Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:15] Karantina Günlerinin Son Günlerinde Basket Oynadılar -- [17:11] Park ve Bahçeler Bakıma Alındı -- [16:58] Başkan Yanmaz İlçesini Kendi Eliyle Temizledi -- [16:50] HEM MOTORİNE, HEM BENZİNE İNDİRİM -- [15:53] Bir Zamanlar Köyde, Bu Hafta Kirazlı'da -- [15:19] Vali Dağlı Kuruluş Yıldönümünü Kutladı -- [14:58] Vefa Sağlık Birimi Canla Başla Çalışıyor -- [14:11] AKSA, FATURA KESMEYE DEVAM EDİYOR -- [13:52] PARANTEZ GAZETESİ 14 YAŞINDA -- [12:12] Diyabetli Çocuklar ve ailelerine Uzaktan Diyabet eğitimi --
Gündem
Düzce'nin Hakkını Yedirmeyiz!

​Düzce'nin eskiyen kanalizasyon, su ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi ile ilgili İSKİ Genel Müdür Vekilinden yardım talep eden ancak yakışıksız bir şekilde karşılanan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu'na Başakşehir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Yılmaz'dan destek geldi. Düzceli Cüneyt Yılmaz 2018 yılında İBB meclisi İSKİ Genel Kurul Kararlarının belgelerini paylaştı. Kasapoğlu'nun isteğinin haklı bir talep olduğunu belirten Yılmaz, İstanbul'dan Düzce için yapılacak her türlü projeye destek olacaklarını söyleyerek "Düzce'nin hakkını kimseye yedirmeyiz" dedi.

11.02.2020
9383 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce'nin Hakkını Yedirmeyiz!

Düzce'nin eskiyen kanalizasyon, su ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi ile ilgili İSKİ Genel Müdür Vekilinden yardım talep eden ancak yakışıksız bir şekilde karşılanan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu'na Başakşehir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cüneyt Yılmaz'dan destek geldi. Düzceli Cüneyt Yılmaz 2018 yılında  İBB meclisi İSKİ Genel Kurul Kararlarının belgelerini paylaştı. Kasapoğlu'nun isteğinin haklı bir talep olduğunu belirten  Yılmaz, İstanbul'dan Düzce için yapılacak her türlü projeye destek olacaklarını söyleyerek "Düzce'nin hakkını kimseye yedirmeyiz" dedi.

Geçtiğimiz ay Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Düzce'nin eskiyen kanalizasyon, su ve yağmur suyu hatları için yardım talebinde bulunmak üzere İSKİ Genel Müdür Vekili ile görüşmüştü. Görüşmede Başkan Yardımcısı Kasapoğlu'na hadsiz ve yakışıksız bir şekilde cevap verilmesi tüm Düzce kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Yıllardır Melen Havzasından aldığı su ile İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan İSKİ ile ilgili  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde 2018 yılı mayıs ayı 5. Toplantısındaki İSKİ Genel Kurul kararları ortaya çıktı. İBB ve Başakşehir Belediyesi Meclis üyesi olan Düzceli Cüneyt Yılmaz 2018 Mayıs ayında belediye meclisinde alınan İSKİ Genel Kurul kararlarının belgelerini paylaştı.

BELGELERLE KONUŞTU

Meclis tarafından alınan İSKİ Genel Kurul Kararlarının bir bölümünde şu ifadeler yer alıyor; "İstanbul'da su temini işinin ana sistemlerinden biri olan Melen Barajı ve Havzasının daha etkin bir şekilde korunabilmesi amacıyla; "Düzce ili sınırları içindeki tüm belediyelerin artık su arıtma kanalizasyon ve diğer alt yapı tesislerinin İSKİ tarafından planlanması, projelendirilmesi ve yapılması ayrıca belirtilen tesislerin İSKİ tarafından işletilmesine ihtiyaç duyulması ve ilgili Belediye tarafından talepte bulunulması halinde İSKİ Yönetim Kurulu'nun ilgili Belediyelerle işletme protokolü yapması hususunda yetkili kılınması hususları 2560 Sayılı Kanunun 1. ve 2. maddeleri uyarınca Komisyonlarımızca tadilen uygun görülmüştür"

Belgeleri paylaşan ve Düzce'nin hakkını İstanbul'dan gözeten Düzceli Meclis Üyesi Cüneyt Yılmaz "Düzce'nin hakkını kimseye yedirmeyiz. Düzce ile ilgili yapılacak tüm projelerde destek vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
9383 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

KRONİK SOLUNUM YETMEZLİĞİNDEN VEFAT ETTİ
ELİF SU BULUNDU
4.04.2020 - 16:37
ELİF SU BULUNDU
Teknorot'ta 2 Pozitif Vaka İddiası
KÖYLÜLER DİKEN ÜSTÜNDE
4.04.2020 - 22:46
KÖYLÜLER DİKEN ÜSTÜNDE
SAKARYA DÜZCE ARASINA SET ÇEKİLDİ
DÜZCE’DE KORONA VİRÜSܒNDEN İLK KAYIP GERÇEKLEŞTİ