Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:08] GPS TAKİPLİ SAAT VERİLECEK -- [16:55] AF GELİYOR -- [16:37] KREMPARK’TAN YÜRÜYEN MERDİVEN AÇIKLAMASI -- [16:16] DÜZCE’DE 2.5 MİLYON TAVUK SATILDI -- [15:57] İŞTE TARAFTAR İŞTE ŞAMPİYON -- [13:31] MAÇ BAŞLADI -- [12:17] YAŞLI ADAM ÖLÜ BULUNDU -- [18:39] KAYIP ARANIYOR! -- [17:49] Tatilde Ziyaretçilerini Bekliyor -- [17:43] KÖRPEŞLER MAÇ SAATİNİ BEKLİYOR --
Kaynaşlı
YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

ŞARTLARA BOYUN EĞMEK İÇİN DEĞİL, ŞARTLARI DEĞİŞTİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

11.04.2018
9924 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Biz göreve gelirken şartlara boyun eğmek için değil, şartları değiştirmek sloganı ile geldik diyen Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar ile Kaynaşlı’nın 4 yılını değerlendirdik. Kaynaşlı’ya 4 yıl içinde 248 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Başkan Bayraktar, sürekli sahada ve  yapılan her işi adım adım takip ediyor.

Göreve başladığında Kaynaşlı’da yapacaklarını 4 başlıkta toplandıklarını söyleyen Başkan bayraktar,bunları Fen ve imar alanında neler yapabiliriz? Sosyal belediyecilik anlamında neler yapabiliriz? Turizm alanında neler diye sıraladıklarını ve bugüne kadar büyük mesafe aldıklarını söyledi.

YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Kimseye boyun eğmeden millete hizmet etmek için geldik. Bizde başarı yoktur, nasip ve takdir vardır. Allahın bize nasip ve takdir ettikleri ile imtihan oluyoruz bilini ile yolumuza devam ediyoruz. Bunu derken de hiçbir zaman bizden öncekiler yapamadı, biz yaptık, anlayışında değiliz. Bizden öncekiler bir şeyler yaptı, bizde yapıyoruz, bizden sonrakilerde yapacak.

Teşkilatımız bizim göz bebeğimizdir

Teşkilat bizim teşkilatımız kimse ile sorunumuz yok. Olmadı, olamazda. Biz teşkilatı göz bebeğimiz olarak görürüz. Sorunu olan varsa da kendi içindedir, bizi bağlamıyor. İstifalara gelince, iki tane arkadaşımızın zafiyetine, kendi içlerinde planlamaları doğrultusunda gerçekleşen bir olay. Kendilerine sorun. Benim bir sorunum yok. Bizle bir alakası yok. İstifalar noktasında Ömer Yıldırım’ın, Murat Canazlar’ın önceki istifa edenlerin ne şekilde istifa ettiklerini kamuoyu biliyor artık. Onların dışındakilerde partide ki görevlerinden dolayı istifa ettiler. Yedektekiler geldi, onlarla devam ediyoruz. Devlet 18 yaşındadır, biri gider biri gelir sorun olmaz.

248 milyon yatırım yapıldı

Belediyenin şu anda yapmış olduğu yatırım 37 milyon’un üzerinde. 4 yılda yapmışız bunu. Belediyenin borcu geldiğimizde 7 milyon borcu vardı, 30 milyar piyasa borcu vardı. 6 milyarda parası vardı. Şu anda 9 milyon borcumuz var. 1 milyon piyasaya borcumuz var, bununda tamamını kapatıyoruz. 2 buçuk milyonda alacağımız var. Kullanılmak üzere kenarda 7 milyon paramız var. Kaynaşlı’ya toplamda özel sektör, kamu 248 milyon tutarında yatırıp yaptı ve yapıyor.

Biz geldiğimizde 15 bin su parası toplanıyordu şu anda 70 bin TL civarı su parası toplanıyor. Erbakan Hocadan sonra en büyük zammı biz yaptık. 47 tane personelim var belediyede.

Vaat değil yapacaklarımızı söyledik

Biz seçilirken seçim vaatlerinde bulunmadık, Kaynaşlı’da yapılacakları söyledik. Kimseye bir şey vaat etmedik, Kaynaşlı’da neler yapılacaktı biz onların listesini hazırladık. 4 başlık belirledik. Fen ve imar alanında neler yapabiliriz? Sosyal belediyecilik anlamında neler yapabiliriz? Turizm alanında neler yapabiliriz? Tarım alanında Kaynaşlı’ya neler kazandırabiliriz? Bu başlıklar altında çalışmalarımıza başladık. Projelerimizi planladık.

2014 yılında başkanlığa geldik, 4 yılımızı doldurduk. Geldiğimizden beri modern standartlarda 10 tane mezarlığın düzenlemesini yaptık. Toplamda 68 km yol çalışması yaptık. Bunlardan yaklaşık 23 km’ye yakını sıcak asfalt. 23 km’nin üzerinde asfalt kırıntı çalışması yaptık ve 13 km yol genişletmesi yapmışız, Yaklaşık 10 km’ye yakın sıfırdan yol açtık. Başkanların en zayıf yeri yol açmaktır ama biz buna rağmen sıfırdan yaklaşık 10 km yol açtık.

700 prefabrik yapı yıktık

Belediye olarak biz hiçbir zaman istimlâk parası vermedik, hep anlaşma ile halk ile uzlaşma ile açtık bu yolları. Kaynaşlı’da biz hiçbir zaman 18 uygulaması yapmadık. Sadece bir kere 18 uygulaması yaptım. Onu da Kaynaşlı’nın geneline hitap edecek bir anaokulu yapacağız, onun için yaptım.

İlçede bulunan tüm yan yolların asfaltlanması devam ediyor. Şu anda otoban girişinde ki Şimşir köprülü kavşak çalışması devam ediyor.

Göreve geldiğimizden beri 700’ün üzerinde prefabrik yıktık, hala yıkmaya devam ediyoruz. Haziran ayı itibari ile birlikte komple yan yolların asfaltlanması ve köprülü kavşak bitmiş olacak.

Biz sene yan mahallelerde çalıştık. Son seneyi merkezde geçireceğiz, planımızda bu şekildeydi. D100’ün üzerinde peyzaj düzenlemesi yapacağız. Türk Bayrağının olduğu yere 15 Temmuz Şehitler anıtı planlamamız var.

Bariyersiz yan yol yapıyoruz

Türkiye’de ilk defa bariyersiz yan yol yapıyoruz. Yol kenarlarına korkuluk koymuyoruz. Esnafa giriş çıkış sağlamış olacağız. Işıklandırmalar ve uyarı levhaları ile birlikte bir sıkıntı olmayacak. Taşıyıcılar Kooperatifinden Karaçalıya kadar olan alanda uyguladık, sorun olmadı.

Biz bir iş yapacağız, Orman bizde, DSİ bizde, karayolları bizde. Bir İSKİ yoktu, oda geldi. Bir şey çakmak mümkün değil, her yerden görüş almak zorundasınız.

Bütün mahallelerimizin elektrik direklerini yeniledik. Komple yenilendi. Mahallelerde trafoları yeniledik. Merkezde elektrikler yer altına alındı. Geçen sene itibari ile Kaynaşlı’nın 50 yıllık planını onaylattık. Saha çalışmalarını da tamamladık.

Yaklaşık 12 bin metrekare kilit parke çalışması yaptık. Doğal gaz çalışmalarına gelince 2017 yılının sonuna kadar Kaynaşlı’ya doğalgaz çalışması yapılmayacaktı. Buna rağmen biz bu 2017’nin sonunda Kaynaşlı’ya 40 km doğalgaz döşenmesini sağladık. 9 km duvar çalışması yaptık.

Necmettin Erbakan Bulvarını yaptık

Necmettin Erbakan Bulvarını yaptık, terminal yolunu. 1 buçuk ayda 4 bin 800 kamyon dolgu taşıdık. Işıklandırmasını yaptık. 12 metre genişliğinde yol yaptık. Hem İmamhatip’in yolu, hem Yeşilay’ın yapacağı tesiste bu yolu kullanacak. Mesire alanı yapacağız, oranında yolu olacak. Yurt, üniversite kampüsü hepsi bu yolu kullanacak. Bu sene içerisinde merkezde 25 km daha asfalt yapacağız. Kaynağını buldum.

Mahallelere 6 tane halı saha yaptırdık spor totodan. İlçe emniyet müdürlüğü bitmek üzere. Bizim amacımız ilçenin tüm mahallelerine bir devlet kurumu yaptırmak. İlçenin dört bir tarafını MOBESE ağı ile donattık. 6 tane çocuk parkı yaptırdık mahallelerde, bu sene 7 tane daha yapacağız.

Altyapı sorunları bitti

Kaynaşlı Yığılca yolunu yaptık. Kaynaşlı’yı Yığılca’ya bağladık. Yol şu anda açık. Vatandaşlar kullanıyor. 12 km yol uzunluğu. Motor sporu yapan çocuklar her hafta sonu gidip geliyorlar. Ormanın içinden gidiyorlar. Doğa yürüyüşü yapmak isteyenler, doğada yolculuk yapmak isteyenler kullansınlar bu yolu.

Köylerimizin su borusu ihtiyacını da karşılıyoruz. Su borularını yeniledik.  Bizden önce ki dönemlerde belediye tarafından köylere yapılan yatırımları toplasınlar birde bizim zamanımızda köylere yapılan yardımı toplasınlar en az 10 katı çıkar.

Terminal Haziran’da bitecek

Üst geçit çalışmalarımız devam ediyor. Geldiğimizden beri 3 tane üst geçit yaptırdık. İki tanesinin de ihalesi olacak. Karaçalı’da ki revize olacak. Önümüzdeki yılda komple asansörlü olacak hepsi, ihaleye çıkacağız bunun içinde.

Gırgın çayırını temizledik. 16 dönümdü biz 84 dönüme çıkarttık. Kullanımı da bizde. Her mahallemizde mesire alanları olacak. Terminalimiz ihaleye çıktı. Haziran’da tamamlanacak, faaliyete geçecek şehirlerarası terminal.

Atık Su Arıtma tesisi ihaleye çıktı. İmamhatip Kampüsü yapımı devam ediyor. Çift katlı pazaryeri de ihaleye çıktı. Küçük Sanayi sitesinin alt yapısını oluşturduk, kredilerini çıkardık. 7 kişilik kooperatif kurduk. Dereboğazını revize edeceğiz. Ağbalık deresinde sel bendi yapılacak. DSİ bu konularda çalışmalarına devam ediyor.

Kültür Merkezi eski Sağlık Ocağının olduğu yerde yapılacak. Bazıları buraya İmamhatip istedi. Bende zaten 50 dönüm alana İmamhatip kampüsü yapıyorum dedim. Cumhurbaşkanlığına kadar şikayet etmişler beni, İmamhatip istemiyorum diye. Sağlık bakanlığından aldık yeri, ihaleye çıkıyoruz. 4 buçuk döneme alana Kültür Merkezi yapıyoruz. Sabri Altınbaş Meslek Yüksek Okulunun yan tarafında bir alan var, oraya kapalı yüzme havuzu yapacağız ve öğrenciler için butik uygulama oteli yapacağız.

Sel problemi ortadan kalkacak

Merkezden geçen dere var, bunu merkeze sokmadan yönünü değiştiriyoruz. 17 milyon’a ihalesi oldu. 3 milyonda kamulaştırma bedeli tutuyor. 800 metre dere yolu açılacak. Kanalı açıldı yolun altından. Bunu da yaparsak sel problemi kalmıyor.

Motorsporları Düzce için önemli

Motor sporları merkezi hem Kaynaşlı’nın hem de Düzce’nin tanıtımında çok önemli. Düzce’de uluslar arası yarış varsa bu Kaynaşlı sayesindedir. Motor sporları sayesinde Yeşilay Kaynaşlı’da yatırım yapmaya karar verdi. Bağlantılı çalışacaklar.

Güreş takımlarında 80 kişi var, folklar ekibimiz var, okçuluk kurslarımız devam ediyor. Yüzme yaz okullarımıza 400 öğrencimiz gidiyor. Kayak kurslarımız, motor kurslarımız var.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
9924 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR