendisine katılıyorum başkanlık geçici fakat ahiret daimi
Katılıyorum   Katılmıyorum
%80,97

Akil

17.01.2020 - 07:44:57

Başkan haklı yanındayız baikanım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%85,81

Müslüman Kürd

17.01.2020 - 07:24:05

Sayın Birol ŞAHİN Beyefendiye sonsuz teşekkür ederim ALLAH RAZI OLSUN bana göre Birol Başkanımız uzun vadede kazanmıştır bu dünyada dünyadaki günahkar kullar nezdinde kazanmasına gerek yok Rabbulaleminin nezdinde kazansa daha kârlı olur Bana göre hem Dini hem Milli duygularının Şuurunda bir başkan inan Recep Tayyip Erdoğan beyde imtihanı kazanmak istiyorsa Birol Başkanı Aile ve Sosyal politikalar bakanlığına getirmeli
Katılıyorum   Katılmıyorum
%84,83

Saliha Bardakçı

17.01.2020 - 06:38:00

Helal olsun başkana
Katılıyorum   Katılmıyorum
%78,52

Kadın düşmanı

17.01.2020 - 04:41:37

Kapanma ayeti Nur suresinde geçer bu bir ikincisi gitsin okusun nasıl indirildiğini kadınlar ziynetlerinizi görünmeyecek şekilde kapatın diyor ayet buradaki ziynetten kastı ne bu adamın acaba kadının organları mı şayet öyleyse bu adam kadın düşmanı sapık birisidir yazıklar olsun bu adamı başkan diye orada tutanlara.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,66

İsmail özçetinkaya

17.01.2020 - 01:01:29

Doğru ya ne demek lazım sa doğru dur
Katılıyorum   Katılmıyorum
%80,52

Ethem YILMAZ

17.01.2020 - 00:58:05

Başkanın bu konuda sonsuz haklısınız! Benim de başıma geldi adam kuran-ı kerimde geçen yasaklara aklınca eleştiri getiriyordu şahsın facebook sayfasına girdim ailesinin çok açık resimlerle dolu olan yere nur süresi ayet 31 i attım ve şahsa sordumbu ayet hakkında ne düşünüyorsunuz diye adam ayeti ailesine hakaret kabul etti
Katılıyorum   Katılmıyorum
%87,32

Muhammed Beşiroğlu

17.01.2020 - 00:31:45

Yüce allah şöyle bir zalim düzenin hüküm sürdüğü şu zamandaki cesurca açıklamandan dolayı seni ahirette cenneti ile şereflendirsin inşaallah
Katılıyorum   Katılmıyorum
%85,03

Yaşar polat

16.01.2020 - 23:52:05

Abdullah asıl sensin duzcenin yüz ksrasi
Katılıyorum   Katılmıyorum
%92,72

Yeniden refah

16.01.2020 - 23:50:06

Başkanım Allah razı olsun sizden böyle bir zamanda hakkı söylediğiniz için bize böyle yöneticileri rabbim nasip etsin
Katılıyorum   Katılmıyorum
%72,51

İ b

16.01.2020 - 20:21:22

Baskan insanların allahın emirlerini okucak ve bılecek kadar aklı var rahat ol sen ,

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzcespor Yönetimi Kahvaltıda Buluştu
DÜZCE'NİN TURİZMİNİ TETİKLEYECEK
Vizyon konferansları sürüyor
25.02.2020 - 09:59
Vizyon konferansları sürüyor
CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
18.02.2020 - 11:07
CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
SAKSILARDA ÇİÇEK DEĞİL MEYVE VAR
Sinan İnan Başkan Yardımcısı Oluyor
24 ŞUBAT'A KADAR BAŞVURU ALINACAK