Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:30] YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ -- [20:09] Camikebir'de Ev Yangını -- [19:00] Miniklerin Eserleri Tam Not Aldı -- [18:54] AK gençler kahve ikramında bulundular -- [17:00] Yiğit: Konuşmam Yanlış Anlaşıldı -- [16:28] Zabıta Kahvehaneleri Denetledi -- [16:25] Gölyaka'da Suya İndirim -- [15:19] MÜDÜR, ÖLDÜRÜLEN CEREN'E DE PAY ÇIKARDI! -- [15:05] Düzce'yi İzmir'de Tanıtıyorlar -- [14:38] Genç Mucitler İcat Çıkaracak --
Siyaset
MHP, Katlı Otoparka karşı Çıktı!

MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Albayrak, valilik yanına yapılması planlanan katlı otoparkla ilgili olarak, farklı hesaplar ile ilgili hükümleri dikkate almadan yapılan işlemlerin yanlış olduğunu, Düzce’ye hizmet gibi sunulan projenin olmaması gerektiğini söyledi.

15.01.2017
1116 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
MHP, Katlı Otoparka karşı Çıktı!

Parti binasında  basın toplantısı düzenleyen MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Albayrak, konuşmasının başında yaşanan terör olaylarına değindi, ülkemizin top yekun saldırı altına alındığını söylerken, kamu görevlilerini atamada liyakat gözetilmesine dikkat çekti.

Liyakat esas alınmalı

Albayrak, “ MHP’nin bu girişimleri bazı kesimlerce sorgulamaya tabi tutulmaya çalışılmaktadır. MHP için ülkenin geleceği her şeyin üstündedir. Bundan sonra da üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirecektir. Bu badirelerin atlatılması için en fazla görev siyasi iktidara düşmektedir. Öncelikle kamu görevlilerinin üzerindeki siyasi baskı kaldırılmalı, bu görevi ifa edenlerin seçimi ve görevlendirilmesi siyasi iktidara bağlılığına göre değil, liyakat ve devlete olan sadakati dikkate alınarak yapılmalıdır.” dedi.

CAYMAZ AÇIKLAMIŞTI

Ocak ayı son belediye meclis toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı Murat Caymaz’ın valilik yanındaki araziye katlı otopark yapılacağını açıklamasına cevap da MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Albayrak’tan geldi.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Caymaz meclis toplantısında MHP’li belediye meclis üyelerinin soru önergesine cevap vermiş, “Katlı otopark konusunda, imardan sorumlu belediye başkan yardımcısından aldığım bilgiye göre Valiliğin yanındaki boş araziye son teknolojide, toplamda 500 araç kapasiteli bir katlı otopark yapacağız. Proje aşaması tamamlanmış, bir iki ay içerisinde ihaleye çıkacağız ve 2017 sonlanmadan vatandaşın hizmetine açmış olacağız.” İfadelerini kullanmıştı.

BELEDİYE LEHİNE HAKSIZ KAZANÇ

Camikebir mahallesi sınırları içerisinde, Valilik binasının batısında yapı adası bütününde Düzce Belediyesi tarafından 18. madde uygulaması yapıldığını söyleyen Albayrak, 8.04.2016 tarihli meclis toplantısında söz konusu alandaki parsellerle ilgili, güneyde ikinci parsel konumundaki alana otopark alanı yapılması karar alındığını hatırlattı. Albayrak , Belediyenin mülkiyet tescilini kendi adına çıkartması durumunda Anayasa kapsamında güvence altına alınan mülkiyetin korunması esasına aykırı bir durum oluşacağını,  bu aykırılığın da belediye lehine haksız bir kazanç ortaya çıkartacağını savundu.

Mülkiyetin korunması esasına aykırı bir durum oluşacak

Albayrak, “Bu alana katlı otopark yapılacağını belediye başkan yardımcısından duymuş bulunmaktayız. Katlı otopark imar kanununda belirtildiği üzere bir fonksiyon niteliği taşımamaktadır. Katlı otopark yapılması durumunda kanunun ilgili hükümlerine aykırı bir tablo çıkartacaktır. Ayrıca katlı otopark alınan mülkiyet konusunda tescile tabi olmasını gerektirmektedir. Belediyenin mülkiyet tescilini kendi adına çıkartması durumunda Anayasa kapsamında güvence altına alınan mülkiyetin korunması esasına aykırı bir durum oluşacaktır. Bu aykırılık belediye lehine haksız bir kazanç oluşturmaktadır. Sadece yapılan imar değişiklikleriyle belediye kendine yapı adasından kendine bir hak sahipliği çıkarmamalıdır.” Şeklinde konuştu.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1116 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%54,00

DÜZCELİ

15.1.2017 - 20:06:41

NE VA BUNDA HIZMETE MANI OLMAYIN SIZDE PARTINIZ HÜKÜMETTEN MEMNUNSUNUZ NEDEN ŞİKAYET EDIYORSUNUZ LÜTFEN BOŞ KONUŞMAYIN BELEDIYEYE TEŞEKÜRLER

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR