Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:26] “Her zaman şehrimizin takımının yanındayız” -- [20:12] Düzcespor Başkanı Gökhan Kapoğlu’nun istifasının yankıları sürüyor -- [19:53] “Her zaman şehrimizin takımının yanındayız” -- [16:42] SPOR VAKFININ AKIBETİ BİLİNMİYOR -- [16:36] Vatandaş parayı konut ve kiraya harcıyor -- [15:22] DEVA’DAN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI -- [15:04] Klasik motosikletlere ilgi artıyor -- [14:51] YENİDEN REFAH PARTİSİ: ÜZGÜNÜZ -- [14:38] YARIM GÜN OKUL -- [14:25] SALGIN BİTENE KADAR DENETİMLERE DEVAM EDİLECEK --
Siyaset
Akçakoca?ya Turizm Pazarı açılıyor

Akçakoca?nın en eski yerleşim yeri olan Yukarı Mahalle?de kurulacak Turizm Pazarı ve 2015 Mahalle şenlikleri ile ilgili çalışma başlatıldı...

30.03.2015 14:53:43
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Akçakoca?ya  Turizm Pazarı açılıyor

Akçakoca’nın en eski yerleşim yeri olan Yukarı Mahalle’de kurulacak Turizm Pazarı ve 2015 Mahalle şenlikleri ile ilgili çalışma başlatıldı.

Yukarı,Cumhuriyet,Orhangazi ve Hacı Yusuflar mahallesi sakinleri,  hafta sonu bir araya gelerek geliştirdikleri ortak bir proje ile 25 Nisan Tarihinden itibaren Yukarı Mahalle Turizm pazarı açılmasına karar verdiler.

Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan toplantıda ayrıca,   2015 Mahalle şenliklerinin 18-19 Temmuz 2015 (Ramazan Bayramın ikinci ve üçüncü günü) yapılması karara bağlandı.

Görüş ve önerilerine açığız

Proje sorumlusu Gülten Özdeş’den alınan  bilgiye göre “ Pazarımız öncelikle el ve ev ürünlerinin satılacağı bir pazar olacak. Yöresel ürünler ve yöresel yemeklerin de satılacağı pazar. Pazarı, hem satın alacakları,hem de  satın aldıklarını yiyecekleri şekilde hazırlamaya çalışacağız. Yöresel yiyecekleri sipariş üzerine  de temin edebilecekler. Düşüncelerimiz ve çalışmalarımız bu yönde. Akçakocalılardan gelecek değişik önerilere de açığız.

Projeyi il turizm müdürlüğü destekliyor

Yaptıkları çalışmaya Akçakoca Belediyesi, kaymakamlık ve Kent Konseyi’nin ortak ettiklerini söyleyen Gülyen Özdeş,  “Biz Yukarı,Cumhuriyet,Orhangazi ve Hacı Yusuflar mahalle muhtarlıkları,Kaymakamlık, Belediye,Kent Konseyi ortaklı bir proje ile çalışıyoruz” dedi.  Özdeş, “  Projeyi mahalle muhtarlıkları ile yaptık, Kaymakamlık,Belediye ve Kent Konseyini ortak ettik. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de destekliyor”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Çilimli  Özdemir İle Devam Dedi
İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR