Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[08:07] AK PARTİ FENER ALAYINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI -- [07:36] TIR SÜRÜCÜSÜ DEHŞET SAÇTI -- [18:07] BAKAN ÖZLÜ; KURU SIKI ATIYORLAR -- [18:01] "Şiddetli fırtına ve yağış fındığa zarar verdi" -- [17:58] Mahalle Sakinleri Teşekkür Etti -- [17:57] YAYLA EVİNE YILDIRIM DÜŞTÜ -- [15:44] Boruya sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı -- [15:38] Engelli ve hastalar için araç tahsis edilecek -- [13:45] Enteral beslenme komplikasyonları paneli düzenlendi -- [13:04] Düzce Barosundan hayvan hakları ihlaline tepki --
Röportajlar
Düzce Belediyesi'nin 2 Yılı, Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Düzce Belediyesi’nin 2 yıllık faaliyetlerini anlattığımız yazı dizimizde bu hafta Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy’a bağlı Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 2014 ve 2015 yılları arasındaki çalışmalarını konu etmiş bulunuyoruz.

2.5.2016 - 10:00
907 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce Belediyesi'nin 2 Yılı, Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Verdiği bilgilerden dolayı Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri  Müdürü İbrahim Özer’e çok teşekkür ediyoruz.

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Başkan yardımcısı Şemsettin Yenersoy'a  bağlı olarak çalışmalarını sürdürmekte ve  Tamirhane,  Elektrik Destek, Tabela, Marangozhane ve Yakıt İkmal gibi alt birimlerinden oluşuyor.

Düzce Belediyesi'nin  diğer Müdürlükleriyle koordineli olarak çalışan Destek Hizmetleri Müdürlüğü,nün başlıca görevleri arasında  doğrudan temin ya da ihale yoluyla al ve hizmet alımlarını yapmak, Elektirkler ilgili bakım, onarım, aydınlatma ve sinyalizasyon sistemlerinin sağlanması, törenlerde ses düzeninin sağlanması, belediyeye ait araçların akaryakıt, madeni yağ ve antifriz ihtiyaçlarının temini, Makine ikmal, bakım ve onarımlarının yapılması, tabela yapım ve montajı, hizmet binalarının temizlik ve güvenlik işlerinin yürütülmesi ve belediyeye ait binaların bakım-onarım hizmetlerinin yapılması olarak sayılabilir.  

  DÜZCE BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 2 YIL İÇERİSİNDE YAPTIĞI FAALİYETLER:

1-Paslanmaz duba alımı :1900 adet  paslanmaz ve 1750 adet pik döküm duba alındı.

2-Trafik Sinyalizasyon Malzemesi Satın Alınması Ve Montajı:

Müdürlük tarafından 2 ıl içerisinde 2 adet trafik sinyalizasyon mazlemesi satın alındı ve Kervan Mevkii – Fisko Kavşağı  ile  Kültür Mahallesi – Sanayii Kavşağı'na montajı yapıldı.

3-Kameriya  Mal Alımı ve montajı: Müdürlük tarafından 60 adet kameriya satın alındı ve montajı yapıldı.

4-Cng İstasyon Ekipmanları  Alımı Ve Montajı

Düzce belediyesi'ne ait CNG’li otobüsleri in alınması ve belediye bünyesinde kurulan CNG istasyonu ile  belediye araçlarında   % 40’lara varan tasarruf sağlandı. Düzce Belediyesinin doğalgazlı otobüslerinin yakıt ihtiyacı, artık daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirilecek.  CNG İstasyonu ile Düzce Belediyesi, yılda yaklaşık 3 Milyon Türk Lirası tasarruf edecek.

Düzce Belediyesi İNTAŞ Şantiyesinde gerçekleştirilen CNG (Sıkıştırılmış Doğalgaz) İstasyonu ile Düzce, çevre dostu, temiz, güvenilir ve ekonomik bir yatırıma sahip oldu.

5-Dekoratif Saat Kulesi  Alımı:Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2 adet saat kulesi satın alındı ve Düzce Lisesi Parkı önü ve Saguç Kavşağına kuruldu. Böylece şehir estetik açıdan güzel görünüme kavuştu.

6-Soğuk Yol Çizgi Makinası   Alımı:

Müdürlük tarafından günde 10.000 Metre yol çizme kapasiteli soğuk yol cizgi makinası alındı ve şehirn ana yolları ve caddeleri ekipler tarafından trafik kurrallarına uygun çizimleri yapıldı.

7-Görme Engelliler İçin İç Ve Dış Mekân Tpu (termoplastik Poliüretan) Ve Çelik

Hissedilebilir Yürüme Yüzeyi İşaretleri ( Hyyi ) Mal Alımı: Toplamda 4.450 metretül görme engelliler için iç ve dış mekân tpu (termoplastik poliüretan) ve çelik hissedilebilir yürüme yüzeyi işaretleri ( hyyi ) malzemeleri  satın alınarak cadde ve sokaklara  görme engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırıcı yollar yapıldı...

8-CNG'li halk tipi otobüs alımı:30 adet TCV marka ve  5 adet MAN marka olmak üzere 35 adet CNG’li Halk Tipi Otobüs alımı yapıldı ve Düzce halkına hizmet vermeye başladı.

9-Yer Üstü Akaryakıt İstasyonu Ve Ekipmanları   Alımı : Düzce Belediyesi bünyesindeki hizmet araçları ve iş makinelerine;tam otomasyonlu 20 tonluk iki adet tank şeklinde  istasyonsuz toptan akaryakıt alımları gercekleştirildi. Satın alınan akaryakıtın dağıtımı Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından özel akaryakı istasyonları standarlarında dağıtımının yapılması ile % 10 varan maliyet avantajı sağlandı.

10-Beton Santrali:  Düzce Belediyesi tarafından beton santrali olarak iki ayrı santral inşa edildi Bu santrallerin saatlik kapasitesi 60 metreküp  Beton santralinin bir tanesi günde 600-700 metrekare kilit parke üretimi yapan otomatik kilit parke tesisini beslemekte. İkinci beton santrali, bazalt agrega ile beton üretmeye yönelik olarak dizayn edildi. Bu da 60 metreküp/saat kapasitede. İki santral istenildiğinde, kilit parke üretimi yapılmadığında saatte 120 metreküp beton üretebilme kabiliyetine sahip..  Beton santralinde 3 bunker bazalt beton üretimi için; diğer 4 bunker ise normal beton üretimi için dizayn edildi.

11-Dekoratif Havuz:  Anıtpark ile Valilik binası arasında bulunan sıra havuzların üzerine Animasyonlu Dekoratif süslemeler yapıldı. Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Anıtpark önünde yer alan sıra havuzların bakım ve onarımının yanı sıra mevcut havuzların üzerine animasyonların da gösterileceği dekoratif su fıskiyeleri inşa edildi. Anıtpark´da yer alan havuzların aktif olmasını sağlayacak yeni düzenlemeler özellikle akşam saatlerinde vatandaşlara görsel bir şölen sunuyor.

İHALELER DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILIYOR...

Belediyenin İhtiyaclarının ve Devamlılığının Sağlanabilmesi  İçin Mal Ve Hizmet Alım İhaleleri Müdürlüğük Tarafından Gercekleştirilmekte.

YAPILAN İHALELERİN YILLARA GÖRE DAĞILIMI

2014 YILINDA :13 ADET

2015 YILINDA: 69 ADET

2016 YILINDA:67 ADET  

HİZMET ALIM İHALELERİ:

2015 yılından önce ilgili Müdürlükler tarafından yapılmakta olan  personel alım ihaleleri Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesine alınarak;

2015 yılında 481, 2016 yılında 501 personellik hizmet alımı yapıldıve   özlük, işe giriş- çıkış ve hakedişleri düzenlendi.

MÜDÜRLÜĞÜN DİĞER FAALİYETLERİ:

Düzce Belediyesi bünyesinde bulunan 436 adet araca zorunlu trafik sigortası,  tescil işlemi, fenni muayene ve egsoz  muayenesi yapılmıştır. Ayrıca Satın Alma Birimi DMO’dan 265 adet muhtelif ebatlarda lastik  ve 122 adet bilgisayar alınmıştır. Bütün Müdürlüklerin ihtiyaç duydukları mal ve malzemelerinin alınıp, müdürlüklere teslim edilmesi.

DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ BİRİMLERİ ÇALIŞMALARI:

TAMİRHANE BİRİMİ:

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Tamirhane Birimi tarafından 2 yıl boyunca 172 adet araca 1776 adet motor bakım onarım, 791 adet oto elektrik bakım onarım, 1257 adet kaynak bakım onarımı gerçekleştirildi. Ayrıca Düzce’nin muhtelif yerlerine, araçlara 425 adet boya bakım onarım, 732 m2 köprü boya bakım onarımı ve 272 m2 korkuluk tamir bakım onarımı yapıldı. Düzce’nin muhtelif yerlerinde 1240 m2 spor alanı yenilenmesi  ve 120 adet otobüs durağı yapım bakım onarımı yapıldı.

TABELA VE MARANGOZHANE BİRİMİ

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Tabela Birimi tarafından Düzce’nin 54 adet mahallesinin muhtelif cadde ve sokaklarına 1310 adet sokak tabelası, 311 adet trafik tabelası, 237 adet yön tabelası yapım bakım onarım çalışması ve 15.415 adet numarataj yapım-montajı yapıldı. Ayrıca Düzce’nin muhtelif yollarına 532 adet plastik duba takılmış olup, 91.730 m yol çizgi ve 93 m yaya çizgi çalışması ve  Marangozhane Birimi çalışmaları doğrultusunda Düzce’nin muhtelif mahallelerinde 84 adet kamelya yapım bakım ve onarımı yapıldı.

KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI :

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından karla mücadele çalışmaları doğrultusunda araçlara 14 adet zincir takılmış ve zincir bakım onarımı yapılmıştır. Ayrıca araçlara 46 adet kar bıçağı takılmış ve kar bıçağı tamir bakım onarımı yapıldı. Toplam 111 araca karla mücadele çalışmaları doğrultusunda zincir, kar bıçağı takılarak, tamir bakım onarımı yapıldı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
907 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR