Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:33] KEŞİR PATLAMA BÖLGESİNDE -- [18:22] Koloğlu Patlama Bölgesine Gitti -- [18:05] Geçen Yıl Yüzde 95 Başarı Sağlandı -- [17:35] Düzce Üniversitesi Anaokulu Kapılarını Velilere Açtı -- [17:32] DÜZCE NARKOTİK TORBACILARA NEFES ALDIRMIYOR -- [14:25] TEM'de Feci Kaza -- [14:25] BİK Sakarya Müdüründen Oxijen'e Ziyaret -- [13:43] PATLAMADA SON BİLANÇO -- [11:46] HENDEK'TE BÜYÜK PATLAMA -- [11:14] Yeni Partisinde İlk Mesajını Verdi --
Röportajlar
EĞİTİMİN KALBİ BU DERNEKTE ATIYOR

Gazetemiz köşe yazarı İlhami Atasever bu hafta “Konuralp Gazi İlim, Kültür Çevre ve Sağlık Derneği” başkanı Ali Koloğlu’nu ziyaret etti. Koloğlu Derneğin kuruluş aşamasını ve yaptıkları faaliyetleri detayları ile anlattı.

16.03.2020
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum
EĞİTİMİN KALBİ BU DERNEKTE ATIYOR

Gazetemiz Köşe Yazarı İlhami Atasever bu hafta eğitimci Ali Koloğlu’nun konuğu oldu. “Konuralp Gazi İlim, Kültür Çevre ve Sağlık Derneği” başkanı olan ve aynı zamanda İrfan Öztürk İlkokulu Müdürlük görevini yürüten Ali Koloğlu dernek çalışmaları ile ilgili geniş çaplı bilgiler verdi.

Derneğin 28 yıl önce İlim ve Kanaat önderlerinden merhum Prof. Dr. Mahmut Esat Coşan hocaefendi tarafından kurulduğunu söyleyen Koloğlu bir çok alanda projeler yürüttüklerini söyledi. Koloğlu kuruluş amacını ise şöyle açıkladı; “Derneğimizin kuruluş amacı; 21. Yüzyıl gelişen dünyasının en önemli sosyal konularından olan İlim, Kültür, Çevre ve Sağlık konularında topluma dokunan faaliyetler gerçekleştirmek bu sayede Düzce halkının çevre, kültür, sağlık gibi konularda farkındalıklarının artmasını sağlamak şeklinde oluşturulmuştur” ifadelerini kullandı.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

1975 yılı Düzce doğumluyum. İlk orta ve lise eğitimimi Düzce’de tamamladım. Ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknik Eğitim Bölümü’nden mezun oldum. Şu an Düzce İrfan Öztürk İlkokulu’nda okul müdürü olarak görev yapmaktayım.

DERNEĞİN İSMİ KONURALP BEY’DEN GELİYOR

 “Konuralp Gazi İlim, Kültür Çevre ve Sağlık Derneği’nin tarihçesi hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Derneğimiz 1992 yılında kuruldu. İsmini Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin yakın silah arkadaşlarından olan, Osmanlı Devleti'nin kuruluş aşamasında uç beyliği yapan Konuralp Bey’den almıştır. Derneğimize bu ismi ilim ve kanaat önderi Merhum Prof. Dr. Mahmut Esat COŞAN Hocaefendi vermiştir.

AMACIMIZ TOPLUMA DOKUNAN FAALİYETLER GERÇEKLEŞTİRMEK

Kuruluş amacınızı kısaca anlatır mısınız?

Derneğimizin kuruluş amacı; 21. Yüzyıl gelişen dünyasının en önemli sosyal konularından olan İlim, Kültür, Çevre ve Sağlık konularında topluma dokunan faaliyetler gerçekleştirmek bu sayede Düzce halkının çevre, kültür, sağlık gibi konularda farkındalıklarının artmasını sağlamak şeklinde oluşturulmuştur.

Türkiye’de kaç vilayette ve kaç şubesi bulunmaktadır.

Derneğimiz Düzce Merkezlidir. Başka yerde şubesi yoktur. Derneğimiz merkezi İstanbul’da bulunan “Server Yaşam Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı” üyesidir. Yerelde kendi çalışmalarını yürütürken ulusal ve uluslararası faaliyetlerinde Server Vakfı’nın Düzce faaliyetlerini koordine etmekte ve lojistik destek sağlamaktadır.

Dernek binası ve iletişim adresi neresidir?

Derneğimizin adresi: Uzunmustafa Mahallesi, 836. Sokak. No: 9/4 - Düzce’de bulunmaktadır. Derneğimizi ayrıca sosyal medya ortamlarından @duzcekonuralpg twitter hesabından takip edebilirsiniz.

PROJE ORTAKLARIMIZ DEĞİŞEBİLİYOR

İşbirliği yaptığınız kurumlar var mı?

Projelerin çalışma konularına göre ortaklarımız değişiklik göstermektedir. Genellikle her proje ile ilgili olarak ilimiz düzeyinde kamu kurumları ile ortaklık halinde çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Buradan tüm destekçilerimize Düzce halkı adına teşekkürü borç biliriz.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YARDIMCI OLUYORUZ

Üniversitede okuyan öğrencilere dernek olarak desteğiniz oluyor mu, oluyorsa ne gibi destekleriniz oluyor?

Dernek faaliyetlerimizin ağırlıklı bölümü ilimizde okuyan ve ilimize dışarıdan gelen Üniversite öğrencileri ile alakalı oluyor. Öğrencilerin barınma, eğitim eksiklerini giderme vb. ihtiyaçları konusunda dernek olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. İlimizde Üniversite eğitimi alan farklı milletlerden, uluslararası öğrencilere de destek olmaya çalışıyoruz.

GENÇLERE VE KADINLARA YÖNELİK FAALİYETLERİMİZ DE VAR

Spor izcilik kulübü-Sultan hanımlar derneği ne demek? Bunu açar mısınız?

Seri Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile daha çok gençlere yönelik sportif faaliyetlerde ortaklıklar gerçekleştirirken, Sultan Hanımlar Derneği ile adından da anlaşılacağı üzere Düzce’deki kadınlara yönelik sosyal faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Seri Gençlik Kulübü ile; Bilek güreşi, futbol turnuvası gibi faaliyetler gerçekleştirirken, Sultan hanımlar Derneği ile beraber; İhtiyacı olanlara maddi destek sağlamak üzere kermes etkinlikleri düzenlemekteyiz. Ayrıca kadınların kişisel gelişimine katkı sağlayacak etkinlikler de yapmaya çalışıyoruz.

Örnek verir misiniz?

Kadınlarımıza yönelik olarak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği halinde Dernek binamızda (NLP) Kişisel yetenek ve beceri kursları açıyoruz.

ÇEŞİTLİ YARIŞMALAR DÜZENLİYORLAR

STK’larla ortak çalışmalarınız oluyor mu, ne gibi projeler yapıyorsunuz?

Düzce Sivil Toplum Platformu (yaklaşık otuza yakın dernek ve sivil toplum kuruluşu) ile, 6 yıldır Düzce İli’nde faaliyet gösteren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda kültür, bilgi ve ahlak konulu yarışmalar yapıyor ve yarışmada dereceye girenlere ödül töreninde çeşitli ödüller veriyoruz. Seri Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile beraber bilek güreşi, izcilik faaliyetleri yapıyoruz.

BU DERNEKTE YOK YOK!

Başka, ne gibi projeler yapıyorsunuz?

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın desteğiyle “Büyük Hazine Ailemiz” projesini yaptık.

Projemizin amacı aile içi iletişimi güçlendirmekti. Aile bireylerinin bir arada beraberce bulunma, iş yapma kabiliyetlerini artırmayı hedef aldık.  İlk olarak bu konuda konferanslar düzenleyerek konu hakkında kamuoyunda bir farkındalık oluşturmayı hedefledik.  İlk konferansımız kişisel gelişim uzmanı Sıtkı ASLANHAN tarafından “Bilinçli Aile-İdeal Gençlik” teması ile gerçekleştirildi.  Konferansımızı 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda yaptık ve Düzce halkının büyük ilgisiyle tüm salon doldu. İkinci konferansımızı Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Canan KARAKAŞ’ın “Ailenin Geçler Üzerindeki Etkisi” teması ile lise öğrencilerine yönelik düzenledik.

Aynı proje kapsamında ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir ve liselerde kompozisyon yarışmaları yaparak aile içi iletişim konusundaki farkındalığı artırmayı hedefledik. Babalar ile oğulları “Futbol Turnuvası’”nda, anneler ile kızlarını “yemek yarışmasında” buluşturduk. Küçük kavanozlara kahve koyarak, dışına da güzel sözler ve aile ile ilgili hadisler yazarak bunları Düzce halkına dağıttık. Dolayısıyla hem kahve içtiler hem de o güzel sözleri okudular. Bütün aile bireyleriyle birlikte sinema etkinliği yaptık, beraberce kahvaltı düzenledik ve Bursa gezimizle projemizi noktaladık. Bu projemizin ortakları;  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Seri Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü. Proje tamamlandığında yapmış olduğumuz etkinlikleri bir kitapçıkta toplayarak basılı ve kalıcı hale getirdik.

Bir diğer projemiz ise Gençlik Spor Bakanlığının desteklediği “Bana Bir Meslek Kazandır” projesiydi. Bu projemiz özel bir hedef kitleye yönelik gerçekleştirildi. Düzce'de yaşayan roman vatandaşlarımızı konu alan bir projeydi. Projemizin ana ekseni ise roman gençlerimize bir meslek kazandırabilmekti. Düzce İş Kur ve Düzce Halk Eğitim destekli kurslar açarak, kadınlara “Biçki-Dikiş kursu,” erkeklere ise “Sıhhi tesisat kursu” açmak suretiyle kendilerine birer meslek kazandırmayı hedefledik. Bu ana eksende eğitimlere katılan tüm romanlarla beraber “Ağaç dikme etkinliği”, erkek romanlarla beraber “Paintball” ve “Futbol” etkinliği, tüm kurslarımıza katılan erkek ve kadınlarla beraber “Piknik”, “Film izleme”, seminerler, kamu kurumlarını ziyaret ve beraberce iftar etkinlikleri yaptık. İstanbul ve Bursa gezisi ile projemizi tamamlamış olduk. Bu projemizin ortakları;  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Seri Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Düzce Roman Derneği idi.

YAZ DÖNEMİNDE FAALİYETLERİMİZ SÜRÜYOR

Yaz okulunuz var mı, varsa yaz okulunda ne tür faaliyetler yapıyorsunuz, işbirliği yaptığınız kurumlar var mı?

Yaz okulu faaliyetlerimizi 7 yıldır Düzce 15 Temmuz Anadolu Lisesi'nde yapıyoruz. İlköğretim çağındaki öğrencilere yaz tatili içerisinde belli bir sürede fiziki ve manevi gelişimlerine katkı sağlayacak bir şekilde 5 -6 hafta arası yapıyoruz. Yaz okulumuzu Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Halk Eğitim, Merkezi Müdürlüğü,  Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile yaptığımız ortak protokoller sayesinde gerçekleştiriyoruz. Yaz okulu programınız sabah 09.00-12.30 arası Kur'an-ı Kerim, dini bilgiler, Peygamber Efendimizin hayatı, peygamberlerin hayatı ve ezber çalışmaları olarak başlıyor, ardından öğle yemeği ve öğle namazı kılınıyor. Saat 14.00 ile 16.30 arasında ise sportif faaliyetler yapıyoruz. Bu faaliyetlerimizi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün antrenörleri ile beraber yapıyoruz. Voleybol, basketbol, masa tenisi,  piknik, izci kampı, satranç ve yüzme var. Yaz okulu programımıza Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olan ve sevgi evlerinde kalan yaşları 30-40 arası öğrenciler ile bu yaz okulu programını gerçekleştiriyoruz.

SERVER YAŞAM VAKFI İLE ORTAK PROJELERİMİZ VAR

Server Yaşam Vakfı ile yaptığınız projeler var mı?

Server Yaşam Vakfı ile yaptığımız ortak projelerin en büyüğü “Akra FM.Akra FM’in” Düzce merkez ve ilçelerinde en ücra köşesine kadar ulaşması yolunda teknik altyapı konusunda destek sağlıyoruz. Akra FM’in Düzce frekansı 107.6 Mhz’dir.

Server Yaşam Vakfı ile yaptığımız bir diğer önemli ortak çalışmamız ise “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları.” Bu yıl 8.sini yapıyoruz.

BU YARIŞMANIN KAYBEDENİ YOK!

“Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları” ne demek? Bunu açar mısınız?

Ufka Yolculuk ile ilgili kısa bir bilgi vereyim isterseniz; Bu yarışmanın kaybedeni yok. Yarışmaya giren kazanıyor, yarışmayı düzenleyen kazanıyor, yarışmanın yapılmasını onaylayan kazanıyor, yani kısaca herkesin bir katkısı var ve bu katkıdan dolayı kazanıyorlar. Türkiye'de Türkçe ve Arapça dünya genelinde ise 8 dilde yapılıyor. İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorilerimiz var. İki aşamalı sınav yapılıyor. Birinci aşamamızda online olarak internet üzerinden sınava giriyorlar. Bu sınavlarda 50 puan üzeri alanlar ikinci aşama olan yazılı sınava girmeye hak kazanıyorlar. Yazılı sınavda yine test usulü ilkokul ortaokul ve lise olmak üzere üç kategoride ayrı ayrı sınav yapılıyor. Sınavlar her yıl farklı bir konu üzerinde yapılıyor. 

1. Yılımızda “Büyük İslam İlmihali” konulu idi. 2. yarışmamız “Kur'an-ı Kerim” meali, 3. yarışmamız “Son Peygamberin Hayatı” 4. yarışmamız “1001 Hadis”  5. yarışmamız “Kur'an-ı Kerim Meali” 6. yarışmamız Kur'an ve sünnet bütünlüğü ele aldığımız “Sünnet olmadan ümmet olmaz” konulu 7. yarışmamız “Güzel ahlak” konusu ile yapıldı. Bu yıl ise yarışmamızım teması  “Edep” olarak belirlendi. Bu sınavların her birinin ayrı ayrı bir çalışma kitabını çıkartıyoruz. Bu çalışma kitabından öğrencilerimiz çalışıyorlar sorular da bu kitaplardan geliyor. Bu yılki ilkokul kitabımızın adı “Edep diyarlarına yolculuk”, ortaokul kategorisi kitabı “Edep mektebi”, lise kategorisinin kitabı ise ”İletişim, nezaket ve adap”. Bu yıl online sınava giren Türkiye genelindeki yarışmacı sayısı 67 bin. Düzce’de bu sınava 5081 kişi kayıt yaptırdı. 3210 kişi online sınava katıldı. Online sınavdan 50 ve yukarı alanlar 2630 kişi. Bu kişiler 29 Mart 2020 tarihinde çeşitli okullarda sınavlara girerek yarışmadaki dereceleri göreceklerdir. Bu yarışma sonunda merkez ödülleri dediğimiz ödüllerimiz ve Düzce'deki sıralamaya girecek olanlara da yerel hediyelerimiz var. Merkez ödüllerimiz; Her kategorinin birincisine 14 çeyrek altın ve elektrikli kaykay, ikincisine 12 çeyrek altın ve üçüncüsüne de 10 çeyrek altın olarak bildirildi. Düzce yerelinde ise her kategoriden birinciye 750 TL. hediye çeki, ikinciye 500 TL. hediye çeki,  üçüncüye ise 300 TL. hediye çeki, 4. 5. ve 6. sıradakilere ise yine farklı miktarlarda hediye çeklerimiz var. Hem merkez ödülü, hem il ödülünü kazananlar 2 ödülü almaya hak kazanabiliyorlar.

“Server Yaşam Vakfı” ile beraber birçok sosyal gelişim projesi yaptık. Soframda Sıfır Atık kampanyasının Düzce ayağını beraber yürüttük. ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) ile “ağaçlandırma kampanyası” yaptık.  “Bir Dikili Ağacım Var” projesi kapsamında geçen yıl ülke çapında 100 bin fidan dikimi yapıldı. Bu yıl ise 12 Nisan'da saat 12'de tüm yurtta “Köklerimiz Bu Topraklarda” adı altında ağaç dikimi yapacağız. Düzce'deki bu etkinliğimiz ise İrfan Öztürk İlkokulu bahçesinde olacak. Ağaç dikimi projeleri ile Düzce halkının çevre bilinci ve hassasiyetini artırmayı hedefliyoruz. Dünyanın oksijen kaynağı ormanların ve ağaçlandırma faaliyetlerinin önemine bu proje ile dikkat çekmeyi ve geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yeşil bir dünya bırakmayı hedefliyoruz.

“100 Bin Dost” projesi kapsamında 100 bin kişiye hediye Kur'an-ı Kerim meali dağıttık. Böylece Allah’ın yüce kitabı Kur’an ile tüm insanlığa verdiği ortak mesajları daha geniş kitlelerle buluşturmayı hedefledik.

“100 Bin Tebessüm” projesi kapsamında 100 bin tebessüm çağrısıyla, “Uluslararası Kurban Organizasyonu” kapsamında 11 yılı aşkındır kurban organizasyonlarını devam ettiriliyor. Bu sayede dünya üzerinde kurban kesecek gücü olmayan insanların evine kurban vesilesi ile yardımlar ulaştırmayı hedefliyoruz. Böylece insanlar arasındaki dayanışma duygusunun artırılmasına ve yardımlaşma kültürünün gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

En Büyük Haber (Tiyatro) ile beraber manevi mesajları verirken mizahın güçlü dilini kullanan oyun, izleyiciyi sıkmadan yüksek bir tempo ile farklı bir atmosfere taşıyor. İzleyenleri manevi olarak düşündürüp besleyen oyun, belediyelerin kültür etkinlikleri arasında yerini aldı ve beğeniyle Türkiye’nin pek çok ilinde oynamaya devam ediyor.

Server Yaşam Vakfı’nın kurduğu ve bizim de desteklediğimiz platformlar var. Bu platformlar, “Kritik Analitik Düşünme Platformu”: Hayatın gerçek anlamı ve dünyanın gidişatı konusunda farkındalık oluşturan, yaşama ait haklı ve üstün alternatiflerin üretilmesini teşvik eden lider bir kuruluş olmayı vizyon edinmiştir.

Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu; Yaratılış gayesine uygun fayda üretmek, muhtemel zararları tespit ederek tedbirler önermeyi hedeflemektedir. İnsanların sağlıklı beslenirken aynı zamanda yedikleri ve içtiklerinin İslam dininin helal kriterlerine de uygun olması konusunda bilinçlendirme yapmayı hedef edinmiştir.

“Son Peygamber Platformu”;  Son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v) hakkında, sahih kaynak anlayışıyla farkındalık oluşturmak amacıyla kurulmuş olan bu platformdur.

“Kur’anın Anlamı İle Buluşmak Platformu”; Kuran-ı Kerim’in okunması ve anlaşılması için farkındalık oluşturmayı amaçlayan bir platformdur. Kuran’ı orijinali olan Arapçası ile okumanın yanında aynı zamanda Türkçe açıklaması ile mealini okumak sureti ile insanların Yüce Yaratıcı’nın mesajlarını daha iyi anlamaları ve hayatlarına tatbik etmeleri konusunda farkındalık düzeylerini artırmak hedeflenmiştir.

Server Yaşam Vakfı’nın kurduğu ve bizim de desteklediğimiz mesleki kuruluşlar da var. “Eğitim ve Değişim Derneği (E-Der)”; Öğretmenlerin kurduğu bir dernektir. İnsanlığın var oluş gayesini fark etmesi ve iç huzura ermesi için eğitim alanında çalışmalar yapmayı,  Milli eğitim sistemine katkı sağlamayı ve eğitim alanındaki çalışmaları dünyadaki 8 milyar insana yaygınlaştırmayı hedeflemektedir.

Mimar Sinan Mühendisler Birliği; Mimarlık, mühendislik ve şehircilik alanlarında çalışan insanlarla dayanışma içerisinde tüm insanların varoluş gayesi doğrultusunda huzur içinde yaşamasına katkı sağlamak, bu kapsamda nitelikli insan yetişmesine katkı sağlamaktır. Kişisel bilgi ve becerinin daha etkin kullanımı, hem de bir araya gelerek birbirinden güç ve destek almak yani bir sinerji oluşturmak, toplumumuzun saygı duyduğu ilim ve fikir insanlarının tavsiyeleri doğrultusunda iyilik ve güzellikte yarışan bir paydaş olarak görmektedir. Mühendislik, şehircilik, tasarım, teknoloji ve hayat standartlarına ilişkin konulara derinlikli, kritik-analitik, felsefî ve entelektüel bakış açısıyla yaklaşmasıdır.

“Sağlıklı Kesintisiz İletişim”; Herhangi bir afet anında kesintisiz iletişim kurmayı ve kurtarmayı hedefleyen bir kuruluştur. Özellikle Türkiye gibi deprem kuşağında olan ve her an afet durumları ile karşılaşma ihtimali bulunan ülkemiz açısından kesintisiz iletişim konusunun ve bu konudaki bilinç ve farkındalığın çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE!

Camilerle ilgili veya cami projeleri yapıyor musunuz?

Server Yaşam Vakfı ile beraber yaptığımız “Haydi Çocuklar Camiye” projemiz var. Bu projemizde ilköğretim çağındaki çocukların yarıyıl tatillerinin 11 günü içerisinde sabah namazı 10 puan. Öğle, ikindi ve akşam namazı 5 puan, yatsı namazında 10 puan olmak üzere ve her güne bir sure okumak suretiyle çocuklarımız puan topluyorlar. Bu puanların toplanması sonucunda kendi kategorisinde sıralamaya giriyor. Cami görevlilerimizin tuttuğu puan listesi sonucunda 2019 yılında yaptığımız Düzce merkez'de 22 camide toplam 120 çocukla bu programı gerçekleştirdik. 7 ile 14 yaş arası 3 farklı kategoride 3 adet bisiklet ve ikinciden onuncu sıraya kadar dereceye girenlere çeşitli ödüller ve camiye gelen her çocuğumuza da top hediye ettik. Bu çalışmamızla da geleceğimizin mimarı olacak gençlerin okulda almış oldukları eğitimin yanında yarıyıl tatillerinde manevi değerler konusunda bilgi sahibi olmaları ve namaz hassasiyetleri konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.

DERNEK 7’DEN 70’E HERKESE HİTAP EDİYOR

Yaptığınız etkinlikler hangi yaş grubuna yönelik?

Her yaş gurubuna yönelik faaliyetlerimiz var. İlkokul çağındaki çocuklara yönelik “Haydi Çocuklar Camiye” projesi etkinliği yaparken, ilkokul, ortaokul, lise çağındaki gençlere “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları” ile ulaşıyoruz. Bunun dışında Sivil Toplum Plaformu ile yaptığımız yarışmalarla 65 yaş ve üstü kişiler de dahil olmak üzere 7‘den 70’e kadın ve erkeklere ulaşıyoruz diyebilirim. İzcilik faaliyetlerimizle ve bilek güreşi gibi yarışmalarımızla yine gençlerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bunun yanında Sıtkı Aslanhan konferansı gibi etkinliklerimizle çok küçük yaşlardaki çocuklardan çok yaşlı erkek ve kadınlara ulaşabiliyoruz. Dolayısıyla çalışmalarımızda özel bir yaş aralığı vermemiz zor. Ne kadar çok kişiye ulaşabilirsek o kadar mutlu oluyoruz.

BİRÇOK KİŞİYE ULAŞTILAR

Yaptığınız etkinliklerde birebir kaç kişiyle tanıştınız, tanıştığınız kişilerle görüşmeleriniz halen devam ediyor mu?

Yaptığımız çalışmalarda Düzce merkez ve Türkiye çapında birçok kişiyle tanıştık bu kişilerle gerek yüz yüze, gerek sanal ortamda yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi alışverişlerimiz halen devam etmektedir.

Sayın Başkanım güzel bir röportaj oldu. Halkımız tarafından uzun zamandır adı bilinen  “Konuralp Gazi İlim Kültür Çevre ve Sağlık Derneği”nin çalışmalarını vatandaşlarımızın da anlayabileceği bir şekilde ayrıntılı olarak anlattınız. Sizlere ve yardımcı olan arkadaşlarınıza teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim. Son olarak söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Teşekkür ederim. Öncelikle, derneğimizin bu güne kadar başkanlığını yapmış olan büyüklerime, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bu röportaj ile “Konuralp Gazi İlim, Kültür Çevre ve Sağlık Derneği”nin kamuya tanıtılmasında göstermiş olduğunuz özen için de sizlere, şahsınızda Düzce’nin Sesi gazetesine, “Konuralp Gazi İlim, Kültür Çevre ve Sağlık Derneği” Düzce şubesi ve şahsım adına teşekkürlerimi arz ederim. Hoşçakalın.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
3 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,33

Kasabalı

21.06.2020 - 20:53:54

Konuralp beyin ismini kullanmayın yada türbeyi ona yakışır şekilde yapın yazık konuralp bey öyle perişan haldeki türbede olur mu vijdanlar sızlıyor
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,36

Vatandas

31.05.2020 - 15:50:22

Konuralp beyin kemikleri sizliyor turbenin haline bak cam cerce bile yok kapisi yok orasini yapacak bir babayit yok mu hayir sever dernek kisi yok mu yazik orayi o vaziyette yuzlerce kisi goruyor yazik
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,51

Konuralp li

31.05.2020 - 15:45:50

Bence konuralp ismini silin cunku konuralp beyin turbesi yarim kalmis perisan bir durumda orasi dernek olarak icinize sinor mu biraz bu islere baksaniz iyi olur

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Geçen Yıl Yüzde 95 Başarı Sağlandı