Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:54] Akçakoca'da İlk Vaka -- [20:26] Çamköy'de 4 ev alevler içinde kaldı -- [19:27] Bakan Koca son rakamları açıkladı! -- [17:15] Karantina Günlerinin Son Günlerinde Basket Oynadılar -- [17:11] Park ve Bahçeler Bakıma Alındı -- [16:58] Başkan Yanmaz İlçesini Kendi Eliyle Temizledi -- [16:50] HEM MOTORİNE, HEM BENZİNE İNDİRİM -- [15:53] Bir Zamanlar Köyde, Bu Hafta Kirazlı'da -- [15:19] Vali Dağlı Kuruluş Yıldönümünü Kutladı -- [14:58] Vefa Sağlık Birimi Canla Başla Çalışıyor --
Gündem
“DÜZCE’YE 3 ADET SULAMA TESİSİ YAPMAYI PLANLIYORUZ”

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Düzce’ye yaptığı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Düzce’de son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

24.03.2020
8795 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
“DÜZCE’YE 3 ADET SULAMA TESİSİ YAPMAYI PLANLIYORUZ”

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından son 17 yılda Düzce’de çok önemli yatırımlar yapıldı. Akçakoca ilçe merkezine yıllık 5,05 milyon m3 içme suyu sağlanırken, 38 bin 846 bin kişinin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılandı bölgede 1 baraj, 1 içmesuyu tesisi ile 27 adet derenin ıslahını tamamlandı.

DSİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada “2 adet sulama göletinin (Akçakoca Altunçay ve Çilimli Yenivakıf) ihalesini gerçekleştirdik. Göletlerin inşaatına 2020 yılında devam edeceğiz. Ayrıca 1 adet sulama göletinin de planlama ve proje çalışmalarını tamamladık. Bu kapsamda Düzce’nin bereketli topraklarına 3 adet sulama tesisi yapmayı planlıyoruz.

Düzce’nin su kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmek gayesiyle çalışılmakta olup böylelikle Düzce’de 6.830 dekar araziyi daha sulama suyuna kavuşturacağız ve çiftçilerimize yıllık 5.122.500 TL zirai gelir artışı sağlayacağız.

Su "olmazsa olmaz" olarak nitelendirilen temel bir ihtiyaçtır. DSİ tarafından yapılan tüm İçme suyu Faaliyetleri (isale hatları, arıtma tesisleri vb.) ile hedeflerimizi büyük oranda gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluluk duymaktayız. Gayemiz, içme suyu gitmeyen tek bir yerleşim yeri kalmaması ve tüm halkımızın insan sağlığına uygun, güvenilir su içmesini sağlamaktır. Bu kapsamda Düzce’ye bugüne kadar 1 baraj ile 1 içme suyu tesisi tamamladık. Ayrıca 1 adet arıtma tesisini de bu yıl hizmete alacağız. Bu tesisler ile Akçakoca ilçe merkezine yıllık 5,05 milyon m3 içme suyu temin ettik.

"Düzce için taşkın koruma tesislerinin önemini biliyoruz"

Olağan bir doğa olayı olmasına rağmen, bilinçsiz insan faaliyetleri sebebiyle felakete dönüşebilen taşkınlar tüm dünyada ve ülkemizde büyük can ve mal kayıplarına yol açıyor. Genel Müdürlüğümüz işletmeye aldığı akarsu ıslah ve taşkın kontrol tesisleri ile hem taşkın ihmalini azaltmaya hem de muhtemel taşkın zararlarını asgari seviyeye indirmeye çalışıyor. Düzce için taşkın koruma tesislerinin önemini biliyoruz ve bu doğrultuda son 17 yılda 27 adet dere ıslah tesisi yaparak Düzce şehir merkezi ve 58 meskûn mahal, 38.800 dekar araziyi taşkınlardan koruduk. Ayrıca 10 adet taşkın koruma tesisinin yapımı devam etmektedir” denildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
8795 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,39

Köylü

24.03.2020 - 17:49:34

Konuralp ta tabakhane deresi cok pis ve etrafında cöp yıgınları işgal edilmiş eski yatagı inşaat molozlarla dolu buralar islah edılmeli ve piknık alanları yapılmalı bu konuyu düşünmenizi rica ederiz

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

KRONİK SOLUNUM YETMEZLİĞİNDEN VEFAT ETTİ
ELİF SU BULUNDU
4.04.2020 - 16:37
ELİF SU BULUNDU
Teknorot'ta 2 Pozitif Vaka İddiası
KÖYLÜLER DİKEN ÜSTÜNDE
4.04.2020 - 22:46
KÖYLÜLER DİKEN ÜSTÜNDE
SAKARYA DÜZCE ARASINA SET ÇEKİLDİ
DÜZCE’DE KORONA VİRÜSܒNDEN İLK KAYIP GERÇEKLEŞTİ