Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:58] OLİMPİYAT IŞIKLARINDA KAZA -- [16:21] 2'Sİ AĞIR 3 KİŞİ YARALANDI -- [16:00] HAYRİ ŞEN, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [15:39] YORGALAR MEZARLIĞINA DEFNEDİLDİ -- [15:34] YİRMİBEŞOĞLU, DÜZCESPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ -- [14:40] MHP MİLLETVEKİLİ YILMAZ BAKANA SORDU -- [13:57] KAZADA 3 KİŞİ YARALANDI -- [13:45] FAZLADAN ALINAN ÜCRET İADE EDİLECEK -- [13:42] UZAKTAN EĞİTİM 4 OCAK’A KADAR DEVAM EDECEK -- [12:14] STK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR --
Gündem
HIZLI TREN GÜZERGAHI NASIL OLACAK?

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe müzakerelerinde yaptığı konuşmada Düzce ile ilgili sorunları dile getirdi. Keşir, İl geneli için Kuzeybatı Çevre yolunun tamamlanması, hızlı tren güzergahının belirlenmesi, Akçakoca-Karasu yolunun yapılması ve PTT’ye eleman verilmesi konularını dile getirdi.

20.11.2020
1 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
HIZLI TREN GÜZERGAHI NASIL OLACAK?

Milletvekili Keşir komisyonda yaptığı konuşmada Düzce’ye ilişkin konuları şu şekilde dile getirdi: 

“İlimle ilgili birkaç hususu burada size ifade etmek istiyorum. Düzce ilimizde üçüncü olarak yapılan OSB-otoban bağlantı yolu Düzce şehir içi trafiğini son derece rahatlatan bir uygulama. Sizden önceki Bakanımız döneminde gerçekleştirmiştik ama sizin şahsınıza da tüm Bakanlığa da buradan teşekkür ediyorum. Bu, özellikle bizim OSB çıkışlı tırların şehir içine girmesini ve trafiğini engellendi; o anlamda çok memnunuz.

Birkaç talebimiz var, bunları zaman zaman size ilettik. Bunu da burada kayda geçirmek istiyorum. Özellikle PTT'de iki ilçemiz başta olmak üzere, Cumayeri ve Kaynaşlı'da ciddi insan kaynağı ihtiyacımız var. Bu pandemi sürecinde de bu ihtiyaç daha çok ortaya çıktı; bu konuda ilginizi bekliyoruz.

Bununla birlikte kuzeydoğu çevre yolumuz tamamlandı. Özellikle Zonguldak'tan Ereğli'den, Batı Karadeniz'den gelen araçların Ankara'ya ve Anadolu'ya ulaşımıyla ilgili o çevre yolunu çok iyi kullanıyoruz ama bunun devamı olan kuzeybatı çevreyolumuz var projesi hazır, sizin bilginizle o konuda da ilginizi bekliyoruz.

Bir başka konu da özellikle yaptığımız tünellerle Batı Karadeniz Sahil Yolu fevkalade güzel oldu ve o anlamda büyük bir kazanım ama o yolun devamı olan Akçakoca-Karasu yolu bekliyor. Özellikle burada ulaşım köyler üzerinden Karasu'ya sağlanıyor. Hem köydeki vatandaşlarımız açısından bir risk bu hem de trafik açısından; bunu da ifade etmek isterim.

Bir de özellikle, hemşehrilerimizle size daha önce geldik Bakan Yardımcısı olduğunuz dönemde. Hızlı tren güzergâhıyla ilgili sizden bir müjde bekliyorlar. Ben de bunu buradan kayda geçirmek istiyorum.”

Keşir genel konularda da şu görüşlere yer verdi:

 “Ne yazık ki bu ülkede elli yıldır, altmış yıldır hiç mi bir şey değişmez? Ya, şu "istemezük" siyaseti hiç mi değişmez? Gerçekten hayret ediyorum.

Rahmetli Menderes bu "istemezük" siyasetinden o kadar muzdarip olmuş ki bir konuşmasında şunu söylüyor, CHP'nin öteden beri milletin kalkınmasına düşman olduğunu ifade eden Menderes şöyle bir not düşüyor tarihe: "Şimdiye kadar memleketin muvaffakiyetlerinden birini dahi kale alıp bahsettiler mi? Türk milletinin zekâ ve gayretinin mahsulü olan bin bir eserden birine bile başlarını çevirip baktılar mı? Milletin olan her güzel şeyden birini dahi benimseme faziletini gösterdiler mi? Hayır. Aksine olarak her muvaffakiyeti bir felaket, her güzel ve muhteşem eseri zarar diye göstermek için senelerdir ve senelerdir nasıl çırpındıklarını biliyor muyuz?" Sayın Menderes'in bir konuşması bu.

Bir de bir mektup göstereceğim size, rahmetli Adnan Menderes'in Cumhuriyet Halk Partili milletvekillerine gönderdiği mektup; bu mektup Başbakanlık arşivlerinde var, buna ulaşabilirsiniz. Tamamını okumayacağım vakit almamak adına ama şunu söylemem lazım, yine burada benzer şeylerden şikâyet ederek şunu söylüyor rahmetli Menderes: "Van yoluna mı itiraz ediyorsunuz, Sarıyer Barajı'na mı itiraz ediyorsunuz, İstanbul Limanı'na mı itiraz ediyorsunuz, çimento fabrikalarına mı itiraz ediyorsunuz? Hangisini rantabl bulmuyorsunuz, hangisini hesapsız buluyorsunuz?

Allah aşkına, millet huzurunda söyleyin. Bunlar yapılırken herkes memnun, hatta 'Daha yapılsın.' diyor. Kaç kilovat Van'ın elektriği? 160 mı? 75. 75 kilovat elektrik, vilayet merkezinde bir sinemayı işletecek elektriktir."

Şimdi, demek ki altmış yılda hiçbir şey değişmemiş bu "istemezük" siyasetinden, bunu da burada anlamış olduk.” dedi.

İLK UÇAK FABRİKASINI KAPATAN, İSTANBUL VATAN CADDESİNE “UÇAK MI İNDİRECEKSİNİZ?” DİYE İTİRAZ EDEN BİR ZİHNİYETTEN DAHA FAZLASINI BEKLEMİYORUM

Diğer taraftan, bakıyoruz, nelere itiraz ediliyor? Bakın, çok uzun bir liste var elimde de bir kısmını okuyacağım: Osman Gazi Köprüsü'ne itiraz edildi, Marmaray'a, Avrasya Tüneli'ne, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne, Çanakkale Köprüsü'ne, Çamlıca Camisi'ne, yeni AKM binasına, Kanal İstanbul'a, Yusufeli Barajı'na, Sabiha Gökçen-İstanbul Havalimanı'na, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yapılırken Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne itiraz edildi.

Şimdi, Türkiye'nin ilk uçak fabrikasını kapatan bir zihniyetten daha fazlasını ben beklemiyorum zaten. Vatan Caddesi İstanbul'a yapılırken "Buraya uçak mı indireceksiniz?" diyen zihniyetten de fazlasını beklemiyorum, onun için hiç de şaşırmadığımı ifade etmek isterim.”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

LABORATUVAR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
ŞİRKET KONKORDATO İLAN ETTİ
DÜZCE İÇİN BÜYÜK TEHLİKE
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Zeki Yıldırım görevden alındı
Mıhçı: “Yiğit’in az bir zamanı kaldı. Biz elimizden gelen ne varsa yapacağız”
Bakan Koca'dan Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama
5 ADET SOLUNUM CİHAZI ATATÜRK DEVLET HASTANESİNE TESLİM EDİLDİ