Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:37] DÜZCE BİSİKLET ŞEHRİ OLACAK -- [16:30] Öğrenci dostu şehir sıralamasında C ligine düştük -- [12:25] SÜRÜCÜ HAYATINI KAYBETTİ -- [12:20] Kurşun Komşusuna Denk Geldi -- [11:59] Akçakoca Fındık Topluyor -- [11:48] Herşeye Rağmen Kurtarılamadı -- [11:42] HER ŞEY YASALARA UYGUN YAPILDI -- [09:51] TIR'a Çarptı: 3 Yaralı -- [09:41] TRAKTÖR ŞARAMPOLE DEVRİLDİ -- [07:27] Karslıoğlu vefat etti... --
Röportajlar
Teknopark'ta Yeni Yazılımlar Geliştiriyorlar

Gazetemiz yazarı İlhami Atasever Teknopark'ta ofisi bulunan "Bilsoft Yazılım Firması"na konuk oldu. Firma sahibi Ahmet Veli ile görüşen Atasever Bilsoft Yazılım Firmasının Teknopark'ta yaptığı faaliyetler hakkında bilgi alarak röportaj gerçekleştirdi.

30.09.2019
0 bekleyen yorum
6 onaylı yorum
Teknopark'ta Yeni Yazılımlar Geliştiriyorlar

Gazetemiz yazarı İlhami Atasever Teknopark'ta ofisi bulunan "Bilsoft Yazılım Firması"na konuk oldu. Firma sahibi Ahmet Veli ile görüşen Atasever Bilsoft Yazılım Firmasının Teknopark'ta yaptığı faaliyetler hakkında bilgi alarak röportaj gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz haftalarda Teknopark Müdürü Özkan Şahin ile röportaj gerçekleştiren Gazetemiz köşe yazarı İlhami Atasever bu kez Teknopark içinde ofisi bulunan Bilsoft Yazılım Firması sahibi Ahmet Veli ile görüştü. Atasever, Bilsoft'un neden teknopark'ta ofis açtığını ve teknopark'ın firmaya kazandırdığı avantajlar hakkında bilgi aldı.

ÖN MUHASEBE PROGRAMINI 2 MİLYON KİŞİ İNDİRDİ

Sayın Ahmet Veli kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

1984 Düzce doğumluyum. İlkokulu Düzce Atatürk İlkokulunda, Orta ve Lise eğitimimi Düzce Anadolu İmam-Hatip Lisesinde tamamladım. Akabinde ikinci liseyi bitirmek için Konuralp ÇPL Bilgisayar Bölümüne kayıt oldum. İkinci lise eğitimime devam ederken Selçuk Üniversitesi Huğlu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar programcılığını kazanarak ikinci lise eğitimini bırakıp Üniversite eğitimine başladım. Bilgisayar programcılığını bölüm birincisi olarak bitirip Bilgisayar Mühendisliğini kazandım. Ayrıca ticari hayatımda bilgi, birikim ve tecrübelerimi arttırmak için İşletme Fakültesini bitirdim. Halen Düzce Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliğinde bölümünde veri madenciliği alanında yüksek lisans yapmaktayım.

2004-2010 yılları arasında Düzce Fen Lisesi ve Anadolu İmama Hatip Lisesinde sözleşmeli öğretmen olarak çalıştım. 2005 Yılında ticari hayata atılarak “Bilsoft Yazılım firmasını” kurdum. 2007 yılında şirketleşerek daha profesyonel ve vizyonel firma olmasını sağladım. Aynı zamanda birçok firmaya bilişim danışmanlığı sağlayarak yazılım ve altyapı kurulumları gerçekleştirdim. 2008 yılından itibaren eğitim sistemindeki sorunlara çözüm olması için geliştirdiğim İnteraktif Eğitim yazılımı Düzce, Samsun ve Sinop Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından kullanıldı. Ayrıca 2009 yılından itibaren geliştirdiğimiz “ön muhasebe programını” 2 Milyon kişi indirdi ve 90 bin kullanıcıya ulaştı. Halen “Bilsoft Yazılım Firması” Şirketinin kurucusu ve Genel Müdürlüğünün yanı sıra Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Teknoloji Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevime devam ediyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. İngilizce ve Arapça bilmekteyim.

YENİ YAZILIMLAR GELİŞTİRİLİYOR

Teknopark’ın Müdürü Özkan Şahin bey ile geçtiğimiz günlerde bir röportajmız olmuştu. Bu röportajdan sonra sizinle de bir röportaj yapmak istedim. Teknopark binasında ne iş yapıyorsunuz?

Bilsoft Yazılım Firması” olarak öncelikle bu güzel ziyaretiniz için teşekkür ederiz. “Bilsoft Yazılım Firması” olarak Düzce Üniversitesi Teknopark binasında Ar-Ge merkezimizi oluşturarak tamamen Türk mühendislerimiz ile yeni yazılımlar geliştiriyoruz. Ayrıca müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda özel yazılım çözümleri de geliştirmeye devam ediyoruz. Ayrıca oluşturduğumuz uzman ekip ile yurt içi ve yurtdışındaki müşterilerimize yazılımlarımızın desteğini sağlamaktayız.

2005 YILINDA BAŞLADILAR

İşyerinizin veya şirketinizin adı neden Bilsoft? Bunu açar mısınız? Yani yaptığınız işin mahiyeti hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

2005 yılında güzel hedeflerle yolumuza başlarken temelimizi oluşturan “Yazılım ve Bilgisayar” kelimelerinden yola çıkarak bir isim oluşturduk. Teknolojinin her yeni günde değiştiği; artık tüm ihtiyaçlarımızı teknoloji ile karşıladığımız bu çağda bizler de yeni ürünler ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına hizmet vermekteyiz. Yapmış olduğumuz yazılım Kobi statüsünde olan işletmelerin “ön muhasebe” yani “gelir-gider” takip işlemlerini kolayca gerçekleştirmelerine olanak sağlayan, basit ara yüzlü ve her bireyin kolayca işlem gerçekleştireceği bir programdır.

40 PERSONEL, 90 BİN KULLANICI...

Bir şirket olarak mı, yoksa şahıs olarak mı hizmet veriyorsunuz?

Firmamız “Bilsoft Yazılım şirket” statüsünde olup, yurt içinde ve yurt dışında hizmet veren köklü ve sektöründe öncü firmadır. Şu anda 90.000’in üstünde kullanıcımız ve 40 uzman personelimiz ile Bilsoft Yazılım ailesi olarak geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz

ÜNİVERSİTE HOCALARI DESTEK VERİYOR

Bu işi neden şehir merkezinde bir yerde değil de Teknopark binasında yapıyorsunuz? Bunun bir özelliği veya bir avantajı mı var? Teknoparkta çalışmanın devlet desteği olarak bir avantajı oluyor mu?

Teknopark’ta olmamızın en büyük nedeni üniversite-sanayi iş birliğinin sağlanmasıdır. Teknoloji firması olmamız ve teknolojinin her geçen gün geliştiği bir sektörde üniversitedeki hocalarımızdan destek almak bizim için büyük bir avantaj. Ayrıca teknoparkta olmanın firmalara sağladığı bazı teşvikler bulunmaktadır. Bu bakımdan hem firma olarak kendimizi daha da geliştirerek üniversite ile iş birliğini güçlendirmek, hem de teşviklerden yararlanmak için teknoparkı tercih ettik.

Teknoparkta kiracı mısınız? Binanın ortak giderleri var mı? Elektrik, su, yakıt vs. ödemelerini neye göre yapıyorsunuz? Her firmaya ait ayrı ayrı aboneler mi var?

Evet, teknoparkta kiracıyız. Buradaki faaliyetler AR-GE projelerine göre yürütüldüğünden firmaların buradan ofis satın alma şansı bulunmuyor. Bu nedenle tüm firmalar kiracı konumunda. Binanın temizliği, güvenliği ve ortak alan giderleri için Teknopark Yönetime ödeme yapıyoruz. Ortak giderler her firmanın kiraladığı metrekare ve kullandıkları elektrik miktarı üzerinden hesaplanıyor.

YURTDIŞINDA DA MÜŞTERİLERİ VAR

“Bilsoft Yazılım Firması” olarak hangi tarihten itibaren hizmet veriyorsunuz? Teknopark binasında ne zamandan beri hizmet vermeye başladınız? Hizmeti Düzce insanına mı yoksa ülke genelinde mi veriyorsunuz?

Bilsoft Yazılım Firması” olarak 2005 yılından bu yana 15 yıldır hizmet vermekteyiz. Teknoparktaki ofisimize 2013 yılında taşınarak Ar-Ge hizmetlerimize devam etmeye başladık. Faaliyetlerimize hem yurt içinde hem de yurt dışında devam etmekteyiz. Yukarıda da belirttiğim gibi firmamızın 90 binin üzerinde kullanıcısı bulunmaktadır.

Açık adresiniz ve iletişim numaralarınız nedir? Mesai saatleriniz nedir, Günde kaç saat hizmet veriyorsunuz?

Açık adresimiz Düzce Üniversitesi Teknopark Binası, Orhangazi Mahallesi, Teknopark Caddesi, No:1 Kat:2 Merkez/Düzce, iletişim numaramız: 0 380 544 34 44 - 0 544 583 09 08 - 0 212 912 24 26’dır. Mail adresi: bilgi@bilsoft.com ve www.bilsoft.com’dur.

Mesai saatlerimiz: 09.00-23.00 arasında hafta içi, hafta sonları ve resmi tatiller de dahil olmak üzere hizmet vermekteyiz.

 

ÜNİVERSİTE İLE SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDELER

Düzce Üniversitesi ile bir bağlantınız oluyor mu, oradan istifade ediyor musunuz veya istifadeniz Teknopark aracılığıyla mı oluyor? 

Teknoparkta olmamızın en önemli nedenlerinden birisi zaten üniversiteyle işbirliği yapma isteğimizden kaynaklanmaktadır. Teknoparkta faaliyet göstermenin avantajlarından birisi de; nitelikli personel desteğini hissettiğimiz her an birçok mühendis arkadaşla çok kısa süreler içerisinde bağlantı kurabilmemize olanak sağlamasıdır. Ayrıca birçok fakülteden hocalarımız ile iletişim halinde olup projelerimizde ve danışmanlık konularında desteklerini almaktayız. Teknoparkta olmamız nedeniyle danışmanlık hizmetlerini Teknopark veya TTO üzerinden gerçekleştirmekteyiz.

ÖĞRENCİLER FİRMADA STAJ GÖRÜYOR

Üniversite öğrencileri sizden istifade etmek isterse nasıl yardımcı oluyorsunuz?

“Bilsoft Yazılım Firması” olarak geleceğin mühendis adaylarına staj imkanı ve kuluçka ofisimizle gelişimlerine yardımcı olup, günümüz şartlarına deneyimli genç mühendisler kazandırmayı hedeflemekteyiz. Kapasiteleri ve yetenekleri kapsamında istihdamlarını da sağlayarak bizimle birlikte yürümelerinde desteklerimizi bugüne kadar hiç esirgemedik. Firma olarak üniversitedeki bölümlerde yapılan protokol kapsamında her yıl belirli sayıda kontenjan ayırıp öğrencilere bilgi, birikim ve tecrübe kazanmaları için kontenjan açıyoruz.

KAZAN-KAZAN SİSTEMİ MEVCUT

“Bilsoft Yazılım Firması” çalışanları asgari ücret ile mi, yoksa kişiler özelliğine göre mi ücretlendiriliyor?

Biz personelin beceri, başarı ve eğitim seviyelerini önemsiyoruz. Bu nedenle kişisel donanım ve yeteneklerine göre maaş sistemiz bulunuyor. Firma olarak kendimizi bir aile olarak görüyoruz ve çalışanlarımız da bu ailenin birer ferdi konumunda. Bu bakımdan çalışanlarla aramızda kazan-kazan sistemi mevcut. Ay içerisinde üstün performans gösteren personellerimize prim ve ödül uygulamamız bulunmaktadır. Bu sistem ile çalışma ortamını eğlenceli bir hale getirirken aynı zamanda kaliteli hizmet anlayışımızı artırmayı hedefliyoruz.

"BAZI TEŞVİKLERDEN YARARLANIYORUZ"

Teknoparkta olmanın avantajları var mı, varsa kısaca bilgi verir misiniz?

Teknoparkta olmanın yaptığınız Ar-ge projesine göre bazı teşvikleri bulunuyor. Ancak kısaca belirtmek gerekirse;

SGK İşveren Prim Desteği, Ücretlerde Gelir Vergisi İstisnası, Damga Vergisi İstisnası, Gümrük Vergisi İstisnası, Ar-Ge’ye Dayalı Ürün Satışlarında Kurumlar Vergisi İstisnası, Yazılıma Dayalı Ürün Satışlarında Kurumlar Vergisi İstisnası, Yazılıma Dayalı Ürünlerde KDV İstisnası, Tasarıma Dayalı Ürün Satışlarında Kurumlar Vergisi İstisnası şeklindedir.

Düzce Teknopark binasında ne kadar bir yer kiraladınız? Bugün için yeterli olan bu yer ihtiyaç halinde genişletilebiliyor mu?

Teknopark binasında toplam 8 ofis alanı kiraladık. Bu ofislerde müşteri hizmetleri, Ar-Ge & Yazılım, Teknik Destek, Mali ve idari işler, kuluçka ofisi, sosyal alan, müdür odası, mutfak ve yemekhane olmak üzere faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İhtiyaç halinde teknoparkta müracaat ederek yeni alan kiralama imkanımız da bulunmaktadır.

"HER TÜRLÜ YAZILIM GELİŞTİRME KAPASİTEMİZ BULUNUYOR"

Teknopark binasındaki firmalar veya organize sanayinde iş yapan firmalar sizden istifade etmek isterse yardımcı olma kapasiteniz nedir? 

Tabiki yardımcı oluruz. 15 yıllık tecrübe ve şu anda konusunda uzman 40 kişilik ekibimiz ile her türlü yazılım geliştirme kapasitemiz bulunmaktadır. Hali hazırda da farklı kurum ve kuruluşlarla iş birliğimiz bulunuyor. Bu kapsamda farklı sektörlere özel ERP, E-ticaret, CRM ve MRP gibi kurumsal çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Daha fazla firma ile iş birliği yapmamız bizi memnun eder.

 

"TEKNOPARK'A KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ VAR"

Teknopark idaresine karşı sorumluluklarınız, Teknoparkın sizlere olan sorumluluğu nedir?

Teknopark yönetimi, geliştirdiğimiz Ar-ge projelerinin takibi ve kontrolünü sağlamaktadır. Ayrıca üniversite-sanayi iş birliğinin sağlanması, marka-patent-tescil gibi konularda gerekli danışmanlık ve desteği sağlamaktadır. Üniversite-sanayi iş birliğinin sağlanması yönünde ise bir köprü görevi görmektedir. Bizim teknoparka karşı olan sorumluluğumuz ise projelerimizin ilerleyişi hakkında gerekli evrakları düzenleyip aylık ve yıllık olarak yönetime sunmaktır. Ayrıca bir kiracı olarak düzenli olarak kira ve işletme giderlerini ödememiz gerekiyor.

Diyelim ki bir işyerinin size herhangi bir konuda yazılım ihtiyacı var. Hangi konu olursa olsun yardımcı olabilir misiniz?

“Bilsoft Yazılım Firması” olarak yazılım alanında masaüstü, web ve mobil olarak geliştirme yapmaktayız. Bizden talep edilen yazılım bu alanlarda ise yapabiliriz. Genel olarak firmaların ihtiyaçlarının temeli belirlenip bu ihtiyaçları doğrultusunda ve tabi ki kendi olanaklarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışmaktayız. Yurt içi ve yurt dışında birçok müşterimiz bu şekilde özel ihtiyaç dahilinde kullanım gerçekleştirmektedir.

"MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİYLE İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ"

Milli Eğitim Müdürlüklerinin veya üniversitenin zaman zaman yaptıkları projeler var. Onlara proje ortağı olabiliyor musunuz?

Evet ortak oluyoruz. 2008 yılından itibaren geliştirdiğimiz projeler mevcut. Şu anda üniversite ve liselerle yaptığımız iş birliği protokollerimiz var. Örneğin en son Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortak MARKA projesi hazırladık. Yeni eğitim-öğretim sezonu ile birlikte Düzce Üniversitesindeki bölümlerle iş birliği geliştirmeye yönelik görüşmelerimiz devam ediyor.

Sizin gibi işyeri sahiplerinin bilgisayar mühendislerine, programcılara vermek istediğiniz bir mesaj ne olabilir? Genç girişimcilere ne gibi tavsiyeleriniz olur?

Aslında önemli bir konuya değindiniz. Çünkü öğrenci kardeşlerimiz gerekli bilgi, birikim ve tecrübeyi edinmeden mezun oluyor. Özellikle hizmet sektöründeki firmalar personel arayışında deneyim gözetmektedir. Bu nedenle öğrencilerin özellikle son sınıflarında mutlaka bir işyerinde çalışıp deneyim kazanmalarını ve öğrendikleri teorik bilgileri gerçek hayatta pekiştirmelerini tavsiye ederim. Ancak bu konuda öğrenciler çalışabilecekleri kendi alanlarında firma bulmakta zorlanıyor. Eğer çalışacak yer bulamazlarsa en azından freelance veya kendi belirleyecekleri bir proje üzerinde proje geliştirmelerini tavsiye ederim.

Mezun olmuş girişimci arkadaşlara ise tavsiyem “sabır” olacaktır. Çünkü yazılım geliştirme uzun bir süreç ve girişimcilerin bununla mücadele etmesi gerekiyor. Sektörümüzde geliştirilen hiçbir ürün gerekli deneyim ve referans yeterliliğine ulaşmadan piyasada kalma şansı elde edemiyor. Bu nedenle girişimcilerin bunu bilmeleri ve uzun soluklu bir yola çıktıklarının bilincinde olup sabretmeleri gerekiyor.

"TUBİTAK İLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ"

Tubitak ile bağlantınız var mı? STK veya kurumlarla işbirliği halinde çalıştığınız konular oluyor mu?

Firma olarak ürün geliştirme ve Ar-Ge faaliyetlerimiz olduğundan bu tür kurumlarla gerektiğinde iletişim halinde oluyoruz. Ancak ticari faaliyetlere desteği nedeniyle Kosgeb bizim açımızdan daha cazip bir kurum. Mevcutta Kosgeb ile yürüttüğümüz Ar-Ge İnovasyon desteğimiz bulunuyor.

Yaptığınız işlerle ilgili okullardan veya işyerlerinden konferans teklifleri geliyor mu? Gelirse kabul eder misiniz?

Bilişim sektörü geleceğin meslekleri arasında olduğundan tecrübe paylaşımı için bu tür talepler geliyor. 2019 yılında Düzce Üniversitesinde Mekafest’19 kapsamında “Bilişimde Girişimcilik”, Genç Müsiad’ın düzenledği Young Business Academy eğitiminde “Bilişim Sektöründe Kariyer”, Osman Kuyumcu Anadolu Lisesi ve Hafız Hasan Şen İHO’da kariyer günleri kapsamında konferans etkinliklerine katıldım. Bu tür etkinlikler hem öğrencilerin sektörü anlaması hem de bizim kendimizi ifade ederek beklentilerimizi aktarmamız adına önem arz ediyor. Ve gerçekten yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda talep olursa elimden geleni yaparım.

"ELEKTRİK VE İNTERNET KESİNTİLERİ ZORLUYOR"

Karşılaştığınız zorluklar var mı, varsa ilimiz ölçeğinde çözüm için size yardımcı olunuyor mu? Daha ziyade kimler yardımcı oluyor?

Zaman zaman zorluklar oluyor tabi. Örneğin bölgemizde sık elektrik ve internet kesintisi yaşıyoruz. Bu durum çalışmalarımızda büyük sorun teşkil ediyor. Bu konuda ilgili kurumlardan altyapı çalışmaları konusunda iyileştirme bekliyoruz.

"BİLİŞİM FİRMALARI İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMALI"

Yaptığımız bu röportajda dile getirmediğimiz, unuttuğumuz konular varsa o konularda da bizleri kısa da olsa bilgilendirirseniz memnun olurum.

Bölgemizdeki faaliyet gösteren bilişim firmalarının iş birliği içerisinde olmasını arzuluyorum. Bu bakımdan Türkiye’de ilk kez Düzce Ticaret ve Sanayi Odasında Bilim ve Teknoloji komisyonu kuruldu. Firma temsilcileri ve Akademisyenlerden oluşan yönetim şu anda ilimizde yapılacak etkinliklerin geniş bir konsepte düzenlenmesi için çaba gösteriyor. Yapılan çalışmalar TOBB nezdinde de ilgi ile karşılanıyor. Bu vesile ile bu komisyonun kurulmasında emeği geçen ve destekleyen tüm paydaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bu tür çalışmalar bizlere ışık tutarken faaliyetlerimizin şekillenmesini sağlıyor. Eminim ilerleyen günlerde daha kapsamlı çalışmalar olacaktır. Yine komisyon tarafından Düzce Teknoparkta kuluçka merkezi kuruldu. Üniversite öğrencilerimizin boş zamanlarını bu alanda geçirmelerini tavsiye ediyorum.

 

Ahmet bey güzel bir röportaj oldu. “Bilsoft Yazılım Firması” olarak çalışmalarınız hakkında birçok kişinin merak ettiği konuları herkesin anlayabileceği şekilde ayrıntılı bilgiler verdiniz. Türkiye’nin geldiği noktayı görüyoruz ve halkımıza da bunu gösterelim dedik. Düzce’de başarınızı artırmaya yönelik çalışan, sizlere yardımcı olan tüm arkadaşlarınıza teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Son olarak söylemek istediğiniz ve Düzce halkına vermek istediğiniz mesaj var mı?

Öncelikle bu güzel röportaj için çok teşekkür ederim. Devletimizin bizlere sunmuş olduğu bu imkanın kıymetini bilmemiz ve dolayısıyla da gereğini yapmamız lazım. Bu bağlamda tek amacımız ilimizin başta ekonomik olmak üzere her alanda kalkınması için çok çalışmalıyız. Bu noktada bizimle beraber yürümek isteyen sanayicilerimiz ve girişimcilerimize kapılarımızın açık olduğunu belirtmekten memnuniyet duyarım. Bizimle yürümek isteyen herkesle iletişim kanallarımızın tamamı açık olacaktır. Bu vesile ile gerçekleştirdiğimiz röportaj sayesinde yaptığımız çalışmalarımızın kamuya tanıtılmasında göstermiş olduğunuz özen için sizlere, şahsınızda Düzce’nin Sesi gazetesine, “Bilsoft Yazılım Firması” adına teşekkürlerimi arz ederim.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
6 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,02

Hakan

1.10.2019 - 22:41:23

Bilsoftu duymuştum ama Düzcede olduğunu bilmiyordum. Muhasebe programını bende kullanıyorum tavsiye ederim. Başarılar
Katılıyorum   Katılmıyorum
%77,69

Tulay sıırtlı

30.09.2019 - 23:29:57

Tebrık eder basarılarınızın devamını dılerım
Katılıyorum   Katılmıyorum
%76,13

Halil Ay

30.09.2019 - 18:30:50

Ahmet Bey çalışmalarınızı yakından takip ediyorum ve sizi kutluyorum. Gerçekten başarılı projelere imza atıyorsunuz. Başarılarınızla Düzcemiz için bir gurursunuz. Ekibinize başarılar
Katılıyorum   Katılmıyorum
%68,78

Berk

30.09.2019 - 18:26:08

Personel açığınız var mı? İş başvurusu yapabilirmiyiz?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%78,29

Emre K

30.09.2019 - 14:24:01

Bilsoft Düzce için gerçekten büyük bir nimet. Yazılım sektöründe staj yeri bulamıyoruz. tek firma bilsoft var
Katılıyorum   Katılmıyorum
%80,83

osman kocabacak

30.09.2019 - 12:28:06

tebrik ediyorum. Duzcede bunlarin oldugunu bilmiyorduk.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR