Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:56] FATİH MARADİT: HİÇ YAKIŞMADI -- [17:40] Şikayetler değerlendiriliyor -- [17:24] ADALET HERKESE LAZIM… BAROLARA DA -- [16:44] 10 AİLEYE HİJYEN KUTUSU DAĞITILDI -- [16:19] Çevrede korku yarattı -- [14:49] KAYNAŞLI GENÇLİK DERNEĞİNDEN KAMPANYA -- [14:40] KANALİZASYON HATLARI TAMAMLANIYOR -- [14:14] Tesislerde de HES zorunlu oldu -- [13:34] SEVENLERİ KABRİ BAŞINDA DUA ETTİ -- [13:30] Çocuklarla sohbet etti --
Gündem
İSKİ’DEKİ KÖR DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR

İstanbul’a su temin edecek olan Melen suyu sistemi içinde Düzce ve ilçelerinde atıksu arıtma ve kanalizasyon tesislerinin yapılması yönünde önemli aşamalar kaydedildi. Belediyelerin ve Düzce Valiliğinin de teklifi ile konu, kısa adı İSKİ olan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne gönderildi.

13.02.2020
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İSKİ’DEKİ KÖR DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR

İSKİ, söz konusu teklifi Yönetim Kurulu’nda görüştü ve Düzce ve ilçelerinde arıtma tesislerinin yapılması ile işletilmesi yönünde kurumun görev alanına alınması yönünde karar aldı. Yaklaşık bir aylık süreç içinde de İSKİ kararı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB) gündemine alındı.  İSKİ’nin görüşü ve talebi Meclisin alt komisyonu tarafından olumlu bulunarak genel Meclise sunuldu.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi de ilk oturumunda komisyondan gelen talebi oybirliği ile kabul etti.

İBB, Meclis’ten çıkan kararı İçişleri Bakanlığına ulaştırılması için İstanbul Valiliğine gönderdi.  Böylelikle 2008 tarihinde İstanbul’a su temini için Düzce ve ilçelerinin Melen suyu koruma havzası alınmasının üzerinden geçen 12 yıl sonra, arıtma tesislerinin yapılması ve işletilmesine yönelik sürecin sonuna gelinmiş oldu. Projenin ve yatırımların uygulanabilmesi için son kararı Bakanlar Kurulu verecek.

Oxijen Medya Grubu tüm bu süreci çok yakından takip etti. Düzce’nin en önemli sorunlarından biri olan Melen suyu havzası ve sistemine ilişkin tüm belgeleri kamuoyu ile paylaşacak. Düzce’de ‘ TEMİZ GELECEK’ adına bu belgeleri 17 Şubat Pazartesi gününden itibaren yayınlayacağız.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Pazarlamada reklamın etkisi
29.09.2020 - 11:49
Pazarlamada reklamın etkisi
“MEZAR YERİ BAKIYORDUK”
29.09.2020 - 19:38
“MEZAR YERİ BAKIYORDUK”
KÖYLÜLER VALİ ATAY’DAN DESTEK İSTEDİLER
Baba olay yerinde hayatını kaybetti
CİNGİRT, BURS PARASINI İADE ETTİ
BASIN MENSUBU NASİBİNİ ALDI
29.09.2020 - 16:34
BASIN MENSUBU NASİBİNİ ALDI
AYAĞI KAYDI, DEREYE DÜŞTÜ
26.09.2020 - 10:51
AYAĞI KAYDI, DEREYE DÜŞTÜ