Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:14] Ağrı'da Aranırken Düzce'de Yakalandı -- [12:44] Eski PKK'lı Yönetici Düzce'de Yakalandı -- [12:20] TEHLİKEYE ALDIRIŞ ETMEDİLER -- [09:29] VALİ ATAY AKÇAKOCA'DA -- [09:18] GÖLYAKA'DA RENKLİ ŞENLİK -- [09:11] Özlü Bakan Soylu'nun Acısını Paylaştı -- [15:40] Yamaç paraşütçüleri Düzce'de şenlikte buluştu -- [15:25] "Batı Karadeniz'in incisi" Akçakoca'ya Büyük İlgi -- [15:14] Kersendüzü'nde Yol Sevinci -- [14:54] Otomobil köprüden uçtu: 2 yaralı --
Röportajlar
40 AKTİF HEKİM İLE HİZMET VERİYORUZ

Gazetemiz yazarı İlhami Atasever, “Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi“ Başhekimi Diş Tabibi Savaş Akça ile röportaj yaptı.

2.10.2017
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
40 AKTİF HEKİM İLE HİZMET VERİYORUZ


Sayın hocam kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

1983 Aksaray doğumluyum. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunuyum. Evliyim 2 çocuğum var. 14 Kasım 2014’ten bu yana “Düzce’de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin” Başhekimi olarak görev yapıyorum.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” hangi tarihte kuruldu, hastanenizin açık adresi ve iletişim numaraları nedir?

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi“ Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Temmuz 2007 yılında ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin verildiği ayrı bir kurum olarak planlandı ve hizmete başladı. 2014 yılı Nisan ayından bu yana bağımsız bir kurum olarak, 40 ünitlik yeni hizmet binasında halkımıza hizmet verir durumda.

Adresimiz; Aziziye Mahallesi, 932 Sokak, No:6 Merkez/DÜZCE

İletişim numaralarımız: 0 380 5141242 – 0 380 5149676 – 0 380 5149675 – 0 380 5147787 – 0 380 5141989

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”ne Başhekim olarak ne zaman atandınız ve kaçıncı Başhekim olarak görev yapmaktasınız?

14 Kasım 2014’ten bu yana Düzce’de Başhekim olarak görev yapıyorum ve Kurumumuzda 4’cü Başhekim olarak görev yapmaktayım.

“Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” diş çekiminin dışında başka ne gibi hizmetler vermektedir?

“Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” olarak, diş hekimliğinin tüm alanlarında tedavi ve koruyucu sağlık hizmetleri sunuyoruz. Bunların içerisinde diş çekimi dışında; “diş taşı temizliği”, “dişeti operasyonları”, “dolgu tedavisi”, “kanal tedavisi”, “sabit ve hareketli protezler”, “gece plağı”, çocuk hastalarda “flor fissür uygulamaları”, “yer tutucu” işlemleri gibi işlemler yer alıyor. Hastaların radyolojik olarak herhangi bir görüntüleme sistemine ihtiyaç duymaları halinde burada yarım saat içerisinde röntgeni çekilip “direkt poliklinik ortamına aktarılabiliyor”. Hatta bizim burada çektiğimiz röntgeni “İlçe Diş Polikliniklerinde veya Cezaevi Diş Polikliniğinde” görev yapan Diş Hekimleri de görebiliyor. Kurduğumuz otomasyon sistemiyle bu hizmeti verebilir durumdayız.

Koruyucu Diş Hekimliği alanında okullarda taramalar yapıyoruz ve eğitimler veriyoruz. Ayrıca huzurevi ziyaretlerimizde yine tarama yapıyoruz.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” bünyesinde kaç adet poliklinik ve diş hekimi var? Diş hekimlerinin poliklinik yaptığı oda kapılarında Dt. Yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Bu harfler diş hekimleri için mi geçerli?

“Ağız Diş Sağlığı Merkezi” binamızda 1 ünitli 2 poliklinik, 2 ünitli 19 poliklinik bulunmaktadır. Ayrıca Merkezimize bağlı 4 (dört) Entegre İlçe Polikliniği ve Kurumumuza bağlı bir Cezaevi Polikliniği olmak üzere bünyemizde 45 ünit ile hizmet veriyoruz. Bu polikliniklerde toplamda aktif olarak 44 Diş Hekimiz ve 1 Diş Eti Hastalıkları Uzmanı ve 1 Uzman Çocuk Diş Hekimimiz ile hizmet sunmaktayız.

Dt. İfadesi; İngilizce kökenli “Dentist” kelimesinin kısaltması olarak uluslar arası litetürde Diş Hekimliğini ifade etmektedir.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” bünyesinde diş hekimlerinin dışında, kadrolu, kadrosuz çalışan personelin unvanları nedir? Bizim bildiğimiz sözleşmeli personel, taşeron işçi, hizmetli, memur, sağlık memuru, hemşire, teknisyen, şef, laborant, uzman, idareci gibi hizmet alımından alınan eleman, hizmetli vb. unvan ile toplam kaç kişi görev yapmaktadır.

Merkezimizde 6 röntgen teknikeri, 4 diş protez teknikeri, 4 diş protez teknisyeni, 6 diş klinik yarımcısı, 9 hemşire, 2 tıbbi sekreter, 6 memur personelimiz ayrıca toplamda 57 kişi olmak üzere; Sterilizasyon, Temizlik, Diş Klinik Yardımcılığı, Veri-Bilgi İşlem, Güvenlik, Teknik Destek Hizmet Alımı yoluyla birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla Düzce’mize hizmet vermekteyiz.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”’ne günde ortalama kaç kişi diş çekimi veya tedavi amaçlı geliyor?

Ortalama 150-200 hastamız Nöbetçi polikliniğimize, 600 MHRS ve Devam eden Randevulu hastamız olmak üzere ile Kurumumuza günlük ortalama 800 Vatandaşımıza Hizmet vermekteyiz!

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” hizmete girdiğinden bu yana insanımızda diş sağlığı açısından hissedilir bir şekilde olumlu anlamda gelişme var mı?

2014 yılında Hizmete başlayan Kurumumuz sadece 25 aktif Diş Hekimi ile Merkez Binamızda hizmet vermekte iken, Şu an Kurumumuzdaki tüm ünitelerimiz tam kapasite ile merkez binamızda 40 aktif hekim ile hizmet vermekteyiz. Yeni hizmete açılan Çocuk Diş Polikliniklerimizde 6 gönüllü Diş hekimimiz ve 1 Uzman Hekimimiz ile 7 Hekimimiz hizmet vermektedir. 2015 yılı içerisinde Cezaevi polikliniğiz hizmete açılmış olup, Mahkûm hastalarımızın uzmanlık gerektirmeyen tüm tedavileri Cezaevi içerisindeki polikliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Yine 4 adet İlçe Entegre Polikliniklerimiz Merkezimize bağlı olmakla birlikte gerekli malzeme ve ekipmanlar, Kurumumuz tarafından karşılanmaktadır. Şu an 46 Hekim ile tüm ilimizin Ağız Diş Sağlığı Hizmetinin sorumluluğu uhdemizdedir.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” günde kaç saat açık ve doktorlar günde kaç saat görev yapıyorlar? Mesaiye kalıyorlar mı, bir doktora düşen hasta sayısı kaç?

Merkezimiz 08:00-17:00 saatleri arası bütün hekimlerimizle poliklinik hizmeti verirken Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri ise 17:00-18:00 saatleri arası 08:00-17:00 saatleri arası gelemeyen hastalarımız için mesai dışı hizmeti vermektedir. 17:00 – 08:00 saatleri arası ve hafta sonları 1 hekimimiz ile nöbet polikliniğinde halkımıza hizmet vermekteyiz. Burada bir hususa dikkat çekmek isteriz ki, akşam nöbetçi polikliniklerimde trafik kazası, travma (düşme çarpma vb.), akut acil ağrılı vakalara müdahale edilmekte olup, rutin tedavi takibi gerektiren vakalara müdahaleleri ise mesai saatleri içerinde yapıyoruz.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nin alet edevat yönünden herhangi bir eksiği var mı? Hastalar için kullanılan malzemelerin kalite durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki, kurumumuzda kullanılan tüm sarf ve tedavi malzemelerimiz belirlenmiş standartların oldukça üzerindedir. Hem hastalarımız, hem uygulamaları yapan hekimlerimizce bu durumun memnuniyeti tarafımıza da defaatle iletilmiştir.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nde çocuklar için bir bölüm var mı?

Bünyemizde 1 Çocuk Diş Hekimliği Uzmanı olmak üzere 7 Diş Hekimimizle yürüttüğümüz “Pedodonti Polikliniği” (0-14 yaş) adı altında ayrı bir birimimiz bulunmaktadır

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nde Alo 182’den randevu almada sıkıntı oluyor mu, veya vatandaş 182’den randevu alamadığı takdirde gün içinde sıra alabiliyor mu?

Kurumumuzda 182’den randevu doluluk oranları günlük kontrol edilmekte olup, talebin yüksek olduğu dönemlerde yoğunluk yaşanabilmektedir. İzin döneminde vatandaşlarımızın hizmete ulaşmakta geçici bir yoğunluk yaşamakta olduğunu belirtmek isterim. Bu durumun çözüm noktasında ise yakında inşallah hizmete açmayı planladığımız Ek Hizmet binamızda ilave 10-14 Diş Hekimi ile hizmete ulaşılabilirliği daha kolay hale getirmeyi planlıyoruz. Hastalarımız Acil durumlar için MHRS randevu sistemi haricinde, nöbetçi polikliniklerimize başvurabilmektedir. Ancak daha önce belirttiğimiz üzere Nöbetçi polikliniğimize, acil durumlarda başvuru yapmaları önemli. Diğer tüm tedavi işlemleri için MHRS randevu sistemini kullanmaları planlı ve verimliliği arttırmaktadır.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nde “diş ameliyatı” yapılıyor mu, yapılıyorsa Anestezi uzmanınız var mı?

Bu konuda Ameliyathane hizmetleri tarafımızca hazırlanmakta olup, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanının Sağlık Bakanlığı tarafından atamasının yapılması müteakibinde hizmete açılması planlanmaktadır. Ancak kurumumuzda bu konuda “Diş Eti Hastalıkları Uzmanımız” ve Deneyimli Hekimlerimiz hastalarımızın sevk işlemlerini asgari düzeyde tutmak için gayret göstermektedir. Örneğin Gömülü 20 yaş dişleri ya da diş eti ile ilgili operasyonları klinik ortamında gerçekleştirebilmekteyiz.

Çok merak ederim “Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nde engelli tedavisi veya evde bakım tedavisi yapılıyor mu?

Zihinsel ve fiziksel engelli hastalarımıza Atatürk Devlet Hastanesi ile aramızda imzaladığımız protokol çerçevesinde haftanın belirli günlerinde Atatürk Devlet Hastanesinin Ameliyathanesini kullanarak hizmet veriyoruz. Diş hekimlerimiz bir seansta engelli çocukların ağızında yapılabilecek tüm detaylı işlemleri yapıyor. Burada hem Devlet Hastanesi personelinin, hem bizim kendi personelimizin gerçekten üstün gayreti ve vicdani hassasiyeti ön plana çıkıyor. Çok güzel ve çok özel bir iş yapıyorlar. Çevre illerde dişle ilgili bu düzeyde hizmet veren kurumlarda bu işlemin yapılabildiği bir tesis yok!

“Evde sağlık hizmetimiz” de mevcut. Bir ekip oluşturduk. Herhangi bir nedenle kurumumuza ulaşamayan hastaların tedavilerini evlerine giderek gerçekleştiriyoruz. Çok komplike olmadığı müddetçe, yani o hastanın genel sağlık durumunu riske etmeyecek şekilde çekimlerini, dolgularını, nispeten kanal tedavilerini ve bizim için en kıymetlisi hastaların protezlerini evde yapabiliyoruz. Hastalarımız Kurumumuzun “444 3 833” numaralı Merkezi çağrı hattından bize ulaşmaları halinde evde sağlık hizmeti alabilirler.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” ilçelerimize de hizmet veriyor mu?

İlçelerdeki Hastanelerimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde hizmet veriyor. Ancak buraların Diş Poliklinikleri “Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bağlı poliklinikler halinde ve bu polikliniklerde 4 Diş Hekimimiz ile hizmet veriyoruz. Bakanlığın belirlediği yönetmelikte E2 İlçe Entegre Hastaneleri, en yakın ağız diş sağlığı merkezine bağlanır diyor. Buradaki otomasyon sistemimizin aynısı orada da var. Burada görevli hekimlerimiz bize bağlı. Birer tane poliklinik odamız var. Onların yaptıkları hizmetleri biz buradan izleyebiliyoruz. İlçedeki polikliniklerimizin 4’ü de faal durumda ve şu an buralarda ağız içi röntgen sistemimizi kurduk. 1-2 hafta içerisinde eğitimleri tamamlanarak hizmete başlayacak inşallah. Son olarak Düzce Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Akçakoca Devlet Hastanemizde şu an aktif 4 Diş Hekimimiz Akçakoca Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermekte. İhtiyaç halinde Merkezimiz bu birimi de desteklemektedir.

İlçelerde yapılan diş muayenelerinde röntgen çekimi gereken durumlarda “Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nde yapılan röntgen çekimi ilçe sağlık kuruluşundaki bilgisayar ekranında da görünüyor mu?

Evet bünyemizde çekilen röntgenler Pacs sistemiyle İlçe Polikliniklerimizde de görünmektedir. Hatta Cezaevi Polikliniğimizde de bu sistem ile röntgen görüntülerine ulaşılabilmektedir.

 Cezaevlerinden gelen hasta mahkûmlar diş tedavisi için sıra alıyorlar mı veya mahkûmlara yapılan özel bir uygulama mı var?

Bilindiği üzere Çilimli’de bir T Tipi Cezaevimiz mevcut. Burada, kurumumuzda bulunan poliklinikler ile aynı standartlarda bir polikliniğimizi kurduk. Haftanın her günü orada hekimimiz tutuklu ve hükümlü vatandaşlarımızın klinik hizmetini veriyorlar. Bu hem güvenlik açısından hem de hizmete ulaşılabilirlik açısından ayrıcalıklı bir iş. Tutuklu ve hükümlüler sadece daha ileri tedavi işlemleri için Kurumumuza yönlendiriliyorlar. Binamızın alt katında bir mahkûm polikliniğimiz var. Giriş çıkışı diğer hastalardan ayrı. Burada da 2 hekim arkadaşımız değişimli olarak görev yapıyor.

Hiyerarşik olarak bağlılık durumunuz nedir? Sağlık il müdürlüğüne mi, yoksa kamu hastaneleri birliğine mi bağlısınız?

Birincil olarak mevcut durumda Kamu Hastanelerine Birliğine bağlıyız. Ancak yeni değişen Sağlık Bakanlığı teşkilat yapısında artık Tüm Sağlık Tesisleri Sağlık Müdürlüğü çatısı altında toplanacak ve her birimin bağlı olduğu ana kuruluş Sağlık Müdürlüğü haline çok kısa sırada dönüşecek.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” olarak “implant” yapımına ne zaman başlayacaksınız?

İnşaallah 2018 yılında kurumumuzda bu özellikli hizmeti de vermeyi planlıyoruz. Şu an için altyapı çalışmaları devam etmektedir.

Hastalarınızdaki memnuniyet durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyor musunuz?

Tabi bu konu özellikle dikkat ettiğimiz bir husus. Kurumumuz Kalite ve Verimlilik Birimince her ay farklı hastalarımız ile düzenli anketler yapılıyor ve sonuçları, Merkezimiz Hastane Yönetimi ile paylaşılıyor. Böylece olası aksaklıkları Vatandaşlarımız açısından da takip ediyor ve çözüme kavuşturuyoruz. Şu anda Hasta Memnuniyet Oranımız yaklaşık %93’lerde. Hedefimiz tabii ki en üst düzeyde…

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ”olarak % de 100 üzerinden bir puanlama yapılsa not oranınız nedir diye bir soru sorsam doğru bir soru olur mu?

Efendim bu konuda Sağlık Bakanlığı kurumsallaşmayı ve hizmet kalite standartlarını üst düzeyde tutmayı oldukça önemseyen Bakanlıklarımızdan biri. Biz kurumlar ve idareciler olarak her yıl belirli aralıklarla denetimlerden geçiyoruz. 2016 yılı için kurumumuz, yerinde yapılan denetimlerden 1000 üzerinden 973 puan alarak oldukça iyi bir değerlendirme geçirdi. Bu yıl yapılan denetimden daha iyi sonuçlar bekliyoruz.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” fiziki olarak yeterli mi?

İlimiz ölçeklerinde şu dönemde belki yeterli ancak ilerleyen dönemlerdeki hizmete ulaşılabilirliği yükseltmek ve halkımıza daha iyi hizmet verebilmek adına açılacak ”Ek Semt Polikliniğimiz” ile standartları daha da yükseltmeyi planlıyoruz. Merkez binamızın geçici kabul süreci devam etmekte olup sürecin tamamlanması ile birlikte vatandaşlarımız için merkezimizi daha da güzelleştirmek adına planlamalarımız mevcut.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” olarak hastanenize gelen hastaları bir başka hastaneye göndermek zorunda kaldığınız hasta oldu mu?

Kurumumuz Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2. Basamak tedavi hizmetleri sınıfında olup daha ileri tedavilere ihtiyaç hâsıl olması halinde 3. Basamak sağlık tesisi olan Diş Hekimliği Fakültelerine sevk ediyoruz.(Örneğin ortodonti tedaviler, ileri Cerrahi işlemler vb.) Ancak sevk işlemlerinin her geçen yıl azalmakta olduğunu belirtmek isterim.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ”nin Acil servisi var mı?

Sağlık Bakanlığı nezdinde Diş Hekimliğinde Acil Servis bulunmamaktadır. Bunun yerine acil durumlarda başvurulmak üzere 24 saat hizmet veren Nöbetçi polikliniğimiz ile hizmet veriyoruz.

“Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”’nde personele öğlen yemeği veriliyor mu?

Kurumumuz bünyesinde bulunan yemekhanemizde hizmet alımı usulü ile personelimize yemek hizmeti sağlamaktayız.

Karşılaştığınız zorluklar var mı, varsa ilimiz ölçeğinde çözüm konusunda sıkıntı yaşıyor musunuz?

Merkezimiz ve bağlı polikliniklerimiz, ilimizdeki yaklaşık 300 bin nüfusa Ağız Diş Sağlığı hizmetleri sunmaktadır. Yeni açılacak tesislerimiz ile bu hizmete ulaşımı maksimum hale getirmeyi hedefliyoruz. Şu an vatandaşlarımızın yoğun talebini karşılamak üzere, tüm personelimiz gerçekten olağanüstü bir özveri ile gayret göstermekte. Nadiren taleplere her zaman yetişemeyebiliyoruz. Ancak yakın zamanda bu sıkıntıyı aşmış olacağız inşallah.

Hem ilimiz, hem de Bakanlığımız nezdindeki iyi ilişkilerimiz ve üst kurumlarımızın destekleri ile bir çok konuda sıkıntılarımıza çözüm bulabiliyoruz.

Bu yıl veya önümüzdeki yıl Düzce için planladığınız bir sürpriz projeniz olacak mı?

Yılsonundan önce Ek Hizmet Binamızı faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Böylece 2018’de halkımızın hizmete ulaşılabilirliğini arttırmayı hedefliyoruz.

Üniversite ile işbirliğiniz oluyor mu? Üniversitenin Diş hekimliği fakültesi açma planı var mı? Bu konuda ne yapmak lazım?

Düzce Üniversitemizin bu konuda planlamalarının olduğunu biliyorum ama yakın illerde bulunan Diş Hekimliği fakülteleri nedeni ile bu bölgede ilave planlamanın yapılacağını düşünmüyorum.

Arşiviniz var mı?

Bu konuda oldukça düzenli bir arşivimiz mevcut. Öncelikle biz tüm hasta kayıtlarımızı hizmet alım usulü; HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) sistemi üzerinden yürütüyoruz ve bu kayıtlar sistem değişikliği olsa da aktarılabiliyor. Uzun dönemdeki tüm hasta kayıtlarımız bu program üzerinde arşivlenebiliyor. Aynı zamanda tüm idari yazışmalarımız, Sağlık Bakanlığı Merkezi EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) sistemi ile Elektronik ortamda arşivlenebiliyor. Özellikle kırtasiye ürünlerinin israfı büyük ölçüde bu sistem ile engellenmiş oluyor. Geri kalan tüm fiziki ve mali evraklarımız kurumumuz arşiv bünyesinde muhafaza ediliyor.

Sayın hocam çok güzel bir röportaj oldu. “Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” ile ilgili olarak herkesin anlayabileceği şekilde ayrıntılı bilgiler verdiniz. Devletin sağlığa verdiği değeri, gelinen noktayı bizzat yerinde görmek güzel bir şey! Hastanenizde başarınızı artırmaya yönelik çalışan, sizlere yardımcı olan tüm arkadaşlarınıza teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Son olarak Düzce halkına vermek istediğiniz mesaj var mı?

 

Çok teşekkür ederim. Öncelikle bu röportaj ile “Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nin kamuya tanıtılmasında göstermiş olduğunuz özen için sizlere, şahsınızda Düzce’nin Sesi gazetesine, hastanemiz adına teşekkürlerimi arz ederim.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,57

zeliha çakmak

6.09.2019 - 11:07:56

Ağız ve diş sağlığı merkezinizde faaliyet gösteren diş hekimlerinizden.Hakan TURAN'ın hasta kabulünde gergin ve davranış bozukluğu var. Biran önce o koltuktan kalkmak istedim,yaptığı işlem sadece diş taşı temizliği ve onuda gerektiği gibi yapmadı,alel acele diş fırçalarcasına baştan savuşturdu,kendisiyle zaten koltukta ufak bir gerginliğimiz oldu... Mesleğini sevmiyorsan yapma eğer seviyor isen insanlara insan gibi davran işini yap. Umuyorum bir daha siiznle karşılaşmam o koltukta bu sefer o kadar sabaırlı olmayabilirm...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,35

Sait gümüş

23.10.2017 - 09:19:59

Güzel hastane.Düzcemiz için büyük bir kazanım.Aldığım hizmetlerden memnuniyetimi bildirmek istiyorum.Çalışanlarına kolaylık ve sağlık diliyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR