Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:16] 4. kattan kiremitleri aşağıya attı -- [11:31] PROJE İÇİN ÖLÇÜM ÇALIŞMASINI TAMAMLADI -- [10:41] MİLLETVEKİLİ KEŞİR MÜJDEYİ VERDİ -- [10:35] DÜZCESPOR’A DESTEK SÜRÜYOR -- [10:22] DEVA PARTİSİ’NDEN ŞEFFAFLIK ÖRNEĞİ -- [21:18] Ahmet Dertli'nin Kayınvalidesi vefat etti -- [21:08] Düzce'de Normalleşme Süreci Başlıyor -- [18:37] SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN 800 KİTAP BAĞIŞI -- [18:34] KESKİN: BÜYÜK YATIRIMLAR ALMAYA DEVAM EDİYORUZ -- [17:46] Yol trafiğe kapandı --
Röportajlar
KİMSENİN HAKKI KİMSEYE GEÇEMEZ

4.02.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
KİMSENİN HAKKI KİMSEYE GEÇEMEZ

Geçtiğimiz aylarda kurdukları akaryakıt istasyonu ile sık sık gündeme gelen, Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz, içini arkadaşımız İlhami Atasever’e döktü.  kamyon ve tırcı’ların en önemli ihtiyaç kalemlerinden birinin akaryakıt olduğunu söyleyen Yılmaz, üyelerine; sanayi esnafına, hem galericiler sitesi esnafına satış yaptıklarını söyledi.Geçmişte  hep akaryakıtçıların  taşımacı olduğunu söyleyen Yılmaz, şimdi, bizler de kendi akaryakıtımızı sağlıyoruz. Bizleri mal sahibi yapan Halkbank müdürüne, ayrıca bu alana olur vermek sureti ile ruhsat veren Düzce Belediye Başkanımız sayın Dursun Ay başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun “ dileğinde bulundu.

Kooperatiflerde insan birlikteliği vardır diyen  Orhan Yılmaz, “ kimsenin hakkı kimseye geçemez, ancak sermaye şirketlerinde bir ortak diğer ortağın hakkını alarak o şirketin sahibi olur. Bizlerde bu olmaz. Bir ortak kendi üzerine iki sırası olmaz, ancak oğlu, eşi veya yakınının sırası olur, iki oy hakkı olmaz. Sermaye şirketlerinde parasal güçler konuşur, bizde ise böyle değildir “ yorumunda bulundu.

İlhami Atasever: Orhan Yılmaz kimdir?

Orhan Yılmaz:1960 Düzce doğumluyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Düzce’de tamamladım. Düzce Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri bölümü mezunuyum.

İlhami Atasever:“S.S. Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi” ne demektir. Açılımı nedir. Kuruluş amacınız nedir? Kooperatifinizin başındaki S.S ne anlama gelmektedir?

Orhan Yılmaz: İnsanların karşılaştıkları ekonomik ihtiyaçlarını karşılıklı yardım ve dayanışma esasına göre karşılamak ve gidermek amacıyla oluşturdukları teşekküller, kooperatif olarak isimlendirilmektedir. Kooperatif, diğer birleşme türlerinden ayrı özellikleri olan birleşme şeklidir. Bu anlamda kişilerin teker teker temin edemedikleri veya iktisadi bir suretle temin edemedikleri ihtiyaçlarını bir araya gelerek, bir işletme kurarak karşılıklı yardım ve dayanışma ile müştereken temin etmeleri kooperatifi oluşturur. Kuruluş amacımız budur.

Sınırlı sorumlu (SS) ifadesi kooperatif ortaklarının sorumluluklarının ne kadar olduğu sınırını ifade etmektedir. Yani her ortak kooperatifin zarar ve ziyanından ne kadarı ile sınırlı ve sorumlu olduğunu belirler. Sınırsız sorumsuz borçlanma değil, belirlenen payları kadar sorumluluğu ifade eder.

İlhami Atasever: Kooperatif ile şirket arasındaki fark nedir?

Orhan Yılmaz: Kooperatiflerde insan birlikteliği vardır ve kimsenin hakkı kimseye geçemez, ancak sermaye şirketlerinde bir ortak diğer ortağın hakkını alarak o şirketin sahibi olur. Bizlerde bu olmaz. Bir ortak kendi üzerine iki sırası olmaz, ancak oğlu, eşi veya yakınının sırası olur, iki oy hakkı olmaz. Sermaye şirketlerinde parasal güçler konuşur, bizde ise böyle değildir.

İlhami Atasever: “S.S. Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi” Türkiye’de bir tane midir? Bağlı bulunduğunuz bir genel merkez var mıdır? Adresiniz ve iletişim adresiniz nedir?

Orhan Yılmaz: Bağlı bulunduğumuz bir genel merkez yoktur. Kooperatifimiz özeldir. Düzce’ye ait bir kooperatiftir. Adresimiz: D-100 karayolu üzeri Fatih mah. Yeni hal binası yanı-Düzce. İletişim numaralarımız:03805248630 - 03805141854 - 05333407676 - Fax: 03805247604, Mail adresimiz: www.duzcemottaskoop.com’dur.

İlhami Atasever: Kaç adet üyeniz veya ortağınız bulunmaktadır. Kooperatifinizde kaç adet kamyon veya Tır mevcuttur. Kooperatif olarak ilçelerde şubeniz var mı?

Orhan Yılmaz:148 ortak 300 araç kapasitesi ile çalışmaktayız. Bu sayının %25’i kamyon, geri kalan ise tır aracıdır. Şubemiz, Karadeniz Ereğli’de resmi olarak 20 yıldır Erdemir çıkışlı çelik nakli için bulunmaktadır.

İlhami Atasever: Kooperatifinizin tarihçesi nedir? Kooperatifinizin kaçıncı başkanısınız?

Orhan Yılmaz: Kooperatifimiz 1978 yılında kurulmuştur. Benden önce bu kooperatifin başkanlığını yapmış üç değerli büyüğüm vardı. Ben ise bu kooperatifin 22 yıllık 4. Başkanıyım.

İlhami Atasever: Üye veya ortaklarınızın hisse oranları eşit midir? Yoksa ücretini ödemek kaydı ile hisse oranları fazla olan üyeleriniz de var mıdır?

Orhan Yılmaz: Hisse payları ve ortaklıkları eşittir. Ancak kendisi ve oğlunun üzerine araç kaydı bulunan ortaklarımız da mevcuttur. Ortak ölmüş ise, çocuğu bu işi yapmıyor veya yapmak istemiyorsa, hisse devri üzerinde bulunan ortağımız vardır. Sonuçta kişinin varlığıdır, yok edilemez ve devredebilir. Uygun şartları sağlayan ve yönetimin olur vereceği kişiye devir satışı yapılabilir. Çünkü kooperatifler, değişen ortaklı yerlerdir. Ortaklığı sınırlayabilirsiniz ancak devir ve satışı engelleyemezsiniz.

İlhami Atasever: Kooperatifiniz haftada kaç gün ve hangi saatlerde açıktır.

Orhan Yılmaz: Kooperatifimiz, 7-24 saat haftanın her günü hizmete açıktır. Bizler zamanımızın büyük bölümünü işyerimizde, varlığımız ekmek teknesi tabiriyle kooperatifimizde bulunuruz.

İlhami Atasever: Kooperatifinizde kaç personel görev yapmaktadır. Burada görev yapan arkadaşlarınızın ücretini kim ödüyor ve her birinin sigortası var mıdır? Kooperatifin su, elektrik, hizmet araçları gibi giderler nasıl karşılanmaktadır?

Orhan Yılmaz: 18 personelimiz vardır. Personel ücretlerimiz, kooperatifimiz tarafından aidat, nakliye komisyonları adı altında hak edişler toplanarak SSK ve maaşları ödenmektedir. Telefon, su, elektrik, hizmet araçları gibi giderler de buradan karşılanmaktadır.

İlhami Atasever: Kooperatifinize kimler üye olabiliyor. Halen üye kabul ediyor musunuz? Kooperatifinize ilk önce üye olan ile en son üye olanlar eşit oranda mı üyelik hakkına sahiptir. Kooperatifinize üye olmak için aranan belli şartlar var mı?

Orhan Yılmaz: 148 ortak dışında 149 olmak kanunen genel kurul kararı ile mümkün değildir, ancak ortaklıklar el değişebilir. Bunun için de en önemli şart araç sahibi olup yönetim kurulunun oluru gerekmektedir. Her ne kadar açık kapı ilkesi var olsa da yönetim kurulu kararı ile onaylanmayan hisse devirleri kabul edilemez!

İlhami Atasever: Kooperatifinize ilk üye olanlardan ücret alıyor musunuz? Aidatlar aylık veya yıllık mı? Aidat olarak kaç lira alıyorsunuz?

Orhan Yılmaz: Kooperatif hiçbir ad ve işlem adıyla ortak olandan bedel alamaz. Sadece devir almış olduğu hissenin borcu varsa ödemek zorundadır. Aidatlar araç başı 40 tl. olup her işe giderken %4 Komisyon bedeli alınıp kooperatif giderleri karşılanır.

İlhami Atasever: Mesela; Kooperatifiniz ortaklarından bir kişi herhangi bir fabrikadan herhangi bir vilayete taşımacılık işi aldı, bu ortağınızın kooperatifinize ödediği bir ücret var mı, varsa kaç lira ödüyor? Taşımacılıktaki alınan bu nakliye ücretini kim ve neye göre belirliyor?

Orhan Yılmaz: Ortaklarımız nakliye işi yapar, kooperatifimiz de aldığı işleri ortaklarımıza adaletli bir şekilde pay eder. Ortağımız nakit nakliye işinde işe giderken %4 komisyon bedeli öder. Veresiye çalışmalarda ortağa, ihtiyacı olan akaryakıt ve yol avansı verilir. Kooperatif alacağını tahsil eder bunları düşer, kalanını ortağımızın hesap numarasına gönderir.

İlhami Atasever: Kooperatifinizin binası kendi mülkünüz mü? Kaç metre kare kapalı, kaç metre kare açık alanınız var?

Orhan Yılmaz: Kooperatifimizin arazisi kendi tapulu arazisidir. Ortaklarımızın yaptığı ödeme ile alınmıştır. Daha sonra asfaltı yapılmıştır. Kapalı alan olarak kullandığımız binamız 400 m2’dir. Açık alanımız 10 dönümdür. 2000 m2’lik bölümü hazineye ait olup ecrimisil bedel ödemek suretiyle kullanmaktayız.

Tapulu alanımız 7032 m2’dir. Kalan fazla yer için yukarıda da ifade ettiğim gibi yıllık olarak ecrimisil ödemekteyiz. Bu ödemelerin hepsi daha önce de söylediğim gibi aidat ve komisyon gelirlerinden yapılmaktadır. Başka bir şey yoktur. Ancak sıkıntı olursa genel kuruldan olur almak suretiyle sermaye istenir. Mesela; Genel kurula sunup istasyon yeri aldık. Yeri almak için Halk bankasından kredi çektik. Çekilen kredimizi ortaklarımız her ay 200 tl. olarak ödemektedirler. Bu ödeme 5 yıl süresince ve sabit ödeme olarak yapılacaktır.

İlhami Atasever: Kooperatifinizin taşımacılık haricinde yaptığı başka bir işler var mıdır?

Orhan Yılmaz: Biz taşımacılık yaparak hayatını ve geçimlerimizi kazanan esnaflarız. İşimiz de budur. 25 gün önce kooperatif olarak akaryakıt istasyonu açtık. İnşaallah borçlarımızı da en kısa sürede bitiririz.

İlhami Atasever: Kooperatifinizin kurmuş olduğu akaryakıt istasyonu ne zaman kuruldu? Kooperatifinize ne tür katkıları oldu?

Orhan Yılmaz: Sayın İlhami bey! Akaryakıt istasyonumuzun kuruluşuna yaklaşık dört ay önce başladık. Konu ile ilgili kamuoyunda bir hayli spekülasyon yapıldı ama gerçekleri herkesin, her kesimin bilmesi lazım. Biz kamyon ve tırcı’ların en önemli ihtiyaç kalemlerimizden biri akaryakıttır. Bunun dışında yol parası ve Allah’ın bizlere verdiği melekelerden olan araç sürme kabiliyetimizdir. Allah’a sığınır ve yola gideriz. Akaryakıt pahalı bir depo. 1000 litre 6000 tl. ve bu bizi Urfa’ya götürür ve geriye getirir. Sorarım size bu devirde kim verebilir bu bedeli? Ancak gider-gelir ve ödemesini yaparız. Ayrıca bizler akaryakıtı tanır kokusundan anlarız. Ancak piyasada akaryakıt kalitesinde ve sahte fatura konusunda sıkıntı olmaktadır. Bu da bizleri rahatsız etmekteydi. Bu konuda kaliteli ve iyi olanları tenzih ederiz. Şimdi görüyoruz, biliyoruz ve bilerek indirimli akaryakıt alıyoruz. Bu da bize artı değer katmaktadır. Ayrıca hep akaryakıtçılar taşımacı oluyordu. Şimdi, bizler de kendi akaryakıtımızı sağlıyoruz. Tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Faaliyete başlayalı, yukarıda da söylediğim gibi 25 gün oldu. Akaryakıt istasyonumuz hem sanayi esnafına, hem galericiler sitemize ve bizi seven dostlarımıza hayırlı olur inşallah. Bizler yeri aldık, Halk Bankasından kredi çektik. Ortaklarımıza 5 yıla böldük. Aylık 200 tl. ödeyecekler ve ödemeler yine yukarıda da söylediğim gibi artmayacak yani sabit olacak.

Üst yapı için de yine Halk bankasından kredi kullandık ve ödemelerini de yapmaktayız. Bizleri mal sahibi yapan Halkbank müdürüne teşekkür ediyorum. Ayrıca bu alana olur vermek sureti ile ruhsat veren Düzce Belediye Başkanımız sayın Dursun Ay başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. İnşaallah havaların güzelleştiği bir günde mevlitlerle açılışını da yapmak nasip olacaktır.

İlhami Atasever: Kooperatifinizin kurmuş olduğu yakıt istasyonunun üyelerinize ne gibi bir avantajı bulunmaktadır. Yakıt istasyonu taşımacılık işi yapan diğer motorlu araç sahiplerine de açık mı?

Orhan Yılmaz: Biz bu istasyonu açarken buradan zengin oluruz düşüncesi ile açmadık. Buradan bize ucuz, temiz ve faturası sağlam akaryakıt verilsin. Biz bu istasyonu bedelini ödediğimiz akaryakıtın eksiksiz ve noksansız olması için kurduk. Tabiî ki yeni doğan işyerimizin borçları var. Önce anne sütü, sonra mama, sonra çorba ve sonuçta birlikte yemek yiyeceğimiz bir evlat gözüyle bakmaktayız. Yeni dikilen bir fide gibi meyve ve gölge beklemek yanlış olur. İnşaallah o günlere de ulaşacağız ve burası sadece bize değil, tüm kooperatif, dostlarımız ve sevenlerimizin bizlere olan desteği ile o günlere ulaşacağız.

İstasyonumuz herkese açıktır. Buranın bir değil, 148 sahibi vardır. 148 denetim elemanı gibi gözetilmektedir. Bizler, her ihtiyacımızı Düzceli esnaf arkadaşlarımızdan sağlıyorsak, onların desteğini beklemek de en doğal hakkımızdır. Biz, D-100 karayolu kenarı olsun, çok satalım değil, esnafımıza, sanayimize, galerici arkadaşlarımıza ve bu bölgeyi yaşam ve iş alanı olarak gören dostlarımıza bir cazibe alanı da yapmış olmanın sevincini yaşamaktayız.

İlhami Atasever: Kooperatif olarak üyelerinize ne gibi faydanız oluyor veya üyelerinizin kooperatife sağladığı herhangi bir avantaj var mıdır?

Orhan Yılmaz: Kooperatif olarak ortaklarımızın maddi ve manevi olarak her zaman yanındayız. Birlikte, bir çatı altında iş yapmak, bizi güçlü bir firma yapmakta, onlarla her zaman, her alanda mücadele edebilme şansımız olabiliyor. Ayrılıkta azap, birlikte hayır olduğuna inanan insanlarız ve işimiz de bu inançla artmaktadır.

İlhami Atasever: Kooperatif olarak yaptığınız faaliyetleri anlatır mısınız?

Orhan Yılmaz: Düzce’de iş yapan, işveren olarak gördüğümüz tüm firmaların ürettikleri ürünleri yükler, sigortalı olarak güvenli bir şekilde taşır ve yerine ulaştırırız.

İlhami Atasever: Düzce OSB’nin taşımacılık hizmetlerinde size faydası oluyor mu?

Orhan Yılmaz: Düzce OSB’de kurulu fabrikalar Düzce’ye 5084 sayılı yasa ile teşvik kapsamında geldiler. Ancak Düzce’de kurulu, deprem öncesi de bizimle birlikte yaşayan ve adeta üvey evlat muamelesi gören eski fabrikalarımız Düzce’ye sahip çıkıyorlar. Şöyleki; İlimizde lojistik ve taşıma hizmetini alabilecek Düzce firmaları varken, il dışından bu hizmeti talep edenler var. Bu, bizlere yanlış gelmektedir. Firma Düzce’de iş yapıyor, Düzce’nin imkanlarından faydalanıyor. Devletimizin, bölgemizin canlanmasına imkan sağlamak için vermiş olduğu imkanlar ile bizim taşıma esnafımızı mağdur ediyor! Bunların hepsi bizlerde var ve iddia ediyoruz ki fiyat farkı da yok, ama tercihlerini yanlış kullanmaktalar. Bu durum bizleri üzmektedir. Diliyoruz ki bu yanlıştan inşaallah dönerler. Adına Düzce koymakla, Düzce’ye hizmet yapılmamaktadır. Ölçü, Düzce esnafına nasıl bir katkı sağlandığı olmalıdır. En müstesna yeri alıp, işi dışarıya yaptırmak doğru değildir. Bazı firmalar, mümkün olsa işçiyi bile Düzce’den almayacaklar. Bu, doğru bir davranış değildir.

İlhami Atasever: Yani Düzce OSB’nin taşımacılık hizmetlerinin tamamını siz yapmıyorsunuz, doğru mu anlıyorum? OSB’de iş yapan firmalardan bazıları taşıma işini başka firmalarla mı yapıyorlar onu mu söylemek istiyorsunuz?                                                                                                                                  

Orhan Yılmaz: Taşıma kooperatifleri ile yapsalar iyi. Taşeron tabir edilen kişilerle bu işi yapan firmalar var. Tepki koysanız yanlış anlaşılıyor. Burada bir istasyon açtık hakkımızda söylenmeyen kalmadı. Ancak herekesin şunu bilmesi gerekir ki acı günümüzde salımızın bir kenarından tutan, sevinçli günümüzde de sahada birlikte olan yine bizler olmalıyız. Biz depremde Düzce’yi terk etmedik. Düzceli’ye bila bedel (ücretsiz) hizmet ettik. Biz sizlerden biriyiz. Bu hizmetler alınırken, içimizde Düzceli kamyon ve tırcı’lara vefa göstermeyen hemşehrilerimiz de bulunmaktadır ve bu da doğal olarak bizleri üzmektedir.

İlhami Atasever: Düzce halkı, kurumları, stk’lar olarak Düzce OSB’lere yeteri kadar yardımcı olabiliyor muyuz? Olamıyorsak nasıl yardımcı olabiliriz?

Orhan Yılmaz: Düzce halkı bu iş yerlerine ilgi duyuyor, ancak onlar Düzce’ye istenileni veriyor diyemem. Bu iş yerlerinde sorunlar çok. Örneğin; Fabrika 300 kişi ile çalışırken iflas ediyor veya konkordato ilan ediyor, bu olumsuz duruma nasıl geldin diye soranın olduğunu zannetmiyorum. İflas edene para yardımı yapılamayabilir, ama iş adamına yalnız olmadığı hissettirilebilir. Firmanın zor gününde yanında olunabilir, ya da firmanın önü açılabilir, 300 aile mutlu olur, bu insanların sokakta kötü duruma düşmelerinin önüne geçilebilir.

İlhami Atasever: Size göre Düzce OSB’de iş yapan firmalar taşımacılık alanında Düzce esnafına yeteri kadar iş vermiyor. Peki bunun size göre sebepleri nelerdir. Bu konuda neler yapılabilir?

Orhan Yılmaz: OSB’ler kurulurken fabrika sahipleri, Sanayi Ticaret il müdürlüklerine şöyle dediler; Bana şu kadar yer verin, ben şu kadar insanı işe alırım, şöyle iş yaparım vb. İşte orada sözünü tutanlar bizlerle çalışanlardır. Sözünü tutmayıp hala daha üretime geçmeyenler var. Araştırın, adam fabrikayı yaptı, bırakın üretim yapmayı fabrikayı sattı gitti. Bu konuda, işini yapan, üreten ve üretime katkısı olanlar istisna tabi. Onları da biz değil OSB anlatsın. OSB’nin en gözde fabrikası genişlemesi gerekirken, fabrikadan depoya mal taşıyor. Adam 1000 işçi çalıştırıyor ama sesini duyan kim? Bu benim şahsi söylemim. Onlar bana anlatmadı ama biliyorum ki hepsi dertli!

İlhami Atasever: Taşımacılık konusunda Düzce Ticaret ve sanayi odası, DESOB, size göre Düzce OSB’de iş yapan firmalar taşımacılık alanında Düzce esnafına yeteri kadar yardımcı oluyor mu? Olmuyor veya olamıyorsa sebepleri nelerdir. Bu konuda neler yapılabilir? Yani bu kooperatife Düzce insanı sahip çıkıyor mu?

Orhan Yılmaz: Düzce Belediyesi, Düzce Şoförler Odası, Düzce Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi, Ticaret Odası bizlerin yanında olmuşlardır ve sahiplenmişlerdir.

İlhami Atasever: Düzce bir ara teşvik kapsamındaydı. Bu ne demek?

Orhan Yılmaz: Teşvik kapsamı, gel Düzce’de fabrika kur, iş ver, istihdam sağla, esnafa cansuyu ol, devlet olarak da ben senden yarım sigorta, az elektrik vb. gibi senin maliyet kalemlerine fayda sağlayayım demektir. Kısa ve öz bu demektir. Ancak yarısı alıyor, maalesef vermiyor!

İlhami Atasever: Kooperatif olarak Düzce ekonomisine nasıl bir katkınız var?

Orhan Yılmaz: Biz dışarıdan kazanır, Düzce’de gelir harcarız. Vergi dairelerimiz Düzce’dir. Düzce esnafıyla iş yaparız.

İlhami Atasever: Afet durumlarında ne gibi yardımlarınız olabiliyor?

Orhan Yılmaz: Araçlarımız afet durumunda, afatın belirleyeceği tüm yardımlarda hizmete hazırdır. Allah göstermesin ama Afat, bizlere bu günlerde sahip olunsun isteriz. Biz ihtiyaç sahibi olan herkese ve kurumlara hizmet için hiç yok demedik. Her zaman da var olduğumuz bilinsin isteriz. Bizler her yardım ve etkinliklerde elimizden gelen yardımı gücümüz nispetinde yaptık. Ayrıntılarını anlatmak, şunu yaptık, bunu yaptık veya şu hizmeti gördük demek doğru olmaz diye düşünüyorum!

İlhami Atasever: Yaptığınız yardım faaliyetleri içinde hiç unutamadığınız veya sizi en fazla etkileyen bir anınız var mı, varsa anlatır mısınız?

Orhan Yılmaz: Deprem zamanıydı. Hiç unutmam biz Gölcüklü dostlarımızı aradık onların su talepleri vardı biz kendi acımızı unutup onlara su göndermiştik. Suyu götüren arkadaşımıza bu yardım hepimiz adına gidiyor, senin yakmış olduğun yakıtı verelim, seni mağdur etmeyelim dedik. İsmini burada vermeyeceğim o abimiz ağlayarak; Başkan! Ben oradaki insanların su alırken nasıl dualar edip sevindiğini gördüm. Ben tekrar hiçbir şey almadan su götürmek isterim demesi beni çok mutlu etmişti! Ben 22 yıldır gece-gündüz hiç yılmadan onlar için mücadele ettim. Onlara bir zarar gelsin istemedim, onları en güzel şekilde temsil etmeye uğraştım. Onları mahcup etmeyecek davranış ve tutumlarda bulundum. Çok şükür ben bir kamyoncu evladıyım. Bu vesile ile rahmetli babamı hatırladım ve gurur duydum. İyi ki kamyoncu olmuşum, iyi ki böylesine güzel abi ve kardeş bildiğim insanlara başkanlık ettim ve etmeye devam ediyorum. Allah işlerini arttırsın ve keder vermesin.

İlhami Atasever: Arşiviniz var mı?

Orhan Yılmaz: Tabi ki düzenli bir şekilde arşivimiz bulunmaktadır.

İlhami Atasever: Orhan Bey güzel bir röportaj oldu. Halkımız tarafından pek bilinmeyen “S.S. Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinin” çalışmalarını ayrıntılı bir şekilde dobra dobra anlatmış oldunuz. Bu röportaj için sizlere ve yardımcı olan arkadaşlarınıza teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Son olarak söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Orhan Yılmaz: Öncelikle “S.S. Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi” ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Kooperatifimizde bugüne kadar görev yapmış olan büyüklerime, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Vefat etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Bu röportaj ile “S.S. Düzce Merkez Bölgesi Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi”nin kamuya tanıtılmasında göstermiş olduğunuz özen için de sizlere, şahsınızda Düzce’ninSesi gazetesine, Kooperatifimiz ve şahsım adına teşekkürlerimi arz ederim.                                                        


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

"ÇÖLDE BİR VAHA" BİNEF
23.02.2021 - 09:30