Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:58] Silahlı saldırı: 1 ölü -- [19:47] BAŞINDAN YARALANDI -- [19:37] YAĞIŞ KAZALARI BERABERİNDE GETİRDİ -- [19:06] 6 KİŞİ YARALANDI -- [18:13] Bayramın ilk günü kaybolan kişi ölü olarak bulundu -- [16:15] ŞARAMPOLE DEVRİLDİ -- [15:54] MOTOR KISMINDAN ALEV ALDI -- [14:46] "Türk sanayisine bir sıçrama yaptırmayı hedefliyoruz" -- [13:40] İÇLER ACISI GÖRÜNTÜSÜ KORKUTTU -- [13:28] KAYNAŞLI’NIN 50 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR --
Röportajlar
Düzce’yi geleceğe taşıyoruz

1999 yılında 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinin sonrasında her yönü ile ‘yıkılmış’ bir kent olan Düzce çok kısa sürede yaralarını sararak gelişmeye başlamıştır. Depremlerin hemen sonrasında 2004 tarihinde yapılan yerel seçimle Belediye Başkanı olan Mehmet Keleş, yerel ve bölgesel kalkınma planları ile Düzce’nin gelişmesine büyük katkı sağladı. Keleş’in başkanlığında, 2004-2009 döneminde belediye hizmetleri ile ciddi bir kalkınma hamlesini gerçekleştiren Düzce’de, 2014 yerel seçimleri ile yeniden Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Keleş, 2’inci başkanlık döneminde yeni projelerle kaldığı yerden programını sürdürüyor.

11.5.2016 - 10:31
1079 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Düzce’yi geleceğe taşıyoruz

18 MAHALLEDEN 56 MAHALLEYE

2000 Genel Nüfus Sayımına göre 56 bin merkez nüfusa sahip Düzce bugün 154 bin nüfusu barındırmaktadır. Yine 2000 yılında 18 mahallesi bulunan Düzce’de bugün 56 mahalleye hizmet verilmektedir. Bu nüfus oranları ve hizmet alanları Düzce belediyesinin hizmet vermekle yükümlü ve bir o kadar da sorumlu olduğu alanın büyüklüğünü ortaya koymaktadır. Belediye sınırları içinde Düzce’de 56 mahalle, 119 cadde, 28 bulvar ve 2149 sokak bulunuyor.

YEREL KALKINMA

Belediyelerin, bir şehirde yaşayan insanların, refah içinde, huzurlu ve mutlu yaşamaları için en temel hizmet organı olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ‘Belediyelerin ana amacı, sınırları içinde yaşayan insanların mutlu olabilecek yaşam şartlarını oluşturmaktır’ dedi.

Belediyelerin, halka hizmet için çıkış noktasının, yerel kalkınma planlarının hayata geçirmek olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Keleş, bu konuda şu bilgileri verdi “ Şehrin fiziksel gelişmişlik düzeyinin yükseltilmesi suretiyle yaşam kalitesinin artırılması ve şehrin ekonomik-sosyal-kültürel aktiviteler için gerekli alt ve üst yapı donanımına sahip olması, yerel kalkınmanın ve dolayısıyla belediyelerin çıkış noktasıdır.  Dolayısıyla önceliğimiz Düzce’nin, içme suyu, kanalizasyon gibi alt yapı unsurlarını; onun üstünde asfalt, yol, kaldırım, park ve bahçeler, imar düzenlemeleri gibi üst yapı unsurları ile birlikte fiziksel gelişimini eksiksiz olarak yapmaktır. Bir şehirde yaşayan insanların birey ve sosyal varlık olmalarından ötürü, sosyal ve kültürel donanımlarını ve ihtiyaçlarını belirlemek, bunlar üzerinden aktiviteler geliştirmek, şehrin sosyal gelişmişliğini sağlar. Biz de Düzce’de sosyal ve kültürel aktiviteler ile sınırlarımız içinde yaşayan insanların mutluluğunu sağladık. Tabii ki kalkınmışlığın esası bu varlık ve değerleri, uzun vadede geliştirebilir ve sürdürebilir kılmaktır. Düzce’nin gelecek vizyonuna ilişkin yatırımlarımızı da hazırlıyoruz.”

ALT YAPI VE ÜST YAPI

Bir şehrin gelişiminin fiziksel yapının inşa edilmesinden başladığını vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce’de özellikle depremlerden sonra alt ve üst yapı da büyük çalışmalar yapıldığını belirtti. Depremler sırasında şehrin fiziki yapısının büyük oranda hasar gördüğünü işaret eden Başkan Mehmet Keleş bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Bir şehrin en önemli alt yapı unsurları olan İçme suyu şebekesi ile kanalizasyon hatları yeniden elden geçirildi. Düzce’nin sınırlarına dahil edilen mahalleri de buna eklenerek yeni şebekeler kuruldu. 2015 yılı itibarıyla Düzce’de 24 bin 380 metre içme suyu hattı bulunuyor. Toplam kanalizasyon hatları ise 33 bin 105 metredir. Ayrıca 22 bin 333 metre yağmur suyu hattı bulunuyor. Tüm bunlar şebeke yenilenerek yapılmıştır. Bu arada eski hatlara ilişkin bakım ve onarımları da düzenli olarak yapılmaktadır.” Düzce’de asfaltsız yol bırakmadıklarını belirten Başkan Mehmet Keleş, “ İmar planlarına göre, henüz yeni açılmış yollarımız bulunuyor. Yol açma çalışmalarımız halen de devam ediyor. Bu yollarda alt yapı hizmetleri tamamlandığında hemen asfaltlamaya geçiyoruz. Yine 2015 yılını baz aldığımızda 56 mahallemizde 116 ayrı bölgede 68 bin ton sıcak asfalt, yama ve kaplama yapılmıştır. Düzce’de asfalt kaplamada yeni bir model üzerinde durduk ve İstanbul, Hastane caddesinde Bazalt asfalt uygulamasını gerçekleştirdik. Böylelikle şehrin ana arteri ve trafiğin en yüklü olduğu caddemizde dayanıklı asfalt uygulamasını yaptık. Yıllardır asfaltsızlığı ile büyük bir sorun olan Düzce Üniversitesi yolu başta olmak üzere tüm yollarımızı asfaltlama programı içine aldık ve yaptık.  Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 2015 Yılı içerisinde toplam 43761 m2 alan doğal taş, 10666 metre doğal bordür ve 4735 metre doğal oluk ile kaplanmıştır. Şehir Merkezinde 73 Ayrı bölgede yapılan çalışmalar halen devam etmektedir” dedi. Asfaltlama da karayolları kriterlerinin ve standartlarının dikkate alındığını vurgulayan Başkan bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Şantiyemizde asfalt ve beton santralleri bulunuyor. Kendi asfaltımızı, kenti tesislerimizde, kendimiz üretiyoruz. Beton santrali olarak iki ayrı santral inşa edilmiştir. Bu santrallerin saatlik kapasitesi 60 metreküptür. Beton santralinin bir tanesi günde 600-700 metrekare kilit parke üretimi yapan otomatik kilit parke tesisini beslemektedir. İkinci beton santrali, bazalt agrega ile beton üretmeye yönelik olarak dizayn edilmiştir. Bu da 60 metreküp/saat kapasitedir. İki santral istenildiğinde, kilit parke üretimi yapılmadığında saatte 120 metreküp beton üretebilme kabiliyetine sahiptir.  Beton santralinde 3 bunker bazalt beton üretimi için; diğer 4 bunker ise normal beton üretimi için dizayn edilmiştir.  İstenildiğinde gün içinde iki ayrı üretimi, zaman harcanmaksızın değiştirilebilmektedir. Tesislerimizde asfalt blendi kurduk. Karayolları standardına göre 260 ton/saat kapasiteye sahiptir”

KENTSEL DÖNÜŞÜMLER

Türkiye’de toplu konut ve sosyal yaşam alanlarının yeniden dizayn edildiğini ifade eden Başkan Mehmet Keleş, Düzce’de Camikebir mahallesinde Kentsel Dönüşüm Projesini hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Keleş bu konuda şu görüşlere yer verdi “Belediyemiz tarafından sağlıklı, sürdürülebilir ve yaşanabilir yaşam alanlarının oluşturulması, düzenli ve kaliteli yapılaşmanın sağlanabilmesi amacıyla 'modern şehirleşme' projeleri hazırlanıyor. Kentin bir bütün olarak gelişmesine yönelik modern şehirleşme için de 'Kentsel Dönüşüm Projeleri' ne ağırlık veriliyor. Bunun için de daha önce kentsel dönüşüm alanı olarak belirlenen Camikebir mahallesindeki alanda TOKİ işbirliği ile yapılan konutların büyük bölümü tamamlandı. 3 tip şeklindeki konutlardan 198 daire yapılıyor. Özellikle deprem sonrası ticari ve konut taleplerin karşılanması, çarpık yapılaşmanın önlenmesi, sağlıklı, sürdürülebilir ve yaşanabilir yaşam alanlarının oluşturulması için Camikebir mahallesindeki 7.6 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesinde sona gelindi”. Kültür mahallesi eski sanayi mevkiinde konut alanları ile sanayi alanlarının iç içe geçtiğini ve sıkıntıların yaşandığına dikkat çeken Başkan bu alanda da kentsel dönüşüm uygulamasının planlandığını söyledi. Başkan bu konudaki gelişmeleri de şu şekilde dile getirdi “Kentin bir bütün halinde gelişmesini sağlamak amacıyla yeni bir kentsel dönüşüm alanı daha belirlendi ve fizibilite çalışmalarına geçildi. Uzunmustafa ve Kültür mahallelerinin D-100 karayolunun güney kısmında bulunan, 'eski sanayi çarşısı' olarak adlandırılan 21.640 hektarlık alanda kentsel dönüşüm projesi uygulanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek planlama için tüm hazırlıklar tamamlandı. Söz konusu alanın kentsel dönüşüm projesine alınma gerekçesi, deprem geçirmiş eski binaların yoğunluğu, kent merkezine yakın olması, 'sanayi' kullanımına elverişsizliği, bölgenin kent bütünlüğü içinde değerlendirilmesi olarak belirlendi. Hazırlanan ilk fizibilite raporlarında da bölgede 800'e yakın konut yapılması, donatı alanları ile yeşil alanların bulunması hedefleniyor.”

ULAŞIMDA MOBİL UYGULAMA

Düzce sınırlarının genişlemesi ile birlikte ulaşım hizmetlerinde yeni hatlar oluşturduklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Keleş bu konuda da şu görüşlere yer verdi : “ Ulaşım hizmetlerimizde hem yeni hatlar oluşturduk hem de ‘akıllı sisteme’ geçtik. Ulaşımda yeni bir mobil uygulamayı hayata geçirdik.  Akıllı telefon ve tabletler üzerinden konum ve ulaşım hatları takip edilebilecek. uygulama IOS, Android ve Windows sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerde ücretsiz olarak kullanabilecek, toplu ulaşımda araçların sefer ve hat bilgilerine canlı olarak ulaşılabilecek.  MOOVİT UYGULAMASI devreye girdi. Moovit, toplu taşıma araçlarının güzergahlarını bilmeyenler için harita üzerinde istasyon bilgileri gösterilerek kullanıcıların diledikleri ulaşım hattını aramalarına, gidecekleri yöne alternatif yolları görerek yolculuk planlaması yapmalarına, navigasyon özelliği sayesinde yürürken bile harita üzerinde kolayca yollarını bulmalarına, gerçek zamanlı olarak sık kullanılan hatlarla ilgili bilgi, sefer ve tarife bilgilerine ulaşmalarına imkan tanıyor.  Şu anda belediye sınırları içinde 27 hatta 90 araç hizmet veriyor. Ayrıca 3 adet 20 metrelik körüklü otobüs seferlerdedir. Böylelikle 93 araç seferde bulunuyor.

ULAŞIMDA ‘S’ ve ‘T’ UYGULAMASI

Düzce şehiriçi ulaşımında ‘servis’ ve ‘taksi’ taşımacılığının yaygınlaştığını ifade eden Başkan Mehmet Keleş, ‘ Hem servis taşımacılığında hem de taksi hizmetlerinde bir dağınıklık söz konusuydu. Bu hizmetlerin düzenlenmesinde belediyelerin sorumluluğu bulunmaktadır. 2015 yılından önce hem servis hem de taksi hizmetlerinde belli bir yönetmelik söz konusu değildi’ dedi. Başkan bunlara ilişkin düzenleme yaptıklarını belirtti ve “Öğrenci ve Personel taşımacılığı için uygulanan, Servis (S) plaka ile ticari ‘T’ plaka uygulaması, tamamen, yolcu güvenliği ve haksız kazancı önleme üzerine gündeme gelmiştir. Düzce Belediyesi sınırları içinde belirlenen güzergahlarda öğrenci ve personel taşımacılığı yapan kişi ya da kuruluşların haklarını korumak, korsan taşımacılığı önlemek, şehir içinde taşımacılığı düzene kavuşturmak, taşımacılık yapan kişi ya da kuruluşların araçlarını kayıt altına almak amacıyla yürürlüğe giren "Düzce Belediyesi S Plakalı Araç Yönetmeliği" kapsamında 1180 hak sahibi ‘S plaka’larını aldı. Yapılan ihale ile son 70 adet belgede hak sahiplerini buldu. Taksi Durakları ve Ticari Taksi Taşımacılığına ilişkin uygulama için de 63 adet T plaka ihalesi yapılacak. Böylelikle önemli servis hizmetine sahip iki alanda düzenleme yapılmış olacak’ dedi.

DOĞALGAZ

Düzce’de hava kirliliğinin ciddi oranlarda seyrettiğini işaret eden Başkan Mehmet Keleş, ‘ Hava kirliliğinin önlenmesinin tek çaresi temiz yakıt kullanmaktır. Bunun için benim 2004 döneminde hayata geçirdiğimiz Doğal gazı bu dönemde daha da yaygınlaştırdık’ dedi. Başkan bu konuda şunları belirtti “Düzce’deki tüm mahallelerde doğal gaz kullanılabilecek. Bunun için Düzce belediyesinin de iştirakçisi olduğu DERGAZ tarafından yatırım programı genişletiliyor. Alt yapısı tamamlanmış ve şebeke döşenen yeni mahallelere doğal gaz veriliyor. Bu amaçla Kuyumcu Hacı Ali mahallesinde doğalgaz açılış töreni gerçekleştirdik. Doğal gaz için ilk olarak, 30 Kasım 2015 tarihinde Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla bir tören düzenlemiştik. O tarihten bu yana da doğal gaz kullananların daire sayısı 58 bin’e ulaştı. Bu rakam doğal gaz yatırımının yüzde 94 oranında gerçekleştiğini göstermektedir. Abone sayısı, yani doğalgazı kullananların sayı da 41 bindir. Doğal gazın Düzce'nin her yerinde, her köşesinde kullanılması için yatırımlar devam ediyor.”

SOSYAL KALKINMA

Fiziki yapılanmanın şehrin gelişmesinde önemli olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Keleş, sosyal kalkınma modelleri ile de şehirde yaşayan insanların refahının, sosyal-kültürel gelişiminin ve mutluluğunun esas alındığını belirtti. Başkan Keleş sosyal kalkınma hedefleri için şu görüşlere yer verdi “ Sosyal kalkınma, İnsan odaklı kalkınma anlayışının bir gereğidir. İnsan odaklı kalkınma politikalarının uygulanabilmesi için, bireysel girişimler desteklenmeli; ama bireylerin girişimcilik kapasitelerinin geliştirilmesi için de gerektiğinde sosyal politikalar devreye sokulmalıdır. “Balık vermek değil, balık tutmayı öğretmek” anlayışı üzerine sosyal politikalar bina edilmeli, bireylerin yapabilirlik kapasitesi geliştirilmeli, bu alanda öncelikler zayıf bireylere verilmelidir. Sosyal Belediyecilik,  Kamu kaynaklarını/harcamalarını konut, sağlık, eğitim ve çevrenin korunması alanlarını kapsayacak şekilde sosyal amaçlara kanalize eden; işsiz ve kimsesizlere yardım edilmesi, sosyal dayanışma ve entegrasyonun tesisi ve sosyo-kültürel faaliyet ve çalışmaların gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan altyapı yatırımlarının yapılmasını öngören; ve yerel yönetimlere sosyalleştirme ve sosyal kontrol işlevleri yükleyen bir modeldir. Kültürel kalkınma; yerel halkın eğitim ve kültür düzeyinin yükselmesini, kültürel etkinliklerin ve bireylerin bunlara katılımının artırılmasını, ve kültür ve tabiat varlıklarının korunmasını içermektedir.”

KÜLTÜREL SEMPOZYUMLAR

Düzce’nin tarih ve turizm alanlarında önemli değerlere ve potansiyellere sahip olduğunu belirten Başkan Mehmet Keleş bu kapsamda bir araştırma ve değerlendirme komisyonu kurduklarını açıkladı. Düzce Üniversitesi’nin bilimsel yapısından da yararlandıklarını işaret eden Başkan Mehmet Keleş bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Düzce tarih ve kültür şehridir. Önemli tarih olgusuna sahiptir. Bunu paylaşmak, yaygınlaştırmak ve tanıtımını sağlamak amacıyla sempozyumlar düzenledik. Üniversitemizle işbirliği içinde kısa adı DAGEM olan Düzce Araştırma ve Geliştirme Merkezi’ni oluşturduk ve bu oluşumla ‘Kültür-Tarih-Sanat Sempozyumları’ düzenliyoruz. Bunu da her yıl yapıyoruz. Uluslar arası nitelikteki bu sempozyumlarda yabancı ve yerli akademisyenler Düzce’ye ilişkin tezleri, araştırmaları ortaya koyuyorlar’.

 Başkan Mehmet Keleş sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini belirtti ve bu konuda da şu görüşlere yer verdi : “ Belediye Başkanı olarak şehri yönetirken ve insanların birçok alanda ihtiyaçlarını karşılarken sadece yol, kaldırım, asfalt, su, kanalizasyon vb. gibi fiziki hizmetleri değil özellikle sosyal alanda da birçok hizmeti de beraber düşünmek zorundayız. Yaşlıları, düşkünleri, engellileri, çocukları, hastaları ayrı ayrı düşünmeli ve daha huzurlu bir hayat sürebilmelerini temin edici çalışmalara en az diğer faaliyetler kadar önem vermeliyiz. Evde sağlık Hizmeti, gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ve bakımlarının ev ortamında ve bu konuda eğitimli personel ile sunulmasıdır.  Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi işbirliği ile ‘Evde Sağlık ve Sosyal Hizmet’ için sempozyum düzenledik. EVSAD (Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği) ile SADEFE (Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu) buna önemli katkı sağladılar. Düzce belediyesi olarak bu çerçevede hizmet satın alma yönetimiyle Düzce’de üç önemli araştırma çalışması gerçekleştirildik. İlk aşamada evde bakım ve manevi bakım projesi mevcut durum analiz raporu hazırlandı. İkinci aşamada bütünleşik bakım modellemesi çalışması gerçekleştirildi. Üçüncü aşamada ise yapılan bu çalışmalar teknik şartnameye dönüştürüldü. Çalışmalar bu kapsamda gelişerek devam etmektedir. Biz bu projeyi ciddi bir sosyal sorumluluk projesi olarak değerlendiriyoruz.”

VİZYON PROJELER VE MELENSU PARK PROJESİ

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, iki yıllık süreç içinde Düzce’nin geleceğine dönük yatırımların da planlandığını ve projelerinin uygulamaya geçirildiğini belirtti. Başkan bu projelerin başına Melensu Park Projesini koydu ve şunları belirtti;  “8 Kilometre boyunca, şehrin batı sınırlarını oluşturan Melen çayının çevresinde rekreasyon alanı olarak kullanılabilecek çok büyük boşluklar bulunmaktadır.  Melensu Park Projesi bu bölgede hayata geçirilerek Düzce'de yaşayan insanların keyifli zaman geçirebilecekleri sosyal yaşam ve aktivite alanına dönüştürülecek.  Melen Su Park Projesiyle Düzce Melen Çayı üzerine yapay bir ada inşa edilirken, çevresinde ise amfi tiyatro, lunapark, kafeteryalar, akua park, kır düğünü evleri, aile yaşam merkezi ve kapalı yüzme havuzu ile su sporları merkezi oluşturulacak. Düzce'nin merakla beklenen bu büyük yatırımı için gerekli adımlar 2016 yılı içinde hızla atılacak.

KÜLTÜR MERKEZİ

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, yıllardır tamamlanamayan Kültür Merkezi inşaatının bu yıl içinde biteceğini ve açılacağını belirtti. Başkan bu konuda şunları ifade etti. “Yapımına 1996 yılında başlanan Kültür Merkezi uzun yıllar atıl bir durumda bitirilmeyi bekledi. 2014 yılı Nisan ayında görevi devraldığımızda yarım kalan kültür merkezi inşaatındaki çalışmaları yeniden başlattık. Öncelikle Kültür Bakanlığıyla Düzce Belediyesi arasında ortaya çıkan sorunlar giderildi.  Ardından, müteahhit  firmayla yaşanan sorunlar çözüme kavuşturuldu. İdarenin müteahhide olan borçları ödendi ve inşaatın bitirilmesi için gerekli olan mali kaynak sağlandı. İnşaat, hızlı ve gayretli bir çalışmayla bitirilme noktasına getirildi. Kültür Merkezi inşaatı, artık açılış için gün sayıyor. 2016 Temmuz ayında açılması hedeflenen Kültür Merkezinde çok amaçlı salonlar, folklor çalışma salonları, müzik atölyesi, seramik-heykel atölyesi, sergi salonları, bilgisayar odası, video ve televizyon salonları, okuma salonları, bürolar ve derslikler bulunuyor.”

TERMİNAL AÇILACAK

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş 2016 yılı Temmuz ayında açılması hedeflenen ‘Terminal’ için de bilgiler verdi “ Düzce’nin en acil ihtiyaçlarından birisi olan Şehirler Arası Otobüs Terminali inşaatı tamamlanıyor. Kalıcı Konutlardan gelen ve otobana bağlanan yol üzerinde inşaatı devam eden otobüs terminali, bitirildiğinde ulaşımla ilgili birçok sorunda çözüme kavuşmuş olacak. Nüfusu hızla artan ve önemli ulaşım aksları ( D100 Karayolu, TEM Karayolu) üzerinde yer alan Düzce’ de gerek şehirler arası, gerekse şehir içi yolcuların daha güvenli, hızlı ve konforlu seyahat edebilmelerini sağlayacak yeni otobüs terminali yapımı Düzce Belediyesi tarafından acil işler arasına alınmış, çalışmalar hızla başlatılmıştır. Önemli metropolleri ve sanayi kentlerini( İstanbul, Ankara, Kocaeli, Eskişehir, Bursa, Sakarya, Zonguldak, Karabük) birleştiren ulaşım aksları üzerinde kavşak noktası olma niteliği taşıtan Düzce Otogarı bitirildiğinde bu hatlar üzerinde seyahat eden yolcular için adeta bir aktarma ve buluşma noktası konumuna gelecektir.”

FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Başkan Mehmet Keleş belediyenin en önemli projeleri arasında ‘Fuar ve Kongre Merkezi Projesini’ saydı. Başkan bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Düzce Belediyesi’nin bir diğer mega projesi olan Fuar ve Kongre Merkezi Projesi hazırlık çalışmaları son aşamaya getirildi. Projenin gerçekleştireceği alan Maliye Bakanlığı Mili Emlak Genel Müdürlüğü’nden talep edilmiş, tahsisle ilgili çalışmalar  sürdürülmektedir. Proje kapsamında bulunan bilim merkezi ile ilgili çalışmalar TÜBİTAK  ile ortaklaşa yürütülmektedir. Kültür ve sanat şehri olma yolunda ilerleyen Düzce için heyecan verici bir proje olan "Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi Projesi" ile Düzce'nin uluslararası kongrelere, fuarlara ev sahipliği yapmasını hedefliyoruz. Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi'nin yanında Medya Center, Bilim Merkezi ve 15.000 kişilik modern bir stadyum projemiz de yer alıyor.”

GENEL DEĞERLENDİRME

İki yıllık süre içinde ciddi yatırımlar yaptıklarını belirten Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ele alınan tüm proje ve yatırımların Düzce’nin geleceğine dönük olduğunu vurguladı. Hizmet önceliklerinde halkın beklentilerini dikkate aldıklarını ifade eden Başkan iki yılın değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi “Tabi her şeyin başında her şeyin önemlisi halkın huzuru, refahı, mutluluğu var. Eğer Düzce’de huzurlu, refah bir ortam ortaya çıkarabildiysek bunun için aslında mutlu olmamız lazım” Düzce’deki hizmetlerde merkezi yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile istişarenin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Keleş bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Valilikle ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte bir çalışma ortaya koymak bizim açımızdan çok önemliydi. Bunu sağlayabildiğimizi düşünüyorum. Valimizle gayet barışık bir çalışma ortamında görev yapıyoruz.  Milletvekillerimiz de Düzce Belediyesinin projelerini, çalışmalarını sanki bizim Ankara’da bir çalışanımızmış gibi birinci elden takip ediyorlar.  Halkımızla da aramızda yine iyi bir diyalog var iyi bir çalışma ortamı var. Yaptığımız bütün çalışmaları öncelikle Sivil Toplum Kuruluşlarına,  sivil önderlere danışarak gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bizim kafamızdaki öncelikleri, halkın kafasındaki önceliklere göre gerçekleştirme çabasındayız’. Belediye hizmetlerinde iki yılda başarılı işler yaptıklarını belirten Başkan bu konuda da şunları işaret etti; “ 2 Yıl çok başarılı geçti diyebilirim. Düzce’yi geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Düzce sanatla, kültürle ve tarihle anılan bir il olsun istiyoruz. Bu yolda da mücadele veriyoruz. Ve verdiğimiz mücadelede bize yardımcı olan herkese bu vesileyle teşekkür ediyorum”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1079 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,56

audi

15.5.2016 - 08:13:50

sen önce adam gibi yolcu taşı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR