Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:03] 7 YIL 6 AY CEZA ALDI -- [18:45] Düzce üzerinden sevkiyata polis engeli -- [18:40] Düzce turizm yatırımlarıyla hareketlenecek -- [18:31] Melen-Su Park projesi 1 aya tamam -- [18:28] Yığılca'da traktör devrildi: 1 yaralı -- [18:20] Yerli otomobilden sonra yerli ilaç çağrısı: Yeni babayiğitler çıkacaktır -- [18:17] Özel öğrencilerden bilim sergisi -- [18:10] MHP’de beklenen aday adayı, Adem Evcil... -- [18:02] Düzce'deki FETÖ/PDY davası -- [17:15] ESNAF TALEP ETMİŞTİ... --
Röportajlar
Beyköy’ün Altyapısını Tamamladık

Belediye başkalığında 2. Dönemini yaşayan AK Parti Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, belediye olarak son 2 yılda yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. 29 Mart 2009 yılından beri yaklaşık 7 yıldır Beyköy’de belediye başkanlığı yapan Kılıç, Beyköy’ün geleceğinden oldukça umutlu. Beyköy’ün 20 bin nüfusuna yetecek altyapısını tamamladık diyen Kılıç, 2. Belediye başkanlığının son 3 yılında üst yapıya önem vereceğini parkları ve yeşil alanlarıyla şirin bir belde yaratacaklarını söyledi. İşte Başkan Kılıç ile yapılan röportajdan öne çıkan bazı başlıklar…

6.5.2016 - 09:55
921 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Beyköy’ün Altyapısını Tamamladık

Sizi tanıyabilir miyiz?

Düzce doğumluyum ve askerliğimden sonra özel bir şirkette 25 yıl muhasebecilik yaptım. Emekli olmama rağmen orada çalıştım. Çalışma esnasında ticari faaliyetlerim de oldu. Nakliye ticareti yaptım, hayvancılıkla ilgili işletmemiz devam ediyor. 2009 seçimlerinde Belediye Başkanlığı’na aday oldum. 2009’dan sonra 2013’te yeniden aday oldum ve görevime devam ediyorum.

2 dönemdir Belediye Başkanlığı görevindesiniz. Beldede en önemli sorun neydi?

Altyapıyla ilgili sorunlar vardı. O günkü şartlarda söz vermiştik. İçme suyuyla ilgili sıkıntı vardı ve en büyük problem buydu. Bundan sonra siyaseti su üzerinden yapmayacağız dedik ve 7 yıl sonra su problemini çözdük. Yaklaşık 18 kilometrelik bir dağdan kaynak suyu getirdik. 850 tonluk bir depo yaptık. Akabinde 2015 ve 2016 yılında 29 kilometrelik şehir şebeke hattını tamamladık. Yıllardır köy halinden kalan o şebekemizi tamamen son şekline getirdik. Beyköy’ün 20 bin nüfusuna yetecek altyapısını tamamladık. Bizim için en önemli nokta buydu. Bunu bitirdik ve artık bu sene önümüzde ev bağlantıları kaldı. Onu da kısa sürede bitirmiş olacağız. TOKİ bölgesindeki 580 konut dağdan getirdiğimiz kaynak suyunu içiyor.

İçme suyu problemini hallettikten sonra hangi alanda çalışma yaptınız?

O tarihte geldiğimizde kanalizasyon yoktu, onu tamamladık. Benden önceki Belediye Başkanı bir kanalizasyon yapmıştı ancak çalışmıyordu, onu çalışır hale getirdik. 2. OSB ve 1. OSB’nin kollektör hattını melen tesisinin yanına çektik. Gururla söylüyorum hiç kimsenin arıtması yok bizim var. Ama o da Düzce Belediyesi’nin arıtması. Melen Çayı’nın kenarına hat çektik. Düzce Belediyesi ve Beyköy Belediyesi’nin arıtması düzenli çalışıyor. Kanalizasyonu yüzde 80 tamamladık. Geldiğimiz dönemde sadece bir mahallede doğalgaz vardı. 2015 sonu itibari ile 5 mahallenin tamamında doğalgaz hattı var. Bunlar altyapı çalışmasıydı. Bu altyapı çalışmaları bitmiş oldu. Artık üst yapıya bakıyoruz. Önümüzdeki yaz sezonunda yaklaşık 10 kilometrelik asfalt ve sağına soluna kaldırım yapmak istiyoruz. Bu da Beyköy’de bir görsellik çıkacak ortaya. İlk önce temel ihtiyaçları hallettik.

Öncelik verdiğiniz altyapı çalışmalarının yanı sıra yaptığınız ve yapacağınız projeler neler?

Biz altyapı yapanların çalışmaları hiçbir zaman görünmemiştir. Şu anda benim yollarım berbat, tahrip olmuş durumda. Altyapı çalışmalarını yaparken kırıldı tahrip oldu. Acilen asfalt ve kaldırama ihtiyaç var. Artık görselliğe önem veren çalışmalarımız olacak. Sosyal alanlarda yatırımlarımız devam ediyor, onunla ilgili sıkıntımız yok.

YENİ PROJELER

İkinci dönemde söz verdiğim bir kaç proje vardı. Bunlardan biri atıl duran bir ilkokul binası vardı. Belediye Sosyal Tesisi haline getirdik. Belediye Sosyal Tesisin ikinci katında bayanlara hitaben kurslar yapılıyor. Bayanlara mahsus spor salonu oluşturduk. Karateci kızlarımızın kurslarının yapıldığı alan oluşturduk. Burada iyi sporcularımız var. Her yaş grubunda başarılı kız karatecilerimiz var ve onlar için çalışmalarımız var. Alt katında yine bir kafetaryamız var, önünde çay bahçesi var. İnsanların oturup kalkabileceği, çay içebileceği bir alan. Muhtarlık ofisimiz var.

TOPLANTI VE DÜĞÜNLER İÇİN SOSYAL TESİS

Beyköy’ün mini terminalini yaptık araçlarımızın oradan kaldırıp şehre ulaşmasını sağlıyoruz. Kalkan araç TOKİ’ye, TOKİ’den Düzceye ring atabiliyorlar.

Yapımı devam eden 1100 metrekare kapalı 3100 metrekare açık alan sosyal tesis yapıyoruz. Temmuz 2016’dan sonra nikahlarımızı, toplantılarımızı orada yapabileceğiz. Şunu iddia ediyorum Düzce’deki en büyük alan olacak. Güzel bir tesis yapıyoruz. Beyköy ve diğer ilçelere hitap edebilecek. Güzel bir kır bahçesi olacak. Tamamen yeşil çim ortamında olacak. Sadece insanların yürüyüş yolu ve oyun alanları beton olacak. 3 dönüm yeşil alan olacak.

PARKLARI VE YEŞİL ALANLARI İLE MODERN BİR BEYKÖYÜ…

Yanında mahalle içinde kalmış Fen İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü vardı. Oraya tesisin yanına müdürlükleri taşıyorum. Boşaltmaya çalıştığım itfaiye ve fen işleri alanını da geniş bir yeşil alan yapmak istiyorum. Mevcut binayı genişleterek kreş yapmak istiyorum. 50-60 çocuğun barınabileceği, hem kreş hem park olsun diyorum. Ama bu projeyi önümüzdeki sene içerisinde hayata geçirmek istiyorum. 

UĞURSUYU ISLAH PROJESİ…

Bu yıl MARKA ile işbirliği yaparak, Turizm İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak turizmle ilgili rekreasyon alanı, yürüyüş yolları, piknik alanları gibi 2500 metrekarelik alana, Uğur Suyu’na paralel ve Uğur Suyu Islah Projesi bittikten sonra oraya güzel bir piknik alanı yapmak istiyoruz. Park bahçesi olan tüm ihtiyaçların karşılanacağı bir alan yapmak istiyoruz. Bu çalışmayla su sesi ve kuş sesi ile insanlar orada dinlenip yürüyüş yapabilecek, piknik yapabilecek.

Uğur Suyu’na dökülen dere yatağı var. Bu projeyi de biz başlattık. Debi ölçümleri yapıldı. Proje ihalesi yapılacak bir sulama göleti yapmak istiyoruz. Yapılan ölçümler uygun çıktı. Proje çalışması yapılacak. Yatırım kararı ise 2018 olarak belirlendi. Böyle bir yatırımı yapmaya çalışacağız.

BEYKÖY BELEDİYESPOR’ ‘U 3. LİGE ÇIKMAYA ÇALIŞIYORUZ

Beyköy Belediyespor 6. yılını Bölgesel Amatör Ligi’nde oynuyor. 3. Lige çıkmaya çalışıyoruz ısrarla. Hep kapıdan geri döndük. Bende iyi bir Beyköy Belediyespor taraftarıyım. Bir futbol sahamız yoktu, hep dışarıda top oynadık. Artık buna son verilmesini istedik. Geçen yıl müracaat etmiştik. Bu yıl ihalesi yapıldı. Bir kaç gün içerisinde yapımına başlanacak bir futbol sahamız var. Kısa sürede bitecek bir iş ve 90 günlük bir proje. Önümüzdeki sezona yetişecek. Bundan sonra yeni sezonda artık kendi beldemizde top oynayacağız. Dışarıdan gelen takımları da ağırlayabileceğiz. Bölgesel Amatör Ligi’nde devam ediyorsak ağırlayacağız. Düşeceğimizi sanmıyorum. Kendi sahamızda dışarıdan gelen takımları ağırlamak, ayrıcalık olacak. İnsanlar Beyköy beldesini konuşuyor ama bilmiyor neresi olduğunu. Ben deplasmana gittiğimde insanlar bu nerenin takımı diye soruyorlar. Düzce’nin takımı olduğunu çoğu kişi bilmiyor.

DÜZCELİ RUHU ÇOK ÖNEMLİ

Bize daha önce trilyonluk takımlar geliyordu biz onları yeniyorduk. Biz onları Düzcelilik ruhu ile yeniyorduk. Dışarıdan çok fazla futbolcu almıyorduk ve çok başarılıydık. Şimdi dışarıdan topçu alıyoruz ama o başarıyı alamıyoruz. 2 yıldır dışarıdan futbolcu alıyoruz o başarıyı yakalayamıyoruz. Düzcelilik ruhu önemli.

Düzcespor veya Beyköy’de dışarıdan değil de bölgemizden adam alsak daha hırslı olurlar. Dışarıdan gelen alacağı paraya bakıyor ama buradaki Düzceli ruhu ile oynuyor. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
921 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR