Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:58] OLİMPİYAT IŞIKLARINDA KAZA -- [16:21] 2'Sİ AĞIR 3 KİŞİ YARALANDI -- [16:00] HAYRİ ŞEN, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [15:39] YORGALAR MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ -- [15:34] YİRMİBEŞOĞLU, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [14:40] MHP MİLLETVEKİLİ YILMAZ BAKANA SORDU -- [13:57] KAZADA 3 KİŞİ YARALANDI -- [13:45] FAZLADAN ALINAN ÜCRET İADE EDİLECEK -- [13:42] UZAKTAN EĞİTİM 4 OCAK’A KADAR DEVAM EDECEK -- [12:14] STK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR --
Gündem
HER SORUNA DOKUNUYORLAR

Bilindiği gibi, kamu hizmetleri, bütün yurttaşları kapsar, hepsini hedefler. Ancak yine bilindiği gibi, bütün yurttaşlar bu hizmetlerden eşit biçimde yararlanamazlar. Varolan eşitsizlikleri görmeyen, hesaba katmayan bir yönetim, bu eşitsizliklerin pekişmesine ve yeniden üretilmesine yol açar.

19.11.2020
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
HER SORUNA DOKUNUYORLAR

Kadın- erkek eşitsizliği, hesaba katılması gereken eşitsizliklerin en önemlilerinden biridir. Çünkü toplumun yarısını kadınlar oluşturur ama ne hizmetlerden yararlanmada ne de temsilde, erkeklerle eşitlerdir.

Genelde hakim olan bu görüş Düzce’de çok farklı ve gelişmiş bir statüye ulaştı. Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi kadınların toplumda ve siyasette ne kadar etkin bir güç olduğunu göstermektedir. Düzce Kadın Meclisi üyeleri seçildikleri andan bugüne kadınları ve onların sorunlarını, ihtiyaçlarını gözeten bir anlayış ile çalışıyorlar. Sadece bu kadarla kalmayıp, içinde yaşadıkları toplumla birlikte hareket ediyorlar. Toplumun sorunlarına ortak olabiliyorlar, çözümü için katkı sunabiliyorlar.

Bunu, son iki faaliyetleri ile görmek mümkündür. Bu şehrin bir markası haline gelen Düzcespor yararına düzenlenen yöresel ürünler pazarında stant açtılar. Evlerinde yaptıkları ürünleri bu standa taşıdılar. 10 gün süreyle, kötü hava koşullarına rağmen, büyük bir özveri ile Düzcespor’a gelir sağlamak için stant başında beklediler.

Yine, Düzce’de tüm STK’ların katıldığı, SMA hastaları ve 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan’ın tedavi masraflarının karşılanması için açılan kampanya destek veriyorlar. Bunun için yine stant açtılar. Yine günlerce büyük bir özveriyle, el emeği göz nuru ürünleri satmaya uğraşıyorlar.

Toplumun duyarlı uçlarına dokunmaları, el-ele vererek dayanışma göstermeleri, çözümün bir parçası olmaları büyük takdir topluyor.

Bu anlayış ve sorumlulukları sadece bir kadın hareketi, dayanışmasının çok ötesinde toplumun her kesimine, kurum ve kuruluşa örnek oluyor.

Kadın Meclisi Başkanı sayın Hanife Gür’ü ve arkadaşlarını kutluyorum, tebrik ediyorum. Kent Konseyi Kadın Meclisi statüsü ile kamu hizmetinde bu anlayışın hakim olması da hepimizin gururudur.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

LABORATUVAR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
ŞİRKET KONKORDATO İLAN ETTİ
DÜZCE İÇİN BÜYÜK TEHLİKE
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Zeki Yıldırım görevden alındı
Mıhçı: “Yiğit’in az bir zamanı kaldı. Biz elimizden gelen ne varsa yapacağız”
Bakan Koca'dan Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama
5 ADET SOLUNUM CİHAZI ATATÜRK DEVLET HASTANESİNE TESLİM EDİLDİ