Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:06] Müziğin Ritmine Kapıldılar -- [21:04] Yığılca'da ev yangını -- [20:50] BAKAN KOCA SON DURUMU AÇIKLADI -- [20:42] Elele Verdiler Kaynaşlı'yı Gezdiler -- [18:29] Çapan Coşkun Hayatını kaybetti -- [16:01] Batı Karadeniz'in incisi eskiyi arıyor -- [15:13] BELEDİYEDEN YAVRU KEDİ SEFERBERLİĞİ -- [13:16] DÜZCE BUGÜN DAHA SESSİZ -- [13:03] Vali Dağlı Personeli Unutmadı -- [12:02] KURALLARA UYMAYANA AF YOK! --
Kaynaşlı
Bayraktar: 1065 gündür aynı tutku ve aynı coşkuyla Kaynaşlı’yı geleceğe hazırlıyoruz

6.03.2017
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Bayraktar: 1065 gündür aynı tutku ve aynı coşkuyla Kaynaşlı’yı geleceğe hazırlıyoruz

Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, ilçede hayata geçirdiği ve yapmayı hedeflediği projeler tamamlandığında, Kaynaşlı herkesin parmakla gösterdiği bir merkez olacak dedi. 3 yıllık görev süresini dolu dolu geçiren Bayraktar, önemli projelerle ilgili müjde verdi. Yeni Pazaryeri, terminal, kültür merkezi, yeni belediye binası, üniversite ve imam hatip kampüsü ile ilgili bilgiler veren Bayraktar, Kaynaşlı Türkiye'nin en önemli alternatif spor merkezi olacak " dedi.

Görevde 3. yılını dolduracak olan Bayraktar, seçim vaatleri arasında yer alan yatırımların hemen hemen tümünü hayat geçirmek üzere olduklarını söyledi.  Bolu Dağı’nın ışıklandırılması konusunda Bolu’nun iktidar ve muhalefet milletvekillerini de katkılarıyla çalışmalar yapıldığını belirten Bayraktar, Kaynaşlı’da kesinlikle parti ayrımı gözetmeksizin diğer partilerin ilçe başkanlarıyla da bir araya gelerek Kaynaşlı’nın geleceği için çalıştıklarını vurguladı.

 BELEDİYE ÖNDEN GİDER VATANDAŞ ARKADAN GELİR

Hizmet anlayışını, “ Belediye önden gider, vatandaş arkasından gelir” şeklinde nitelendiren Başkan Bayraktar, öncelikle yol çalışmalarından söz etti. İmar planlarındaki revizyon çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Bayraktar, ilk hizmete geldiğinde yapacağı çalışmaları 5 ana başlıkta topladığını kaydetti.

2017 YILI SONUNDA DERELERİNİN ISLAHI TAMAMLANACAK

2017 yılı sonunda Kaynaşlı’nın tüm yan derelerinin ıslah olacağını söyleyen Bayraktar, Asar deresi projesinde ise derenin iki tarafında mesire alanları yapılacağını kaydetti. Kaynaşlı’ya gelen bir kişinin şehre girdiğini anlaması anlamında D-100 kenarında peyzaj çalışmaları yaptıklarını ifade ederken, bu çalışmaların da 2017 sonunda tamamlanacağını bildirdi.

 EN İYİ SPOR KOMPLEKSİ BİZDE

Alt yapı çalışmalarından da söz eden Başkan Bayraktar, kanalizasyon ve içme suyu konusunda çalışmaların devam ettiğini, karla mücadelede ekiplerin artık karı havada yakaladığını belirtti, sosyal belediyecilik alanında da bölgenin en iyi  spor kompleksinden birinin Kaynaşlı’da yapıldığını vurguladı. Bayraktar,” Bütün daire amirleriyle, Kaymakamlığımızla birlikte koordineli çalışınca bir ilçenin kalkınması daha hızlı gerçekleşiyor.” Dedi.

BÜTÜN MAHALLELERE HALI SAHA

Oyun parkları ve  halı sahalardan söz ederken, “ Kaynaşlı’nın yollarını altınla kaplasan geleceğimiz olan yavrularımıza bir şey vermedikten sonra bizim için önemi yoktur. Bütün mahallelerimize halı saha yaptık” şeklinde konuştu.

 TÜRKİYE GENELİNE HİTAP EDECEK

Yeşilay’ın Kaynaşlı’da yapmayı planladığı rehabilitasyon merkezini anlatan Bayraktar, Türkiye geneline hitap edecek merkeze aynı zamanda konaklama alanı da yapılacağını söylerken, madde bağımlısı gençler konusunda ailelere seslendi.

Bayraktar, “ Madde bağımlısı gençlerimizle ilgili çalışmalarımız oldu. İlçelerde bir tek Kaynaşlı’a Yeşilay faaliyet gösteriyor. Yaylagöl denilen yerde Yeşilay bir rehabilitasyon merkezi kuracak. Vali Bey de açıkladı. Devlette devamlılık esastır. Önceki valimizle projesini başlatmıştık. Yeşilay Genel Başkanımızla geçen yıl son noktayı koymuştuk. Proje Sayın Cumhurbaşkanımızın önündeydi. Darbe süreci olunca proje durduruldu. Sayın Valimize bir kez daha teşekkür ediyorum.Kızılay Genel Başkanı ile kendisi hasbıhal ettiğinde projeyi tekrar hayata geçirerek, Abant gölünden daha güzel bir alanda, Türkiye’nin geneline hitap edecek, madde bağımlısı gençlerin rehabilite edileceği bir merkez aynı zamanda Topuk Yaylası gibi misafir ağırlayabilen bir otel oluşturacaklar.

SEVGİYLE, KARDEŞLİKLE YAKLAŞMALIYIZ

 Bizim göreve geldiğimizde ilçede madde bağımlısı gençlerin oranı çok yüksekti, şu anda üç beş gencimizi gece gündüz takip ediyoruz. Ailelere buradan sesleniyorum bir kardeşleri olarak, bizim bu kardeşlerimize şifa dağıtıcı edasıyla yaklaşmamız lazım, bu kardeşlerimize emniyet gücüyle, asker gücüyle olacak şey değil. Sevgiyle, kardeşlikle yaklaşmalıyız, o en son nokta. Kaynaşlı’da 2,5 yıldır gençlerin arasında  kavga yok, çünkü bu kardeşlerimizle geceleri, gündüzleri oturuyoruz, Rehabilite olacakları merkezlere yolluyoruz. Çoğu gencimiz şükürler olsun ki o yoldan döndü.” Dedi.

 96 KONUT İÇİN TALEPLER ALINMAYA BAŞLANDI

2017 yılı gelmeden Eskiköy mahallesi dışında ilçenin tüm mahallelerinin doğalgaza kavuştuğunu söyleyen Başkan Bayraktar, dar gelirlilere yönelik yapılacak olan 96 konut için taleplerin alınmaya başladığını bildirdi.

ŞAŞIRTMALI KALDIRIM PROJESİNİN HAYATA GEÇECEK

Kaynaşlı’dan Yedigöller’e yol bağlandığını, ilçenin tümünün Mobese ağıyla örüldüğünü ifade eden Bayraktar, enerji hatlarının yer altına alındığını, bu çalışmanın tamamlanmasının ardından Avrupa’da olan şaşırtmalı kaldırım projesinin hayata geçirileceğini kaydetti.

MERKEZİ YAYALAŞTIRACAĞIZ

Bayraktar, “ Projemiz hazırlandı. Ödeneğini de sağladık. Enerji hatları yer altına alındıktan sonra hem meydanda istimlak yaparak yeni bir görüntü kazandırıp, merkezi yayalaştıracağız, yerleri de Avrupa’daki gibi şaşırtmalı kaldırımla döşeyeceğiz. Yolda yürüyen insan, geniş kaldırımlarda dinlenerek, projede olan çeşmelerden su içerek geze geze istediği yere gidecek. Her iki kenarda 250 metre olacak.” Şeklinde bilgi verdi.

 AK PARTİLİYİZ DİYE GEÇİNENLER ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR

Gözle görülür bir hizmet atağına rağmen bazı projelerin engellenmeye çalışıldığını vurgulayan Bayraktar, özellikle bazı Ak Partili diye geçinen kişilerin “ boş yatırımlar” diyerek karşı koyanlar için “ biz bu çürük insanları elimizin tersiyle iter halka birlikte yolumuza devam ederiz” şeklinde konıuştu.

Bayraktar, “ Bizim çocuklarımız Düzce’ye lunaparka geliyor 6 lira. Gırgın çayırına lunapark yaptık, işletmeci 2,5-3 lira dedi. Hayır dedim, çocuklardan 2,5 lira alacaksın, parası olmayanı da bindirmemezlik yapmayacaksın. Not alacaksın bize bildireceksin onların parasını biz ödeyeceğiz anlayışıyla küçük bir lunapark yaptırdık. Kış zamanına geldi binen de olmadı. Gitmişler onu orman işletmesine şikayet etmişler, buraya usulsüz yapıldı diye. Yani bir iş yapılacak, yan yol yapılacak mesela imza topla, biz bu millete hizmet için imza toplarız, hizmeti engellemek için imza toplanmaz. Doluyuz o noktada. Biz Ak Partiliyiz diye geçinen içimizdeki AKPliler  yolumuzu engellemeye çalışıyorlar. Turizm alanındaki yaptıklarımızı boş yatırım diyorlar, lojistik garaja boş yatırım diyorlar, biz bunlara aldırmıyoruz. Bunlar gibi çürük insanları biz elimizin tersiyle iter halkla birlikte yola devam ederiz.Kim ne derse desin.” ifadelerini kullandı.

 ONLAR YUVARLAK MASA ETRAFINDA MEYVE YİYİP, DEDİKODU YAPARKEN…

Kaynaşlı’nın önünü tıkamaya çalışanları eleştiren Bayraktar, ilçe başkanlığı döneminde gündeme gelen bir çok projenin, “ bizden sonra bıraktığımız arkadaşlarımız yuvarlak masada meyve yiyip dedikodu yaparken, ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı hesabı yaparken, bütün projeler yattı. Biz ondan sonra hayata geçirdik.” Dedi.

 MİNİ AVM GELECEK

Yeni belediye binasının projesinin hazır olduğunu söyleyen Başkan Bayraktar, eski binanın olduğu alan mini bir AVM yapma fikri olduğunu belirtti.

Hayata geçirmeyi hedeflediği onlarca projeyi anlatan Başkan Bayraktar, Şehit Sabri Altınbaş Aşçılık Lisesinin yan tarafına uygulama oteli ve kapalı yüzme havuzu ideali olduğunu söylerken, yeni terminal, sanayi sitesinin kaldırılması, meteoroloji istasyonu gibi yatırımların projelerinin hazır olduğunu belirtti.

DÜZCE'Yİ BÜTÜN OLARAK DÜŞÜNÜYORUZ

Yıl içinde Kaynaşlı'da düzenlenecek yarışma programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren Bayraktar, "geçen sene ilçemizde iki tane uluslararası üç tane de ulusal yarış organize ettik. Bu organizasyonların ülkemizin ve ilimizin tanıtımında çok büyük katma değer getirdiğine inanıyorum. İlk olarak canlı yayında verildiğinde Enduro Avrupa Motor Sporları şampiyonası uluslararası bir şampiyonaydı. Bunu 9 ülkeden canlı yayın olarak yayınladılar. Akabinde de diğer ikinci uluslararası yarışı düzenlediğimizde de onu da 3-4 ülkeden yayın yaptı. Sadece Düzce'ye Kaynaşlı'yı değil tüm Türkiye'ye katkı sağladığını inanıyorum. Biz programımızı yaparken Düzce'yi bütün olarak düşünüyoruz. Topuk yaylası, Samandere Şelalesinden, Efteni Gölü, Kardüz ile  Yığılca ve Akçakoca tüm bölge olarak buraya biz neler kazandırabilir onu gayreti içersinde " olduklarını söyledi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK BÖYLE OLUR

Her fırsatta halkla içiçe olmaya gayret gösteren Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında sık sık hasta ve yaşlı ziyaretleri gerçekleştiriyor, vatandaşlarla bir araya geliyor, ilçenin sorunlarını halkın istek ve taleplerini ilk ağızdan dinliyor.

EVİ YANAN TEYZEMİZE

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmanın kendilerine ayrı bir huzur ve mutluluk verdiğini belirten Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, ” Kaynaşlı küçük ama bir o kadar da önemli bir güzergah üzerinde yer alan bir yer. İlçemizin ihtiyacı olan tüm hizmetleri imkanlarımızın da ötesinde büyük bir özveri ile yerine getirmeye çalışıyoruz. Hizmetler halkımızın daha iyi bir şekilde yaşaması için. Ancak bizim için her şeyden daha önemlisi halkımızın nasıl yaşadığıdır. Biz ilçemizde ihtiyaç sahibi olan , zor şartlar altında yaşayan kim varsa ulaşmaya ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışı da bunu gerektiriyor” diye konuştu.

HASTA VE YAŞLILARI UNUTMADI

Kaynaşlılıları iyi günde de kötü gününde de yalnız bırakmayan Başkan Erol Bayraktar, hasta ve yaşlı ziyaretleri ile hemşehrilerine moral vermeye devam ediyor.

Göreve geldiği günden beri halkın iyi ve kötü gününde yanında olamaya çalışan ve ilçe halkının takdirini toplayan Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, yaşlı ve hasta ziyaretlerine büyük özen gösteriyor. Hasta ve yakınlarına moral veren ziyaretler gerçekleştiren Başkan Bayraktar, kar kış demeden köylerin en ücra köşelerine dahi gidiyor. Ziyaretlerde hasta ve yaşlılarla sohbet eden Başkan Bayraktar, hastaların durumu hakkında bilgiler alırken ihtiyaç sahiplerinin de ihtiyaçlarını karşılamayı unutmuyor.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

İlk Hafta İşgaliye Ücreti Alınmayacak
Taksiler 3 günde bir temizleniyor