Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:39] TEM OTOYOLUNDA ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI -- [17:58] OLİMPİYAT IŞIKLARINDA KAZA -- [16:21] 2'Sİ AĞIR 3 KİŞİ YARALANDI -- [16:00] HAYRİ ŞEN, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [15:39] YORGALAR MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ -- [15:34] YİRMİBEŞOĞLU, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [14:40] MHP MİLLETVEKİLİ YILMAZ BAKANA SORDU -- [13:57] KAZADA 3 KİŞİ YARALANDI -- [13:45] FAZLADAN ALINAN ÜCRET İADE EDİLECEK -- [13:42] UZAKTAN EĞİTİM 4 OCAK’A KADAR DEVAM EDECEK --
Gündem
AK PARTİ KONGRESİ YAKLAŞIRKEN

AK Parti'de ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından bütün gözler önümüzdeki haftalarda yapılacak il kongresine çevrildi. 29 mart 2019 yerel seçimlerinde, Düzce’de 5 büyük ilçeyi MHP’ye kaptıran AK Parti’nin il kongre süreciyle birlikte Düzce’de nasıl bir değişime gideceği merakla bekleniyor.

24.10.2020
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
AK PARTİ KONGRESİ YAKLAŞIRKEN

Yaklaşan il kongresi öncesi daha şimdiden kulislerde birçok değerli ismin adı il başkanlığı için geçmeye başladı bile. Şüphesiz kimin il başkanı olacağı sorusunun yanıtını vermek için henüz erken.

Elimizde yeterli veri yok.

Daha doğrusu; net bir ifade kullanmak için elle tutulur ve dedikodudan öteye gidecek bir argümana sahip değiliz.

Elbette bir tahminimiz var.

Bir görüşümüz mevcut.

Ancak eldeki verilerle konuşmanın daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

*

Mevcut il başkanı Mustafa Keskin, göreve geldiği günden bugüne kadar, daha önceleri yapılmayandan çok daha fazlasını yaparak  partinin bütün isimlerine ulaşmaya eski yeni ayrımı yapmadan partiye emeği geçmiş bütün isimlerle yan yana durmaya çalışarak güzel bir vefa örneği gösterdi.

İlçelerde yapılan kongre sürecini hiçbir sorun yaşanmadan iyi yönetti.

Gittiği her ilçe kongresinde, partiye emeği geçmiş her ismi kürsüye çağırarak onurlandırdı.

İl gezilerinde esnaf ziyaretleri yaptı, vatandaşlarla birebir görüştü, dert ve sıkıntılarını dinledi, parti ayrımı yapmaksızın bütün ilçe belediye başkanları ile görüştü.

 ‘Dava’nın tekrar öne çıktığı bir teşkilat yapısını hedefleyen Keskin’in,  bu amaç  doğrultusunda büyük bir mesai içinde olduğunu görüyoruz, biliyoruz.

Peki, bugüne kadar birçok zorluğun üstesinden gelen AK Parti, yaklaşan il başkanlığı kongre sürecinden güçlenerek çıkabilecek mi?

Beklentimiz ve umudumuz bu yönde..

Ülke menfaatlerini ve mazlum halkın çıkarlarını gözeten, dava etrafında bir araya gelen inançlı kişilerden oluşan Ak Parti’nin temelinde dava ve davaya inanan insanların iş birliği ve gücü esastır.

Bu dava sokaktaki insanların davasıdır. Bu parti sokağın nabzını tuttuğu, Onların vicdanı ve sesi olduğu için gönüllerdedir, yükseklerdedir. Kim ki bu halka sırtını döner, görmez, uzaklaşırsa davadan da Ak Parti’den de uzaklaşır.

Bunun için biz, hepimiz aynı gemideyiz. Lider, halkıyla, yönetimiyle aynı inanç içindeyse başarılı olabilir.

Görebildiğimiz kadarıyla, Ak Parti’de birileri kongre sürecini manipule etmeye çalışıyorlar. Sırf kendi menfaatleri için ülke ve Düzce’nin gerçek ihtiyaçlarını bir kenara bırakarak, kendi adamlarını il başkanlığı koltuğunda oturtarak, çıkara dayalı düzenleri sürsün istiyor.

Ak parti çevresinde İl başkanlığı için adı geçen isimlerin hepsi, hizmet ve kariyerlerine göre başarılı isimlerdir. Düzce kamuoyunun yakinen bildiği ve tanıdığı isimlerdir. Lakin seçimlerdeki esas amaç, dava, bu davaya inanan insanlar ve ortak güçtür. Başkanlık koltuğuna oturacak ismin sokakta karşılığının olup olmadığı, partiyi bir araya getirecek birleştirici güç olup olamayacağıdır.

İl Başkanı kim olur bilinmez . Ancak,  AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Düzce’ye bakışı hepsinden önemli.

Ve altını çizerek söylüyorum; AK Parti’de karar vericilerin Düzce İl Başkanlığı ile ilgili nasıl bir profile ihtiyaç duyduğu büyük önem taşımaktadır.

Halkın içinde olmayan, sokağın nabzını tutmayan, aynı inanç ve dava ile hareket etmeyen kişilerin başarılı olması mümkün değildir.

İşte bu nedenledir ki, AK Parti’nin kongresinde davaya uygun bir il başkanı ve yönetiminin oluşması hem Düzce hem de ülke için önem arz etmektedir.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%69,05

Ali

25.10.2020 - 01:32:08

O zaman erkan seçkin
Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,70

Sait Alıcı

24.10.2020 - 20:36:08

Bu yazının altına imza atıyorum. Türkiye geneli için geçerli bir yazı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ŞİRKET KONKORDATO İLAN ETTİ
DÜZCE İÇİN BÜYÜK TEHLİKE
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Zeki Yıldırım görevden alındı
Bakan Koca'dan Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama
5 ADET SOLUNUM CİHAZI ATATÜRK DEVLET HASTANESİNE TESLİM EDİLDİ
CADDEYE TABELA YERLEŞTİRİLDİ
İŞKUR MÜDÜRÜNE YENİ GÖREV