Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[08:07] AK PARTİ FENER ALAYINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI -- [07:36] TIR SÜRÜCÜSÜ DEHŞET SAÇTI -- [18:07] BAKAN ÖZLÜ; KURU SIKI ATIYORLAR -- [18:01] "Şiddetli fırtına ve yağış fındığa zarar verdi" -- [17:58] Mahalle Sakinleri Teşekkür Etti -- [17:57] YAYLA EVİNE YILDIRIM DÜŞTÜ -- [15:44] Boruya sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı -- [15:38] Engelli ve hastalar için araç tahsis edilecek -- [13:45] Enteral beslenme komplikasyonları paneli düzenlendi -- [13:04] Düzce Barosundan hayvan hakları ihlaline tepki --
Röportajlar
İddiaların Hiçbiri Doğru Değil

Düzce Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Onur ÖZLÜ iddiaların hepsine tek tek cevap verdi. ÖZLÜ, “Öne sürülen iddialar baştan sona yanlış. Bu konuda sendika temsilcisini samimi bulmuyorum” dedi.

20.5.2016 - 09:48
3433 kez okundu
0 bekleyen yorum
12 onaylı yorum
İddiaların Hiçbiri Doğru Değil

Geçen hafta gazetemizde yer alan bazı haberler ile ilgili olarak Düzce Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Onur ÖZLÜ gazetemizi arayarak, söz konusu haber ve iddialarla ilgili bir söyleşi yapma talebinde bulundu. Bizde bu talebi kabul ettik. Bu görüşmeyi ve Prof. Dr. Onur ÖZLÜ’nün açıklamalarını aşağıda okuyabilirsiniz.

Prof. Dr. ÖZLÜ:Geçen hafta "Üniversite Hastanesinde Neler Oluyor?", "Sıkıntılar Başladı", "Başhekimden Çalışanlara Mobing İddiası", "Sağlık Sen Mobing İddialarını Doğruladı", "Başhekimlik ve Rektörlük Hala Sessiz" şeklinde gazetenizde bazı haberler yer aldı. Bu söyleşi talebimizle bütün bu haberleri ve iddiaları tek tek konuşalım istiyorum.  Konuşalım ki Düzcelikardeşlerimiz "doğru"bilgi alsınlar, konuşalım ki Düzceli kardeşlerimiz “gerçeği” öğrensinler.

Bu söyleşiyi yapmamızı kabul eden, görüşlerimizi açıklamamıza imkan veren Sayın İslam Keleş beye bu vesile ile teşekkür ediyorum.Keşke SağlıkSen’in Basın Açıklamasından sonra açıklamanın muhatabı olarak beni arayabilseydiniz, ben de cevap hakkımı eş zamanlı olarak kullanabilseydim! Şimdi isterseniz asıl konumuza gelelim.

SENDİKA VE TEMSİLCİSİ SAMİMİ DEĞİL!

Gazeteniz tarafından görüşüne başvurulduğu ifade edilen Sağlık-Sen Sendikası, Başhekimlik görevinde bulunduğum süre içinde bir defa tanışma ziyaretinde bulundu.Sağlık-Sen sendikasının hemşire kadrosundaki temsilcisi, sıklıkla Hastane yönetim birimine geldiği halde Sendikanın Başhekim ile randevusunu maalesef organize etmedi. Kaldı ki iki Başhekim Yardımcımızdan biri bu Sendikanın üyesi.Yani iletişim kurabilmesi için kolay kanalları var. Devlet geleneklerimizde Başhekimliğin sendika temsilcisinin peşinde koşmak gibi bir görevi olamayacağına ve böyle bir usul de bulunmadığına göre bu görev sendika temsilcisinin.Bu durum Sağlık-Sen Temsilcisinin ve Düzce Şube Başkanlığının Hastane Başhekimi ile görüşme isteğinde ne kadar samimi olduğunu gösteriyor.

UYUMSUZLUK YOK, MEVCUT MEVZUATTAN KAYNAKLANAN ZORLUKLAR VAR!

DS: Başhekim-Dekanlık ve Rektörlük arasındaki bir uyumsuzluk olduğu yönünde haberler alıyoruz. Böyle bir uyumsuzluk sözkonusu mu?

PROF. DR. ÖZLÜ:Mevcut YÖK yasası ve Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği (Merkez Müdürlüğü) Yönetmeliğinde;  Hastane ile Fakülte Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu gibi akademik kurullar arasında doğrudan ve dolaylı ilişki kuran bir hüküm bulunmamaktadır. Bu kurullar Hastanenin yönetim organları arasında değildir.

Bu kurulların görev tanımları arasında Başhekimlikle (Merkez’le) doğrudan ilişki kurmak, Merkez’in sevk ve idaresine, doğrudan ve dolaylı katılmak bulunmamaktadır. Bununla beraber Anabilim Dalı başkanları servis ve poliklinik, laboratuvar, yoğun bakım ve benzeri birimlerin çalışma düzenive işleyişinden Başhekimliğe (Merkez Müdürüne) karşı sorumludur.

Mevzuatta Rektörlük-Dekanlık-Başhekimlik arasında görev ve yetki tanımlarının netleştirilmesine ihtiyaç bulunmaktadır. Görev tanımlarının net olarak belirlenmemesi durumunda, yetki ve sorumluluklar noktasında ilgili makamlar arasında her kurumda sıkıntı oluşabilir.

SÖYLENENLERİN AKSİNE, ACİL YATAK KAPASİTEMİZ DE, GELİRLERİMİZ DE ARTTI!

DS: Döner Sermaye gelirleri gerçekten düştü mü?

PROF.DR. ÖZLÜ:Hastanemiz tarihinde ilk defa bizim görevde olduğumuz dönemde Acil Servis yatak sayısı çocuk hastalar için %450 oranında (2 yataktan 9 yatağa çıkarıldı), erişkin hastalar için % 283 (9 yataktan 17 yatağa çıkarıldı) oranında arttırıldı. Bütün hastalar monitör ile izlenebilir durumda. Acil Servise başvuran hasta sayısı %30 arttı.

SON 2 YILDA TEDAVİ ETTĞİMİZ HASTA SAYISI YAKLAŞIK YÜZDE 20 ARTTI

Hastanemize tedavi gören hasta sayıları son 2 yılda yüzde 20 arttı. Tedavi ettiğimiz hasta sayısı 2013' te 349.556 iken 2014'te 386.733, 2015'te 416.186 olmuştur. Yani son 2 yılda % 20 artmıştır.  Yani size iletildiği şekilde bir azalma sözkonusu değil. Dolayısı ile size ulaşan bilgiler gerçeği yansıtmıyor.

SON 2 YILDA DÖNER SERMAYE GELİRLERİMİZ YÜZDE 26 ARTTI

Döner Sermaye gelirlerinin artmasının sağlanması, elimizdeki kaynakların etkili ve verimli bir şekilde kullanılması, israfın önlenmesi için Hastane tarihinde ilk defa sarf malzemeleri ve demirbaş malzemelerin yerinde sayımlarını yaptık. Hastane tarihinde ilk defa ayniyat depolarını oluşturduk. Taşınır kayıt kontrol görevlilerinin sorumluluk alanlarını ayırdık, iş bölümü yapılarak ilk giren ilk çıkar prensibine göre depolarda son kullanma tarihi geçmiş malzemelerin bulunmasının engellenmesini, ihtiyaç fazlası malzeme alınmasının önüne geçilmesini amaçladık.

HİZMET ALTYAPISINI SAĞLAMLAŞTIRDIK

Döner Sermaye gelirlerinin artması için Hastane yönetimine düşen bütün görevleriyerine getiriyoruz.

Döner Sermaye geliri olarak Sosyal Güvenlik Kurumundan 2013 yılı sonunda toplam 42.508.825 TL alınırken 2014 yılında 47.258.299 TL alınmıştır. Yani %12 artış sözkonusudur.2015 yılı sonunda 50.737.787 TL fatura gönderilmiştir. Ancak, kesintilerin miktarı konusunda SGK ile henüzbir mutabakat sağlanamamıştır. Döner Sermaye gelirlerinde azalış değil tam aksine belirgin artış vardır. Sendika ve temsilcisinin maalesef bunlardan haberi yok ki sözde bir yazılı açıklama yaparak haberleri doğruluyor. Çok şükür hastanemiz çalışmakta ve gelirleri artmaktadır.

MEVCUT HEKİM KADROSU İLE İŞLERİ YÜRÜTMEK MÜMKÜN

DS: Doktor ve uzman sıkıntısı başladı mı?

PROF.DR. ONUR ÖZLÜ:  Hastanede uzman hekim sayısında bazı bölümlerde eksiklik olmakla beraber sağlık hizmetlerinde son zamanlarda yaşanan aksamaların nedeni olarak asistan-hekim sayısının yetersizliği ileri sürülmektedir. Asistanhekim yanı tıpta uzmanlık öğrencisi olan hekim sayısının yetersiz olması temel sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesine, acil vakalara müdahale edilmesine engel oluşturmaz. Akademisyen olmak hekimlik mesleğinin icrasına engel değildir.

AKADEMİSYEN OLMAK HEKİMLİK YAPMAYA ENGEL TEŞKİL ETMEMELİ!

Ayrıca hasta muayene etmeden, akademisyen hekim olunması da mümkün değildir.

Doktorların başka illerde görevlendirilmesi ve kongre izinleri gibi konular sadece bizim üniversite hastanemiz için değil, Türkiye’deki bütün üniversite hastaneleri için geçerli bir durumdur.  Hal böyle iken bu konuda sadece Düzce üniversitesinin eksiği varmış gibi açıklama yapmak doğru değil.

İDDİALAR DOĞRU DEĞİL, ARKADAŞLAR ÖZEL HASTANE GİBİ ÇALIŞIYORLAR..

DS: ‘’Hemşireler 3 kişilik iş yapıyormuş?’’

Prof. Dr. ÖZLÜ: Bununla ifade edilmek istenen anlaşılmamaktadır. Göreve geldiğim dönemde hemşire sayılarında azalma nedeni ile hemşirelerin iş yüklerinin artmasına bağlı hemşirelerde tükenmişlik gelişmemesi ve hasta bakımın kalitesinde azalma olmaması için servis ve yoğun bakım yatak sayıları da azaltılmıştı.

Bu süreçte Hastanemiz tarihinde ilk defa aynı anda 25 hemşire alımı gerçekleştirilmiş ve kapalı servis yatakları hizmete alınmıştır.

Dolayısı ile’’hemşirelerin yoğun iş temposu altında ezildiği’’ iddialarının gerçekle ilgisi yoktur.  Hemşirelerin 3 katı çalıştığı bilgisi doğru değil, ancak özel sektörde çalışır gibi çalışıyorlar. Bu da hastanemiz içinçok güzel bir şey.

EK BİNA İNŞAATI HAZİRAN AYI İÇİNDE KALAN KISIM İÇİN İHALEYE ÇIKILACAK

DS: Hastane ek inşaatında neler oluyor?

Prof. Dr. Onur ÖZLÜ:Düzce Üniversitesi Hastanesinin kapasitesini arttırmak için başlanan Ek Hizmet Binası inşaatı yüklenici firmanın bankalarla olan ihtilafı sonucu mali sıkıntıya girmesi ile07 Aralık 2015'te feshedildi. Bu tarihe kadar inşaatın yaklaşık %60’ı bitmiştir. Bu dönemle ilgili hukuki sürecin doğal akışı gereği Başhekimliğimiz yeniden ihaleye çıkmak için Durum Tespit Komisyonunun çalışmaları bittikten sonra kesin hesap sürecini başlattı. Bu süreç Mayıs ayı içinde bitecek.EKAP sistemine girişin Haziran ayının ilk haftasında yapılması planlanmaktadır.

ÇOK SAYIDA İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK.. UYANIK BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATLARI VE “PARKİNSON CERRAHİSİ” İLK DEFA BİZİM GÖREV YAPTIĞIMIZ DÖNEMDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

DS: Görevde bulunduğunuz süre içinde önceki dönemlerden farklı olarak siz ne yaptınız?

Prof. Dr. Onur ÖZLÜ: Son üç yılda hastanemizde çok önemli ilkleri gerçekleştirdik. Bunları, ilk defa uyguladığımız ileri ameliyatlar, hastane binasının fiziksel alt yapısının iyileştirilmesi,  hastane işletmesi ile ilgili temel birimlerin oluşturulması, çevre sağlığı açısından önemli tesislerin inşa edilmesi şeklinde ana başlıklar halindesayabiliriz.

Anestezi uygulamalarının çok özellikli olduğu “uyanık beyin tümörü ameliyatları”ve “Parkinson cerrahisi” ilk defa bizim görev yaptığımız dönemde gerçekleştirildi.

SON 15 GÜNDE 6 AÇIK KALP AMELİYATI YAPTIK!

Son 15 gün içinde 6 açık kalp cerrahisi ameliyatı gerçekleştirdik.Bu ameliyatların kişiye bağımlı olmaması, kurumsallaşması için; bilgi ve tecrübe birikimi gerektiren anestezi uygulamalarını yapabilecek kapasitede anestezi hekimi ve teknisyenlerinden oluşan bir anestezi ekibi yetiştirdik.

Ayrıca poliklinik muayene saatlerine standart getirmeye çalıştık.

Sadece Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı 2016 yılının ilk yarısında iki uluslararası bir ulusal kongrede 9 bildiri sundu.

Kimyasal biyolojik atık su arıtma merkezinin inşaatını bitirerek faaliyete geçirdik.

Yangın güvenliği ve adli güvenlik konusunda Rektörlüğümüz ve Hastanemiz Güvenlik uzmanlarınca raporlar hazırladık. Güvenlik kameralarının sayılarını arttırdık.Yangın kapılarını yeniden yaptık.

Servislerde kullanılmayan hasta odaları ve hasta banyoları kullanıma sokuldu. Üç kişilik dahiliye servisi odaları iki kişilik olarak düzenlendi.

ONKOLOJİ UZMANIMIZ ÇALIŞMAYA BAŞLADI!

Onkoloji ayaktan tedavi ünitesindeki 6 hasta kapasitesi10 hastaya çıkarıldı. Onkoloji Uzmanımız çalışmaya başladı.

Hastane eczanesi ve eczane depolarını oluşturduk.

Hastane morgunun standartları yükseltilerek Adalet Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde otopsilerin yapılabileceği hale getirildi.

Mahkum hastalarımız için mahkum bekleme odası hazırladık.

Hastane yönetim sisteminin otomasyon programı hiçbir veri kaybı ve hastane işleyişinde aksama olmadan 11 Aralık 2015' te değiştirildi. Bu değişiklik diğer üniversite ve devlet hastaneleri yönetimleri ile müzakereler sonucunda, bize en uygun olan en gelişmiş programıresmi komisyonların yerinde incelemeleri ile belirlendi.Biliyorsunuz otomasyon sistemi, bütün çalışmaların beyni ve hafızası özelliğindedir.

Hastane asansörlerine yeşil etiket alındı. Poliklinikler ile acil servis arasındaki asansör hidrolik sistemden mekanik sisteme çevrilerek arıza giderildi.

AMBULANS SAYILARIMIZ ARTTI!

Ambulans sayılarımız arttı. İki acil ambulansımız, bir hasta nakil ambulansımız hizmete girdi. 

Hastanemizdeki tıbbi cihazların kalibrasyonunlarını yapabilmek için biyomedikal test laboratuvarının cihazları alındı. Biyomedikal test laboratuvarımız gerekli tadilatın yapılmasından sonra hizmete başlayacak.Bununla ilgili beş teknik personelimiz gerekli eğitimleri aldı.

ÇOCUK HASTALARIMIZIN KAN ALMA ÜNİTELERİNİ ERİŞKİN HASTALARIMIZDAN AYIRDIK

Ayrıca;

Polikliniklerdeki çocuk hastalarımızın kan alma ünitelerini erişkin hastalarımızdan ayırdık.

Annelerin bebeklerine bakım yaparak besleyebilecekleri konforlu bir oda hazırladık.

Hastanenin ameliyathane, yoğun bakım çamaşırhane ve ısı merkezlerinde yumuşak su kullanımı zorunludur. Bu alanlara gelen suyun kireç oranının yüksek olması bu alanlardaki pahalı ve komplike cihazlarda sık arızaları ve hizmette aksamalara kurum zararına yol açmakta idi. Kendi yumuşak suyumuzu ürettiğimiz sistemi kurduk. 

Başhekimliğimiz Döner Sermaye Gelirlerinin artması için gerekli bütün alt yapı çalışmalarını yaptı. Aynı hızla yapmaya devam ediyoruz. Hastanede sağlık hizmeti sunumundaki ve Hastane işletmesindeki sorunlar ve çözümleri belirlenerek üst yönetimlere iletildi.

SENDİKANIN VE TEMSİLCİSİNİN HASTANEDE OLAN BİTENDEN HABERİ YOK!

Başhekimliğimizin yukarıda kısa başlıklar ile özetlediğimiz çok önemli hizmetlerini yok farzederek tarihinin en kötü yönetim krizini yaşadığını iddia etmek, gerçek dışı, yalan ve iftiradan başka bir şey değildir.Sendikanın ve temsilcisinin hastanede olan bitenden haberi yok.

MOBİNG İDDİASI KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL, RESMEN İFTİRA!

DS: Çalışanlarınıza “mobing uyguladığınız” Sendikanın iddiaları arasında. Bu konuda neler söylemek istersiniz? 

Prof.Dr. ÖZLÜ:Size birisi bana mobing uygulanıyor diyorsa, sizin o şahsa, yani iddia sahibine, sormanız gerekiyor.  O şahsa "size ne yapıyor,nasıl mobing uyguluyor?" diye sormalısınız. Mobingi sözle mi uyguluyor fiziksel olarak mı uyguluyor diye sormalısınız. Sözle uyguluyor diyorsa mesela size ne diyor diye sormalısınız.  Hakaret mi ediyor? Aşağılıyor mu? Küfür mü ediyor? Yani "ne diyor" diye sormalısınız. Fiziksel olarak mobing uygulanıyor diyorsa yine sormalısınız, "şamar mı atıyor, yoksa tekme tokat dövüyor mu?"  Yani "ne yapıyor" bunu sormalısınız. Maalesef bunu sormamışsınız

DEVLET MEMURUNUN MOBİNG İDDİASI VARSA BUNU BİR ÜST AMİRİNE BİLDİRİR, İŞLEM YAPILASINI TALEP EDER..

Devlet memuru olan bir kimse kendisine mobing uygulandığını düşünüyorsa bunu sıralı amirlerine yazılı bir dilekçe ile bildirir. 657’ye göre yani. Tabi ki uygulanan mobingin şahitlerini de göstererek.Böyle bir durum varsa siz de bunu haber yapabilirsiniz.  Böyle bir durum var mı? Yok. O zaman mobing yok demektir.

İHTİYAÇ HALİNDE BAŞKA BİR BİRİME GÖREVLENDİRME NEDEN MOBİNG OLSUN?

Aynı Hastane içinde ihtiyaç hasıl olması durumunda bir birimden başka bir birimde görevlendirilme neden mobing olsun? Böyle bir düşünce olabilir mi?

Bakın Nöroloji de asistan ihtiyacımız oldu, Dekanlık başka birimlerden buraya rotasyon yolu ile asistan görevlendirdi. Hizmetlerin aksamaması için. Şimdi bu asistanlar bize mobing uygulanıyor mu diyecekler? Olur mu böyle bir şey?

“MİLLETVEKİLİNİN EŞİ” İFADESİ ÇOK ÜZÜCÜ.. ATILAN İFTİRALARA BİR DE SİYASİ BOYUT KAZANDIRMA AMACI TAŞIYOR!

Bir de "Düzce Milletvekili Faruk ÖZLÜ'nün eşi olan Başhekim" ifadesi var ki gerçekten çok üzücü.  Bu ifade atılan iftiralara bir de siyasi boyut kazandırma amacı taşıyor. Düzce Üniversitesi ve Araştırma Hastanesi geçmişte paralel yapıya ait bu tür söylemlerden ve yaklaşımlardan ötürü çok zarar gördü. O olaylardan en çok ta Düzceliler zarar gördü. İyi hizmet almaktan mahrum kaldılar.Bunu bütün Düzce biliyor. Allah bir daha o günleri göstermesin.

Görüşlerimi açıklama fırsatı veren Sn. İslam KELEŞ'in şahsında Düzce’nin Sesi ailesine teşekkür ediyorum.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
3433 kez okundu
0 bekleyen yorum
12 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,53

Objektif

13.11.2016 - 19:19:51

Hayatta en kıymetli hazinenin sağlık olduğu bilindiğine ve bunun kaybedilmesini önlemek için inşa edilmiş hastanelerin modern ve en ileri teknolojik imkanlara sahip olması yetmez.Bütün bu fiziki imkanları en iyi ve verimli kullanma becerisi gösterilmediğinde vatandaşların kaliteli bir hizmet alımı mümkün olamaz. Önceki yönetimin eksiklerini gideren, belli bir disiplin ve düzen getirmeye çalışan yeni yönetimi, burada Başhekimin bu tutumunu MOBİNG olarak niteleyen anlayışı desteklemek akıl ve vicdanla bağdaşmaz. Bütün bu uygulamalar Düzcelilere daha kaliteli hizmet vermek maksadıyla yapılmakta olduğu çok açıktır. Mobing iddiasında bulunan çalışanların varsa böyle bir durum bunu bildirecekleri yer ve takip edecekleri yol bellidir. Bunu basın yoluyla yapmak hiç de etik değildir. Çalışanların bizatihi kendisi veya bir yakını da bu hastaneden hizmet alma durumunda kalabilir. O zaman hastane yönetimi hakkındaki kanaatlerinin ne olacağını merek ediyorum.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%63,36

Doğrular konuşsun

24.5.2016 - 19:04:21

Başhekimin r ahatlığının nerde geldiğini daha iyi anlıyorum eşi bakanlığa geçti şimdi yer yerinden oynar nede olsa insanların ağzı çuvakmı ki bağlayalım insan önce iğneyi kendine batıracak kardeşim o iddaların doğruluğu er yada geç çıkar
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,42

malumsenci

24.5.2016 - 19:01:07

Eee nolucak şimdi malumsenciler !!!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%69,68

küfürbaz

23.5.2016 - 09:12:45

başdoktor mobingi tekme,tokatla açıklamış. ufku çok geniş,çoook......
Katılıyorum   Katılmıyorum
%68,52

şaşkın 😨

21.5.2016 - 12:48:13

Artan hasta sayısı bizim üstümüzden geçiyor övünen başhekim. İki kişinin yapacağı işi tek kişi yapıyor işe giderken insanların ayakları geri geri gidiyor .çalışanlar hem yoğun çalışıyor hem de arkalarında duran ya da onları savunan bir kişi yok. Bence burada anlatılan başka bi hastane 😂 aslında söylenecek çok şey varda insanlık bizde kalsın sonra bi de bizimde yerimiz değişir. ..
Katılıyorum   Katılmıyorum
%74,78

Dertli çalışan

21.5.2016 - 12:45:24

İhtiyaç halinde yer değiştirmeye kimse ses çıkarmaz sayın Başhekim.Sadece bir başkasının rahat ettirecegiz diye diğerinin yerini değiştirmeye,emsalleri ile eşir muamele gostermediginiz insanlara mobbig uygulamış oluyorsunuz.Gerçekten bunu yapmıyorum diyebilip içiniz rahat bir şekilde başınızı yastiginiza koyabiliyorsaniz daha bir şey diyemiyorum size.Ayrıca mobbig konusuna gelelim hastane içerisinde hiyerarşi o kadar karışık ki ben bilemiyorum artık yönetmelik hiyerarşisine göre mi yoksa başhekimligin kafasına göre organize ettiği hiyerarşiye göre hareket etmeliyiz bide bunun cevabını alabilsek😜
Katılıyorum   Katılmıyorum
%72,05

Duzceli

21.5.2016 - 12:32:29

Bizde sizin soylediklerinizi samimi bulmuyoruz ne olacak şimdi
Katılıyorum   Katılmıyorum
%74,33

Çalışan

21.5.2016 - 10:48:29

Bu kurumda uzun uzun zamandır calismiyor olsam gerçekten söylenenler nerdeyse inanaçaktım.Hemşirelerin özel hastanede gibi çalışıldığı doğru 2 kişinin gece mesaisinde çalışması gereken yerlerde 1 kişi çalışıyor. Olsun hemşire yemek yemese,şu içmese de olur.Düzce Üniversitesi çalışanlarını hep düşünür😁😁😁😁 gelelim görev yetkilere:Tanım önemli tabi belki kurumun Başhekimi Başhemsirenin görev ve yetkilerine müdahale etmez o zmn.Bashekimin hemsirelik hizmetlerini yönetmekden daha önemli işleri olmalı.En azından daha önceki Başhekim lerden böyle gördük.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%75,54

Memur

20.5.2016 - 17:40:55

Bu da göstetiyor ki malum sendika arkasında idareciler ve siyasiler olduğu sürece varolabilecektir. Tarafsız idarecilerin olduğu yerde sendikal olarak da kapasiteleri belli oldugu için var olmaları mümkün olmaz
Katılıyorum   Katılmıyorum
%74,67

Legend

20.5.2016 - 16:01:42

torpil yok mu? yapmayın lütfen . elinizi vicdaniniza koyun öyle konuşun. sorun yok diyorsunuz kaç kere çalışanın arkasında durdunuz ? gelip sordunuz ? darp edildi insanlar oturup konuşmadiniz bile . döner sermayeniz artti ama hemşireler in döner sermayesi düştü. asılsız haberse bodrolara bakalım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%73,9

MUZİP

20.5.2016 - 14:52:34

SENDİKA TEMSİLCİSİNİN DE,BAŞKANININ DA VERECEK CEVABI VARDIR HERHALDE !!! TABİ HALA YAŞIYORLARSA!BENDE BİR ZAMANLAR ONLARIN YANINDAYDIM İDARECİLER SENDİKACILIK YAPMADIĞI SÜRECE ONLAR HİÇ BİR VARLIK GÖSTEREMEZ,SOKAĞA BİLE ÇIKAMAZLAR.BAŞHEKİM HANIM ADAM YÜREKLİDİR.KİM OLURSA OLSUN ASLA YANLIŞA İZİN VERMEZ.HEP DOĞRUNUN PEŞİNDEDİR.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%70,33

fakülte

20.5.2016 - 14:47:13

Adam paşası(yüreğinin sesi)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR