Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:06] Park Yasağına Esnaftan Tepki -- [15:28] GÜMÜŞOVA OSB’DE ALT YAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR -- [15:22] 81 İL BAŞKANI ONLİNE TOPLANTI YAPTI -- [10:16] MAĞDURİYET YAŞANAN HER NOKTAYA MÜDAHALE EDİLİYOR -- [12:39] VALİ ATAY VOLTA MOTORU ZİYARET ETTİ -- [11:47] POZİTİF GEZERKEN YAKALANDI -- [11:18] Gölyaka Belediyesi ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı -- [10:40] SÜRÜCÜ KAÇTI POLİS KOVALADI... -- [10:07] PANDEMİ HER ALANDA ETKİLİ KISITLAMALAR ETKİ EDECEK Mİ? -- [09:36] DÜZCESPOR KEŞİR’İ ZİYARET ETTİ --
Gündem
DÜBİT, Oyuncak Analiz Yeteneklerini Sanayicilere Tanıttı

7.04.2021
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
DÜBİT, Oyuncak Analiz Yeteneklerini Sanayicilere Tanıttı

İstanbul'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Oyuncak Fuarı'nda; oyuncak sanayicileri Redka ve Kumtoys firmaları ile Düzce Üniversitesi iş birliğinde "Oyuncak Güvenliği ve Denetimi" konusunda özel oturum düzenlendi.
Özel oturumda Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) Müdürü Doç. Dr. Uğur Hasırcı tarafından konuyla ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda, ilk olarak Düzce Üniversitesi tarafından 2017 yılında başlatılan Milli Oyuncak süreci hakkında bilgi verildi. Milli Oyuncak sürecinin Düzce Üniversitesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliği ile başladığını belirten DÜBİT Müdürü Doç. Dr. Uğur Hasırcı, bu kapsamda Düzce Üniversitesi tarafından Milli Oyuncak Çalıştayı düzenlendiğini ve başta TRT Çocuk olmak üzere çok sayıda kuruluşla konuya ilişkin bir dizi toplantı yapıldığını belirtti. Konuya ilişkin sanayicilerin desteği ile halen çalışmaların devam ettiğini belirten Hasırcı, sunumun ikinci kısmında ise oyuncak testlerinden bahsetti.
TS-EN 71-1, TS-EN 71-2 ve TS-EN 71-3 standartlarına göre yapılması gereken oyuncak analizleri hakkında bilgi veren Doç. Dr. Uğur Hasırcı, Ülkemizde bu analizleri anılan standartlara uygun olarak yapabilen sınırlı sayıda laboratuvar bulunduğunu, bu alanda rekabetin artmasının sanayici için özellikle test-analiz maliyetlerinin azalması gibi birçok avantaj barındırdığını sözlerine ekledi.
DÜBİT'in oyuncak analizlerine ilişkin yetenekleri konusunda da bilgiler paylaşan Doç. Dr. Uğur Hasırcı, oyuncak analizlerinin TS-EN 71-1, TS-EN 71-2 ve TS-EN 71-3 standartlarına göre yapıldığını ve çok sayıda oyuncak imalatçısına bu testlere ilişkin hizmet verildiğini dile getirdi. Hali hazırda anılan standartlara ilişkin DÜBİT bünyesinde devam eden TÜRKAK akreditasyon sürecinin detaylarının sanayicilerle paylaşıldığı oturumun son kısmında, hem oyuncak üreticileri hem de diğer laboratuvar temsilcileriyle oturum başlığına ilişkin güncel konular tartışıldı ve sanayicilerin soruları DÜBİT personeli tarafından cevaplandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ
10.04.2021 - 10:23
BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ
TÜREDİ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
MENDİL SATAN ÇOCUĞA MONTUNU VERDİ
SERT AİLESİNİN ACI GÜNÜ
14.04.2021 - 10:10
SERT AİLESİNİN ACI GÜNÜ
İNTİHAR ETMEK İSTEDİLER!
14.04.2021 - 17:59
İNTİHAR ETMEK İSTEDİLER!
BEKTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
14.04.2021 - 12:21
BEKTAŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ
KUZENİNDEN AYŞE’YE ÖZEL ŞARKI