Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:16] Hikmet Keskin... Temayül yoklamaları 2-3-4 Mayıs tarihlerinde yapılacak -- [12:49] DOĞANLI KÖYÜNDE YANGIN -- [11:52] ARSLAN: GÜZERGAH BELLİ KRİTERLERE GÖRE SEÇİLMELİ -- [11:34] DAVET GELMEDEN GÖREVDEN AYRILMAYIN -- [10:45] AKÇAKOCA ALAPLI YOLUNDA KAZA, 3 ÖLÜ... -- [09:28] SÜRÜCÜ YAŞAM SAVAŞI VERİYOR -- [16:38] ASKF Başkanı Bıyık’tan Bakan Özlü’ye teşekkür -- [15:22] Çocuklara ve ailelerine madde bağımlılığı anlatıldı -- [15:14] Kaymakam Yelek köylüleri dinledi -- [14:55] “YENİ TÜRKİYE İÇİN SANDIĞA GİDECEĞİZ” --
Röportajlar
2016 Kaynaşlı’nın Yılı Olacak!

Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, Kaynaşlı ile ilgili yapılan ve yapılacak olan projeleri anlattı. 2 yıllık görev süresini dolu dolu geçiren Bayraktar, önemli projelerle ilgili müjdeler verdi. 2016-2017 yıllı arasında ki yapılacak olan yeni Pazaryeri, terminal, kültür merkezi, yeni belediye binası, üniversite ve imam hatip kampüsü ile ilgili bilgiler veren Bayraktar, Kaynaşlı Türkiye'nin en önemli alternatif spor merkezi olacak " dedi.

4.5.2016 - 11:46
2775 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
2016 Kaynaşlı’nın Yılı Olacak!

Geçtiğimiz yıl Kaynaşlı' da 3 tane sportif amaçlı ulusal yarış yapıldığını söyleyen Bayraktar, bu yarışların Düzce ve Türkiye'nin tanıtımına çok önemli katkı sağladığını dile getirerek" yeni sezonda yaklaşık 13 ulusal ve uluslararası yarışma düzenleyecek. Göreceksiniz Kaynaşlı kabuğunu kıracak" dedi.

DÜZCE'Yİ BÜTÜN OLARAK DÜŞÜNÜYORUZ

Yıl içinde Kaynaşlı'da düzenlenecek yarışma programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren Bayraktar, "geçen sene ilçemizde iki tane uluslararası üç tane de ulusal yarış organize ettik. Bu organizasyonların ülkemizin ve ilimizin tanıtımında çok büyük katma değer getirdiğine inanıyorum. İlk olarak canlı yayında verildiğinde Enduro Avrupa Motor Sporları şampiyonası uluslararası bir şampiyonaydı. Bunu 9 ülkeden canlı yayın olarak yayınladılar. Akabinde de diğer ikinci uluslararası yarışı düzenlediğimizde de onu da 3-4 ülkeden yayın yaptı. Sadece Düzce'ye Kaynaşlı'yı değil tüm Türkiye'ye katkı sağladığını inanıyorum. Biz programımızı yaparken Düzce'yi bütün olarak düşünüyoruz. Topuk yaylası, Samandere Şelalesinden, Efteni Gölü, Kardüz ile  Yığılca ve Akçakoca tüm bölge olarak buraya biz neler kazandırabilir onu gayreti içersinde " olduklarını söyledi.

TEMEL ATMA VE TESİS YILI

2016 yılının Kaynaşlı için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Bayraktar, yeni projelerin ödeneklerinin hazır olduğunu  ve önümüzdeki dönemde temellerinin atılacağını vurguladı. Bayraktar, "2016 ve 2017 yılı bizim için temel atma yılı ve tesis açma yılı olacak. 2018 ve 2019'da peyzaj yılı olarak ilan ettik ilçemizde. Önümüzdeki yıl eski jandarma karakolu olarak belirlediğimiz sahaya yeni belediye binasının temelini atacağız. Bunun altyapısını oluşturduk projelerini hazırladık. Şu anda kullanmış olduğumuz binayla ilgili bankalarla görüşmemiz devam ediyor ilçemize ikinci bir bankayı kazandırmış olacağız. İkinci olarak da ilçemizde Emniyet Müdürlüğü binasında bütün olarak alt yapısını oluşturduk ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından da onaylandı. Önümüzdeki yıl bunun da temelini atacağız. Emniyet binasını Kaynaşlı'ya getirmekle birlikte Kaynaşlı noterini geçmiş yıllarda onaylatmıştık. Bunu da ilçeye kazandırmış olacağız " dedi.

EN BÜYÜK SORUNUMUZ PAZARYERİ

Kaynaşlı'nın en büyük sorunu Pazaryeri sorunu diyen Bayraktar, “Bununla ilgili olarak TOKİ ile bütün anlaşmalarımızı sağladık. Önümüzdeki günlerde de TOKİ Başkanımız ile birlikte protokolünü yapacağız. Karaçalı mevkiinde bulunan Hayat Evleri olan lojmanları kaldırdık. Şu an orada bir kreşimiz var. Bunu geçici olarak taşıyacağız. Bu alanı TOKİ' ye vererek bunun karşılığında da mevcut alan içerisinde terminalden boşalttığımız alana ve  şu an mevcut kullanılan alana iki katlı  modern bir Pazaryeri kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINA BAŞLANACAK

"Kültür merkezimiz kültür bakanlığı tarafından onaylandı diyen Başkan Bayraktar, Kültür merkezinin temelini önümüzdeki sene atarsak bir dahaki yıla açılışını yapacağız. Eski sağlık ocağı alanının olduğu yere

Kültür Merkezi inşaatına başlayacağız. Kültür Merkezi’nin içerisinde amfi toplantı salonu, düğün salonu, bayanlar için el sanatları ve diğer açılardan kullanabileceği bölümler yapacağız. Bizim hedefimiz şu andaki iş merkezi ile belediye meydanı arasında yeni bir meydan düzenlemesi yapmak. Bununla ilgili projemiz hazır" dedi..

2 BİN 500 KAPASİTELİ KAMPÜS

Kaynaşlı'nın en önemli projeleri arasında yer alan üniversite kampüsü projesi hakkında konuşan Bayraktar, "2 bin 500 kapasiteli bir üniversite kampüsü kazandıracağız" dedi.

Bayraktar, "Kaynaşlı için en önemli projelerden biri bunu Kalkınma Bakanımız ile bizzat görüşerek ödeneğini de sağladık. Şu anda üniversitemiz de ihale projesine çıktı. Karayollarından tahsis etmiş olduğumuz alana yaklaşık 2 bin 500 kapasiteli bir üniversite kampüsü kazandıracağı. Şu anda mevcut üniversite binamız Belediyenin yerinde kalıyor. Burayla ilgili Kredi Yurtlar Kurumu ile görüşmelerimiz neticesinde yüksek okul alanını Kredi Yurtlar Kurumuna yurt olarak vereceğiz" ifadelerini kullandı.

KAYNAŞLI'YA İMAM HATİP KAMPÜSÜ

Üniversite kampüsü projesinin yanı sıra bölge de ilk olacak imam hatip kampüsü ile ilgili bilgiler veren Bayraktar, bu proje için yaklaşık beş buçuk trilyon ödenek ile projenin hazır oluğunu söyledi. Bayraktar, "Bir diğer önemli projemiz de belki de bölgede tek olacak imam hatip kampüsü. Şu andaki ortaokul ve lisenin olduğu alana bunun da yaklaşık beş buçuk trilyon gibi bir ödenek ile projesi hazırlandı. Temeli atılacak içerisinde orta lise sosyal tesisi olacak gerekirse yurdu olacak ve bunun yanında uygulama camisi olacak şekilde imam hatip kampüsünü ilçemize kazandırmış olacağız" dedi.

4 YILDIZLI OTEL GELİYOR

Kaynaşlı'ya yeni yapılan kayak merkezi ile ilgili de bilgiler veren Bayraktar, kayak pistinin yanında ilçeye 4 yıldızlı otel temeli atılacağını söyledi. Bayraktar, "Babylife denilen bir şey kuruldu. Biz bunu kış sporları olarak değil yazında Topuk Yaylası’nda Kayak Federasyonu Başkanımıza gittiğimizde ‘Burada sadece bir yarış düzenlemeyelim, kalıcı olarak Kaynaşlı'ya ne kazandırabiliriz?’ gibi sorular ile gittiğimizde, verdiği öneriler neticesinde yetkililere ulaştırdık. Şu andaki pist oluştu. Bununla birlikte ilçemizde önümüzdeki günlerde 4 yıldız otelin temeli atılacak. Biz pansiyonculuk açısından hem gelen turistleri ilçede barındıralım ve harcamalarını ilçemizde yapsın. Bu şu ana kadar yapmış olduğumuz organizelerin içerisinde şu andaki Topuk Yaylası’nda bir önceki kalabalığın neticesinde oluştu. Biz bunun alt yapısını oluşturduk ilgililerde hayata geçirdi" dedi. 

BULANIKLIĞI ÖNLEDİK

Kaynaşlı'da yapılan kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgiler veren Bayraktar, ilçede önceden bulanık akan suyun şu anda temiz aktığını söyledi. Bayraktar, "İlçemizde yağışlı havalarda sularımız bulanırdı. Suyu kaynağından aldık. Yaklaşık 8 kilometreye yakın yeni bir döşeme ile birlikte suyu gözünden aldık. İlçede şu anda bulanıklığı önlemiş olduk. Biz de bunun temini için yaklaşık İller Bankası’ndan 40 bin metreye yakın hibe boru temin ettik. Bunun 7 buçuk kilometresini yeni alternatif suya döşedik. 10 bin kilometrede sosyal konutların yapılacağı alanın ada suyunu karşılamak için. Yine ilçemiz içerisinde 5 kilometreye yakın hem kanalizasyon hem de su çalışmaları gerçekleştirdik" dedi.

5 KİLOMETREYE YAKIN ASFALT ÇALIŞMASI YAPTIK

Geçtiğimiz yıllarda 5 kilometreye yakın asfalt çalışması yaptıklarını vurgulayan Bayraktar, yeni yapılan asfalt çalışmaları ile şu anda 20 kilometrelik yolu asfaltladıklarını belirtti. Bayraktar, "Biz yaklaşık geçen sene 5 kilometre gibi bir alt yapı çalışması yaptık. Önümüzdeki yıllarda da diğer alanlarda yeni açtığımız yollarda yaklaşık 20 kilometreye yakın sıfırdan yol açtık. Yol genişletmesi ile birlikte yeni yollar açtık. Su noktasında tüm ilçelerde olduğu gibi alt yapıda eski şebeke hatlarında elbette sorunlar var. Biz bunları nasıl yenileriz bunun çalışması içerisindeyiz" dedi.

TARIMSAL ÇALIŞMALARA DESTEK VERİYORUZ

Tarım ile ilgili yapılan çalışmalardan bahseden bayraktar, hayvancılık ve seracılık bakımından vatandaşa gerekli isteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi. Bayraktar, "Bizim orası sera tarımına uygun olduğu ve köylerde oturan kardeşlerimizin bu alanda çalışmaları oluyor. Burada biz sulamanın önünü açma noktasında nasıl bir çalışma yapabiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. Bunun için gerek hayvancılık  bakımından gerek fidan yetiştiriciliği bakımından üzerimize ne düşüyorsa biz bu konuda köylü kardeşlerimize, vatandaşlarımıza gerekli desteği verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

300 KONUTUN STARTINI VERİLİYOR

“ 15 yıl oldu gerçi ama biz depremden çıkmış bir ilçeyiz. Depremden sonra yapılaşma alanında herhangi bir mesafe kaydedememişti Kaynaşlı. Bir önceki dönemde 110 konutu başkanımız hak sahiplerine teslim etmişti. Biz önümüzdeki günlerde hem merkezde hem Karaçalı mahallemizde yaklaşık 300 konut startı vereceğiz.”

300 konutluk toplu konut projesine ilginin oldukça fazla olduğunu söyleyen Bayraktar, başvurularla ilgili kendisini etkileyen bir anısını paylaştı, halkın kendisine olan güvenini sarsmamak için 500 konutluk bir proje daha planladığını bildirdi.

TALEBE GÖRE 500 KONUTUN DAHA STARTINI VERECEĞİZ

Bayraktar, “ Toplu konutlar için bugüne kadar 1982 başvuru gerçekleşti. Hatta enteresan bir olay oldu. Bir gün belediye merdivenlerinden çıkan 60-65 yaşlarında bir teyzeye bir derdiniz mi var diye sorduğumda ifadesi, “ konut yapılacakmış oğluma yazdırmaya geldim.” Şeklinde oldu. Teyze, 2 bine yakın başvuru var size çıkar mı diye sorduğumda, “ ben ona bakmıyorum bizim başkanımız bunu halleder” dedi. Milletin bu güvenini sarsmamak ve minnet borcumuzu ödemek adına 2017 veya 2018 yılında da talebe göre 500 konutun daha startını vereceğiz. Başvuruları sonlandırdık ama talep olduğu için halen devam ediyor.” Dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
2775 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%60,25

HALKTAN BİRİ

4.5.2016 - 17:46:11

KAYNAŞLI BÖLE Bİ ÇALIŞMA GÖRMEDİ HELAL OLSUN BAŞKANIM HER DAİM ARKANIZDAYIZ İNŞALLAH BÖLE DEVAM EDERİZ KAYNAŞLIMIZIN GELECEĞİ İÇİN HELAL OLSUN

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR