Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:27] Memursen Başkanı Çelebi "Açlık sınırı 2 bin 484 lira oldu" -- [11:06] KOSGEB’in Pandemi sürecindeki destekleri konuşuldu -- [11:02] Aşılama takviminde değişiklik -- [10:36] Taşıyıcı esnafından Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifine teşekkür -- [10:25] Trafik Yükü Azalacak -- [09:47] Ekipler yama çalışmalarını sürdüyor -- [09:37] Toplantı Öncesi Dezenfekte Edildi -- [09:24] Jandarmadan Operasyon -- [02:13] BU İŞİN ŞAKASI YOK DÜZCE! -- [18:08] Oya Kocaman Kayınpederini Kaybetti --
Röportajlar
ÜNİVERSİTE HASTANESİNİN BİLİNMEYENLERİ BU RÖPORTAJDA

​Gazetemiz yazarı İlhami Atasever, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ile röportaj gerçekleştirdi. Başhekim Balbay Hastane polikliniklerine günlük ortalama 2 Bin’in üzerinde başvuru gerçekleştiğini söyledi. Balbay Hastanenin günde 60 Ameliyat yapılabilecek kapasitede olduğunu dile getirdi.

2.07.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
ÜNİVERSİTE HASTANESİNİN BİLİNMEYENLERİ BU RÖPORTAJDA

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ile gazetemiz yazarı İlhami Atasever röportaj gerçekleştirdi. Üniversite hastanesinin tüm birimleri ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunan Balbay, Hastanenin bir çok bilinmeyen özelliklerini anlattı. Üniversitenin 10’uncu Başhekimi olan Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Hastanede 40 poliklinik branşı ile hizmet verildiğini söyledi. Başhekim Balbay, Hastanede 1 ameliyat salonu, içerisinde 7 adet ameliyat odası ve acil serviste yeni yapılan ameliyat odasıyla toplam 8 ameliyat masası bulunduğunu, günde ortalama değişik büyüklükte 60 adet ameliyat yapılabildiğini söyledi.

Kendinizi tanıtır mısınız?

1968 yılında Elazığ’da doğdum. Aynı yerde ilk orta ve lise eğitimimi tamamladım. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1992 yılında bitirdim. Göğüs hastalıkları uzmanlık eğitimimi 1997’de tamamladım. Göğüs Hastalıkları ana uzmanlık alanım olup aynı zamanda Yoğun Bakım Uzmanıyım. Halen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı ve Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı ve Üniversite Hastanesi Başhekimi olarak idari ve akademik görevlerimi yürütmekteyim. Tıp Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ege Güleç Balbay ile evli ve 2 kız çocuk babasıyım.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinin doğru adı hangisidir? “Düzce Tıp Fakültesi hastanesi” mi - “Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi” mi?

Resmi adı “Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi” olup yaygın bilinen adıyla “Düzce Üniversitesi Hastanesi”dir.

Düzce Üniversitesi Hastanesinde görev yapan iki yönetici mi var? Bir Başhekim, bir de hastane müdürü doğru mu? Şayet böyle ise her birinin görevleri hakkında çok kısa olarak bilgi verir misiniz?

Hastane üst yöneticisi Başhekim olup Başmüdür Hastanenin idari, mali ve teknik konularında, planlama, örgütlenme, koordinasyon ve denetim gibi temel yönetim işlevlerinde yetkili olup, Başhekime karşı sorumludur. Başhekim tüm bu işleyişlerden Rektöre karşı sorumludur.

Düzce Üniversitesi Hastanesi hangi tarihten itibaren hizmet vermeye başladı. Kaç yıldan beri başhekim olarak görev yapmaktasınız ve kaçıncı başhekim olarak görev yapıyorsunuz? Kaç adet başhekim yardımcınız var?

Hastanemiz 1996 yılından itibaren Konuralp’te yer alan eskiden Göğüs Hastalıkları Hastanesi olan binada hizmet vermeye başlamış, Şubat 2009 yılından itibaren mevcut bulunduğumuz binaya taşınmıştır. 19 Aralık 2016 yılından bu yana hastanemizin 10’uncu Başhekimi olarak görevimi sürdürmekteyim. 5 başhekim yardımcımız görev yapmaktadır.

Düzce Üniversitesi Hastanesinin doğru adresi ve iletişim adresi nedir?

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi. Yazışma Adresi: Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi, 81620 Yörük Köyü-Merkez-Düzce. Telefon No: 03805421390 - Fax: 03805421387 - E-posta:hastane@duzce.edu.tr - Web:hastane.duzce.edu.tr’dir.

 

Düzce Üniversitesi Hastanesi olarak Düzce Sağlık İl müdürlüğü ile resmi anlamda bir ilişiğiniz var mı? Düzce Üniversitesi Hastanesi sağlık bakanlığına bağlı olarak mı çalışıyor?

Üniversitemiz Hastanesi Yüksek Öğretim Kuruluna (YÖK) bağlıdır. Sağlık Bakanlığına ve İl Sağlık Müdürlüğüne İdari olarak doğrudan bir bağı olmamakla birlikte, Sağlık Hizmetleri sunumu açısından Sağlık Bakanlığının çıkardığı ilgili mevzuatlara tabi olduğu için yakın ilişiğimiz bulunmakta ve bu mevzuatlara göre işlem tesis edilmektedir.

Düzce Üniversitesi Hastanesi denilince aklımıza sadece hastane mi gelmeli, Tıp Fakültesi ile hangi anlamda bağınız var? Hastanenizin doktorları aynı zamanda tıp fakültesinin öğretim üyeleri mi?

Üniversite Hastaneleri birkaç açıdan genel hizmet hastanelerinden ayrılmaktadır. Sadece aklımıza hastane değil aynı zamanda eğitim de gelmelidir. Şöyle ki; Tıp Fakültesi geleceğin doktorları ve aynı zamanda çeşitli branşlarda uzmanlık eğitimi alan geleceğin uzmanlarının da yetiştirildiği yerlerdir. Tıp Fakültesinde yer alan öğretim üyeleri ve asistanlar eğitim ve hizmetlerini bu hastanede yürütmektedirler.

 

Bir vatandaş olarak Düzce Üniversitesi Hastanesi denilince fiziki anlamda kaç bina aklımıza gelmeli? Mesela; Hastanenizde A-B-C-D blokları var. Bu binaların her biri ayrı ayrı hizmetler için mi kullanılıyor? Hastane kaç yataklı? Kısaca bilgi verir misiniz?

Hastanemiz sizin de bahsettiğiniz gibi A-B-C-D bloklarından oluşmaktadır. Vatandaş olarak 2 bina diyebiliriz. 1. Bina; poliklinik hizmetlerinin verildiği, 2. Bina; yataklı tedavinin ve idari birimlerin bulunduğu bina olarak söylenebilir. Hastanemizde 310 tescilli yatağımız bulunmaktadır. Yakın zamanda Sağlık Bakanlığına yatak tescilimizin arttırılması için başvurduk. Onay geldikten sonra yaklaşık 340 yataklı olarak hizmet vereceğiz.

Düzce Üniversitesi Hastanesinde muayene olmak isteyen hastalar e-devlete girmeden, şifre sormadan sadece T.C. numarası ile randevu alabiliyor mu?

Hastanemizde muayene olmak isteyen vatandaşlarımız 0 850 259 81 81 nolu randevu telefonumuzu arayarak sadece T.C. kimlik numaraları tuşlayarak giriş yapmakta ve yine ilgili poliklinik kodunu tuşlayarak bir dakikadan az süreyle en yakın tarihe randevu alabiliyorlar. Aynı zamanda web sitemizde (http://hastane.duzce.edu.tr/ ) bulunan “İnternet Randevu” alanından da randevu alınabilmektedir.

Vatandaşlarımızda şöyle bir algı var. Mesela; ben hasta olarak hastanenizden muayene olmak için randevu alıyorum. Muayene odasına girdiğimde beni asistan karşılıyor. Asistan denilince halkın kafasında Tıp Fakültesi son sınıf öğrencileri akla geliyor. Gerçekten öyle mi? Yoksa bu işin doğrusu nedir?

Bu en sık bilinen yanlışlardan biridir. Asistan dediğimiz kişi Tıp Fakültesi öğrencisi değil, Tıp Fakültesini bitirmiş ve zorlu bir sınavı verdikten sonra bir alanda uzmanlaşmak için uzmanlık eğitimi alan hekimlerdir. Tüm üniversite hastanelerinde hastalarımızı asistan hekimler değerlendirmekte ve bu hastaların hastalığının adının konulup tedavisinin planlamasını eğitimini aldığı bölümdeki hocasıyla karar vermektedir!

 

Vatandaşlarımızda bir başka algı daha var. Mesela; Çevre illerde bulunan Tıp Fakültesi hastanelerine muayene için gidildiğinde hastaları hocalar karşılıyor şeklinde. Bu doğru mu? Yoksa bu işin doğrusu nedir?

Tüm Üniversite Hastanelerinde hastalar ilgili uzmanlık bölümünün öğretim üyesi (hocası) ve asistanlar tarafından değerlendirilmektedir. Doğrudan hoca muayenesi talep eden hastalarımız eğitim/öğretim/ameliyat faaliyetlerinin elverdiği ölçüde mesai içi muayene olabilmektedir. Üniversite hastaneleri ilgili mevzuat çerçevesinde mesai dışı özel muayene yapabilmekte olup hastalarımız talep ettikleri takdirde saat 16:00’dan sonra doğrudan muayene olabilmektedir. Bu uygulama YÖK’e bağlı üniversite hastaneleri ile devlet hastaneleri arasındaki temel farklardandır.

Düzce Üniversitesi Hastanesinde kaç branşta poliklinik hizmetleri veriyorsunuz? Veremediğiniz poliklinik hizmetleri var mı, varsa hangileridir?

Düzce Üniversitesi Hastanesi olarak 40 poliklinik branşında hizmet vermekteyiz. Plastik Cerrahisi, Çocuk Kardiyoloji vb. uzmanlarının bulunmamasından dolayı bu branşlarda hizmet verememekteyiz.

Düzce Üniversitesi Hastanesinde hizmete yeni açılan ek bina hangi tarihten itibaren hizmet vermeye başladı? Yeni ek bina hakkında kısaca tanıtıcı anlamda bilgi verir misiniz? Eksikleriniz var mı? Mesela; Otoparkınız yeterli mi? Kantin binanız var mı varsa yeterli mi?

Dr. Talat BAHÇEBAŞI poliklinik binamız 17.03.2018 tarihinde hizmete açılmıştır. Bina içinde ve dışında olmak üzere 3 kantin ve 1 tane çatı katında kafe-restoran bulunmaktadır. Dr. Talat Bahçebaşı binasının hizmete girmesiyle birlikte hizmet alanı genişleyen hastanemizde çevre ve otopark düzenlemesi çalışmaları devam etmektedir. Bu yıl ihalesi tamamlanan büyük onarım ihalesi kapsamında tüm otoparkların ve yeni kantin binasının yapımının yaz sonuna kadar bitirilmesi planlanmaktadır. Aynı ihale kapsamında yataklı servislerin tamamı onarımdan geçirilerek yenilenecek, daha nezih bir ortamda sağlık hizmeti verilmesi sağlanacaktır.

Dr. Talat Bahçebaşı kimdir? Poliklinik binasına neden bu kişinin adı verilmiş?

2013 yılında kaybettiğimiz Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitü eski Müdürü, Hastanemiz 2010-2011 dönemi Başhekimi ve Üniversitemiz eski Senato Üyesi merhum Yrd. Doç. Dr. Talat Bahçebaşı, ilimiz ve ülkemiz sağlık alanında çok sayıda proje kazandırmış değerli bir çalışma arkadaşımızdı. Dr. Bahçebaşı, 112 sisteminin kuruluşu, çocukların aşılanması ve çocuk felciyle mücadele, aile hekimliği yapılandırılması ile ilgili halk sağlığı ve koruyucu sağlık hizmetlerinde ulusal ölçekli projelere imza atmıştır. Yokluğunu fazlasıyla hissettiğimiz değerli çalışma arkadaşımızı özlemle ve rahmetle anıyoruz. Kendisinin yapımında vesile olduğu ve binlerce hastanın şifa bulmak için geldiği yeni yapılan ek binamıza adını vererek onu yaşatmak istedik!

Düzce Üniversitesi Hastanesinde günde ortalama kaç kişi muayene oluyor? Bir hekimin günlük muayene edeceği hasta sayısı sınırlı mı? Acil servise müracaat eden hasta sayısı günlük ortalama kaç kişidir?

Polikliniklerimize günlük ortalama başvuru sayısı 2.200, Acil Servislerimize (Çocuk ve Erişkin) Günlük Ortalama 400 başvuru yapılmaktadır. Değişik branşlarda hastaya ayrılan süre farklı olmakla birlikte bazı özellikli bölümlerde zorunlu randevu ile hizmet yürütülürken birçok branşta zaman elverdiğince hastalar aynı gün muayene olabilmektedirler.

 

Düzce Üniversitesi Hastanesinde gerektiğinde aynı anda kaç ameliyat yapılabiliyor? Ortalama olarak bir günde kaç ameliyat yapılıyor?

Hastanemizde 1 ameliyat salonu ve içerisinde 7 adet ameliyat odası ve acil serviste yeni yapılan ameliyat odasıyla toplam 8 ameliyat masası bulunmaktadır. Günde ortalama değişik büyüklükte 60 adet ameliyat yapılabilmektedir!

Düzce Üniversitesi Hastanesinde özel muayene var mı? Varsa hangi saatlerde ve kaç tl. alınıyor?

Yukarıda da belirtildiği gibi hastanemizde, bizzat öğretim üyeleri tarafından özel muayene (Mesai dışı) yapılmaktadır. Özel muayeneler saat 16:00’dan itibaren başlamaktadır. Sağlık Uygulama Tebliği gereği ücretleri branşlara göre farklılık göstermektedir. Örneğin; Aile Hekimliği 88 tl. iken, Beyin Cerrahisi 110 TL dir. İnternet sitemizden diğer branşlara ait ücret bilgileri öğrenilebilir.

 

MR veya ultrason çekimi haftanın her günü ve günün her saatinde yapılabiliyor mu? Yine çevre illerde bulunan Tıp Fakültesi hastanelerinde MR veya ultrason çekimi aynı günde yapılabildiği söyleniyor, hastanenizde MR çekimi için aynı güne sıra verilebiliyor mu?

Haftanın her günü ve her saatinde 7/24 Tomografi ve MR çekilmektedir. Normal MR çekimleri aynı gün içerisinde, özellikli yani ilaçlı dediğimiz MR çekimleri zorunlu hasta hazırlık aşaması nedeniyle takip eden 1-2 gün içerisinde yapılmaktadır. Ultrason çekimleri acil durumlar hariç randevulu olarak yapılmaktadır.

 

“SAĞLIK TURİZMİ İÇİN MÜRACAT EDİLDİ”

Düzce Üniversitesi Hastanesinde anjiyo, açık kalp ameliyatı yapılabiliyor mu? İl dışından veya yurt dışından hastanenize özellikle muayene ve ameliyat olmaya gelen hastalarınız var mı?

Hastanemizde anjio ve açık kalp ameliyatı yapılmaktadır. Çevre illerden ve yurt dışından tedavi için başvuran hastalarımız vardır. Sağlık Turizmi kapsamında yurtdışı hasta kabulü için Sağlık Bakanlığına müracaatımız vardır.

Başka illerde bulunan Tıp Fakültesi hastanelerinde anjiyo çekimi sırasında ameliyat gerekecek bir durumuma karşı anjiyo öncesi ameliyat ekibinin hazır bulundurulduğu söyleniyor. Bu doğru mu? Doğruysa bizde de aynı şekilde ameliyat ekibi hazır bekliyor mu?

Bu ve bunun gibi acil durumlar için ameliyathane içerisinde her zaman bir oda ve kalp damar cerrahisi ekibi hazırda beklemektedir.

 

HASTANEDE 45 YOĞUN BAKIM YATAĞI VAR

Düzce Üniversitesi Hastanesinde diyaliz, yoğun bakım ünitesi, uyku laboratuvarı vb. üniteler var mı? Aynı anda toplam kaç kişiye diyaliz veya yoğun bakım hizmeti verilmektedir?

Hastanemizde 45 adet yoğun bakım yatağı bulunaktadır. Bu yoğun bakımların dağılımı şu şekildedir. 9 yataklı Dahili, 9 yataklı Anestezi, 5 yataklı Kalp-Damar cerrahisi, 5 yataklı Koroner, 3 yataklı Beyin Cerrahisi, 10 yataklı Yenidoğan ve 4 yataklı Çocuk Yoğun bakımlardır.

Hemodiyaliz Ünitemiz, 10 yataklı iken %120 kapasite artıran 22 yataklı ünitemiz rutin hemodiyalize giren hastalar dışında acil şartlarda 24 saat hizmet prensibiyle çalışmaktadır. Sürekli ayaktan periton diyaliz hastaları yanında aletli periton diyaliz hastalarının da takip ve tedavisi yapılmaktadır.

Uyku Laboratuvarımızın yatak sayısı 2 yataktan 6 yatağa çıkartılarak % 200 kapasite artırımı ile yeni yerinde hizmet vermeye başlamıştır. Aynı zamanda Hastanemiz 6 yataklı “Uyku Bozuklukları Merkezi” Uyku Derneği (UYKUDER) tarafından “Eğitim Laboratuvarı” olarak akredite edilmiştir.

Diyabetik Ayak ve Yara Bakım Polikliniği 16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Kalp Damar Cerrahisi Polikliniği bünyesinde yer alan Diyabetik Ayak Polikliniği, şeker hastalarının diyabetik ayak ve yaralarının tedavisinde önemli sağlık hizmeti sunuyor. Şeker hastalığı (diyabet hastalığı), dünyada ve ülkemizde her geçen gün yaygınlaşan ve iyi tedavi edilmediği durumlarda vücutta birçok komplikasyonlara neden olmaktadır. Diyabetik ayak ve yara açılması da hastaların konforunu etkileyen ve onların normal yaşamını kısıtlayan, hatta uzuv kaybına neden olabilen bir komplikasyondur. Diyabet hastalığı, damar tıkanıklığı ve dolaşım bozukluğu yaparak diyabetik ayak ve yara oluşturmakta, dünyada ve ülkemizde diyabetik ayak ve yara sebebi ile birçok hasta muzdarip olmaktadır.

Endoskopi/Bronkoskopi Ünitesi, 1 Endoskopik kamera sistemine ilave olarak 3 adet kamera sistemi daha eklenerek kapasitesini %300 arttırmıştır. Ünitemizde sindirim ve solunum sistemi hastalıklarına yönelik tanısal ve tedavi edici endoskopik işlemler; uzman hekimler, tecrübeli hemşirelerle modern tıbbi donanım eşliğinde gastroenteroloji, genel cerrahi ve göğüs hastalıklarına hizmet vermektedir.

*Radyoloji Ünitemizde; 4 adet USG, 3 adet Digital Röntgen, 2 adet Bilgisayarlı Tomografi cihazına ek olarak ve 1 adet 128 Multislice Bilgisayarlı Tomografi cihazı alınarak hizmete sunulmuştur.

*1 adet mamografi Cihazı, Mevcut 1.5 Tesla MR cihazımıza ek olarak bölgede tek olan 3 Tesla Manyetik Rezonans cihazıyla yakın iller için cazip hale geldik.

*Odyoloji (İşitme ve Denge Bilimi) Ünitemiz, yeni yerinde hizmet vermeye başladı. İşitme ve dengeyle ilgili sorunları olan hastalara işitme testi, ortakulak değerlendirme testi, yenidoğan tarama testi yaparak işitme kayıpları, kaybın miktar ve cinsi sağlıklı bir şekilde ölçülebilmektedir.

*Hareket Bozuklukları ve Parkinson hastalarında beyin pili uygulaması: Nöroloji Anabilim Dalında bu hastalar değerlendirilerek uygun hastalar Beyin Cerrahi ile birlikte ameliyathane şartlarında beyin pili uygulaması yapılmaktadır.

Bin 137 PERSONEL İLE HİZMET VERİLİYOR

Düzce Üniversitesi Hastanesi kaç personel ile hizmet veriyor? (Doktor, idareci, hemşire, teknisyen, memur, hizmetli vb.) Personel ihtiyacınız var mı?

Prof. Dr. Öner Abidin Balbay: 291 Akademik personel, 508 İdari personel, 274 Sürekli işçi, 64 Firma Çalışanlarımız (Yemekhane, Laboratuvar, Bilgi İşlem vb.) ile beraber 1137 personelimiz görev yapmaktadır. Artan başvuru sayısı ve fiziki mekanımız giderek büyümesi nedeniyle temizlik, güvenlik, tıbbi kayıt, teknik ve sağlık hizmetleri alanında personel ihtiyacımız bulunmaktadır.

Düzce Üniversitesi Hastanesinin “Kalite Süreçleri” hakkında bilgi verir misiniz?

Hastanemizde hasta ve çalışan memnuniyeti sağlamak adına kalite standartları çerçevesinde çalışmalar 2011 eski Başhekimimiz merhum Yrd. Doç. Dr. Talat Bahçebaşı döneminden bu yana yürütülmektedir. Kurumumuzda oturan kalite kültürü, Sağlık Bakanlığı Kalite Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl yapılan Sağlıkta Kalite Değerlendirmelerine de yansımıştır. En son yapılan değerlendirme (2018) sonucunda 91.58 kalite puanını alan Hastanemiz; sağlık alanındaki kalitede bölgemizde iyi düzeyde olduğunu kanıtlamıştır. Kalite süreklilik ve ekip işi olduğundan bu sonucun alınmasında hastane yönetimimiz ve birim sorumlularımız başta olmak üzere her bir personelin çok büyük emeği bulunmaktadır. 3 gün süren ve hastanenin tüm alanını kapsayan denetim sonucunda alınan bu derece, gelecek yıllarda kalite standartlarını bir adım daha öteye taşımak adına hastanemiz ve çalışanlarımızın motivasyonunu arttırmıştır.

6 ADET HİZMET ARACI MEVCUT

Düzce Üniversitesi Hastanesine ait kaç adet hizmet aracı ve ambulans bulunmaktadır ve sayı olarak yeterli mi?

Prof. Dr. Öner Abidin Balbay: Hastanemizde 3 adet ambulans, 1 adet otomobil, 1 adet kamyonet, 1 adet pikap olmak üzere toplamda 6 adet araç ile hizmet vermekteyiz.

Düzce Üniversitesi Hastanesinden zaman zaman da olsa havalanan helikopterler görüyoruz. Bunlar hasta mı getiriyor, hastamı götürüyor?

Hava ambulansları genellikle hasta sevki için gelmekte ve özellikle İstanbul’a sevk edilmektedir.

 

Düzce Üniversitesi Hastanesinde teknolojinin gelişimine uygun olarak yakın zamanda yeni cihaz alımı yapıldı mı? Veya birçok hastaneden farklı olarak ne tür cihazlarınız bulunmaktadır?

Hastanemize Endoskopik Ultrason Sistemi (EUS), Endobronşiyal Ultrason Sistemi (EBUS), Laparoskopi Sistemi, Yoğun Bakım Ventilatörleri, Histeroskopi ve Fetoskopi Sistemi, Yüksek Akış Isıtıcılı Nemlendirme Ünitesi, Portable Dijital Röntgen, Vikrektomi Cihazı, Digital Dermatoskopi Cihazı, Optik Biyometri, PUVA Cihazı, Endovenöz Lazer Cihazı, Kombine Elektroterapi Cihazı, Kısa Dalga Diatermi Cihazı, Dermatolojik Radyocerrahi Ünitesi ve benzeri birçok cihaz alımı yapılmıştır.

 

15 KEMOTERAPİ KOLTUĞU İLE HİZMET VERİLİYOR

Düzce Üniversitesi Hastanesinde Kanser tedavisi yapılabiliyor mu? Adli tıp biriminiz var mı? Geleneksel ve tamamlayıcı Tıp çalışmaları, obezite ile ilgili çalışmalarınız var mı?

Hastanemiz Tıbbi Onkoloji Ünitesinde 9 kemoterapi koltuğu mevcut iken kapasitesi %66 arttırılarak 15 Kemoterapi koltuğu ve 2 adet izole oda ile hizmet vermeye başlamıştır. Hastalarımız işlem boyunca uzman doktor ve hemşirelerin gözetiminde kemoterapi tedavisi almaktadır.

*Sağlık Bakanlığının obeziteye karşı başlattığı mücadele kapsamında Türkiye genelinde açılan pilot hastaneler arasına giren ve çağımızın en büyük sağlık sorunlarından olan obeziteye karşı etkin mücadele yürütecek Obezite Merkezimizin açılışı 10 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşmiş ve Merkezimizin yönetmeliği 26 Mayıs 2019 ve 30785 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Tüm dünyada önemli bir halk sağlığı sorunu olan obezite ile savaş için Hastanemizde açılan Obezite Merkezi’nde uzman doktor, diyetisyen, psikolog ve fizyoterapistten oluşan ekip, hastaların ideal kilolarına kavuşmaları için ihtiyaç duydukları her konuda destek veriyor. Açıldığı günden bu yana hizmet veren merkezimiz aşırı kilolu kişiler, yeme düzenleri başta olmak üzere kilo almalarına yol açan hataları konusunda uzman ekipten öğrenerek sağlıklı bir şekilde zayıflamaktadırlar.

*Adli Tıp Hizmetleri tüm bileşenleriyle ilimize ve bölgemize hizmet vermektedir. Yakın zamanda Başsavcılığımız, İl Sağlık Müdürlüğü ve Adli Tıp Anabilim dalımızla birlikte kuruluş süreci tamamlanarak hizmete alınacaktır.

*Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Polikliniğimiz 24 Eylül 2018 tarihinde itibaren hasta kabulüne başlamıştır. Polikliniğimizde; Akupunktur, Kupa Tedavisi (Hacamat), Hirudoterapi (sülük tedavisi), Ozon Terapi, Apiterapi (Arı ve Arı Ürünleri Tedavisi), PRP, Fitoterapi, Mezoterapi, Ozon Tedavisi yapılmaktadır. Lavra, Hipnoz, Müziko Terapi tedavileri uygulanmaktadır

 

Düzce Üniversitesi Hastanesinde kaç adet mescit bulunmaktadır? Mescidinizde kadrolu İmam-Hatip var mı?

Hastanemizde 2 adet bay ve 2 adet bayan mescit olmak üzere toplamda 4 adet mescit alanımız bulunmaktadır. Hastanemizde kadrolu bir imam personelimiz görev yapmaktadır.

 

WHATSAPP İLE ŞİKAYETLER ALINIYOR

Düzce Üniversitesi Hastanemize sahip çıkılması ve daha kaliteli hizmet verilmesi anlamında hastalarımıza veya vatandaşlarımıza ne tür tavsiyeleriniz olur? Mesela; Vatandaşın Cimer’e yaptığı şikayetlerin önüne geçilebilmesi için Whatsapp‘ tan şikayet için bir telefon numarası verilemez mi? Vatandaş şikayetini hem yazılı hem de görüntülü olarak bildirebilir. Veya şikayet kutularının üzerine şöyle bir yazı yazılamaz mı? “Şikayetinizi ve çözüm önerilerinizi yazın kutuya atın. Teşekkür ederiz.” Gibi.

2018 Haziran ayından itibaren Whatsapp hattımız (0543 490 00 81) şikayet ve öneriler için kullanılmaya başlanmıştır. Kalite standartları gereği hastanemizin belirli noktalarına görüş ve öneriler için dilek kutuları yerleştirilmiş olup aynı zamanda hastanemiz web sitesinde her türlü görüş, öneri ve şikayetlerinizi iletebileceğiz “SORUN ÇÖZELİM” alanı bulunmaktadır.

 

Sayın Başhekimim güzel ve faydalı bir röportaj oldu. Halkımız tarafından Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili fazla bilinmeyen konularda bilgiler vermiş oldunuz. Sizleri ve çalışma arkadaşlarınızı tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. Son olarak söylemek istediğiniz veya buraya kadar unutulan varsa onları söylemek ister misiniz?

Teşekkür ederim. Üniversite hastanemizin sağlık alanında dünden bugüne geldiği noktayı, yapılan çalışmaların halkımıza anlatılması için bizlere fırsat veriyorsunuz. Öncelikle böyle bir röportaj ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin kamuya tanıtılmasında göstermiş olduğunuz özen için sizlere, şahsınızda Düzce’nin Sesi gazetesine teşekkür ederim. Bu röportajın gerçekleşmesine gerek verdiği izinlerle, gerekse hastanemizin gelişimine katkıları nedeniyle Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Nigar Demircan Çakar’a şahsım ve tüm Hastanemiz adına teşekkürlerimi arz ederim. Düzce'nin sağlığına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Düzce gibi ülkemizin şirin kentinde sağlık sistemini, siz değerli basın mensuplarının katkılarıyla geliştirmeye ve duyurmaya çalışacağız inşaallah.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR