Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:39] 700 Kilometre Pedal Çevirecekler -- [15:35] Başkan Yavuz Eğitime Önem Veriyor -- [15:12] Gündoğdu'nun Geleceği Parlak -- [14:48] ŞEHİR MERKEZİNDE BACA YANGINI -- [14:20] Hedef Milli Sporcu Sayısını İkiye Katlamak -- [13:42] KOLOĞLU: BU İŞ MUTLAKA OLACAK -- [13:37] ÇÖPTEN YAKIT ÜRETİLECEK -- [12:43] Madalyaları Topladılar -- [12:19] Rektör Çakar, 3 Ayları Tebrik Etti -- [10:26] Üniversiteli Gençler Çanakkale’de --
Gündem
Yarışmadan Sonra İlk Kazma Vurulacak

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün seçim beyannamesinde yer alan ve büyük önem verdiği "Düzce İli Asarsuyu Deresi Ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım"ı için düzenlenmesi planlanan fikir projesi yarışması için jüri üyeleri belirlendi.

24.01.2020
9147 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Yarışmadan Sonra İlk Kazma Vurulacak

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; yeni yılda seçim beyannamesinde yer alan projeler için çalışmaların başlayacağını ve 2020 yılının Düzce'de değişim ve dönüşümün başlangıcı olacağını söylemesi ile birlikte kurum içinde oluşturulan Proje Ofisi, çalışmalarına hız verdi. Düzce şehir merkezinden geçen Asar Suyu'nun 4,8 kilometrelik alanı üzerinde yapılacak rekreasyon çalışmasına ilişkin, hazırlanacak projeler arasında ulusal çapta yarışma düzenlenecek.

Yarışma öncesi envanter dosyalarının hazırlanması amacıyla Asar Suyu'nun projeye dahil edilecek alanı üzerinde hava çekimleri yapan Proje Ofisi, belirlenen alanla ilgili proje hazırlayacak katılımcılar için dere kenarında bulunan, arazi, imar durumları ve yapı türleri ile ilgili olarak harita hazırladı.

"Düzce ili Asarsuyu Deresi Ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım Yarışması"nda jüri olarak görev alacak akademisyenler de titiz bir çalışma sonucu belirlendi ve kendilerine talep yazıları gönderildi. Buna göre Asli Jüri üyesi olarak belirlenen isimler şu şekilde oldu:

Dr. Öğretim Üyesi Ali Kılıç -  Şehir ve Bölge Plancısı  - Yıldız Teknik Üniversitesi  

Prof. Dr. Mehmet Murat Gül    -  Mimar    -  İstanbul Teknik Üniversitesi  

Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu  - Peyzaj Mimarı -   Düzce Üniversitesi  

S. Han Tümertekin  - Yüksek Mimar

Talha Kös  -  Kentsel Tasarımcı

 

Yarışma İle En İyi Proje Seçilecek

Çalışmalar kapsamında yarışmanın düzenlenmesi için yapılacak ihalenin şartnamesini belirleyen Düzce Belediyesi, Başkan Dr. Faruk Özlü'nün girişimleri ile Asar Suyu için 2 Milyon TL, Konuralp için ise 1,5 Milyon TL hibe kazandırmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan hibeler ile Asar Suyu'nun Türkiye standartlarında bir yaşam alanına dönüştürülmesi için en verimli proje birbirinden uzman isimler tarafından seçilecek. Düzce'nin kent kimliğine ve tarihine uygun şekilde yeniden düzenlenecek alan için yarışma sonrası çalışmalar vakit kaybetmeden başlatılacak.

Projede Neler Olacak?

Seçim beyannamesinde AK Proje olarak duyurulan Asar-Karaca Deresi entegre çalışmasının ilk etabı olarak nitelendirilen Asar Suyu Rekreasyon çalışmasında yarışmaya katılacak projelerde dere kenarı sosyal yaşam alanları, spor alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanları, yaya ve bisiklet yollarının yer alması beklenecek. Katılımcılardan yarışma şartnamesi ve envanter dosyalarında belirtilen alanlarda azami fayda odaklı tasarım yapmaları istenecek.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
9147 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzcespor Yönetimi Kahvaltıda Buluştu
DÜZCE'NİN TURİZMİNİ TETİKLEYECEK
Vizyon konferansları sürüyor
25.02.2020 - 09:59
Vizyon konferansları sürüyor
CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
18.02.2020 - 11:07
CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ
SAKSILARDA ÇİÇEK DEĞİL MEYVE VAR
Sinan İnan Başkan Yardımcısı Oluyor
24 ŞUBAT'A KADAR BAŞVURU ALINACAK