Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:05] ÖNCELİKLE OKUL BAHÇELERİNE YERLEŞTİRİLECEK -- [16:22] KAÇAMADAN YAKALANDI -- [16:09] DEVA PARTİSİ YIĞILCA HEYETİNE YETKİ BELGELERİNİ TAKDİM ETTİ -- [16:03] BORSA İSTANBUL MTAL’İNDE ÜNİTE BAĞIŞLANDI -- [15:39] KOLOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ -- [15:20] EN KUTSAL MESLEKLERİN BAŞINDA GELİYOR -- [15:16] GAZETECİLER FEDAKARCA ÇALIŞIYORLAR -- [15:10] DÜZCESPOR İÇİN KENETLENİYORUZ -- [15:08] TRAP GÜZ KUPASI TAMAMLANDI -- [14:54] Deneyimli peyzaj mimarları yetişiyor --
Gündem
FABRİKALAR KAPANINCA ÖNLEMLER SERTLEŞTİ

Düzce’de özellikle fabrikalarda korona virüs vakalarının artması sonucunda Düzce Valiliği tarafından sert tedbirlere başvuruluyor. Düzce Valiliği Pandemi Kurulu tarafından alınan kararlara göre, maske, mesafe ve hijyen koşullara uymayan iş yerleri önce uyarılacak. Kurallara uymamama halinin devam etmesi durumunda cezai işlem uygulanacak. Kuralsızlığın sürmesi durumunda da iş yeri kapatmaya gidilecek.

17.10.2020
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
FABRİKALAR KAPANINCA ÖNLEMLER SERTLEŞTİ

Düzce Pandemi Kurulu tarafından alınan kararlar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından resmi internet sitesinden sanayici üyelerine bildirildi. Bildiride son günlerde bulaşı sayılarındaki artışa dikkat çekildi ve şu görüşlere yer verildi:

“  Son günlerde artan bulaşı sayıları ve pandemi sürecinin olumsuz seyretmesi üzerine Düzce Valiliği Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, nüfus yoğunluğunun olduğu işyerleri, kamuya açık alanlar ve ticarethanelerde uygulanmak üzere bir dizi yeni kararlar aldı. Valilik Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarına göre; İlimizde artan bulaşı sayıları ve özellikle işyerlerinde artan pozitif vaka sayıları dolayısıyla toplu taşıma, fabrikalar, kamuya açık işyerleri gibi alanlarda Maske, Mesafe, Hijyen kurallarına riayet etmeyenlerin tespiti durumunda; İlk ihlalde uyarı, ikinci ihlalde cezai yaptırım, üçüncü ihlalde ise işyeri kapatma cezaları uygulanacağı açıklandı.

Üyelerimizin bu yaptırımlardan olumsuz etkilenmeleri için işyerlerinde aldıkları tedbirleri arttırmaları, çalışanların ve halk sağlığının olumsuz etkilenmemesi, cezai yaptırımlara maruz kalmamaları için Düzce Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün açıklamış olduğu pandemi kurallarına tam olarak uymaları, uymayan personellerine idari yaptırım uygulamaları hayati önem arz etmektedir.”

SON BİR HAFTA İÇİNDE 2 FABRİKA

Son bir hafta içinde önemli sanayi kuruluşlarından ikisinde korona virüse vakalarında artış tespit edildi. Fabrikalarda çalışan işçilerin tümü testten geçirildi. Vakaların 20 kişinin üzerinde çıkması sonucunda da her iki fabrikada üretime ara verilmişti. Fabrika üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda da, tüm tedbirlerin alındığı, önlem amaçlı olarak üretime ara verildiği belirtilmişti.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

BİR FABRİKA ÜRETİME ARA VERDİ
SARIGÜL İSTİFA ETTİ
17.10.2020 - 18:12
SARIGÜL İSTİFA ETTİ
KONURALP’TE KAZDIKÇA TARİH FIŞKIRIYOR
DÜZCE KORONA VİRÜS İLE NASIL MÜCADELE ETTİ
GÜNEŞ ÜNAL 112 ACİL’İ ARAYARAK POLİSTEN YARDIM İSTEDİ
Evinde yalnız yaşıyordu
19.10.2020 - 20:41
Evinde yalnız yaşıyordu
FABRİKALAR KAPANINCA ÖNLEMLER SERTLEŞTİ