Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:36] PEYZAJ İÇİN BİTKİ ALDILAR -- [16:01] KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMEK İSTEYEN ŞAHIS FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ -- [15:31] TARİH FIŞKIRIYOR -- [15:00] KESKİN KULİS’İN KONUĞU OLACAK -- [14:31] VATANDAŞLAR GÖNÜL RAHATLIĞIYLA PAZARI TERCİH EDEBİLİR -- [14:12] Geçmiş Olsun Mustafa Ezer! -- [13:54] BEDRETTİN AKGÜL HOCAMIZI KAYBETTİK -- [12:35] HAVA KİRLİLİĞİNDE BİRİNCİ OLDUK -- [11:53] HAFIZ AHMET GENCER FİNALE KALDI -- [11:41] İLAÇ KULLANIMI İÇİN REHBER YAYINLANDI --
Gündem
Zehir Saçan Fabrika Düzce’ye Kurulacak İddiası

CHP Eski milletvekili Av. Haluk Pekşen katıldığı bir programda, araç lastiği yakarak elektrik üretileceğini belirterek, Kocaeli ve Erzincan ile birlikte Düzce’nin de bu iller arasında yer aldığını iddia etti.

22.10.2020
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
Zehir Saçan Fabrika Düzce’ye Kurulacak İddiası

Pekşen sosyal medyadan yaptığı açıklamada; “ Kocaeli, Erzincan ve Düzce’de araç lastiği yakarak elektrik üretilecek. Dünya’nın herhangi bir ülkesinde İnsan sağlığı için ölümcül tehlikesi olan ve yüksek kanserojen risk taşıyan bu tesisleri bırakın kurmayı bunu konuşanı bile siyasal tarihe gömerler “ değerlendirmesinde bulundu.

Bahsi geçen ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde  yasak olan böyle bir tesis kurulduğunda, enerji üretmek yüksek ısıda yakılan lastiklerden çıkan ve kanserojen riski taşıyan karbondioksit ile birlikte birçok kirletici ve ağır metal gaz halinde solduğumuz havaya karışıyor. Yanma sonucu oluşan kül ile birlikte, ne kadar önlem alınsa da bacadan çıkışına engel olunamayan gazlar çevreye yayılarak toprağa, suya, besinlere oradan da hayvan ve insan bedenine giriyor. Bu toksik maddeler ve ağır metaller bedene bir kez girdi mi, yıllar boyunca bedenden dışarı atılamıyor. Bu nedenle bu zehirli maddeler Kalıcı Organik Kirletici olarak adlandırılıyor.

Olayın sosyal medyaya düşmesinin ardından  görüşlerini açıklayan Düzceliler, Bu iddialar doğru ise ve tesis Düzce’ye kurulacaksa, yıllardır çözülemeyen hava kirliliği sorunumuz bin kat daha artacak ve artık nefes alamayacak hale geleceğiz. değerlendirmesinde bulundular.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

Ibrahim aksoy

22.10.2020 - 23:16:07

Bu fabrikanın bi farklı versiyonu kuruldu bile gümüşova adaköyde. Geçtiğimiz hafta sonu düzceden gumusovaya kadar her yer dumandan geçilmiyordu... hani findik bahçelerindeki çöpler yakiliyo diye valilik tarafından açıklanan dumanın sebebi olan fabrika...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%51,72

Ergün çiv

22.10.2020 - 12:21:14

Düzce ili bacasız sanayi için dahi uygun değil Düzce birinci° tarım bölgesi böyle giderse Düzce diye bir şehir kalmayacak

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

OTOMOBİLE YÜZDE 10'A VARAN İNDİRİM GELDİ
GENÇ KUAFÖR YAŞAMINI KAYBETTİ
SEHVEN HATA YAPILMIŞTIR
24.11.2020 - 19:11
SEHVEN HATA YAPILMIŞTIR
DÜZCE YÜKSEK RİSKLİ ŞEHİRLER ARASINDA
ÇEVRE YOLLARI BİRBİRİNE BAĞLANIYOR
İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine Covid-19 Denetimleri genelgesi
TESTİNİN POZİTİF ÇIKTIĞINI SÖYLEDİ, ADRES TARİFİ ALDI