Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:47] Bolu Dağı geçişinde yol bakımı yoğunluğu -- [17:50] Testere ile ayağını kesti -- [17:41] ANKETE KATIL, KARARI SEN VER! -- [17:14] 1 KİŞİ BIÇAKLANARAK AĞIR YARALANDI -- [16:02] Erdoğan’dan Fransız mallarına boykot çağrısı -- [13:54] Vali esnaflarla sohbet etti -- [12:45] 3 YIL ÖNCE OLMUŞTU -- [12:32] KIRMIZI IŞIK İHLALİ YAPAN MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ OTOMOBİLE ÇARPTI -- [11:46] OLAYA KARŞI KİŞİSEL GELİŞİMLERİ ARTIYOR -- [11:27] HAFTA SONU KORANA DENETİMİ YAPILDI --
Gündem
KÖYLÜLER VALİ ATAY’DAN DESTEK İSTEDİLER

Düzce Yeni Taşköprü Köyünde faaliyet gösteren Kılıçlar Yumurta ile köylüler karşı karşıya geldi. Kılıçlar Yumurta sahipleri ve Çevre Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal, kılıçlar yumurta tesislerini büyütmek için köylüleri bilgilendirme amaçlı köylüler ile bir araya geldi. Pis kokudan ve çevreye verilen rahatsızlıktan ötürü buna karşı çıkan köylüleri baskı ile ikna edemeyen, işletme yetkilileri Çevre Şehircilik İl Müdürü Kartal’dan destek istedi ancak köylüler “Tesisi büyütecekseniz köy içinde değil, yerleşim alanı dışında yatırım yapın, pis kokunuzu çekmek zorunda değiliz” diyerek karşı çıktılar.

28.09.2020
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum
KÖYLÜLER VALİ ATAY’DAN DESTEK İSTEDİLER

Yeni Taşköprü Köyünde faaliyetine devam eden Kılıçlar Yumurta’nın tesislerini köy içinde büyütmek istemesine köylüler isyan etti. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile işletme sahipleri, köyde bir araya gelerek durumu değerlendirirken, köy halkı mevcut tesislerin çevreye verdiği zarardan ve kötü kokudan şikayetçi oldu. Tesislerin köy içinde daha fazla büyümemesi gerektiğini ifade eden köylüler “Evimizin balkonunda, bahçesinde kötü kokudan oturamıyoruz. Tavuk pisliğini köy içinden araçlarla taşıyorlar, köyde tarlalara ve boş arazilere döküyorlar. Tesisi illa büyütmek istiyorlarsa, yatırım yapmak istiyorlarsa yerleşim alanı dışına taşısınlar. Biz bunların pis kokusunu çekmek zorunda değiliz” ifadelerini kullandılar.

Köylüler validen destek istediler

Yeni Taşköprülü Köylüler Düzce Valisi Cevdet Atay’a seslenerek “Valimizde buyursun köyümüze gelsin, pis kokuyu görsün. Biz yatırıma karşı değiliz ama bunun yerleşim alanı dışına yapılmasını istiyoruz. Köyümüz içinde bunu istemiyoruz. Sayın Valimizden bu konuda destek bekliyoruz” dediler.

Köylüye baskı kuruyorlar

Kılıçlar Yumurta sahiplerinin ve yöneticilerinin, şikayetlerini dile getiren köylüleri  baskı ile susturmaya çalıştıklarını söyleyen köylüler “Biz derdimizi çevre şehircilik il müdürüne söylemek istiyoruz ancak tehdit ve baskı ile bizi susturmaya çalışıyorlar. Bizler en azından tarafsız bir şekilde bizleri dinlemesini istiyoruz. Buna izin vermemeli. İzin veriyorsa gelsin bu köyde pis kokunun içerisinde yaşasın” şeklinde konuştular.

Diğer yandan Kılıçlar yumrurta sahipleri basın mensuplarının görüntü almasını istemedi. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
5 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,61

Ahmet kartal

30.09.2020 - 11:51:33

Kılıçlar yumurta köyü sömürüyor baskıyla köyü esir almaya çalışıyor köylü haklı onların pis kokularını çekmek zorunda değiller
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,45

Nur

29.09.2020 - 20:18:31

Köyden birçok insana istihdam sağlamış bir şirkete destek olmak yerine, tam tersi davranılmış. ‘Tavuk pisliğini köy içinden araçlarla taşıyorlar’ denilmiş, bunun daha kalıcı bir çözüm için getirildiği anlaşılmıyor mu? Bari akılcı bir biçimde eleştirilseymiş.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,48

Yılmaz

29.09.2020 - 17:10:03

Yazıklar olsun. Övünüp, gurur duymak yerine köylünüzü kösteklemeye çalışmanızı anlayamadık! Sizin yediğiniz besinden tutup bağ bahçenize kadar yardımcı olmaya çalışmışlar ama sizin yaptığınız sadece nankörlük!!!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%43,24

Mert yılmaz

28.09.2020 - 22:59:49

Biraz haber abartılmış galiba , bizde oradaydık. Bu kadar da taraflı bir haber yapılmaz. Kınıyorum.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%42,86

Fatih

28.09.2020 - 21:37:19

Şaşırdım habere, bırakın Düzceyi Ülke çapında bir işletme, istihdam ve Düzce ye köye ekonomik katkı sağlıyor, yani çevre konusunda yasal sorun yoksa bence büyümesi iyi olur, ayrıca yıllarca Düzcenin çöplüğü, hali hazırda su arıtmanın verdiği pis koku için bu kadar yüksek sesle bir tepki olmamıştı, kaldı ki bu şirket muhtarlık döneminde de kendi imkanlarını köy için kullan dı.. Bence olayı iyi dinleyip bakmak lazım..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

KAPOĞLU BİZZAT İLGİLENDİ
22.10.2020 - 15:55
KAPOĞLU BİZZAT İLGİLENDİ
DÜZCE’NİN TANITIMI DAHA GÜZEL OLAMAZDI
Zehir Saçan Fabrika Düzce’ye Kurulacak İddiası
ÜÇKÖPRÜ'DE EV YANGINI
24.10.2020 - 19:34
ÜÇKÖPRÜ'DE EV YANGINI
Maske takmayanlara cezai işlem uygulanacak
YENİ BİR İŞ ALANI OLACAK
24.10.2020 - 11:15
YENİ BİR İŞ ALANI OLACAK
Düzce’ye 18 yeni doktor kadrosu geldi