Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:25] Cumayeri Pazaryerinde Namaz Kılınacak -- [12:48] Bu Camilerde Cuma Namazı Kılınacak -- [12:36] MAÇLAR YOĞUN TEDBİRLER ALTINDA OYNANACAK -- [12:32] Camiler Dezenfekte Ediliyor -- [10:44] İhaleye Katılan Firmalarla İlgili Açıklama -- [09:48] Mücadelenin ikinci dönemindeyiz -- [20:37] BUGÜN 34 HASTAYI KAYBETTİK -- [19:35] Bir Jest de Kahveci esnafına -- [19:17] TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLADI -- [19:11] Yoğun sis ulaşımı aksatıyor --
Röportajlar
“Halka hizmet, Hakka hizmettir” düsturu ile çalışıyoruz...

Gazetemiz yazarı İlhami Atasever, “Düzce Öğretmenevi” Müdürü Adnan Kırca ile röportaj yaptı.

16.08.2017
0 bekleyen yorum
10 onaylı yorum
“Halka hizmet, Hakka hizmettir” düsturu ile çalışıyoruz...Sayın Müdürüm kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

1972 Düzce Doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. 1995 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı personeli olarak meslek hayatıma devam etmekteyim. Özel Eğitim Uzmanıyım. Öğretmenevinde bir yıl önce göreve başlayana değin Özel Eğitim Kurum ve Okullarında öğretmen ve idareci olarak görev yaptım. Profesyonel olarak yetkin olduğum alan Özel Eğitimdir. Halen de Özel sporcular Spor Federasyonu İl Temsilcisi, Maksimum Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Paradigma Spor Kulübü Başkanı olarak yetersizlik sergileyen bireylere sivil insiyatif olarak her tür desteği sağlamaya çalışıyorum.

Düzce’de Öğretmenevi hangi tarihte kuruldu, “Düzce Öğretmenevi”ne müdür olarak ne zaman atandınız? Kaçıncı müdür olarak görev yapmaktasınız? Halen hizmet verdiğiniz adresiniz neresi ve iletişim telefonlarınız nedir.

Düzce Öğretmenevi 1991 yılında Milli Eğitim eski Bakanımız Avni AKYOL’un çalışma ve gayretleri ile açılmıştır. Düzce Öğretmenevi 12 Kasım 1999 Düzce depreminde ağır hasar görmüş ve yıkılmıştır. 2001 yılında şu an hizmet verdiğimiz prefabrik bina Milli Eğitim Vakfı tarafından yaptırılarak 31.01.2001 tarihli Valilik oluruyla hizmete girmiştir. Düzce Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda 01.07.2016 tarihinde göreve başladım. Halen 13. Müdür olarak görev yapmaktayım.

Düzce Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Azmimilli Mahalesi, Gazhane Caddesi, İtfaiye yanı No:70 adresinde hizmet vermektedir. 0 380 5237360 – 61 numaralı telefonlardan konaklama, restoran ve organizasyonlar için iletişime geçilebilir.

Öğretmenevlerinin kuruluş amacı nedir?

Kurumun asıl amacı eğitim çalışanlarının konaklama ihtiyacını karşılamaktır. Ancak Bakanlığımız ile protokol yapmış olan farklı Bakanlık personeli, sosyal tesisi olmayan kamu kurumlarının personeline de hizmet vermektedir. Boş yer olması halinde tüm kamuya açık bir konaklama tesisi olma özelliğindedir. Bununla birlikte dinlenme ve eğlenme ihtiyaçlarını da imkânları ölçüsünde yerine getirir.  Kurum, eğitim çalışanlarının sosyal ve kültürel ihtiyaçları ile meslekî eğitim alanında gelişimlerine ilişkin faaliyetlere imkânları ölçüsünde destek sağlar. İşletmelerde meslek eğitimi uygulaması kapsamında meslekî ve teknik eğitim okul ve kurum öğrencilerinin stajyerlik ve çıraklık beceri eğitimi yapmalarına katkı sağlar.

“Düzce Öğretmenevi“ Bakanlık olarak hangi bakanlığa bağlıdır? Öğretmenevi olarak isminizin doğru olanı nedir? Düzce öğretmenevi mi, Düzce Avni Akyol Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu mu?

Tüm öğretmenevleri gibi Düzce Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü de “Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne” bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İsmimiz, Milli Eğitim Bakanlığında resmi olarak Düzce Öğretmenevi ve ASO (Akşam Sanat Okulu) Müdürlüğü olarak kayıtlıdır. Tüm resmi yazışmalarımız bu isimle yapılıyor. Öğretmenevleri Genel Bütçe kapsamının dışında olan ve tüm işletme giderlerini kendi işletme gelirleri ile karşılayan kurumlardır. Bu nedenle ticaret sicil kaydı, bir nevi şirket yapımızda var. Ticaret ve Sanayi Odası İle Vergi Dairesinde ise Düzce Avni Akyol Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü olarak kayıtlıyız. Kurumun girişindeki tabelada ise resmi adımız değil, ticari sicil adımız yazılıdır. Göreve geldiğimde bu durumun nedenini ben de çok merak ettim ancak bu güne değin henüz net bir cevap alamadım. Açıkçası kurum tabelasını da değiştirmedim, zira bu ülkeye hayırlı hizmetleri ile adını duyurmuş Milli Eğitim eski Bakanlarımızdan rahmetli Avni Akyol’un adını o tabeladan kaldırmanın farklı yorumlara ve spekülasyonlara neden olacağından emindim. Bu güne değin bana sizden başka bu nüansı soran bir başkası da olmadı.

Bir özel eğitimci olarak neden “Öğretmenevi” idareciliğini tercih ettiniz?

Öğretmenevlerine idareci olmak için belli bir branş şartı aranmıyor. Ben uzunca sayılacak bir süre “Milli Eğitim Bakanlığında Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğünün” çalışmalarında görev aldım. Bu süre zarfında Türkiye’nin hemen hemen her yerinde personel eğitimi başta olmak üzere değişik vesilelerle bulundum. Gittiğimiz yerlerde ise çoğunlukla ya öğretmenevlerinde, ya da hizmetiçi eğitim enstitülerinde kalıyorduk. Yazık ki bu tesislerin birçoğu bakımsız ve yıpranmıştı. Zaman zaman haklı, ya da haksız eleştirdiğimiz bu durumun çoğunlukla da o kurumlarda görev yapan meslektaşlarımızın idari anlayışından kaynaklandığına şahit oldum. Ben Düzceli’yim. Deprem sonrası ayrıldığım memleketime tekrar döndükten sonra bir eksikliği gidermek adına “Düzce Özel Eğitim Anaokulunun” kurucu müdürü olarak 3-6 yaş gurubu engelli öğrencilerimizin eğitim imkanlarından yararlanacağı güzel bir esere imza atmak nasip oldu. Vekaleten yürütülmekte olan ve asli idareciliği münhal bulunan öğretmenevini duyunca buraya hizmet edip,  geçmişte eleştirdiğim hususların bir kısmını en azından kendi memleketimdeki öğretmenevinde düzeltebilirim diye düşündüm ve idareciliğine talip oldum. Göreve geldiğim günden bu yana da hep bu anlayışla gücüm ve aklımın yettiğince hizmet etmeye çalışıyorum.

 Kurum olarak isminizin sonunda “Akşam Sanat Okulunun” olmasının size olan katkısı nedir?

“Akşam Sanat Okulu” olduğumuzdan dolayı İşletmelerde meslek eğitimi uygulaması kapsamında meslekî ve teknik eğitim okul ve kurum öğrencilerinin stajyerlik ve çıraklık beceri eğitimi yapmalarına katkı sağlamaktayız. Kurumumuzda Kız Meslek Lisesi, Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi öğrencileri uygulamalı meslek eğitimi yapmaktadırlar. Aşçı yardımcılığı, mutfak hizmetleri, servis hizmetleri, kat hizmetleri, ön büro vb. meslek dallarında uygulamalı eğitim yapmak üzere stajyer öğrencilerimiz bulunmaktadır. Kurum olarak bize en büyük katkısı ise Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak uygulamalı eğitim sonucu üretim yaptığımızdan dolayı 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu 3-e maddesi kapsamında mütalaa edilerek istisna kurum sayılamaktayız. Bu kapsamda olduğumuzdan dolayı, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimize verilen öğlen yemeği hizmetini “ihaleye tabi olmadan doğrudan sözleşme” ile verebilmekteyiz. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Düzce merkez ilçenin bir kısmı ile Kaynaşlı ilçemizin tamamında taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizin öğle yemeğini kurum olarak biz verdik. Bizi tercih ettiklerinden dolayı öncelikle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Kaynaşlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Biz de gösterilen bu teveccühe layık olabilmek adına tesislerimizi yeniledik, kaliteli ve hijyen bir hizmet verdik ve bunun karşılığını da görmekteyiz. Bu yıl diğer ilçelerimizden de bizim yemeğimizi siz verin diye teklifler almaktayız. Bu da işimizi layıkıyla yaptığımız anlamına gelmektedir. “Zira marifet iltifata tabidir, müşterisiz mal zayidir.”

Çalışma statünüz nedir? Burada kazan kaynıyor. Alım var, satış var, işçi çalıştırıyorsunuz. Vergiye tabi misiniz?

Öğretmenevi ve ASO olarak her ne kadar kamu kurumu isek de bir o kadar da ticari bir müesseseyiz. Kamu vasfımızdan dolayı tüm ticari faaliyetlerimiz Kamu İhale Kanunu ile sınırlı yürümekte ve rutin denetimlerimiz Sayıştay Denetçileri tarafından yapılmaktadır. Ticari faaliyetlerimiz açısından ise vergi mükellefiyiz ve Ticaret Sicil Kaydı olan kurumuz. Kurumumuzda sadece müdür ve müdür yardımcısı devlet memurudur. Çalışan diğer tüm personelimiz işçi statüsünde olup ücretleri işletme geliriyle karşılanmaktadır.  

Buradaki hizmetin gece geç saatlere kadar olduğunu, hatta hafta sonu da buranın faal durumda olduğunu görüyorum. Nasıl bir çalışma sisteminiz bu?

Kurumumuz 24 saat açık. Konaklama hizmeti verdiğimizden dolayı otel bölümümüzde 24 saat 3 vardiya şeklinde çalışma planlaması yapıyoruz. Lokalimiz 08:00 – 24:00 saatleri arasında, bahçe restorantımız 10:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermekte olduğundan resmi tatil günleri de dahil kurumumuz her zaman açık tutulmaktadır.

Siz öğretmenevine atandıktan sonra öğretmenevinde bakım onarım çalışmaları yaptınız. Ne yaptınız? Çok mu bakımsız bir durumdaydı burası?

Kurumda yaptığımız bakım onarım çalışmaları kanaatimizce yapılması gerekli olan çalışmalardı. Çok mu bakımsızdı sorunuza evet ya da hayır demek bana yakışmaz. Öncesi ve sonrasını değerlendirmek kurumumuzdan hizmet alanların takdirine bırakılacak bir konudur.

Öncelikle konaklama odalarımızda tavan kaplamaları, banyolar, yataklar, perdeler, yatak çarşafları, yastıklar, televizyonlar, uydu ve internet sistemleri yenilendi. Kapı ve duvarlar tamir edilerek boyandı.

Kurum duvarı üzerinde bulunan ve çevreden bahçemizi izole eden saç levhalar sökülerek bahçe duvarları üzerine yeşil tel çalışması yapıldı. Kurumun gri ve boğucu rengi daha açık bir renge boyandı. Dışarıdan hoş görünecek ve dikkat çekecek bir ışıklandırma sistemi yapıldı.

Kurumumuz bahçesinde oturma alanları oluşturuldu. Sadece oda kahvaltı şeklinde hizmet verdiğimizden otelimizde kalan müşterilerimiz yemeklerini dışarıda yemek durumunda kalıyordu. Bahçede yeni bir restoran oluşturuldu ve şimdi bu restoran tüm halkımıza hizmet veriyor. Özellikle Ramazan ayında halkımızın yoğun ilgisiyle karşılaştık. Hem fiyat, hem kalite, hem de ortam farkı sağlayarak Ramazan ayı boyunca tam kapasite ile hizmet verdik. Öğretmenlerimiz için sosyal bir işlev niteliği taşıyan lokal bölümümüz baştan aşağı yenilenerek nezih, göz alıcı ve hijyen bir hale getirildi.

Toplantı, düün, nişan, sünet, kına vb. organizasyonlar yaptığımız salonumuz eskimiş yapısından kurtarılarak modern bir şekle sokuldu. Uygun ve teknolojiyle, uyumlu ses sistemleriyle donatıldı. Bu tür organizasyonların yoğun olduğu yaz mevsiminde bu çalışmalarımız sayesinde hemen her hafta sonu doluyuz!

Mutfağımız yenilenerek şu an 7000 kişiye yemek çıkarabileceğimiz kapasiteye ulaştırıldı. Gıda sektörünü denetleyen yetkili kurumların tüm denetimlerinden takdir alarak hizmetlerimize devam etmekteyiz.  

Öğretmenevi önceki yıllarda öğretmenlere veya Milli Eğitim Personeline düşük fiyatlarla her öğlen yemek veriyordu. Yine aynı sistem devam ediyor mu?

Geçen yıllarda devam eden bu hizmetin devam etmiyor olmasının nedeni bizim bu hizmeti vermiyor olmamızdan değil. Sadece Milli Eğitim personeli değil, tüm kamu arzu ettiği taktirde kurumumuzda gelip öğle yemeği yiyebilir. Topluca verilen bu hizmeti son 1 yıldır Valilik Yemekhanesinden almaya başlayan Milli eğitim personelinden yıl içerisinde öğle yemeği için kurumumuza gelen arkadaşlar oldu. Bizden öğle yemeği için en azından 50 kişiik yemek bulundurmamızı istediler. Biz de kendilerine 5 TL. karşılığında bu hizmeti verdik. Ancak, topluca bir talep olmadığından kurum açısından gelir getirici bir faaliyet olmaktan ziyade öğretmen arkadaşlarımızın istek ve ihtiyaçlarına cevap verme çabası olarak kayda geçti.

Yani bir nevi lokanta hizmeti veriyorsunuz. Peki fiyatlarınız piyasaya göre daha mı uygun?

Öğretmenevimizin bahçe restorantındaki menülerimiz piyasa fiyatlarının en az %30 altındadır.  Temel amacımız kar etmek değildir. Önceliğimiz kaliteli hizmet, uygun fiyat ve müşteri memnuniyetidir.

Yeni açılan restoran bölümü var. Orası halka açık olarak mı hizmet veriyor?

Öğretmenevinin her bölümü halka açıktır. Öncelikle öğretmenler ve kamu personeline hizmet vermekle birikte öğretmenevleri tüm kamunun malıdır ve halkımızın hizmetindedir.

Lokalde çayın haricinde içecek olarak ne var?

Kahve, nescafe, tüm meşrubat çeşitleri, asitli ve asitsiz içeceklerin tümü lokalmizde servis edilmektedir. Lokalimizde alkollü içecek satışı ve servisi yapılmamaktadır. Bunun haricinde her tür içecek bulunmaktadır.

Sizin otel hizmetiniz de var. Biraz da bu konudan bahseder misiniz?  Kaç kişilik, fiyatları ne durumda, herkese açık mı?

Otel bölümümüzde 13 iki kişilik paylaşımlı oda ve 1 adet süit oda bulunmaktadır. Toplam 28 yatak kasitemiz var. Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı Personeline kişi başı 30 TL, diğer kamu personeline 35 TL, sivil ise 40 TL oda-kahvaltı hizmeti alabilmektedir. Bu fiyatlar Aralık 2017 ye kadar geçerlidir.

Bina, hizmetleriniz açısından yeterli mi size göre?

Öğretmenevi binası Düzce’nin ihtiyacına cevap vermekte yetersiz kalmaktadır. Ankara-İstanbul arasında geçiş noktasında bulunan, doğal güzellikleri ile turizm açısından günden güne gelişen ve ziyaretçi akınına uğrayan, sanayi bölgesi olmasından dolayı iş adamlarının ve pazarlamacıların yoğun olarak geldiği, zorunlu hizmet bölgeleri açısından sıklıkla öğretmenlerin ilk görev yeri olduğu ilimizde öğretmenevine yoğun talep alınmaktadır. Ancak bina yetersizliği dolayısıyla bu talepler karşılanamamaktadır.

Öğretmenevinde düğün, kına gecesi, sünnet, konferans, seminer vb. programlar yapılabiliyor mu? Fiyatları Milli Eğitim personeli için tenzilatlı mı? Başkalarına daha farklı mı?

Salonumuzda bu ve benzer organizasyonlar yapılmaktadır. Salon kullanım ücretimiz Milli Eğitim personeline organizasyon başına 1250 TL, kamu personellerine 1650 TL, sivil ise 1900 TL olarak belirlenmiştir.

Yeni bir öğretmenevi binası yapılacaktı. Ne oldu o iş?

Yeni öğretmenevinin ihtiyaç olduğu bir çok platformda dile getirilir oldu. Bir şeyin ihtiyaç olduğu anlaşılırsa eninde sonunda o şey hayata geçer. Arsası hazır, projesi hazır, sayın Valimiz de konuyla bizzat yakinen ilgileniyorlar, Düzcemizin en kısa zamanda yeni bir öğretmenevine kavuşacağından kimsenin şüphesi olmasın!

Düzce Öğretmenevinde memur ve işçi olarak toplam kaç personel görev yapıyor?

Memur olarak sadece Müdür olarak ben ve Müdür Yardımcısı var. Diğer çalışan 21 kişinin tamamı işçi statüsündedirler.

Öğretmenevinde kaç adet hizmet aracınız var?

Kurumda hizmet aracı olarak sadece bir aracımız var. Yemek hizmeti verdiğimiz dönemlerde kullandığımız araçları ise hizmet alımı yoluyla kiralıyoruz. Bu yöntem hem daha ekonomik, hem de daha fonksiyonel.

Sayın müdürüm güzel bir röportaj oldu. Halkımız tarafından çok fazla bilinmeyen “Düzce Öğretmenevi”ni vatandaşın da anlayabileceği şekilde ayrıntılı olarak anlattınız. Yaptığınız çalışmaları bizzat yerinde görmek güzel bir şey! Sizlere, kurumda görev yapan tüm arkadaşlarınıza teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Son olarak söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Daha önce sadece misafir olarak kaldığım öğretmenevlerinde idareci olarak çalışmanın hem ne kadar zor ve yorucu, hem de ne kadar hassas ve mutluluk verici olduğunu gördüm. Bir taraftan hizmet alanları oluşturarak çalıştırdığınız insanların evlerine ekmek götürmesine vesile oluyorsunuz, diğer taraftan onlarla birlikte hizmet sektöründe kaliteyi yakalayarak halka hizmet ediyorsunuz. “Halka hizmet, Hakka hizmettir” düsturuna inanan insanın kesinlikle gece gündüz demeden zevkle çalışacağı bir kurumda idareciyim. Başta öğretmenler ve kamu personeli olmak üzere tüm halkımızı yaptığımız hizmetlerden yararlanmak, eksik kaldığımız noktalarda uyarı ve destekleri için yanımızda görmek istediğimizi belirtir ben de sizlere, şahsınızda Düzce’nin Sesi gazetesine, kurumumuz ve şahsım adına teşekkürlerimi arz ederim.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
10 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,18

Düzceli

31.8.2017 - 23:30:51

Yorum yapmış olmak için de yorum yapılmaz ki ya...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%56,25

Farkina bak

29.8.2017 - 18:11:31

Ya okadar yuksek puan alan bir kisi ke di alani ve uzmanliginin geregini yapmasi gerekirken emri vaki ogretmen evine ... neden ogretmen evi sorusunun cevabi bos ... ah sendika ah
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,38

Adnan Kırca farkı

22.8.2017 - 11:31:48

Önceki müdürler orayı yatış yeri olarak görmüşler.Adnan hocam farkını ortaya koymuş.Kıymetli meslektaşımı tebrik ederim.Çok daha üst görevlerde olması gereken biri.Ama harbi olduğu için hep önü kesilmiş maalesef.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,22

CA

19.8.2017 - 14:42:35

Öğretmen evindeki değişim gerçekten taktir edilmesi gerekiyor👏👏 Adnan Beyin başarılarının devamını diliyorum.. Yanlız düzcemize yakışmıyor...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,41

Fatih

19.8.2017 - 12:26:44

Fırat Topdemir,samimiyetine inanıyorum kardeşim ancak,bu doğruysa çok büyük bir terbiyesizlik yapılmıştır sana karşı,para ödediğin yerde yer yok denilmesi kabul edilemez...ama daha önceki mesajımdada belirttiğim gibi,körün taşı sana denk gelmiş olabilir kardeşim...ama birşey dimmi,ben kabul edemezdim,yıkardım orayı yalan yok...şunuda söylemeden geçemiycem,göstermiş olduğun sabırdan ötürü sağol,varol
Katılıyorum   Katılmıyorum
%46,00

Ma

18.8.2017 - 22:24:06

Çalışan kişileri bir destekleseniz onları alkışlasanız varya daha neler neler olacak . Ama nafile , düzce kaybeder
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,48

Fırat TOPDEMİR

18.8.2017 - 16:28:43

Fatih bak ben ne yazdığımı biliyorum .Bu yaz D bakırdan Düzce ye gelirken Malatya ,Keban ,Osmaniye gibi yerlerdeki bütün o malum evlere baş vurduğumda hep YER YOK denildi Düzce de buna dahil ,bende gidip Park otel de kaldım .Antalya ,Marmaris ,Datça v.s yerler olduğunda anlarım ama söylediğim yerlerde olmamasının şansı yok.Vali ,Başsavcı gibilerine arattırsaydım yer yaratılırdı.ÖĞRETMENİN DÜŞMANI ,YİNE KENDİ MESLEKTAŞLARIDIR unutma, içine gir de gör.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,50

Fatih

18.8.2017 - 12:47:53

fırat topdemir,bence saçmalıyorsun kardeşim.Hem öğretmen olacaksın hemde öğretmen evinde yer bulamıycakasın bune tezat bir durum!belki nadirende olsa yer olmayan günler olabilir ama,bugun yer yok,yarın var ama deniliyordur enazından...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%52,00

Düzceli

17.8.2017 - 10:13:59

Sayın hocam yaptığınız her yorum yerini bulmayabilir, her yer aynı olmayabilir, herkes de sizin belirttiğiniz beklentiler içinde olmayabilir. Biraz haksızlık ediyorsunuz gibi.
Katılıyorum   Katılmıyorum
%55,22

Fırat TOPDEMİR

17.8.2017 - 09:19:17

Hocam önce belirtmek isterim ki 29 yıllık öğretmenlik mesleği süresince benden hep öğretmen evi aidatı kesildi ,ama ne hikmetse kısa süreli kalmak ihtiyacım olduğunda HEP YER YOK ifadesi ile karşılaştım. Bu yılın Temmuz ayında ailemle (2 kişi)1 gece kalmak için Düzce deki o malum eve başvurduğumda YER YOK denildi .Eğer ben vali ,savcı v.s referansı ile müracat etseydim mutlaka yer olurdu.Hemde biri yer ayırmış ama gelmemiş ifadesi ile .Atanan müdür orada hizmet etmek ,öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için değil ,kendisini daha iyi mevkilere atayacak olan bürokratlara hizmet etmek var olduğunu iyi biliyor.Yanlış anlaşılmasın gezdiğim her yerde aynı durum var ,şimdi Elazığ Keban ilçesine gelin orada da yer yok derler.BENDEN ŞİMDİYE KADAR KESİLEN ÜYE AİDATLARI KURUMA VE ÇALIŞANLARINA HARAM OLSUN .İÇLERİNE DERT OLSUN dileklerimle .

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR