Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[08:07] AK PARTİ FENER ALAYINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI -- [07:36] TIR SÜRÜCÜSÜ DEHŞET SAÇTI -- [18:07] BAKAN ÖZLÜ; KURU SIKI ATIYORLAR -- [18:01] "Şiddetli fırtına ve yağış fındığa zarar verdi" -- [17:58] Mahalle Sakinleri Teşekkür Etti -- [17:57] YAYLA EVİNE YILDIRIM DÜŞTÜ -- [15:44] Boruya sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı -- [15:38] Engelli ve hastalar için araç tahsis edilecek -- [13:45] Enteral beslenme komplikasyonları paneli düzenlendi -- [13:04] Düzce Barosundan hayvan hakları ihlaline tepki --
Röportajlar
Azap: Söz Verdik, Çalışıyoruz

Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, Gümüşova Belediyesi’nin son 2 yılda yaptığı yatırımlar ve çalışmalar hakkında Oxijen’e özel açıklamalarda bulundu. Son iki yıl bizim için dolu dolu geçti diyen Azap, verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz dedi.

2.5.2016 - 09:52
753 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Azap: Söz Verdik, Çalışıyoruz

Göreve geldiği 30 Mart 2014 yılından itibaren yatırım anlamında çok verimli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Azap, bütün hizmetlerin birlik ve beraberliğin neticesinde meydana geldiğini aktardı.

Amaçlarının sadece hizmet olduğunu belirten Başkan Azap “ Gümüşova için yapacağımız her hizmette birlikte hareket etme anlayışı içinde kararlı olacağız ve ilçemizi 2023 hedeflerine taşıyacağız” dedi.  Son iki yılı Oxijen medyanın Nisan sayısına değerlendiren Başkan Azap şunları söyledi…

Belediye Başkanı olmaya nasıl karar verdiniz?

Başkan olmadan önce fındık ticareti ve hayvancılık yapıyorduk. Halen o işlerimiz de devam ediyor. Bu işler ekip meselesi. Arkadaşlarımızın talebi oldu adaylıkla ilgili, onları kırmadım ve nasip oldu.

Projeler, vaatler

Projelerimizle ilgili olarak şunu söyleyebilirim, yaptıklarımız var, yapacak olduklarımız var. Ama dönem sonunda hepsini tamamlayacağız hatta fazlasını yapacağız.

Göreve gelmenizin üstünden 2 yıl geçti. Bu zamana kadar yaptığınız çalışmaları anlatabilir misiniz?

Dalçık: Karayollarına ait bir protokol hazırladık aramızda. Şu an peyzaj çalışması yapıyoruz. Estetik olarak sıkıntısı vardı. Dalçığın üstünü güzel bir kent meydanı olacak şekilde düzenliyoruz.

Otobüs durağı: Otobüs durağını geçici olarak yer değiştirildi. Terminali TOKİ inşaatının olduğu alana yapmayı düşünüyoruz. TOKİ’nin bulunduğu Kademe’nin yan tarafında terminal olacak. Daha derli toplu olmasını amaçlıyoruz.

İmar: Konutla ilgili sorunlar vardı ve imar tadilatı yapıldı. TOKİ ile ilgili görüşmelerimiz olmuştu, müteahhit işi teslim aldı. Bu sene içerisinde bitmesini bekliyoruz. Şu an blokların yerleri hazırlanıyor.

Yol: Yol tadilatlarımız devam ediyor. 3200 metrelik sanayi yolumuz vardı. Selamlar köyü’nün arka tarafında. Çok berbat durumdaydı orayı bitirdik.

OSB: OSB’nin çalışmaları tamamlanıyor ve yakında ilan edilecek. Araç parkı ile ilgili sorunlarımız vardı, itfaiye ve vidanjör gibi onları hallediyoruz.

İtfaiye: Eskiden İtfaiye yardımı dışarıdan geliyordu, o işi çözdük. Artık kendi kamyonlarımız var. İlave olarak bir tane geçen sene aldık, bu sene de bir tane alıyoruz.

Sizden önce başka bir partiden Belediye Başkanı vardı. Çalışmalarınızı yaparken bir sorun ve sıkıntı yaşadınız mı?

Benden önceki dönemde sıkıntılar vardı. Borçlarla ilgili sıkıntılarımız vardı. Ama bu sorunu hallettik, bir kişi dışında borcumuz kalmıyor. Borcumuzun şu an imkanları hazır.

Seçim zamanında vaatlerde bulunduğunuz projeler hangi aşamada?

Düşündüğümüz projeler arasında Hürriyet Caddesi minibüs yolu vardı. Amacımız önümüzdeki 1-2 sene içerisinde ev yerleşimi olup, stabilize yol bırakmamak. Açılması gereken imar yollarını açacağız.

Ali Özbek Parkı’ndaki sosyal tesisle ilgili problem vard. Tesis ve müteahhit firmayla ilgili anlaşma zemini arıyoruz. Tesiste bayanlara yönelik bir hizmet noktası oluşturma sözümüz vardı. İnşallah onu çözmek istiyoruz.

Aqua Park sözümüz vardı. Önümüzdeki yaz yapmayı düşünüyoruz. Bir kaç alternatifimiz var. Projeye göre yer ayarlamamız gerekiyor. Uygunsuz, kıyıda köşede bir yere bu projeyi yapamayız. Kamulaştırma gerekirse onu da yapmak istiyoruz. Aqua Parkın büyüklüğü ve küçüklüğüne göre proje hazırlıkları ve yer durumunun belirlenmesi gerekiyor.

Suyla ilgili problemimiz yok. Yeni depo yapılacak ve arıtma ile ilgili sıkıntıyı bu yaz çözeceğiz. Hacı Kadirler Köyü’nden gelen kuyu suyunun arıtma sıkıntısı var. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden teknik yardım alıyoruz. Bu sene yapma hedefimiz var.

Bu söylediklerimin hepsi bitmiş olacak. Aqua Park mutlaka yapılacak. Bu projeyi kışın kullanılacak şekilde yapamayız ama yazın faal olarak çalışacak. Yüzme kursları da olacak. Devasa havuzlar yapamayız ama çocuklara yönelik bir mekan oluşturmak istiyoruz.

Sizce Gümüşova’nın ilçe olarak en büyük avantajı ne?

Gümüşova’nın en büyük avantajı Düzce’nin Batı giriş kapısı olması. Ayrıca burada Organize Sanayi Bölgesi’nin oluşması. Yaklaşık olarak ilçede 3 bin 500 çalışanımız var. Kuruluş tamamlandı ve gelişmesi de tamamlanınca büyük avantaj olacak. OSB’nin genişlemesi tamamlandıktan sonra daha büyük fabrikalar da gelecek. Güney’imizden Otoban geçiyor. Ulaşım yönünden avantajımız var. Şehir içinde ve köylerimizde mesire alanlarımız var. Yerleşim alanımız zemin yönünden sağlam. İnşaat yapımı yönünden sıkıntımız yok. Buna benzer avantajlarımızı daha belirgin hale getirmek istiyoruz.

Fındık ticaretiyle uğraşıyordunuz ve şu an Belediye Başkanlığı yapıyorsunuz. Çok farklı alanlar yorulduğunuz ve bunaldığınız zamanlar oluyor mu?

İnsanların bunaldığı zamanlar oluyor, zor bir iş nihayetinde. Ben keşke olmasaydım demiyorum. Zor bir iş, sorumluluk isteyen bir iş. Herkesin gönlünü yapmak da zor. Azami derecede insanlar hizmet almak istiyor. Birinin işini görüp Allah razı olsun denmesi yetiyor. Geçici alınan bir görev. Yetkimizi aklımızın erdiği kadar yapmaya çalışıyoruz. Hata yapabiliriz ama hainlik yapmıyoruz. Emanete hıyanet etmek bize yakışmaz.

Bir sonraki seçimlere katılacak mısınız? Son olarak ne söylemek istersiniz?

Biz seçimle geldik. Her kullanılan yetkinin hukuki altyapısı var. Burada bulunduğumuz sürece bu işi hakkıyla yapmak istiyoruz. Ömrümüz olur mu olmaz mı bilemiyoruz. Zaman yaklaşınca değerlendirme yapacağız. Şu anda bize düşen, aldığımız görevi layıkıyla yapmak. Bu durum sadece bizim kararımız ile ilgili değil, oy ile ilgili.  


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
753 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR